Help - Search - Member List - Calendar
Pelna wersja: Will Harry Die ?
Magiczne Forum > Harry Potter > Harry Potter
Pages: 1, 2
Absolution
Cytując za onet.pl:
Narrator kaset audio z powieściami J.K. Rowling twierdzi, że Harry Potter umrze w ostatnim tomie słynnej sagi

Aktor Jim Dale wyjawił, że Rowling jest zmęczona postacią Harry'ego i postanowiła uśmiercić go w siódmym tomie cyklu, aby ostatecznie się z nim pożegnać. Daniel Radcliffe, który w kolejnych ekranizacjach wciela się w postać młodego czarnoksiężnika, również uważa, że przeznaczeniem Harry’ego jest śmierć w ostatnim tomie. - Chciałbym, żeby Harry umarł pod koniec siódmego tomu. Myślę, że to byłoby bardzo dobre zakończenie, ale nie chcę, żeby było zbyt sentymentalne, ponieważ nie cierpię sentymentalnych zakończeń filmów lub książek. Moim zdaniem sentymentalny finał podkopałby mroczny charakter dotychczasowych tomów – powiedział
Lupek
Już od dawna jestem orędownikiem teorii o śmierci Harry'ego w VII tomie. Nie jestem tylko pewny czy zginie razem z Voldemortem cry.gif czy samotnie smile.gif . Choć z drugiej strony może Rowling specjalnie zaczyna mówić wszystkim na około, że ma już dość postaci Harry'ego żeby wszystkich przekonać, że Harry zginie, a będzie na odwrót huh.gif . Takie jej typowe zagranie wink2.gif .
Mroczny Wiatr
Ja jakoś nie widze tego że Harry zginie, a może powiem inaczej. Przeżyje albo narodzi się na nowo czy coś w tym rodzaju by niby pokazac potęge miłości która to niby tak bardzo ma go odróżniać od Toma. huh.gif
Hito
Ja za to gdzieś czytałem, że to tylko opinia Dale`a, ewentualnie on powiedział to żartem. Taka ważna informacja nie miała prawa wydostać się na światło dzienne przed wydaniem ostatniego tomu.

Teoria śmierci Pottera - możliwe. Osobiście preferowałbym, by nikt z Trio nie zginął, ale kto wie, co Rowling planuje? Jednakże śmierć Harry'ego na końcu trochę by nie pasowała do profilu serii HP, trochę dziwny morał by z tego wyszedł. Lepiej, gdyby Harry po pokonaniu Voldzia w końcu znalazł jakieś stałe szczęście.
Ronald
"Wszystko się moze zdażyć, gdy głowa pełna wiary, gdy tylko czegos pragneisz, gdy bardzo chcesz hoho wszystko moze zdazyć się jeje." smile.gif
Ja tam myślę, ze Harry się wylize jkaoś.
I myśle tez, ze takei pogłoski to celowo zagranie specjalistów od marketingu wydawnictwa Bloombsbry(czy jakoS tak:) ). żeby zachęcić ludzi do kupowania kolejnych części.
Absolution
Roland, jakich kolejnych części ?
Przecież ma być 7 ... ale słyszałam, że Rowling ma napisać 8 tom, tyle że nieco odbiegajacy od pozostałych...
itachi
Die Harry, die!
[just kidding of course]

koniec Harry'ego to dobra wymówka by nie pisać więcej ksiązek HP....fani nie będą nudzic o 8 tom...może JR chce to w ten sposób rozwiązać
Verita
Hm... prawdopodobne ze Harry zostanie usmiercony w 7 tomie. Przynajmniej nikty by nie naciskal Rowling do pisania kolejnych czesci. http://wachlarz.strefa.pl/dywersja.html
Ale z drugiej strony jakos nie wierze w ta zakonczenie. Taka informacja nie wydostalaby sie na swiatlo dzienne tak latwo.
matoos
Jaka informacja, przecież to jest opinia, OPINIA!!!

