Help - Search - Member List - Calendar
Pelna wersja: Ołówkowy Świat <- Tabletowy Teraz
Magiczne Forum > Kultura > Galeria
Pages: 1, 2
Croco
Tak więc, witam, jestem Croco (osobnik rodzaju żeńskiego, jakby ktoś się pytał). Me wspaniałe prace jakiś czas leżały sobie w teczce, teraz nadszedł ich czas.
Zamieszczam tylko te najnowsze. Starsze spotkały się z krytyką na Dziurawym Kotle, dopiero teraz zauważyłam jakie są kiepskie. No dobra, nie przedłużam i wklejam:
Smok
Mhroook
Nibylandia
Kobieta

Wiem, że straszna jakoś,ć ale nie dysponuję skanerem. Moim jedynym narzędziem pracy jest aparat cyfrowy, a i tego nie było przed jakimiś dwoma miesiącami...
Pozdrawiam, liczę na konstruktywną krytykę ;]
Avalon
no nie jest zle, polepszenie anatomi i tak dalej przyjdzie z czasem wiec tu nie ma co sie rozwodzic, z takich technicznych rzeczy ostrz bardziej olowek (szczegolnie przeszkadza to przy smoku gdzie kontury sa strasznie grube i wyglada to nieestetycznie) do tego te wstepne zarysy moglabys pogumkowac bo widac te niedorobione linie szkicowe, w smoku troche te skrzydla wygladaja jakos nieprzekonywujaco i tylne nogi jakos nie wygladaja winny byc bardziej zaokraglone na gorze (popatrz sobie na tylne nogi czworonoznych zwierzat z podobnym ukladem nog jaki zrobilas tutaj (np. kon czy pies))
przy mhrooku moge powiedziec tyle, ze praca troche nieczytelna, dopiero po jakims czasie sie skumalem, ze to smok (o ile to oczywiscie jest smok smile.gif ) i to samo co do reszty prac, ostrz bardziej ten olowek, wszystko stanie sie czytelniejsze i nie nakladaj tylko grubych cieni, przydalyby sie troche wieksze kontrasty w cieniowaniu.
nibylandia : karta w kratke, pierwszy ogromny zarzut, nie rysuj niczego na kratkach w kratke! biggrin.gif koncepcja spokens (tylko ten balwanek z tylu tak ni z ch. ni z p. smile.gif )
kobieta : o, naostrzylas olowek wink2.gif generalnie lepiej, tylko braki z cieniowaniem: swiatlo jest z gory prawda? wiec skrzydla powinny rzucac cien na reszte ciala, brzuch powinien byc ciemny a nie mega jasny i ten wąż jest strasznie nienaturalnie ulzony.

oczywiscie nie zrazaj sie zbytnio, bo ja ogolnie wypisuje tylko te zle rzeczy, a nie wypisalem ich duzo, co znaczy, ze cos z Ciebie bedzie
pozdr.
Avery
Ja za to od razu zorientowałem się co przedstawia drugi rysunek. To pół głowy Ciernia nieprawdaż? Pierwsze dzieło jak mniemam miało być wizerunkiem Saphiry, wygląda nieźle ale nogi troche za długie, takie niezbyt smocze. Skrzydła powinny być większe, w końcu to smok a nie ważka. Nibylandia bardzo ładnie wykonana (a gdzie Piotruś Pan? smile.gif ). Kobieta troche przypomina filmowego Czarnego Pana ze skrzydłami extra biggrin.gif . Ogólnie ładnie, rysuj, rysuj i jeszcze raz rysuj a na pewno będzie jeszcze lepiej.
Amania
Witaj.
Więc na sam początek mała uwaga - nigdy nie rusuj na papierze w kratkę. Wygląda to... eeee... powiedzmy nieprofesjonalnie.

Nie powiem, żeby twoje prace jakoś specjalnie mnie powaliły na łopatki. Ale nie jest tak źle, coś w tobie jest.

Ćwicz dalej, furtka przed tobą otwarta.
Zresztą widzę, że twoje prace są staranne.
Od jak dawna rysujesz?

