Help - Search - Member List - Calendar
Pelna wersja: Strzelanina W Kampusie W Wirginii
Magiczne Forum > Talk Show > Talk Show
Ludwisarz
http://wiadomosci.onet.pl/1520106,12,item.html


April 16, 2007 — Today's killings of at least 29 people on the campus of Virginia Tech is among the worst school shootings in U.S. history.


Co najmniej 32 osoby zostały zabite w strzelaninie na uniwersytecie Wirginia Tech w Stanach Zjednoczonych. Wiele osób zostało rannych.
Według wstępnych informacji na Uniwersytecie Wirginia Tech w Blacksburgu doszło do dwóch strzelanin.
Ahmed
<szok>

i natychmiast w myślach pojawia się tragedia z Columbine i "Zabawy z Bronią" Moore'a i "Elephant" Van Santa.
Lilith
wszystko trwało kilka godzin???
makabra... jak to w ogóle możliwe?!
Neonai
o Boże. prawie jak z mojego ostatniego koszmaru .__.
Katon
No właśnie, tak, straszne, potworne, ale co można o tym napisać? O czym tu można dyskutować? Jestem intelektualnie bezradny wobec czegoś takiego. Bardzo współczuję i solidaryzuję się na ile umiem.
Eva
Ten temat ma duze szanse przerodzic sie w dyskusje o problemie powszechnego dostepu do broni (bo przeciez nie jestesmy onetem zeby zapalac swieczki przez nastepne 70 podstron..)

Edit: latest news
GrimmY
w stanach taka mentalność, że ustawowe zakazanie posiadania broni to wielki wjazd na obronę wolności, naprawdę nie zdziwię się jeśli ktoś tam nie rzuci argumentu żeby ją jeszcze bardziej rozpowszechnić, bo 'przecież będzie można się obronić'.
Eva
Hmm, ja akurat dzis pod wplywem tego wydarzenia stwierdzilam, ze wolnosc nie kazdemu sie nalezy. Bo wolnosc to odpowiedzialnosc, ktora jak widac niektorych przerasta.
Zeti
Jak oglądałem PB i T-Bag zabijał ludzi, to myślałem, ze to tylko fikcja. Ale teraz widzę, że w stanach jest tak realnie. Każdy może wejść do sklepu i kupić broń, to głupota
Eva
QUOTE
W Virginia Tech wszyscy zadają pytanie, dlaczego po pierwszej strzelaninie, o godz. 7.15 rano, władze szkoły nie zrobiły nic, aby zapewnić jej ochronę, nie zaalarmowały studentów o grożącym niebezpieczeństwie i nie odwołały dalszych zajęć. Między jedną a drugą strzelaniną upłynęło około dwóch godzin.

Rektor twierdzi, że myślał, iż zabójstwo pierwszych dwóch ofiar było efektem "domowych porachunków" i że sprawca uciekł z uczelni. Dlatego rozesłano tylko e-maile z informacją o incydencie, polecono udać się do sal wykładowych i nie wezwano policji.
Lilith
mnie bardziej zastanawia fakt, ze 12 latki moga tam legalnie kupic bron.
Eva
Myśliwską. Bo przecież taką sie nie da człowieka zabić!
hazel
Co do tematu swobodnego dostępu do broni to się nie wypowiem, bo odzywa sie we mnie utajony anarchista. Ale tak sobie przejrzałam wiadomości i ten temat i doszłam do wniosku, że miejscami sama miałabym ochotę chwycić za broń i odstrzelić kilku wykładowców.

Jest jednak pewna różnica pomiędzy swobodnymi dywagacjami a działaniem. I tak sobie myślę, że najlepsze co sprawca mógł zrobić po takim wyskoku, to strzelić sobie w łeb. Nie wiem, czy byłabym w stanie żyć ze świadomością, że odebrałam życie komukolwiek. Straszne to jest i niesamowite do wyobrażenia wręcz. Nie do wyobrażenia ale się dzieje.
MisieK
QUOTE
mnie bardziej zastanawia fakt, ze 12 latki moga tam legalnie kupic bron.