Inna sprawa że to niesprawiedliwe bo ja taką opinię na tym forum wyrażałem zdaje się około terminu wydania 4 tomu, a o mnie nie napisali w gazecie ;(
dominisia888
usmiercenie Harry'ego w VII tomie zamknie usta glodnym fanom i ona o tym wie... smierc w obronie przyjaciol i dobra... hmm... wolalabym jednka zeby nie zginal... nei jest moja ulubiona postacia ale niech sobie chlopak ulozy zycie tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Hito
Mat>>widzisz, wszystko przez to, że nie jesteś narratorem kaset audio :]

Ten 8 tom Pottera to ma być encyklopedia o świecie HP, jednak, z tego co wiem, Rowling jeszcze nie jest pewna, czy takową napisze. Ostrzy sobie zęby na nową serią przeznaczoną dla młodszych dzieci.
Teoretycznie Harry nie musi ginąć, jeśli tylko autorka okaże się słowna i cykl HP faktycznie skończy się na VII tomie - w czym problem? To, że ją fani będą męczyć o ciąg dalszy - ich pech, że go nie będzie.
Absolution
... ja mam nadzieję, że zakończenie powieści Harry'ego Potter'a będzie efektowne, a nie, główny bohater zwalczy zło, zakocha się, ożeni, będzie mieć mase dzieci i będzie żył długo i szczęśliwie dementi.gif
Ronald
QUOTE(Absolution @ 16.12.2005 00:29)
Roland, jakich kolejnych części ?
Przecież ma być 7 ... ale słyszałam, że Rowling ma napisać 8 tom, tyle że nieco odbiegajacy od pozostałych...
*


Tak mi się jakoś napisało blush.gif

QUOTE(itachi @ 16.12.2005 00:35)
Die Harry, die!
[just kidding of course]

koniec Harry'ego to dobra wymówka by nie pisać więcej ksiązek HP....fani nie będą nudzic o 8 tom...może JR chce to w ten sposób rozwiązać
*


QUOTE(dominisia888 @ 16.12.2005 11:45)
usmiercenie Harry'ego w VII tomie zamknie usta glodnym fanom i ona o tym wie... smierc w obronie przyjaciol i dobra... hmm... wolalabym jednka zeby nie zginal... nei jest moja ulubiona postacia ale niech sobie chlopak ulozy zycie tongue.gif tongue.gif tongue.gif
*


Ja się nie zgodzę z tym, ze jak Harry zginie to ludzi enie będa nudzić. Wg mnie ci fani, którzy od Harry'ego wolą dużo bardziej Rona czy Hermionę będą nudzić dalej. BO przecież harry jest główną i tytułowa postacią, ale Ron i Hermiona sa rownie ważni i fajni. Jeśli nie fajniejsi.
Ahmed
Harry będzie miał trwały uraz psychiczny i nie będzie mógł zwyczajnie funkcjonować w społeczeństwie czarodziejskim. Dlatego podda się licznym kuracjom antydepresyjnym w Szpitalu Św. Munga oraz operacji plastycznej na bliznę, po czym napisze wiele książek o swoich przygodach w Hogwarcie i o tym co go naprawdę łączyło z Voldemortem. Ministrem Magii nigdy nie zostanie bo stwierdzi że posiada on zbyt małe uprawnienia jak na jego wymagania. Do końca życia będzie prowadził tajemniczą korespondencję z niejakim Ronaldem W. i Hermioną G.(W?). Na starość zostanie konduktorem Hogwart Expressu i będzie co roku woził dzieci do szkółki, w wolnym zaś czasie zajmie się wychowywaniem małego stadka poł-olbrzymków hagridowo-maximowych.
Ronald
Całkiem ciekawy pomysł Ahmed biggrin.gif Chodź myśle, że zapomniałes Dodać, że oprócz dzieci haghridowo-maximowych będzie wychowywał włąsne(tzn. swoje i starszej czarownicy od wózka ze słodyczami) wink2.gif
Absolution
heheh dobre to biggrin.gif

Ron i Hermiona się pobiorą. Draco Malfoy zostanie woźnym Hogwartu.
Profesor Sprout pójdzie na emeryturę, N.Longbottom zajmnie jej miejsce , a nieco później zostanie dyrektorem Hogwartu. McGonnagal chajtnie się z Moody'm i założą hodowlę szalonookich kotów.