I do wszystkich: pamiętajcie że talent to 10%, a praca, trening to 90%.
Ciężką pracą można osiągnąć wszystko.
Croco
No więc, tak. Za kartkę w kratkę bardzo przepraszam, ale po prostu naszła mnie w szkole Wena, a tylko to miałam pod ręką (biedny zeszyt od geografii ^^).
Następnie. Tak, to jest głowa Ciernia, choć ciutkę przerobiona, ale ten drugi smok Saphirą nie jest. Tak po prostu przyszedł do głowy. Co do skrzydeł to się zgadzam, nie dość że małe to wyszły jak firanki.
Od jak dawna rysuję? Hm, nie pamiętam. Mam nagrane na kamerze jak w wieku 6 lat prezentowałam wspaniałego, zielonego Prosiaczka. Ale naprawdę nałogowo rysuję od jakichś 2 - 3 lat. Do niedawna traktowałam to jako zabawę, ale teraz naprawdę często i dość ostro ćwiczę - bo moim marzeniem jest dostanie się do liceum plastycznego ;]
Pozdrawiam, liczę na jeszcze więcej komentarzy. A następne prace dodam być może jeszcze dzisiaj.
emka^
no zaprosiłąs wiec jestem wink2.gif
jak piomysle ze masz 14 lat to az mi sie nie chce wierzyc ;p ja mam prawie 16 a mnaluje uzo gorzej od ciebie i ja chcialam isc do plastyka.. dobrze chyba ze nie poszlam..
rysunki sa naprawde bardzo dobre ja nie moge ci nic zarzucioc bo nie znam sie tak dobrze jak ty jestem Samukiem ? no wlasnie..
podoba mi sie ten smok.. ladny jest.. wink2.gif popracuje nad bledami ale wlansie mam problem w tym zeby moje posatcie oddawaly jakies emocje.. trudno mi to zmienic.. ;f
na forum jestem nowa wiec nie za bardzo znam sie na tym wszystkim tu..
bede czekac na nastepne twoje rysunki mam nadzieje ze bedziesz dawala znac.. o sa no po prostu szkoda slow .! ;p

estiej: pisanie bezwzrokowe nie jest mile widziane na tym forum.
Psychopatka
Nalezy Ci sie opierdziel za jakosc skanów... i nie tlumaczyc mi sie "słabym skanerem", moj jest totalnie rozwalony a sobie radze, grunt to chciec, a jak masz klopoty z samodzielnym "przerobieniem i przeskanowaniem" prac to zawsze mozna u kogos pomoc znalezc. A co do samych rysunków to w zasadzie to zdecydowanie ten "Mhrook: nalepszy, szkoda ze nie ma do tego tła, w sumie fajnie by bylo to dokończyc, dopracowac itp...
w "Kobiecie" podoba mi sie koncept, ale dało sie lepiej to wycieniowac i dodac tło.
No i chciałabym zobaczyc cos w kolorze
Croco
QUOTE(Psychopatka @ 16.04.2006 21:04)
Nalezy Ci sie opierdziel za jakosc skanów... i nie tlumaczyc mi sie "słabym skanerem", moj jest totalnie rozwalony a sobie radze, grunt to chciec, a jak masz klopoty z samodzielnym "przerobieniem i przeskanowaniem" prac to zawsze mozna u kogos pomoc znalezc.

Kocham nabijać posty, hehe.
Ekhm, Psychopatko, ja napisałam, że SKANERA NIE POSIADAM. Jedynie aparat cyfrowy.
Najpierw przeczytaj a potem opierdzielaj ;]
Psychopatka
Co z tego ze nie masz, popros kogos znajomego zeby przeskanowal, albo zaplac 5 zł w kafejce interentowej. I ja Cie nie opierdzielam, napisalam ze denerwuja mnie zle przeskanowane prace... a zdjecie cyfrówka mozna zrobic bardzo ładnie i profesionalnie... sama z tego korzystam czasami bo jest mniej zawodna niz skaner
Croco
Założyłam własny deviantart (sukces, bo z angielskiego mam trzy), mam już tam 5 artów, ale chyba tylko ten jest godny uwagi:
*Hermiona
Rysowane węglem.
Wiem, wyszła strasznie nienaturalnie i zupełnie nie jak Hermiona (czyt. zbyt ładna ^^). Ale trudno, węgla zmazać się nie da, nie mogłam dodać oszpecających szczególików.
emka^
no w sumie nie jest zle bcy samoukiem.. ;p
a ty myslisz o szkole platycznej czy moze juz jestes ? ;>

