Help - Search - Member List - Calendar
Pelna wersja: [muzyka] Polska Muzyka
Magiczne Forum > Kultura > Muzyka
Pages: 1, 2
BlackOmen
Co sie dzieje z nasza polska muzyka? Czy polska zaczyna sie staczac na dno i staje sie juz praktycznie tylko i wylacznie hip-hopem?? Zespoly sie wypalaja? "Tonacy Krawczyka sie chwyta" ?? Co wy sadzicie o naszej muzyce? Czy jestesmy skazani na kupe popu i hip-hopu?
MisieK
Nie no co ty, Hunter miewa się dobrze, KAT wydaje nową płytę, Vader ma trasę... wszystko jest w jaknajlepszym pożadku. Nawet TSA wróciło do pierwotnego składu, ha;D
BlackOmen
Ale czy w telewizji widac Vadera i Huntera?? Czy graja oni w naszym polskim radiu? Niezbyt. A kiedys chyba hh nie bylo i byla puszczana troche inna polska muzyka ktora imho byla lepsza od tego co mamy teraz.

Swoja droga ide niedlugo an koncertw Vadera to jak jak o trasie mowa cheess.gif
Myśka
QUOTE
Ale czy w telewizji widac Vadera i Huntera?? Czy graja oni w naszym polskim radiu? Niezbyt. A kiedys chyba hh nie bylo i byla puszczana troche inna polska muzyka ktora imho byla lepsza od tego co mamy teraz.

Ta, tylko zauważ, że nie każdy ma ochote wysłuchiwać okropnego darcia mordy i ogólnie 'ciężkich brzmień'. Pop jest muzyką, którą teoretycznie wszyscy [i praktycznie też, chyba że ktoś się uwziął bądź jest ograniczony] tolerują. Chwytliwe melodie, przyjemne dla ucha szczebiotanie piosenkarki. Muzyka, która pojawia się w mediach niekoniecznie ma być ambitna. A hip hopu jest coraz więcej, bo on się zmienia. Moja mama raczej nie przepada za Grammatikami, a podśpiewuje sobie do jeden8l.
Nea
Zawsze można się "sprzedać" i śpiewać po angielsku...

A w najbardziej lajtowym i na czasie radiu Eska z polskich piosenek [prócz hh] to słyszałam Brodke i Kasię Kowalską. turned.gif
Katon
Zalew hh mi nie przeszkadza, pod warunkiem, że trzyma jakiś poziom. Vadera i Kata, nie dam rady słuchać, więc se nimi nie zaprzątam łeba. Jest Coma, Akurat... To nowe zespoły. Widzę światło w tunelu.
BlackOmen
QUOTE
Ta, tylko zauważ, że nie każdy ma ochote wysłuchiwać okropnego darcia mordy i ogólnie 'ciężkich brzmień'. Pop jest muzyką, którą teoretycznie wszyscy [i praktycznie też, chyba że ktoś się uwziął bądź jest ograniczony] tolerują. Chwytliwe melodie, przyjemne dla ucha szczebiotanie piosenkarki. Muzyka, która pojawia się w mediach niekoniecznie ma być ambitna. A hip hopu jest coraz więcej, bo on się zmienia. Moja mama raczej nie przepada za Grammatikami, a podśpiewuje sobie do jeden8l

A czemu zaraz darcie mordy? Czy ktos Kazika albo Kukiza uwazal za darcie mordy? Bo oni dla mnie lekkim brzmeiniem nie sa. Darcia mordy w radiu polskim nie slyszalem btw. (pomijajac oczywiscie audycje tematyczne)

Katon>>> Polecam Kat Ballady tam mordy nie dra :] Jedyny album tego zespolu ktory mi sie podoba.

Btw. Zamowilem sobie najnowyszy album Kazika za posrednictwem inetu on [Kazik] wg. recenzji ponoc tez juz sie wypala ale co sie dziwic jak od 88 czy 89 bodajze juz gra.
Myśka
Omen - tak dla wyjaśnienia, moja odpowiedź była apropo 'Ale czy w telewizji widac Vadera i Huntera?? Czy graja oni w naszym polskim radiu? '.

I jaki to 'najnowszy' album Kazika? ;p
BlackOmen
Ja staram sie unikac takich nieporozumien dlatego stosuje b czesto komende quote.

A Album zwie sie "Czterdziestypierwszy' stad kupilem :] za 30 zita
Atina
QUOTE(Katon @ 11.10.2004 15:29)
Zalew hh mi nie przeszkadza, pod warunkiem, że trzyma jakiś poziom. Vadera i Kata, nie dam rady słuchać, więc se nimi nie zaprzątam łeba. Jest Coma, Akurat... To nowe zespoły. Widzę światło w tunelu.
*



Zgadzam się co do Comy, bo rozumiem, że to między innymi jest Twoim zdaniem światełem w tunelu.

