Help - Search - Member List - Calendar
Pelna wersja: Iluzja - Ciekawe Obrazki
Magiczne Forum > Harry Potter > Iluzja
Time Robber
Chciałbym zainteresować Was iluzją, która korzysta z naszego sposobu postrzegania - spójrzcie poniżej- ciekawe...

user posted image

lub:
user posted image

jak macie coś podobnego to pokażcie!
Hagrid
Niesamowity efekt przy drugim obrazku, byłem w niezłym szoku! Mnie osobiście bardzo podoba się obraz z wodnym perpetum mobile blink.gif

Time Robber
Która linia jest prosta?

[attachmentid=287]
Hagrid
Wygląda na to że wszystkie choć najtrudniej mi to zobaczyć w przedostatniej ohmy.gif
Guardian
Czy to kawałek "przestrzeni Banacha"?

[attachmentid=288]

a może czwarty wymiar Charlesa Hintona?
Hagrid
[attachmentid=289]Ja bym powiedział że to czwarty wymiar:)

A tutaj o tyle ciekawe że przez pare sekund naprawdę do mnie nie odcierało że to nie belki;)
Time Robber
oj rzeby wszystko dało się tak przejśc jak ten widoczek:

[attachmentid=290]

sam bym taka iluzje stworzył , to tylko wieża....
Hagrid
I tak nieźle, droga do góry wydaje się nie podnosić wcale, dobre:)
Guardian
Ciekawa droga...

[attachmentid=291]
Hagrid
Ten film mnie rozbroił http://www.youtube.com/watch?v=scVelzyaAF0 Szczególnie zakończenie, ludzka percepcja ma jednak pewne ograniczenia któych nie sposób przekroczyćsmile.gif
Guardian
Jeszcze jeden filmik z jutuba - złudzenie absolutne...

Time Robber
Jeszcze jedna iluzja "z życia wzięte"... smile.gif

user posted image
Hagrid
Ten obrazek miałem na pewnym szkoleniu z marketingu, zgadnijcie co widzi dziecko na tym obrazku i dodam dla ułątwienia że nie to co my;d
MariettaGordon
QUOTE(Hagrid @ 31.10.2012 11:47)
Ten obrazek miałem na pewnym szkoleniu z marketingu, zgadnijcie co widzi dziecko na tym obrazku i dodam dla ułątwienia że nie to co my;d
*



Delfiny biggrin.gif
To chyba oznacza, że nie jestem zboczona do granic możliwości... Ulżyło mi biggrin.gif
Hagrid
Możesz się zdzwić ale ja przez kilka minut nie widzialem delfinów mimo intersywnego wpatrywania się, do mojego umysłu inna interpretacja nie docierała;d
Time Robber
Te delfiny rzeczywiście są ciężko przyswajalne! Poniżej podobna w odbiorze grafika!

Kwiaty czy Kobieta?

user posted image
Hagrid
Tak, delfiny to jest pułapka, widziałem ostatnio świetny program na NG gdzie pokazywali jak reaguje móg na różne obiekty, były dwa szare kwadrady pokazane o identycznej barwie, jeden na górze drugi na dole i pomiędzy nimi położony cienki czarny pasek imitujacy cień, nagle jeden kwadrat i drugi miały inny kolor, można było nawet zakryć sobie przestrzeń środkową palcem i wtedy oba kwadraty były różne a po zabraniu go widziało się że są identyczne w barwie.
Guardian
Ta fotka poniżej fajnie pomyślane - trzeba mieć wyobraźnię i opanowanego fotoshopa!
[attachmentid=316]
Hagrid
Też tak macie że wzrok wam "skacze" ja widzę na zmianę raz w jeden raz w drugi sposón, mocne biggrin.gif
Time Robber
Poniżej sugestywnie "pulsujące" kolory! Hipnotyzujące!

user posted image
Hagrid
Na mnie tak nie działa ale ciekawy efekt jest jak się przybliża i oddala głowę od oekranu, wtedy złudzenie ruchu jest naprawdę mocne:)
Guardian
Poniżej ciekawy przypadek - jak patrzymy z bliska to twarz po lewej jest "zła" a po prawej łagodna - gdy patrzymy z większej odległości - np z 4 metrów (lub jak mocno zmrużymy oczy)- twarze zamieniają się miejscami!

[attachmentid=318]
Hagrid
Naprawdę mocne, zabawne ale dopier dziś do mnie odtarło co jest na pierwszym obrazku w temacie;)
Guardian
Ten obrazek z pierwszego postu szokuje tym bardziej, że czarno-biały "prototyp" w ogóle nie przypomina końcowego efektu - ktoś miał pomysł i dobrze wiedział co robi i jak!
Hagrid
Trzeba mieć wyobraźnie, to prawda, choć bardziej nie mogę zrozumieć tego efektu z twarzami, czemu percepcja jest tak różna przy statycznym obrazku.
Guardian
Znalazłem ciekawie poukładane kostki....

user posted image
Hagrid
Mam wrażenia że połączono dobrze dwie fotki te po prawej i na górze to jedna grupa a te po lewej druga fotka
Time Robber
Waw! Niektóre fotki są wstrząsające! Poniżej ciekawy gifek - jak patrzymy dłużej w czerwony krzyżyk to punkty w koło znikają całkowicie?

user posted image
Hagrid
Ja dostaje jakiegoś oczopląsu więc trudno mi się skupićsmile.gif
Guardian
"falujące" liście - sugestywne!

user posted image
Guardian
I jeszcze jedno - wirująca tancerka - w zależności jak spojrzysz na obracającą się tancerkę - obraca się zgodnie do ruchu wskazówki zegara lub w przeciwną stronę!

Oszałamiające! W pierwszym momencie wydaje się wręcz niemożliwe, że może się kręcić w drugą stronę! A jednak... ja pomogłem sobie pochylając ekran laptopa potem można powoli go podnieś i kręci się w drugą stronę... Można także dodatkowo zmrużyć na chwilę oczy.

user posted image
Arletia
Jak dobrze spojrzeć i sie skoncentrować to mozna dowolnie zmieniac kierunek w który panienka sie kreci biggrin.gif
Hagrid
U mnie przy przymrużaniu kręci się w drugą stronę biggrin.gif
MKowalski
Witajcie smile.gif , świetne są te obrazki iluzji czekam na więcej
Hagrid
To prawda, warto sie rozejrzeć po necie:)
To jest "lekka wersja" zawartosci forum. By zobaczyc pelna wersje, z dodatkowymi informacjami i obrazami kliknij tutaj.

  kulturystyka  trening na masę
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.