deviantart - teraz weszlam i musze przyznac ze twoje prace sa naprawde swietne, nie wiem jak ty to robisz.. ;] 14 lat .. no pozazdroscic.. smile.gif
ja mam inna kreske przyzwyczailam sie do "bazgrania" tzn.. kilkadziesiat kresek (to blad) musze sie oduczyc..

jeszcze raz pozdrawiam ;d*

Croco
Nie, w szkole plastycznej jeszcze nie jestem - chodzę do pierwszej gimnazjum, zamierzam przez następne dwa lata ciężko pracować i dostać się do liceum plastycznego (oooch, przedwczoraj o tym śniłam, nawiasem mówiąc tongue.gif).
Co do świetności moich prac, to raczej się nie zgadzam, ale to kwestia gustu ^^
W najbliższym czasie coś wstawię, przygotować się!
Pozdrawiam wszystkich!
emka^
aha wink2.gif
Ja przez cała podstawówke wiedziałam ze chce isc do plastyka.. w 1 gim w sumie tez a w 2 i 3 pomyslalam ze nie bo co mi z tego rysowania przyjdzie ? :f i teraz wlasnie 4 dni temu postanowilam probowac ;p obudzilam sie nie ma co.. egzaminy sa 2 czerwca a ja jeszcze nic nie zrobilam ani nie zaczelam sie uczyc no nic .. trudno bedzie ale zawsze mozna sprobowac.. ;>
A ty gdzie do plastyka chcez pojsc ? < ciekawska >


To czekam na nowe prace..
U mnie jest cos nowego, moze nie zachwycajacego, ale jest .! ;]

No tyle bo sie rozpisalam wink2.gif Pa
Croco
No to w końcu coś dodaję.
Zaczęło się od szkicu, przez poprawianie konturów ołówkiem B2, skończyło się na majstrawaniu w Photoshopie.
*Severus Snape
No, Sev mój ukochany. Nieco odmłodzony, ale trudno.
Daga
rysunki łaaaadne, ale nie rozpływałabym się zbytnio. Może i się nie znam ale tym bardziej powinno się mnie słuchać jako przeciętnego ekhm widza wink2.gif
Więc mówię że są średnie, jakoś nie mają w sobie głębi, jakieś odtworzenie czegos na papierze.. Jakoś bez sensu.
Ewelka
Wedlug mojego skromnego zdania twoje prace są bardzo dobre. Chyba najbardziej podobała mi sie praca 'smok' i 'nibylandia'. Smok mi sie podoba moze dlatego że bardzo lubie smoki a ten wydaje sie taki 'magiczny'? biggrin.gif A ta nibylandia to taka warjacja i też mi sie podoba smile.gif Tak więc rysuj dalej bo naprawde fajnei ci to wychodzi smile.gif Pozdrawiam
emka^
No severus naprawde fajny ;d
heh i mozna sie zakochac bez watpienia ;p

Zapraszam na moj stary temat ..ale niezbyt stare prace.. ;]
s.a.m.a.r.o.
Mnie się najbardziej podobał z tych rysunków Mhroook i ewentualnie kobieta... Co do Severusa to całkiem szczerze nie lubię takich postaci smile.gif No ale co tam moje zdanie wink2.gif Twórz dalej wink2.gif
Bellatrix Black
Masz 14 lat!?

Respect!

<bije pokłony :D >
Croco
Dzięki za oddany hołd biggrin.gif
Anavrith
Jedziemy z tym koksem.