Zespół usłyszałam niedawno, aczkolwiek trudno jest mi powiedzieć jak długo są już na scenie. W moim odtwarzaczu zadebiutowali piosenką Spadam i od razu wdarli się do mojej ulubionej listy głównie za sprawą świetnego głosu wokalisty. Zespół jak najbardziej "pozytywny".
W każdym razie nawet istnienie jednego takiego zespołu jak Coma pozwala mniemać, że polska muzyka jeszcze nie jest na dnie, ba, pnie sie ku górze.
Kira
QUOTE(BlackOmen @ 10.10.2004 23:20)
Co sie dzieje z nasza polska muzyka? Czy polska zaczyna sie staczac na dno i staje sie juz praktycznie tylko i wylacznie hip-hopem??  Zespoly sie wypalaja? "Tonacy Krawczyka sie chwyta" ?? Co wy sadzicie o naszej muzyce? Czy jestesmy skazani na kupe popu i hip-hopu?
*



oj to nie tak. jeśli dla kogoś polska muzyka to Mandaryna, Krawczyk i 18L, czyli tylko i wyłącznie to, co może zobaczyć na Vivie, to faktycznie ktoś taki może czuć sie zniesmaczony. jednak jest przecież mnóstwo naprawdę świetnych zespołów, niestety mało znanych... ale wystarczy troche poszukac, samemu sie zagłębic. to, ze czegos nie ma w tiwi i prasie, nie oznacza, ze to w ogóle nie istnieje. weźmy taki przykład - Coma. istnieją już kilka dobrych lat, grają koncerty, ale wypłyneli szerzej dopiero kiedy wydali płyte, nakręcili teledyski. moim zdaniem nie ma co sie sugerowac telewizja i prasa, trzeba po prostu samu szperac.
ja osobiscie bardzo lubie polska muzyke i uwazam, ze jest masa naprawdę dobrych polskich wykonawców. wśród nich jest jednak wciąż sporo znanych jedynie przez bardzo wąskie grono, niedocenionych, niepoznanych.
ja zawsze powtarzam, że dla mnie najważniejsza jest Coma. po prostu kapela numer 1, miłość mego życia, klękam przed nimi. moim zdaniem najlepszy polski zespół [najlepszy na świecie!;].

w ogóle mam ogromny szacunek i sentyment do polskiej muzyki... słucham całej masy polskich zespołów [ale wszystko jest nieco niż Coma;]. Myslovitz, Akuraci, Hey, Dezerter, T.Love, Hunter tez jest dobry. etc., etc.
Eva
A moj kumpel napisal maila do Akurat'ow z prosba o koncert w Gnieznie i mu odpisali ze przyjada. Haaa. (tylko ma pomoc w organizacji)

Zeby polska dobra muzyke uslyszec trzeba nieco pogrzebac. Coz, nie zawsze najlepsze wyplywa =P

Ja jednak domagam sie rownouprawnienia w telewizji dot. muzyki. Bo Hells Kitchen na vivie to troche malo zeby darcia mordy (hy, napisalam najpierw 'morny' wybacz maj low ;p) posluchac. Chociaz kiiilka programow! Punka troche! Przecz z dyskryminacja mniejszosci!

Ja tam do hh nic nie mam, ale troche za duzo tego. Juz nawet na 4fun nic innego nie leci.
Shell
Hmm widize ze wszyscy sluchacie punka. Ja hip-hopu. Tylko blagam, bez zadnych 18l lub mezo. Bo ot nie jest hip-hop, tylko tak zwane hiphopolo. Czego slucham? Paktofoniki, Molesty, Elda. To jest hip-hop. A nie: dlaaaaa mnieeeeeee maaaasz ssssstaaaaaaaaaaajla!. Bleh !
voldius
QUOTE(BlackOmen @ 11.10.2004 15:47)
QUOTE
Ta, tylko zauważ, że nie każdy ma ochote wysłuchiwać okropnego darcia mordy i ogólnie 'ciężkich brzmień'. Pop jest muzyką, którą teoretycznie wszyscy [i praktycznie też, chyba że ktoś się uwziął bądź jest ograniczony] tolerują. Chwytliwe melodie, przyjemne dla ucha szczebiotanie piosenkarki. Muzyka, która pojawia się w mediach niekoniecznie ma być ambitna. A hip hopu jest coraz więcej, bo on się zmienia. Moja mama raczej nie przepada za Grammatikami, a podśpiewuje sobie do jeden8l

A czemu zaraz darcie mordy? Czy ktos Kazika albo Kukiza uwazal za darcie mordy? Bo oni dla mnie lekkim brzmeiniem nie sa. Darcia mordy w radiu polskim nie slyszalem btw. (pomijajac oczywiscie audycje tematyczne)

Katon>>> Polecam Kat Ballady tam mordy nie dra :] Jedyny album tego zespolu ktory mi sie podoba.

