Help - Search - Member List - Calendar
Pelna wersja: Co Po Harrym?
Magiczne Forum > Harry Potter > Harry Potter
M4giC
Witam wszystkic fanów HP.
Niedawno skończyłem czytać HP (niestety),
Ksiązki HP były moimi pierwszymi książkami które mnie naprawde wciągneły i czytałem je chętnie, poprastu zakochałem się w nich... ale one się już skończyły
Myślałem by zacząć czytać wszystkie od nowa, ale pomyślałem ze jest też wiele innych dobrych książek które warto przeczytać, pytałem innych co można by przeczytać i będzie podobne do HP, czytałem też na na róznych forach, odpowiedzi padały rózne, np;
-Władca Pierścieni
-Eragon
-Czarny mag
No i myśle teraz nad tymi, i niewiem dlatego właśnie tu jestem
A niechce sam wybierać boo jeśli wybiore coś nudnego, moja przygoda z ksiązkami sie skończy, na Harrym.

Wiec chciałbym byście mi doradzili co mógłbym teraz przeczytać, co wprowadzi w świat magii jak HP? Co wciągnie tak jak HP? Co sprawi ze jak będe to czytał będzie mi sie wydawało ze stoje obok bohaterów i na nich patrze?
Chdzi mi o ksiązki związane z magią zresztą pewnie mnie rozumiecie

I <3 Hermiona ;]

Ps. A do ksiązek o Harrym jeszcze wróce...
Avadakedaver
zależy ile masz lat.
M4giC
Mam lat 17 biggrin.gif

Zaczołem czytać Eragona nawet mi sie podoba ale nadal we mnie jest Pottermania.
A jaką książke byś mi polecił? Chodzi mi o ksiązki Przygodowo fantastyczne noo cos co miało by coś w spólnego z HP.
abstrakcja
Artemis Fowl .
W sumie dawno to czytalam i tylko raz wiec nie pamietam dokladnie o co tam chodzilo, ale wiem ,ze o elfach i, ze bardzo mi sie podobalo. Zaczelam to czytac mniej-wiecej miedzy 4, a 5 czescia HP (no czyli dosc dawno).

Poza tym ... moze by tak "Zmierzch"?
Mnie dosc skutecznie odrzucila ta cala wielka ekscytacja wokol tej ksiazki i w sumie do tej pory jej nie czytalam, ale po obejrzeniu filmu stwierdzilam,ze wcale to nie musi byc takie zle. Tlumy czesto sie myla, ale czasem zdarza im sie miec racje. A tak serio to wszystko zalezy od gustu i osobistych preferencji.

A, i jeszcze moze "Klamca" Ćwieka? Ale to juz tak bardziej idzie (powiedzmy) w fantastyke i te klimaty, a ja to wszystko szczerze powiedziawszy "srednio ogarniam" wiec nie wiem.

Hm;)
Szukaj, pytaj, próbuj, odkrywaj
Pozdrawiam




Avadakedaver
jesli chcesz harrego pottera w wersji dla dorosłych przeczytaj Wiedźmina.
Ale podejrzewam że nie znajdziesz ksiazki tak podobnej do harrego jakbys chciał, bo nie szukasz ksiazki podobnej tylko ósmej części po prostu.
M4giC
Nie, szukam ksiązki w której będzie magia, książki Fantasy, a nie ósmej części HP.
HP jest dla mnie czyms wyjątkowym nie tylko dlatego ze jest świetna, ale i dlatego że dzieki HP zaczołem czytać ksiązki biggrin.gif .

Teraz czytam Eragona i musze przyznac ze mi sie podoba, wciągneła mnie ale nie tak jak HP.
Wiedźmina mam w planach, bo bardzo podoba mi sie cała fabuła (grałem w gre i niemogłem się od niej oderwać.)

Abstrakcja, tutuły które wymieniłaś bardzo mnie zaciekawiły napewno sprawdze co to za książki, oczywiście o "Zmierzchu" słyszałem, ale narazie nie będe czytał, bo nie interesuje się wampirami itd aczkolwiek słyszałem że ksiązka jest świetna więc może kiedyś się skusze.

Jeszcze raz powiem, że szukam książek, w których bedzie magia, mile widziani czarno księznicy biggrin.gif itd wiec szukam książek Fantastyczno przygodowych.
czarodziejka97@ potteromaniaczka
Nie wiem czy cię to zainteresuje jednak są książki dodatkowe do HP. Autorka na pisała też:
-,,Quidditch przez wieki"
-,,Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"
-,,Baśnie barda Beedle`a"
Osobiście ich nie czytałam mam jednak znajomą, która twierdzi że są całkiem dobre.


PS.przepraszam za błędy ortograficzne i gramatyczne gdyby jakiś były. smile.gif smile.gif smile.gif
miecinek
ja po harrym czytam Zmierzch czytam 1 część i jestem mocno wciągnięty
To jest "lekka wersja" zawartosci forum. By zobaczyc pelna wersje, z dodatkowymi informacjami i obrazami kliknij tutaj.

  kulturystyka  trening na masę
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.