Smok - cóż, nie jest źle. Moznaby sie czepiać paru szczegółów, np. szyi i pyska smoka, ale za to łapy smoczysko ma przednie.

Mhrook - zaiste, mhrooooczne i złe to pół smoczego łba. B. dopracowany rysunek, podoba mi się. Zwłaszcza oko - typowe, dragoniaste spojrzenie.

Nibylandia - kartka w kratkę *arghhh!*... Cóż, przeżyję, choć masz za to minus już na wstępie. Sam rysunek zaś - bajkowy. Ręka nie wyszła, ten koń (jednorożec?) też. Dwóch takich, co kradną księzyc w lewym dolnym rogu podoba mi się, nie wiedzieć czemu, najbardziej.

Kobieta - eh... Powiem tak - mogles to wykonac lepiej. Niby rysunek jest bez jakiś większych "ale", jednak... Brakuje mi tutaj czegoś. Przy okazji - cholernie długa ta jej szyja. Szalenie podobają mi się skrzydła.

A jakość skanów pozostawię bez komentarza.
Croco
Anavrith, to nie są skany, to są zdjęcie robione aparatem cyfrowym tongue.gif Niestety, nikt z przyjaciół skanera nie ma, do kafejki mam diabelnie daleko więc na razie jakoś sobie radzę.
No i - dziękuję wszystkim na konstruktywną krytykę. W najbliższym czasie zrobię świeżą dostawę.
Croco
Dłoń
Jakby co, to moja rączka i naprawdę jej (prawej także) nie znoszę. Na palcu serdecznym pierścionek a'la Władca Pierścieni, kupiony w sobotę rano.
Anavrith
Ta reka jest jakaś taka niezręczna, powiedziałabym.

Nie podoba mi się. Palce wyglądają jak powyginane patyki, paznokcie jak kawałki kamieni, a w żyłkach zero żyłkowatości.

Nie podoba mi się.
Croco
Anavrith - mi też nie.
Dark light
Na wstępie: przepraszamzakartkęwkratkę. No po prostu ja w szkolnym sklepiku nie mam artykułów papierniczych, nie mogę w przypływie weny kupić białej kartki no, i przy okazji, jakiegoś dobrego ołówka.
Dziękuję za wszystkie komentarze, te mniej i bardziej konstruktywne ^^
em
Oj, ta też ci nie wyszła.
pracuj, pracuj, pewnie, co jak co, ale dłonie warto umieć rysować :)
tylko niekoniecznie wszystkie prace trzeba rzucać na forum ;)
Croco
No wiesz, dla mnie nawet taka dłoń to PRZEOGROMNY sukces biggrin.gif Chcesz zobaczyć kółka z powyginanymi patykami (czyt. ręce) sprzed ok. roku? ^^
em
skoro tak twierdzisz... ;p
no, ja tam w ogóle nic nie umiem rysować, rąk już zupełnie, więc jak się za coś biorę to farby i gruby pędzel ;)

ale nie zaprzeczysz, że przyda ci się jeszcze nieco ćwiczeń. practice makes perfect :>
Anavrith
Dark light - przeprosiny za kartkę w kratkę nie przyjęte. Nie umieszczaj prac na takiej kartce, proszę! Zachowuj je jako szkic, cwic na zeszytowychkartkach, ale nigdy nie pokazuj ich szerszej publice!
A co do rysunku - nie jest źle. Mogło byc gorzej. Chociaz sama dłon jest taka sobie, rysunek lekko bez wyrazu...
Da sie przezyc.
emka^
ta kartka w kratke.. ale no nic mi też się zdarza więc rozumiem.. wink2.gif
Dark light- ogólnie mi się podoba bo ciemny motyw jest ;]
Ja próbowałam rysować dłoń na religii ale niezbyt pięknie wyszła i poza tym kartka w kratke więc sama wiesz wink2.gif