Btw. Zamowilem sobie najnowyszy album Kazika za posrednictwem inetu on [Kazik] wg. recenzji ponoc tez juz sie wypala ale co sie dziwic jak od 88 czy 89 bodajze juz gra.
*




wiesz nie chcę Cię zasmucać i przyćmiewać Ci czegoś, ale KAzik bardzo mocno łączy się z hip hopem. kiedyś na pewno mocniej, teraz coraz słabiej. poza tym zbyt wielu wykonawców pokroju Kukiza [który wg mnie wcale taki dobry nie jest] i Kazika nie ma. są Włochate, Farben Lehre itp. ale ttego w radiu to jeszcze 'lepiej' słuchać niż Kata. ja bardzo lubię Wlochatego, ale to nnie muzyka do radia.

a Akurat? dawno temu dostałem teledysk. bardzo dużą zajawkę miałem, wiersz mojego łódzkiego największego twórcy zaśpiewany jak świetnie. bardzo mi się to w dalszym ciągu podoba. dałem kilku osobom na forum tu linka. bardzo porządna poezja ska-kana ;]
kelyy
Jeżeli chodzi o hh to ja jestem dość wybredna, a jak słyszę do obrzydzenia oklepane "ile dałbym by zapomnieć..." to mdli mnie, (bez podtekstów do obrazy ich fanów...). Czasami jak mi wpadnie w ręce jakaś płytka z polskimi hh topo prostu nie moge słuchac ich bojkotu, ale są wsród nich perełki, które naprawde warto znać.

Jeżeli chodzi o inne gatunki muzyczne, myślę, że bardzo mało jest u nas wykonawc.ów typu sistars. Nie mówie, że powalają mnie na kolana, ale reprezentują ciekawy gatunek muzyczny.

Mam nadzieje, że nie wyskoczy tu inny zespół typu ich troje i nie zacznie wyć "powiedz...", ale mandaryna już atakuje.... mad.gif tongue.gif

Ogólnie mówiąc są ciekawe zespoły i soilowi artyści, ale stoją w miejscu i nie chcą sie rozwijać takie jest moje zdanie.

Amen
BlackOmen
QUOTE
wiesz nie chcę Cię zasmucać i przyćmiewać Ci czegoś, ale KAzik bardzo mocno łączy się z hip hopem. kiedyś na pewno mocniej, teraz coraz słabiej. poza tym zbyt wielu wykonawców pokroju Kukiza [który wg mnie wcale taki dobry nie jest] i Kazika nie ma. są Włochate, Farben Lehre itp. ale ttego w radiu to jeszcze 'lepiej' słuchać niż Kata. ja bardzo lubię Wlochatego, ale to nnie muzyka do radia.

Sto procent racji Voltus. Kazik moze byc rownie tematem dla ludzi lubiacym punk, hh albo lubiacych taki rodzaj muzyki i tekstow. W czesci jego albumow mozna znalezc elementy hh ale i tak podoba mi sie on bardziej za zywe instrumenty teksty rowniez wydaja mi sie lepsze. Jednak trzeba przyznac ze Kazik moze byc powodem roznych ciekawych dyskusji.

QUOTE
a Akurat? dawno temu dostałem teledysk. bardzo dużą zajawkę miałem, wiersz mojego łódzkiego największego twórcy zaśpiewany jak świetnie. bardzo mi się to w dalszym ciągu podoba. dałem kilku osobom na forum tu linka. bardzo porządna poezja ska-kana ;]

Przespalem, prosze o zarzucenie ponownie.

Ps. God damnit right Wlochaty to nie jest muza nadajaca sie do puszczania w radiu.
voldius
www.akurat.pl proste a ciesz, nie ? ;]
Katon
Nowa płyta Kazika jest kapitalna. Napewno trudna i "chropowata" ale niesamowicie interesująca i niesztampowa. Można nie lubić, ale trzeba posłuchać. Przynajmniej dla orientacji.
Ellie
QUOTE
w ogóle mam ogromny szacunek i sentyment do polskiej muzyki... słucham całej masy polskich zespołów [ale wszystko jest nieco niż Coma;]. Myslovitz, Akuraci, Hey, Dezerter, T.Love, Hunter tez jest dobry. etc., etc.