u nas legalnie to nie, ale kupić można bardzo łatwo. wystarczy wiedziec gdzie szukać.
Eva
Ale na szczescie wiekszosc ludzi nie wie. A tam wie i moze.
Rysiek_Kowal
Ale to nie rozbija sie o fakt posiadania broni. To wszystko dzieje sie w naszych glowach. Zabic mozna wszystkim, nawet wykałaczką.
Zeti
QUOTE(Eva @ 18.04.2007 14:40)
Ale na szczescie wiekszosc ludzi nie wie. A tam wie i moze.
*nie wie? ponad połowa mojej wsi wie gdzie co tanio kupić. Nie mówiąc o tym, co zostało po wojnie i starsi chowają po strychach

A Rysiek_Kowal ma rację. tu nie idzie obroń. Tu chodzi o nas. O mordercze aspiracje, które ponoć posiada każdy człowiek
Potti
każdy ma czasem głupie myśli, ale od tego jeszcze kawałek drogi. nie wiem kim trzeba być i przez co przejść, żeby to naprawdę zrobić.

a największa tragedia oczywiście nie tkwi w tym czy ktoś miał dostęp do broni czy nie, ale to nie jest bez znaczenia, bo mimo wszystko dzięki temu takim ludziom łatwiej (wykałaczką raczej by tylu osób nie zabił).
LilienSnape
no tak ogolnie to nie do konca chodzi o posiadanie broni. tylko o to czym kieruje sie morderca. ale w tej konkretnej sytuacji to chodzi wlasnie o dostep do broni. bo przeciez nozem nie zabilby tylu osob.
Zeti
No w nocy, we śnie mógłby
hazel
Wcale nie wykluczone. Jak mówi przysłowie "chęci to połowa sukcesu". Swoją drogą, amerykanie muszą być cholernie zestresowanym narodem, skoro co rusz się u nich takie akcje dzieją.
Zeti
No w moich okolicach ostatnie morderstwo, zdarzyło się w czasie II wojny, kiedy SS zabiło miejscowego żyda. Ponoć przez kilkanaście lat jego grób był obiektem powszechnego zainteresowania, co ilustruje częstotliwość morderstw w jasielskim powiecie.
LilienSnape
QUOTE(Zeti @ 18.04.2007 16:39)
No w nocy, we śnie mógłby
*
no dobra ale chodzi o to, ze on to zrobil jawnie na oczach wszystkich. z nozem by mu to nie wyszlo.
Zeti
Ale jak z bronią palna mogło wyjść? Między strzelaninami minęły ok. 2 godziny i nikt nie interweniował
LilienSnape
no to jest chore. ale o to . to mozesz miec do nich pretensje.

Edit: ale i tak tego nie pojmuje. no jak mogli nie interweniowac. moze u nich strzelaniny sa tak na porzadku dziennym jak u nas bojki. no.
Zeti
jak ktoś doświadczony powiedział, morderstwo jest aktem największego zła. To zło jednak w naszych czasach się szerzy. Morderstwa policjantów, zwykłych ludzi, właściwie nie ma sposobu, żeby zapanować nad mordercą. Wyjściem byłaby kara śmierci, ale to akt zła, i koło się zamyka. Co więc robić, aby morderstw było mniej, albo najlepiej powstrzymać je zupełnie?
PrZeMeK Z.
Ja mam tylko jeden argument przeciw powszechnemu dostępowi do broni.
Przychodzi sobie do szkoły jakiś idiota i dla jaj np. strzela w portret patrona czy cokolwiek innego. Ludzie panikują, chcą zabić psychopatę z bronią i wybucha wielka strzelanina. Połowa przerażonych ludzi strzela kompletnie na oślep. Efektów chyba nie muszę wyjaśniać.
A rodzinom tych zabitych - i zabitym - bardzo współczuję.

Tak swoją drogą: Amerykanie rasy innej niż biała znów mają przechlapane. Znów dojdzie do paru linczów, kogoś zaszlachtują w ciemnym zaułku, kogoś innego skopią za szkołą. Czemu? Bo za strzelaninę odpowiada Koreańczyk.
Katon
QUOTE(murof @ 18.04.2007 17:06)


Cóż. Mogę się tylko zgodzić z Murofem zgadzającym się z Korwinem. Po odjęciu specyficznej retoryki, która moiże niektórych zniesmaczać ma po prostu rację.

Guns don't kill.