Pozdr wink2.gif
Shmanii
Prace fajne i ładne. Zgadzam się z przedmówcam,i ze trosze ołowek za bardzo stępiony. A i radzę nei rysowac na kartkach w kratkę (i kto to mowi sama zawsze tak robię) Poza tym ok. Ale w smoku troszke głowa nieproporcjonalna do tułowia. Pozdrawiam.
Croco
Testral
Tak, tak, błagam, nie trujcie mi o jakości, bo ja sama nad nią załamuję ręce (skanera jednak nie kupuję, bo do Francji się wybieram, jakoś ubrać się muszę bo w moich szmatach nie będę po paryżu łazić), ważne że jako-tako widać o co w rysunku chodzi.
Chooo
Jeju! Bardzo ładny ten rysunek. Taki pełen miłości :] Coolowy xD Rysuj dalej bo świetnie Ci to wychodzi. Prace są estetyczne i nie zwracam uwagi na ich jakość bo i tak mi się podobają. Z moim talentem to daleko bym nie zaszła, no może mam talent ale tylko do robienia sesji zdjęciowych. Najczęściej sesji ludzi smile.gif Najważniejsze, że ty posiadasz taki superowy dar. Pozdro :*

edit: Czekam z niecierpliwością na kolejne "dzieła sztuki".
alchemiczka
nie działa mi en Twój deviantart, a Psycho ma rację - za kiepskie skany powinni kastrować ludzi, szanujcie własne prace, żebyśmy my mogli je szanować! Nie ważne że się ma do k*nędzy 14 lat.

EDIT: No dobra, yen ostatni mi się załadował i choć jestem pzywycZajona do innego standardu rysunku, to z uwzględniemien co to za miesce i czas jestem na tak - tylko wypakowuj się ten maniery kreskówkowej, nie ważne czy to kreskówka japońska, koreańska, polska czy amerykańska. Maniera jak faje - zabija dzieci i potem człowiek nie rośnie.
Ewelka
Obrazek poprostu piekny. Jakość nienajlepsza ale na to nie zwracajmy uwagi Rysunek mi sie strasznie podoba na jego widok było takie 'Oooo ' smile.gif. I testral ładnie namalowany i dziewczynka... Też chce takie zwierzatko biggrin.gif Moge to sobie wydrukowac i powiesić nad łóżkiem biggrin.gif ? Masz talent i to widać, czekam na kolejne pracki.
Croco
QUOTE
nie działa mi en Twój deviantart, a Psycho ma rację - za kiepskie skany powinni kastrować ludzi, szanujcie własne prace, żebyśmy my mogli je szanować! Nie ważne że się ma do k*nędzy 14 lat.

Matko huto, dobra, tak, jasne, kupię wreszcie ten skaner, żebyście zaczęli zwracać uwagę na rysunek a nie jakość.
I przykro mi, ale mnie się wykastrować niestety nie da, ha.

edit: a deviantarty nie działają, bo wszystko wykasowałam z konta stwierdzając, że prace są beznadziejne. Wkleję nowe linki w najbliższym czasie.
alchemiczka
spoko spoko, a co, wolisz żebym napisała "och jakie słodkie masz talent"? Z resztą skaner nie jest koniecnzy, są programy graifczne na któych można korygować wady zdjęc i skanów.
A jakość ma bardzo duże znaczenie dla rysunku, ludziom odrzucają teczki na ASP tylko dlatego, ze rysunki węglem są brudne, bo ktoś oszczędza na lakierze i nie przyska a węgiel jak to wegiel - lubi brudzić. I nawet jak Michał Anioł zrobi syf, to to będzie przede wszytkim syf, a nie dzieło Michała Anioła.
A rysunek też skomentowałam, co się czepiasz.
Croco
QUOTE
spoko spoko, a co, wolisz żebym napisała "och jakie słodkie masz talent"?

Nie. Co jak co, ale ja nienawidzę takich komentarzy, wolę...
QUOTE
No dobra, yen ostatni mi się załadował i choć jestem pzywycZajona do innego standardu rysunku, to z uwzględniemien co to za miesce i czas jestem na tak - tylko wypakowuj się ten maniery kreskówkowej, nie ważne czy to kreskówka japońska, koreańska, polska czy amerykańska. Maniera jak faje - zabija dzieci i potem człowiek nie rośnie.

konstruktywną krytykę, za którą serdecznie dziękuję.
QUOTE
Z resztą skaner nie jest koniecnzy, są programy graifczne na któych można korygować wady zdjęc i skanów.