T.Love to już nie to samo T.Love co kiedyś :/

Myslovitz, Hey, Come lubię, KATu podoba mi się bardzo "Łza dla cieniów minionych".
A ogolnie u nas w Polsce jest raczej zastój, nowym zespołom jest ciężko się wybić, część starych to już nie ta sama bajka co kiedyś, połowa polskiego hip-hopu to totalne dno. Dobrze nie jest, ale nie jest też najgorzej- takie moje zdanie.
MisieK
KAT jak KAT, Ballady ma zajebiste, ale Hunter czego by nie zrobił to ma dobre;]

A co do wybjania się, na musi się mieć z czym wybić;]. Poprostu nic ciekawego sie nie dzieje na naszej scenie muzycznej. Starzy wyjadacze jak zawsze trzymaj klasę, a coś nowego zdarza się raz na rok...
Kira
QUOTE(Ellie @ 13.10.2004 20:45)
QUOTE
w ogóle mam ogromny szacunek i sentyment do polskiej muzyki... słucham całej masy polskich zespołów [ale wszystko jest nieco niż Coma;]. Myslovitz, Akuraci, Hey, Dezerter, T.Love, Hunter tez jest dobry. etc., etc.


T.Love to już nie to samo T.Love co kiedyś :/
*



ale zawsze zostają stare płyty [powiedziała Kira włączając ~ Dzieci Rewolucji '82 - '92]. poza tym... taka jest chyba kolej rzeczy. tak jak ktoś wczesniej powiedział, Muniek w wieku 80 lat nie będzie przeciez śpiewał o buncie.

poza tym nie zgadzam się, że nie dzieje się nic ciekawego na polskiej scenie. mówicie tak chyba dlatego, bo o wielu zespołach nie macie pojęcia. przecież jeśli ktoś gra jakis progressive czy alternative rock to nie będą go puszczać na Mtv. a jak nie ma czegoś w telewizji to w ogóle tego nie ma, tak? mam dziwne wrażenie, że większość tak do tego podchodzi. także nie zgadzam się z tym, ze nie ma u nas nic ciekawego... jest, tylko niestety wiele tych zespołów tworzy i nagrywa w podziemiu.
Ludwisarz
QUOTE(BlackOmen @ 10.10.2004 21:20)
Co sie dzieje z nasza polska muzyka? Czy polska zaczyna sie staczac na dno i staje sie juz praktycznie tylko i wylacznie hip-hopem??  Zespoly sie wypalaja? "Tonacy Krawczyka sie chwyta" ?? Co wy sadzicie o naszej muzyce? Czy jestesmy skazani na kupe popu i hip-hopu?
*



Omen, i pochuj od razu w pierwszym poscie zle oceniasz gatunek pop i hiphop, jakby wszystko inne bylo lepsze a to juz jest najwieksze gowno jakie nas zalewa.

Ja rowniez za darciem mordy w stylu Vadera nie przepadam.

Kazik? Kazik to kamien wegielny polskiego hiphopu.

Muzyka poslka wcale sie nie wypala. Wrecz przeciwnie. Dazymy do jakis nurtow ktore wyznacza nam zachod, inne kraje. A to ze sie wypala moze powiedziec ktos komu dzisiejsza muzyka niezbyt przypada do gustu. No oczywiscie? Kiedys bylo inaczej, to co bylo nie wroci. Tak po prostu juz jest.
A wogole teraz to rendy sa zespoly za ktorymi ja nie przepadam. maja zbyt ambitne teksty, ze ja, czlowiek swiatly, nie rozumiem metafor i przeslania...
Jednak wole moj prosty, jakze znienawidzony przez wszystki rap. rap po godzinach i luz ponad wszystko.
BlackOmen
QUOTE(Katon @ 12.10.2004 16:06)
Nowa płyta Kazika jest kapitalna. Napewno trudna i "chropowata" ale niesamowicie interesująca i niesztampowa. Można nie lubić, ale trzeba posłuchać. Przynajmniej dla orientacji.
*



Dobry Kazik nie jest zly Gorge W Bush kocha Polske piosenka ktora mi sie najbardziej 'wkrecila' podczas 1 przesluchania. Cztery dychy za taki album to nic naprawde sie oplaca user posted image

QUOTE(MisieK @ 13.10.2004 23:15)
KAT jak  KAT, Ballady ma zajebiste, ale Hunter czego by nie zrobił to ma dobre;]
*


No i sie nie rozpada co kilka miesiecy.

QUOTE(TimmY @ 14.10.2004 13:51)


Omen, i pochuj od razu w pierwszym poscie zle oceniasz gatunek pop i hiphop, jakby wszystko inne bylo lepsze a to juz jest najwieksze gowno jakie nas zalewa.

Ja rowniez za darciem mordy w stylu Vadera nie przepadam.

Kazik? Kazik to kamien wegielny polskiego hiphopu.