P.S Co z tego , że Harry jest głównym bohaterem ? A to, że fani będą się nudzić to żadna wymówka. I tak przygody o małym czarodzieju muszą się jakoś skończyć. Nic nie trwa wiecznie.
Katon
Nie wykluczam, że Harry zginie, jakkolwiek dziwią mnie opinie niektórych, że akurat to będzie super fajne i oryginalne i mroczne i takie niekomercyjne i wogóle. Napewno zginie Voldemort. To pewne jak amen w pacierzu. Inaczej obserwowalibyśmy finałowy tryumf zła, a przeciwnicy autorki i jej twórczości okazaliby się przewidującymi ludźmi, którzy mieli racje. Ja osobiście uważam, że Potter przeżyje. Ale niekoniecznie musi się to wszystko skończyć różowiutko. Frodo też przeżył. "WP" kończy się dobrze, a jednak to zakończenie jest przejmująco smutne. Myśle, że może być podobnie. Voldemort zginie, ale wszystko się skończy...
Hito
Ewentualnie Harry wielką mocą miłości uzdrowi duchowo Voldemorta.
Uch.
ździszek
Ta, podleci Zgredek i wysadzi się w powietrze koło Voldemorta mówiąc: "Nikt nie będzie próbował od 17 lat zabić Harry'ego Pottera, Zgredek się poświęci". A Voldemort zdziwiony jak skrzat domowy może poświęcić życie dla czarodzieja nie zdąży zaaragować... A tak poważnie to myślę, że zginie ktoś z najbliższych przyjaciół Harry'ego (Ron, Hermiona, Neville, Ginny albo chociaż Luna), lub sam Harry. Niemożliwe, żeby wszyscy ocaleli to by było kapiate zakończenie :]
dominisia888
mysle, ze sie nie zawiedziemy i Rowling napisze naprawde swietne zakonczenie... moim zdaniem rowniez dotrzyma slowa i bez wzgledu na to czy Harry zginie czy nie bedzie VII czesci Potter'a... a encyklopedia po swiecie czarodziejow czemu nie biggrin.gif biggrin.gif
Ronald
Napewno będzie VII części Pottera. I jesli nie dlatego, ze pani R pragnie ukończyć swoją serię, go dlatego, ze on zarabia na tym tyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyle kasy i jeszcze więcej. A encyklopedia wiedzy o HP do świetny pomysł, bo jest jeszcze wiele rzeczy, których nie można wyjasnić, a które ceikawią i nurtują.
matoos
Powiem więcej, podejrzewam że śmierć Voldemorta będzie oznaczać połączenie światów czarodziei i mugoli, oraz koniec magii taką jaką ją znamy.
kubik
Eee nie Matti ;p Jo powiedziała, ze światy mugoli i ludzi nigdy się nie połącza... i nie pytaj mnie o źródło bo nie pamiętam ;D
Lupek
QUOTE(matoos @ 18.12.2005 09:46)
Powiem więcej, podejrzewam że śmierć Voldemorta będzie oznaczać połączenie światów czarodziei i mugoli, oraz koniec magii taką jaką ją znamy.
*


Racja i w zasadzie nieważny jest wynik walki Czarnego Pana z Harrym ponieważ :
-jeśli wygra Czarny Pan to wybije najprawdopodbniej wszystkich mugoli więc można mówić o połączeniu dwóch światów.
-jeśli wygra Harry (lub zginie razem z Czarnym Panem) to być może raz na zawsze świat czarodziejów zniknie (bo czarodzieje postanowią, że trzeba skończyć, aby nie spowodować powstanie nowego potężnego czarnoksiężnika, który by zagroził mugolom) albo może to świat mugoli przestanie istnieć i wszyscy staną się czarodziejami i wtedy nie będzie mowy o szlamach itd. huh.gif i to także zachamuje działalność niebezpiecznych czarnoksiężników cry.gif
Ahmed
Owoce zła są wieczne, prędzej czy później i tak pojawi się następny Czarnoksiężnik i dojdzie do kolejnej wojny. Tak jak Dumbledore był bohaterem poprzedniej ( Grindelwald) tak teraz Harry nim zostanie. A historia lubi się powtarzać.... Zresztą analogicznie jest w naszym świecie, wojna/pokój/wojna....błędnek koło.
Ronald
Nom. A trzeba tez zauwazyć, ze na zataczaniu koął przez historię bogacą wszyscy. Przeceiż jak sie coś zniszczy to ktoś musi to odbudowac za cieżkuie pieniądze.
Lupek>Ciekawa teoria smile.gif
Absolution
Też na początku myślałam, że aby nie dopuścić więcej do powstawania potężnych Czarnoksiężników ( po śmierci Voldemorta, o ile ona będzie... ) najlepszym rozwiązaniem dla świata Czarodziejów i Czarownic byłoby zniknięcie magii... ale czy rzeczywiście wszyscy magiczni ludzie pozbyliby się swoich zdolnośći ?Zniszczyli różdżki? Zmienili się w zwykłych, przeciętnych ludzi ... ?
Zburzyli Hogwart i inne szkoły dla Czarodzieji i Czarownic ? A co z magicznymi zwierzętami? A olbrzymami ? Oni też należą do świata magii.