Naprawdę, STARAM SIĘ. Mam Photoshopa, ale no cóż, ekspertem od posługiwania się tymi wszystkimi opcjami, pędzlami itd. nie jestem.
Przepraszam za nabijanie postów.
alchemiczka
to tutaj nie wolno nabijać postów? Oj dobra, daj spokój, ma znajomości u Dementa (podobno...). I głowa do góry, juz ni bede krzyzec za ten skaner, i tak juz wszedzie wyjde na wstrętną, to trzeba to jakoś załagodzic.
Croco
Proszę to wypić, profesorze...
Och, wiem, wiem, wiem! Do dupy!
Starałam się jak mogłam pokolorować to w miarę po ludzku, ale nie bardzo mi wyszło, następnym razem jeszcze bardziej się postaram.
Moja ulubiona scena z HPiKP.
emka^
No jak na pierwszą próbę kolorowania w photoshopie to całkiem nieźle ! ;d Nie mów, że do dupy, bo ja np. w ogóle nie potrafie huh.gif ..
Ogólnie spoczko.. ( no mogłby być troche mniej "poszarpany" ale to taki mały szczegół wink2.gif )
Scena b. fajna, mnie też się podoba tongue.gif
Croco
Miłosny potwór
Kolejna szmira, może troche lepsza, ale ciągle idzie mi beznadziejnie, uch.
emka^
to już lepsze . wink2.gif
koala
Moja nauczycielka "metaliki" zawsze powtarza: "Talent to tylko 2% potrzebne do stworzenia dzieła wszechczasów. Reszta to ciężka praca, więc jeżeli się porządnie przyłożysz -coś zawsze wyjdzie." Poza tym, każdy od czegoś zaczyna ^.^
QUOTE(Croco @ 16.07.2006 12:17)
To podoba mi się chyba najmniej z twoich prac. Dlaczego? Rysunek jest niedokładny i niestaranny (np. włosy Harry'ego), a światłocień (zwłaszcza tło) taki hmmm brutalny. dry.gif "Miłosny potwór" jest znacznie lepszy.
Mam nadzieję, że następne prace będą lepsze. Zostawiam czekolada.gif na zachętę
em
Gdzie tam, moja opinia jest dokładnie koala odwrotna ;p (kwestia gustu, a de gustibus...)
"Proszę to wypić..." jest dużo lepsze od "Lovemonstera", właśnie między innymi dzięki tej niedbałej kresce. Moim zdaniem najlepsza potterowa artystka, Marta, cały urok swoich akwarelek zawiera w tej lekkiej, niedbałej kresce. Wszystko, do czego się mogę tam przyczepić (nawet niedbałe kolorowanie tam pasuje, łącznie z tłem), to białe plamki ;p. A lovemonster jest jakiś taki... za gładki. Właśnie.
Kara
Zgadzam się Emotko... Lovemonster szczerze powiedziawszy wogóle mi sie nie podoba... strasznie przesłodzony...
Croco
Następne szmiry będą już (mam nadzieję) lepsze: zamówiłam sobie książkę "Rysowanie dla początkujących", za kilka dni powinnam ją dostać, może się w końcu czegoś nauczę. ^^
Croco
Audrey Tautou

Czyli moja ulubiona aktorka. Pierwszy portret 'na poważnie', jak zwykle jakość kiepska, kontrast poprawiany w fotoszopie.
emka^
Portret mi się najbardziej podoba. Taki.. no właśnie "poważny" wink2.gif Naprawde ładny :]
mida
Ladny portret... tyle że głowa troszkę spłaszczona. Ale twarz jak najbardziej ok.
To jest "lekka wersja" zawartosci forum. By zobaczyc pelna wersje, z dodatkowymi informacjami i obrazami kliknij tutaj.

  kulturystyka  trening na masę
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.