Muzyka poslka wcale sie nie wypala. Wrecz przeciwnie. Dazymy do jakis nurtow ktore wyznacza nam zachod, inne kraje. A to ze sie wypala moze powiedziec ktos komu dzisiejsza muzyka niezbyt przypada do gustu. No oczywiscie? Kiedys bylo inaczej, to co bylo nie wroci. Tak po prostu juz jest.
A wogole teraz to rendy sa zespoly za ktorymi ja nie przepadam. maja zbyt ambitne teksty, ze ja, czlowiek swiatly, nie rozumiem metafor i przeslania...
Jednak wole moj prosty, jakze znienawidzony przez wszystki rap. rap po godzinach i luz ponad wszystko.
*



1) Aktualnie jakos piosenki o imprach z fajnymi niuniami i duza dawka samego bitu ktora slyszy sie nieomal wszedzie to jednak nie jest to co tygryski lubia najbardziej. A jezyk uzyty w moim poscie byl jezykiem przystepnym dla kazdego.

2) Nie ppadajmy w skarjnosci muzyka nie konczy sie na hh i metalu. Ja tam Vadera lubie bo jest to jeden z najlepszych zespolow death metalowych na calym swiecie i nie zostali oni zbytnio docenieni w Polsce.

3) Trendy zespoly z ambitnymi tekstami? No te w TV naleza do takowych w 100%.

BTW.
Wlasnie dostalem w rece plyte Grabarz - Starchy na lachy no i musze przyznac ze jestes pozytywnie ja zaskoczony. Jednak tak czy fak taka muzyka w polskim radiu i tv nie zagosci bo miejsce jest zarezerwowane dla zespolow ambitniejszych. Swoja droga czy ja jestem slepy i gluchy czy jednak nasze miedia nie puszczaja lepszego hip-hopu. Ostatnio mialem cos puszczane i bylo to zupelnie co innego niz to co slyszymy caly czas (to ponoc byl hh czy tam polski rap ).
MisieK
Etam się rozpada ale kto by nie odszedł zawsze jest to coś dobrego;p Nie wiem jak ty, ale ja tam Huntera uwielbiam;D
Katon
Kira, pamiętasz początek lat 90tych (ja słabo)? Wtedy w telewizji było to co było i fajnie było. Ja wiem, że jest dużo fajnych zespołów na "drugim planie", ale oni tej rzeki nie zawrócą. Mogą ją zawrócić White Stripesi, Strokesi czy Franz Ferdinand, ale w Polsce nikt tych zespołów nie słucha i wszyscy uważają je za jakieś głupie fanaberie, jeśli wogóle o nich słyszeli. Smutne. Idzie Nowa Rockowa Rewolucja, a tu dalej wszyscy tęsknią za punkiem i złotymi latami heavy metalu, zamiast pochwycić w dłonie Nowe Rockowe Sztandary. Ale ja tu o zagranicznych a miało być o polskich, więc teraz konkluzja, że to wcześniej to niby na temat. Bo mi chodzi o to, żeby w Polsce ludzie młodzi zamiast zakładać milionową kapelę metalową, którą wyda metal mind i nic z tego nie wyniknie, podpatrzyli trochę od zachodniej młodzieży i jakoś twórczo tą Rewolucję na nasz grunt zaczeli zaszczepiać. Ale najpierw trzeba wiedzieć co to Franz Ferdinand i ze można słuchać 2osobowego zespołu z (o zgrozo zgrozo!) kobietą na perkusji.
Lilly
Ostatnio wzięłam sie za Radio Bis. Jest tam Bislista? I co? Zespoły, które chca się wybić, pokazać, a nie maja podpisanych kontraktow moga sie tam zaprezentowac. I można znaleźć fajne kawałki. I nie ma żądnych oklepańców, są nowe zespoły i jest 'git' [; Szkoda tylko ze 1 raz w tygodniu.
A tv i radio puszczają to czego ludzie chcą słuchać. Tzw. demokracja d;
GrimmY
zastoj? a czego sie spodziewac, mamy ere kultury pop, kulturem masowom i zalew wesolych kawalkow czeka nas jeszcze przez dlugi czas. a poza tym nie jest tak zle :dziala dezerter (koncerty!), kukiz (powraca do korzeni, znaczy sie prostego punku [choc nie na calej plycie] z dobrym tekstem... i to mi sie wlasnie podoba w nim), kazik i jego "czterdziesty pierwszy" (o jak mnie denerwuje pieprzenie o wypaleniu sie artysty czizas krajzys), gra sobie skalpel, coma (nie wiem w sumie co to za zespol, ale skoro piszecie ,ze gra a to raczej nie jakies pitu pitu, to mozna wpisac), nie wypada nie wspomniec o rzeszy zespolow metalowych, ktorych to wymieniac nie bede; dodac jeszce kilku ludzi z rapistycznej sceny i juz mamy calkiem niezly obraz polskiej muzyki. ole!

a tak btw:
QUOTE
Zamowilem sobie najnowyszy album Kazika za posrednictwem inetu on [Kazik] wg. recenzji ponoc tez juz sie wypala ale co sie dziwic jak od 88 czy 89 bodajze juz gra

nie. kazik gra od roku 1979, kto nie wierzy niech poszuka w enternecie biografi jegoz.
Myśka
QUOTE(Katon @ 15.10.2004 13:17)
Mogą ją zawrócić White Stripesi, Strokesi czy Franz Ferdinand, ale w Polsce nikt tych zespołów nie słucha i wszyscy uważają je za jakieś głupie fanaberie, jeśli wogóle o nich słyszeli.