Chyba, że J.K.Rowling stworzy jakiś niezwykły przedmiot, niszczący magię.
Lupek
"Harry był wreszcie gotowy i zrozumiał, że Czarnego Pana zabije nienawiścią :
-AVADA KEDAVRA- krzyknął z całych płuc Harry.
Jednak Czarny Pan był gotowy i odpowiedział tym samym- AVADA KEDAVRA.
Gdy obydwa śmiertelne zaklęcia zderzyły się nastąpił wybuch, który rozerwał na kawałki przerażonego Czarnego Pana i Harry'ego który nie zdąrzył nawet zauważyć co się stało. Po chwili wybuch pochłonął cąła kule ziemską niszcząc wszystko. Koniec"- hehe a może tak tongue.gif . My się zastanawiamy czy te światy się połączą, a może one przestaną istnieć laugh.gif
matoos
To by dopiero było wysoce dydaktyczne rozwiązanie.
Hito
Ale jakże nowatorskie! Wtedy nikt by nie śmiał powiedzieć, że Rowling nie jest zaskoczeniową pisarką!
dominisia888
no no... ciekawa teoria biggrin.gif .... koniec swiata i juz po klopocie tongue.gif
Ronald
NO!!!!! Po prostu genialne w swojej prostocie. Zniszczyć wszystko i po kłopocie biggrin.gif
Lupek
Hehe pełny zaskok, nie wink2.gif

Hito> Albo, że jest wariatką tongue.gif
Absolution
rozpierducha na świecie ?
nieeee... to nie w stylu Rowling tongue.gif
Ahmed
nieeee!!! nieee mówcie że tak będzie!!! tak nie może być!!! ja się nie zgadzam!!!
Ronald
Oj Dzieci, ale przeziec pani R zazucamy, ze jest przewidywalna, więc moze ona nam pokazać coś co uznajacie, ze nie jest w jej stylu tongue.gif
Lupek
Czyli wynik meczu Lupek jasnowidz- Lupek koplętna klapa jasnowidztwa 1:0 tongue.gif
Katon
Świat magii i mugoli się nie połączą, ale wydaje mi się, że można się spodziewać jakiejś odmiany. Jakiegoś przełomu na miarę ogólnomagiczną, że tak powiem. A to, że zginie ktoś z bliskich Harry'ego to raczej pewne. Stawiał ktoś kiedykolwiek na bliźniaków? W piątym tomie Rowling dokłada do ich wizerunku rys heroiczny. Może nie bez kozery? Sposób w jaki ich wynalzki zostały wykorzystane w szóstym tomie też może wzbudzić w nich pragnienie zrobienia CZEGOŚ. Oto moja nowa teoria. Bliźniacy zginą. I to niekoniecznie naraz.
kubik
"Dlatego nie jesteście w Zakonie, wy tego nie rozumiecie. Są na świecie rzeczy za które warto umierać."

przypominacie sobie?
Ronald
Lupek> raczej wynik meczy Lupek jasnowidz-Lupek kompletna klapa jasnowidztwa powinien być 0,5-0. Pewnym nigdy nie można byc tongue.gif

