Help - Search - Member List - Calendar
Pelna wersja: Marzenie O Mi³o¶ci
Magiczne Forum > Harry Potter > Fan Fiction i Kwiat Lotosu > Poezja
MaryStebbins
Alince

W ka¿dej chodnikowej p³ytce
spa³y rymy do weso³ych wierszy
Co minutê skrzypia³y kawiarnie
r¿a³y podków o bruki pegazy

¦lad obcasów ze szk³a od karafek
zestukiwa³ rytmicznie fokstrota
Bia³e pary sz³y w ¶wietle lataren
wy³apywaæ gar¶æ s³ów w pozytywki

Fale spódnic i sukien amarant
zgubi³ kolor pozmienia³ riksz ramy
pory nocy wieczoru i tañca
domyka³y siê same w szpalerze

O pó³nocy znu¿eni ksiêgarze
wymy¶lili po sto nowych imion
"Jaki piêkny ¶wiat" szepta³ z moc±
kot o oczach zielonych jak trawa
WildThing
Ale... tak bez rymów? Nie lubiê... i chyba nie rozumiem.
Lilith
mo¿na sobie po³amaæ jêzyk czytaj±c na g³os wink2.gif
co nie uwa¿am za z³e, wrêcz przeciwnie.
PrZeMeK Z.
Wszystko fajnie, podoba mi siê, jêzykowo nawet bardzo, ale po co to "wymy¶lEli"? Nie wiem, co chcia³a¶ przez to osi±gn±æ, a mnie osobi¶cie zazgrzyta³o.
I jest wra¿enie wypadniêcia z rytmu w ostatnim wersie, jak siê pierwszy raz czyta.
Poza tym naprawdê przyjemne, rozmarzone, troszkê melancholijne. Brak rymów pasuje. To jest... mi³e. Po prostu.
MaryStebbins
Ale...to jak jest poprawnie? Wymy¶lili? Bo ja to tak bez przemyslenia, to zmienie.

A poza tym, cieszê siê, ¿e wróci³e¶, Przemku ; )
em
wymy¶lili jest poprawnie.
wymy¶leli jest b³êdne, bo stosuje temat od my¶leæ, który jest innym ca³kiem czasownikiem, to czêsty b³±d (Polacy lubi± adideowaæ tongue.gif)

(przem, to bêdzie tak: wy(my¶l-i-³)-y - t. cz. przesz³., wy(my¶l)-± - t. cz. ter., nie? ju¿ nic z opisowej nie pamiêtam :/
wy- bêdzie prefiksem, -my¶l- bêdzie rdzeniem, -i- sufiksem tematycznym, -³- sufiksem cz. przesz³., -y i -± - koñcówkami...?)
PrZeMeK Z.
Em s³usznie prawi.

Co do powrotu, powiedzmy, ¿e intensywna lektura poezji renesansu i baroku nie sprzyja³a rozwijaniu siê we mnie pragnienia czytania poezji forumowej wink2.gif

(Temat czasu przesz³ego od liczby pojedyñczej: wymy¶li³-a, tera¼niejszego tak, jak napisa³a¶. Nie jest tak ¼le z Twoj± pamiêci± wink2.gif )
To jest "lekka wersja" zawartosci forum. By zobaczyc pelna wersje, z dodatkowymi informacjami i obrazami kliknij tutaj.

  kulturystyka  trening na masê
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.