Z tych-takich polecam jeszcze The Thrills [maj nju low] i może Razorlight czy The Von Bondies.
BlackOmen
QUOTE
nie. kazik gra od roku 1979, kto nie wierzy niech poszuka w enternecie biografi jegoz.

Faktycznie, a to dinozaur.
MisieK
No to prawie jak Iron Maiden;]

A Kukiza "Piracką Płytę" słyszeli? "Piosenka o Małyszu" ? biggrin.gif
GrimmY
tia. tanio sprzedajom, wiec nabylem. nie

zawiodlem sie, ba nawet zadowolony z wydania 20 zetow jestem. duzym

plusikiem jest to ,ze jako maly bonus cookiez postanowil umiescic na plycie

kilka starych, a nawet bardzo starych, ale co najwazniejsze jarych kawalkow

(w tym miedzy innymi niesmiertelna "rodzina slowem silna"). a co

do samej piesni o malyszu..."przez niego tonio nie skakał" lol.
Pawelord2
Taa, małysz tylko udawał :]
Albo

Sejmowe tango :>
Kukiza lubie, w sumie całe Piersi niezłe. Szkoda

tylko żetego typu zespoły najczęsciej są znane w okolicy miast swego

powstania - bo czy ktoś z was słyszał np. Haratacze? no ktoś sie pewnie

znajdzie, zespół mało ambitny albe wesoły ;] z kańczugi czyli prawie z

przeworska ;p

Polska muzyka dzieli się na ta w tv i tą poza tv ;]

w tv banalnie łatwo spotkać pop (oh i love you babe w różnych tonacjach i

przekładach) i hiphop (no nie bede nawet pisal ;p) bo te dwa gatunki się

wręcz z telewizją kochają.
I dlatego - jeżeli miałbym powiedzieć co za

polska muzyka leci teraz w tv - ogólnie sumując - straszna kicha :]


/>Jak ktoś zgłębia inne gatunki muzyczne to trafia na całkiem niezłe

zespoliki, wtajemniczeni wiedzą ;] ale ta muzyka nigdy nie będzie popularna

w skali takiego dajmy na to popu i w sumie dobrze - dlatego - gdy7by patrzeć

tylko na to co w tv puszczają - dno i metr mułu. A w rzeczywistości jest w

miare nieźle :]
"...P..."
Avalon
huhu no ja sie ostatnio na polskiej muzyce

wcale nie zawiodlem. Emp [wielkie joł!] mnie wyciagnal na

Blitzkireg'a na ktorym grali crionics, lost soul (no ten akurat jakoś

wybitnie mi nie przypadł do gustu) ceti (rlz) i vader (rlz). Było warto

chodź kilku pojebanych ludzi nie zabraklo, a że jeszcze niedłuigo (1 połowa

listpada <02-19>) ma sie odbyć dark stars festival z

closterkeller'em, moonlightem i delightem (+jakies 4 ktorych na

oczy/uszy nie widzialem/slyszalem <cemetery of scream, via mistica,

darzamat, desdemona>) to z polską sceną nie jest tak źle.
Eva
Jutro w Gnieznie bedzie Closterkeller a ja

oczywiscie nie mam kasy na bilet. Bedzie Hey, tez nie mam kasy na bilet.

Bylam na Philadelphi bo bylo za darmoche. Nie bylam na Dezerterze bo mnie

nie stac bylo na bilet. Gdzie ta sprawiedliwosc..?

A ja polecam

Świetliki.
Avalon
wiesz ja też kasą nie sikam (niestety) ale 30

zeta zaoszczedzic na jakis koncert raczej warto.
voldius
QUOTE(Avalon @ 20.10.2004

11:37)
huhu no ja sie

ostatnio na polskiej muzyce wcale nie zawiodlem. Emp [wielkie joł!] mnie

wyciagnal na Blitzkireg'a na ktorym grali crionics, lost soul (no ten

akurat jakoś wybitnie mi nie przypadł do gustu) ceti (rlz) i vader (rlz).

Było warto chodź kilku pojebanych ludzi nie zabraklo, a że jeszcze niedłuigo

(1 połowa listpada <02-19>) ma sie odbyć dark stars festival z

closterkeller'em, moonlightem i delightem (+jakies 4 ktorych na

oczy/uszy nie widzialem/slyszalem <cemetery of scream, via mistica,

darzamat, desdemona>) to z polską sceną nie jest tak źle.