A co do pochodzenia tego mordercy, to chyba zbyt dużo naczytałeś się socjalistycznych lektur na temat USA. Oczywiście jakaś ofiara może się trafić - tacy są ludzie. Ale żadnych głębszych wniosków bym nie wyciągał. W kraju, który jest z wyboru tyglem musi czasem zakipieć.
PrZeMeK Z.
Możliwe. Zgadzam się, że nie będzie jakichś masowych represji, żal mi po prostu tych kilku ofiar, które na pewno się pojawią.
Avadakedaver
QUOTE(PrZeMeK Z. @ 20.04.2007 06:27)

Przychodzi sobie do szkoły jakiś idiota i dla jaj np. strzela w portret patrona czy cokolwiek innego.
*


że co? no przecież dzieciakom by się broni nie dawąło, nie? tak jakoś od 21 roku życia.
PrZeMeK Z.
Od kiedy wiek o czymkolwiek świadczy?
Avadakedaver
od zawsze.
Wyobraź sobie, że przychodzi sobie do szkoły jakiś idiota i dla jaj np. strzela w portret patrona czy cokolwiek innego. Ludzie panikują, chcą zabić psychopatę z bronią i wybucha wielka strzelanina. Połowa przerażonych ludzi strzela kompletnie na oślep. Efektów chyba nie muszę wyjaśniać. Dorosły człowiek do pracy z gunem by nie wszedł raczej i nie zacząłby dla jaj strzelać w portret kierownika działu.
Child
A samoloty na WTC nakierowały dzieci
Avadakedaver
wątpie, że zrobili to "dla jaj", jak zrobiłby to dzieicak.
hazel
QUOTE(Avadakedaver @ 24.04.2007 19:39)
Dorosły człowiek do pracy z gunem by nie wszedł raczej i nie zacząłby dla jaj strzelać w portret kierownika działu.
*

Oj, czasem to mam wielką ochotę. Tylko że w dyrektora technicznego.
Avadakedaver
eeee tam. ochotę to se możesz mieć. ja też ostatnio prawie udusiłem dyrektora Dyscyplynę.
Neonai
QUOTE(Avadakedaver @ 24.04.2007 20:39)
Dorosły człowiek do pracy z gunem by nie wszedł raczej i nie zacząłby dla jaj strzelać w portret kierownika działu.
*zacząłby. wystarczyłoby zeby mial nie po kolei w głowie.
Zeti
QUOTE
Dorosły człowiek do pracy z gunem by nie wszedł raczej i nie zacząłby dla jaj strzelać w portret kierownika działu


Jeżeliby wściekłość na kierownika działu gromadziłaby się w nim przez lata, to kiedyś musiałby wybuchnąć. Tak samo jak z dorosłymi jest i z dziećmi.
Avadakedaver
ludzie. tak może być zawsze. Zamiast z pistoletem człowiek może wlecieć z nożem kuchennym, nawet dzisiaj, czy to z powodu takiego że jest psychiczny, czy też takiego że złość wzmagała się przez lata.

Zeti
Tez racja. Chęć mordowania leży w naturze człowieka, i tylko od niego zależy, czy ją poskromi.
matips
Z pewnością mniejszy dostęp do broni by pomógł. Ale to przecierz natura człowieka. Z jakiś przyczyn człowiek chce zabijać. Nienawiść gromadzona przez wiele lat i przysłowiowa kropla "co przeała czarę goryczy". Jak nienawiść Pottera do Snapa. Ale wracając do tematu to okropne... Co może popchnąć człowieka do takiego czynu?!?!?!
Zeti
Gdyby ograniczono dostęp do broni powstałoby organizacje przestępcze rozprowadzające broń. Ale zabić można nie tylko rewolwerem. Są jeszcze noże, młotki, igły itp.
Rysiek_Kowal
QUOTE(Zeti @ 25.04.2007 12:35)
Sa jeszcae norze, młotki, igły itp.

a może nory?
Zeti
Sorry z ortografa oczywiście chodziło mi o noże
Katon
Przecież bandyci i tak mają broń. Zakaz jej posiadania jest upośledzaniem uczciwych obywateli. I nie za bardzo rozumiem do czego zmierzacie z tą dyskusją o wieku. Czyli, że albo wszystko powinno być dozwolone też dla dzieci, albo najlepiej wszystko zabronione wszystkim, bo wiek o niczym nie świadczy?
Avadakedaver
właśnie, no.
a o dostępie do broni, że powinna być dostępna każdemu, była mowa wcześniej i nikt się nie sprzeciwił.
To jest "lekka wersja" zawartosci forum. By zobaczyc pelna wersje, z dodatkowymi informacjami i obrazami kliknij tutaj.

  kulturystyka  trening na masę
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.