Ano mozliwe. Bliźniacy tez moga zginąć, chociaz tak naprawdę to mozę zginąć każdy. Od Harry'ego Pottera do Piersa Polkissa. Chociaż wiadmo, ze smierć niektórych osób nie byłaby nawet zaszcycona krótkim opisem.
Lupek
Bliżniacy hmmm...... Rzeczywiście mają taki charakter, który mógłby ich doprowadzić do bohaterskiej śmierci.
Kubik> Pamiętam i masz racje. Zazwyczaj Jo nie umieszcza w swoich książkach czegoś przypadkowego i może to zdanie też nie jest przypadkowe huh.gif . Wyobraziłem sobie Artura Weasleya stojącego nad grobem bliżniaków mówiącego do Molly :" Czemu ich przyjąłem do zakonu, czemu!!! chlip" tongue.gif
Ronald>Niech będzie 0,5-0 tongue.gif
Ronald
A co by to dało, gdyby byli w Zakonie, hmmmm.....? raczej niewiele. Jedynie tyle, że przed śmeircią byliby toturowani, a nie umarliby szybko.
Lupek
To, że obudziło by w nich jeszcze większe EGO, które i tak u nich jest duże i napewno ryzykowali by więcej blush.gif
Ronald
Oj........ No tak, ale jedank naprawde niewile by to zmieniło. W tych czasach każdy w każdje chwili moze zginąć. WIęc naprawdę nie ważen czy jest w Zakonie czy nie. Oczywiście, Zakon walczy itd. i to jest wazne, ale jesli Fred i George mieli by zginąć w walce o ten lepszy świat, to napewno mordercy nie zrobiłoby różnicy to czy sa w Zakonie czy nie.
Lupek
Nie chodzi o morderców tylko o Freda i Georga!!!! Przecież gdyby nie byli w Zakonie nie czuli by aż takiej dużej odpowiedzialności i nie narażali by się bardziej niż powinni. A takto jak są w Zakonie będą chcieli się pokazać i moga to przypłacić życiem. Po prostu przynależność do ZF zwiększa zagrożenie ze strony śmierciożerów (takich jak Lupek tongue.gif ). Zdaje mi się że Czarny Pan będzie chciał zlikwidować członków ZF ,a nie jakiś tam sprzedawców ze sklepu na Pokątnej, nie wink2.gif
Ginny
Z tego można by zrobić niezłe opowiadanie: Żałoba Freda po śmierci George'a. Albo odwrotnie. Samotny błąkający sie bliźniak po krętych korytarzach Nory... huh.gif
Ronald
No wiem, ze nie o to Cu chodziło, ale mimo wszystko są zagrożeni. Jeśli Snape poleciał do Volda to napewno mu powie, tko jest w Zakonie. A poza tym, Vold z chęcia uderzy w Łeslejów, poprzez śmierc ich dzieci.

BTW:I TAK WSZYSCY SĄ ZAGROŻENI ŚMIERCIĄ
Katarn90
hm, całkiem możliwe, że bliźniacy zginą (poza tym ten cytat: "Właśnie dlatego nie jesteście w Zakonie..."), ale uważam, że takiego "haka" (jakiś cytat) można znaleźć na każdego w Zakonie. Stawiam na to, że po 7 części nie będzie żadnego Huncwota. To by było dość smutne, ale dobre w sumie rozwiązanie. Poznajemy wszak początki ich znajomości, poznamy też koniec. sad.gif
Dorcas Ann Potter
QUOTE
Stawiam na to, że po 7 części nie będzie żadnego Huncwota.


Odpukać. Chociaż Remus musi przeżyć. Czasami staram się zapomnieć o tym, że oni nie żyją.
I jest zła konstrukcja zdania w tytule tematu ;P
Ronald
Katarn ma rację. Na każdego można cos znaleść. Poza tym, Huncwoci, wg mnie od początku są skazani na śmierć. James zosatł zamordowany, Syriusz wpadł z zasłone(ale ja tego w ogóle nie rozumiem, tzn. na czym ta śmierć polega), peter to tylko kwestia czasy, a Remus jeszcze nie wiem, ale to będzie genialne w swojej prostocie.
To jest "lekka wersja" zawartosci forum. By zobaczyc pelna wersje, z dodatkowymi informacjami i obrazami kliknij tutaj.

  kulturystyka  trening na masę
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.