/>
*


/>

a właśnie Blitzkireg dobry

jest? troszkę o nich słyszałem. no właśnie jakoby, że warto.

a co

do Twojego posta niżej, to wiesz, ciesz się, że nie sikasz, ciężko by

było.
Brenda
QUOTE(Elvaralinde @ 20.10.2004

17:38)
Jutro w Gnieznie

bedzie Closterkeller a ja oczywiscie nie mam kasy na bilet.

/>
*


/>


Closter obiecał, że

jeszcze do Was przyjdzie
src='http://www.magiczne.pl/style_emoticons/default/wink.gif' border='0'

style='vertical-align:middle' alt='wink.gif' /> Bo na

koncercie dwa lata temu było... może 15osób... a w tym roku było już ze

40... więc są postępy!:P Fajny macie MOK
src='http://www.magiczne.pl/style_emoticons/default/wink.gif' border='0'

style='vertical-align:middle' alt='wink.gif' />


/>Wg mnie polska muzyka ma się dobrze :] To, że w telewizji, w radiach i w

gazetach tyle jest... wiadomo jakich :] Zespółów, to nie znaczy, że z całym

polskim rynkiem muzycznym jest źle... A ja wręcz wolę polską muzykę od

zagranicznej.

Maniakalnie wręcz słucham Closterkellera. Dniami i

nocami
border='0' style='vertical-align:middle' alt='wink.gif'

/> Wg mnie genialny Zespół... I dają naprawdę świetne

koncerty... Ale prywatnie to dłużej niż parę godzin bym z Nimi wysiedzieć

nie mogła ;P - bo są tacy zabawni, że ja po 30minutach umieram ze śmiechu ;D

i bardzo lubię Anję
src='http://www.magiczne.pl/style_emoticons/default/wink.gif' border='0'

style='vertical-align:middle' alt='wink.gif' />


/>Oprócz tego bardzo lubię Artrosis, Hey, Moonlight, Pidżamę Porno, Svann...

I wiele innych
src='http://www.magiczne.pl/style_emoticons/default/wink.gif' border='0'

style='vertical-align:middle' alt='wink.gif' /> kolejność

przypadkowa :]
kelyy
Nie ma co narzekac. Dobrze jest jak jest.

Co prawda te "gwiazdy" jednego sezonu są po prostu dobijajace, bo

tylko coniektóre mają piosenki zdatne do słuchania, ale u nas w Polsce

wypromować gwiazde typu ABBA naprawde trudno. Ja co prawda za abbą nie

przepadam, ale cos jednak osiagnęli...
Eva
No, MOK mamy wypasny jak sie patrzy ;d Hm,

<mysli> to ty bylas na koncercie Clostera? ..?!?! W Gnieznie?

Jak tak to moze moich ziomow poznalas ;d
Pawelord2
Tak to już bywa że czasem kilku ludzi się

zbierze i chce zrobić coś co nie ma ani większego sensu ani przekazu, służy

jedynie do bawienia jednych i wnerwiania innych.
Przed państwem

/>
Arka Satana

src='http://mp3.wp.pl/i/b/16/16628.jpg' border='0' alt='user posted

image' />

A dorobek?
Kultowe undergroundowe kawałki :]

/>Bracia i Siostry, przed wami bluźniercy jakich mało! Poznańska grupa

bulwersuje i sieje zgorszenie wśród słuchaczy Radia Maryja, propagując

jednocześnie pijaństwo i rozpustę.

Na pierwszy ogień - absolutnie

kultowy, idealny na nude ruszający z miejsca (z krzesła na podłogę) utwór o

tekscie tak delirycznym jak można sobie tylko wyobraźić. A przy tym taki

prawdziwy :] koniecznie zassać klikając
href='http://mp3.wp.pl/p/strefa/sciagnij/12107.mp3'

target='_blank'>tutaj
!

Potem polecam na pewno znany

wszystkim utwór Taki Mały taki duży może... wino pić! tak, święta prawda

szatanistów-analistów :]
href='http://mp3.wp.pl/p/strefa/sciagnij/3785.mp3'

target='_blank'>KLIK


Mało? Grupa szukając nowych rozwiązań

stworzyła jeden rapowany kawałek! przedstawia w nim wizję działań

niejakiego Paetza :] W sumie, jedyny kawałek hh jaki przesłuchałem od

początku do końca, brawa :]

href='http://mp3.wp.pl/p/strefa/sciagnij/50120.mp3'

target='_blank'>PAETZ


No i na koniec bluźniercza wizja

stworzenia wina/świata w utworze
href='http://mp3.wp.pl/p/strefa/sciagnij/55646.mp3' target='_blank'>Wina

Satana
gdzie gościnnie występuje wino marki KELERIS które miałem okazje

próbować - iście szatański napój.
Uwaga - wokal może wydać się nieco

dziwny, omenowi/voldowi może anwet gejowski, ale tych panów ciężko przekonać

że tak wcale nie jest :]
"...P..."
voldius
nie rozumiem tej całej kultowości arki. już

lepszy jest NAS czy kury. bardziej hard korowe, poza tym stara szkoła ;] a

Arka w takim małym śpiewa tekst piosenki, która długo się kręciła po

podwórkach itp.
Pawelord2
Weź znajdz 100 ludzi i zapytaj który nie zna

kawałku Taki duży taki mały w wykonaniu Arki Satana :} Wielu sie nie

zgłosi.
Ja wcale nie zabieram czci takim np. Kurom, fajne kawałki

potworzyli ale nie ma sie co ograniczać tylko do starej szkoły ;]

/>"...P..."
Kira
ostry całkiem ok. jest;)
Forhir
QUOTE(Myśka @ 11.10.2004 11:27)
QUOTE
Ale czy w telewizji widac Vadera i Huntera?? Czy graja oni w naszym polskim radiu? Niezbyt. A kiedys chyba hh nie bylo i byla puszczana troche inna polska muzyka ktora imho byla lepsza od tego co mamy teraz.

Ta, tylko zauważ, że nie każdy ma ochote wysłuchiwać okropnego darcia mordy i ogólnie 'ciężkich brzmień'. Pop jest muzyką, którą teoretycznie wszyscy [i praktycznie też, chyba że ktoś się uwziął bądź jest ograniczony] tolerują. Chwytliwe melodie, przyjemne dla ucha szczebiotanie piosenkarki. Muzyka, która pojawia się w mediach niekoniecznie ma być ambitna. A hip hopu jest coraz więcej, bo on się zmienia. Moja mama raczej nie przepada za Grammatikami, a podśpiewuje sobie do jeden8l.
*



ale 18l to nie bardzo hip hop raczej?tongue.gif toz to czyste hip hop polo a moze nawet pop sleeping.gif
Katon
Słyszeliście "Za szybcy się wściekli" Pokahontaz (czy jak się ich tam pisze.....)?

"Ile dałbym by zapomnieć ten skandal żenującego klauna Klaudia ma downa wszystkie chwile gdy debile te mają swoje złe chwile...." itd. Fajne smile.gif

Polski hiphop przypieprzył o dno i zagłębia się w mule. "Czy wiedziałaś o moich zamiarach" i inne Donie zabijają we mnie do cna wiarę. Co jakiś czas wychodzi coś lepszego (np. nowy Grammatik, wspomniane Pokahontaz czy OSTR) ale to już mniejszość która niedługo będzie traktowana jak skansen.

Polski pop ambitnieje. I dobrze. Brodka jest naprawdę fajna. Tzn. piosenki Brodki, bo sama Brodka już trochę mnie, hehe.

Rock się znalazł w jakimś klinczu, o tym zresztą pisałem na górze strony, nie będę się powtarzał.
GrimmY
QUOTE
Co jakiś czas wychodzi coś lepszego (np. nowy Grammatik, wspomniane Pokahontaz czy OSTR) ale to już mniejszość która niedługo będzie traktowana jak skansen.

tu bym jeszcze dorzucil nowy projekt fisza. tak w ogole nie wiem co bedzie dalej z hh polskim. czekam jeszcze na solowke eldo (grammatik), ostremu pomysly sie kiedys skoncza, a dinozaurom pozosatnie juz tylko wkuchwienie na komercyjnosc zespolow hiphopodobnych. raczej malo optymistyczny scenariusz.

Magya
Mamy całkiem pokaźny dorobek dobrych głosów w polskiej muzyce (Goya, Brodka, Sistars i inne) ale jak się na Eurowizję wysyła Ivana i Delfina to wiecie...daleko zajdziemy dry.gif
Pawelord2
Wogole jak sie na eurowizje jedzie to to imo bardziej wstyd niz prestiż ;]
Sasza i rekin dlatego pasuja tam idealnie, zupełnie tak jak ich troje... po prostu wysyła się im kogoś plastikowego, popowego, z muzyką względnie łatwo wpadającą w ucho lecz nie zostajacą długo w głowie ;]
Dimitri i morświn pasować tam będą z ich elo przebojem (zboczenie jakie mają...czarna dziewczyna, czarne oczy, czarne ręce i czarny brzuch ;/)
"...P..."
Magya
Ale ta piosenka tak i tak jest BEZNADZIEJNA dry.gif Powinni dać Brodkę, byłoby fajnie smile.gif
Child
kij z Brodką.
ja proponuje Behemotha albo Hate ;>
To jest "lekka wersja" zawartosci forum. By zobaczyc pelna wersje, z dodatkowymi informacjami i obrazami kliknij tutaj.

  kulturystyka  trening na masę
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.