Help - Search - Member List - Calendar
Pelna wersja: Podr. Księcia Półkrwi
Magiczne Forum > Harry Potter > Harry Potter
abstrakcja
Książę Półkrwi to Snape.
Podręcznik więc należał do Snape'a. No dobra, o tym wszyscy wiedzą, więc przejde od razu do rzeczy.
Snape był w Hogwarcie w tym samym czasie co Huncwoci, bardzo prawdopodobne też, że byli na tym samym roku, chociaz chyba nigdzie nie jest tak powiedziane.
Do czego zmierzam - Harry zastanawiał się w pewnym momencie, czy Księciem nie może być jego ojciec. Lupin poradził mu, żeby sprawdził datę wydania Ksiązki, na podstawie czego bedzie mogl ustalic kiedy Książe był w Hogwarcie.
Data była sprzed 50 lat. '50 lat temu w Hogwarcie nie było ani jego ojca, ani jego przyjaciół' - cytat z książki. A Snape? Snape był w Hogwarcie w tym samym czasie.
Tak więc teraz chyba znalazłam niedociągnięcie. HA. ;P
Katon
Kto wyszydzi, zmiażdży, wykpi i otrzepie pył z sandałów? Ja wolę nie, bo wyjdę na potwora. A ktoś przecież musi.
owczarnia
Ja też wysiadam, nie dam rady bez tony jadu, a wolałabym nie.
abstrakcja
W sumie to...
niczego innego sie po Was nie spodziewałam. ;P
Więc nawet sie nie zdziwiłam tą reakcją.
owczarnia
Dziewczyno, odpuść. Czy Ty nie widzisz, jak straszliwie się ośmieszasz?
abstrakcja
Zacznijmy od tego, ze mi to nie przeszkadza. Z Waszego pktu widzenia sie ośmieszam, a ten temat to byla taka prowokacja. Okropnie nudze sie od jakiegos czasu, staram się urozmaicic sobie ten monotonny zyciorys , chocby tym pisaniem z Wami. ;P Jestescie ciekawsi od spaceru z psem po osiedlu, mozecie poczuc sie zaszczyceni. Napisz mi teraz wyklad, taki najlepiej na 3 i pół kartki A4 jaka to ja nie jestem. Chetnie przeczytam, wydrukuje i powiesze nad lozkiem. Czekam.
owczarnia
Po namyśle postanowiłam przywrócić ten temacik i otworzyć go. Chciałam Ci oszczędzić przykrości dalszej kompromitacji, Abstrakcjo, ale skoro sama tak ładnie się prosisz...
abstrakcja
Kompromitacja publiczna. Uwielbiam to (;
Zeti
QUOTE
Snape był w Hogwarcie w tym samym czasie co Huncwoci, bardzo prawdopodobne też, że byli na tym samym roku, chociaz chyba nigdzie nie jest tak powiedziane.

Jest powiedziane. I to w dwóch tomach. W piątym Harry widzi w myślodsiewni jak pisali razem Sumy, a co było w siódmym to nie napiszę.

QUOTE
Data była sprzed 50 lat. '50 lat temu w Hogwarcie nie było ani jego ojca, ani jego przyjaciół' - cytat z książki. A Snape? Snape był w Hogwarcie w tym samym czasie.
Tak więc teraz chyba znalazłam niedociągnięcie. HA. ;P

Wydawało mi się, ze było tez dosyć wyraźnie zaznaczone, ze Snape podręcznik odziedziczył po matce.
abstrakcja
Pisali razem sumy! Faktycznie wink2.gif

Odziedziczył po matce? To chyba nie bylo wprost powiedziane.. ale bardzo możliwe, skoro ona była czarownicą, a ojciec mugolem, Severus mogl po niej odziedziczyc ksiazke. Zwlaszcza, ze byla ona dosc wysluzona. Ksiązka, oczywiscie.
Zeti
Nie jestem do końca pewien, czy o odziedziczeniu podręcznika przeczytałem w książcę, czy w jednym z wywiadów, ale innego rozwiązania nie ma.
Psychopatka
eee bylo kilka razy powtorzone ze sa w tej samej klasie - snape james itd.... a podrecznik ... chyba logiczne ze mial po matce, bo do bogatych chyba rodzinka nie nalezala...
Ramzes
W książce nie jest to napisane wyraźnie, ale między wierszami jak najbardziej można wysnuć taki wniosek wink2.gif
Pszczola
Tak, było powiedziane, że podręcznik odziedziczył po matce. Hermiona przynajmniej tak twierdzi.
A jeżeli potrzebujesz więcej dowodów, zastanowmy się nad czymś bardziej konstruktywnym, shall we? Np. jakim cudem w podręczniku do 6-7 klasy znajdowały się zaklęcia autorstwa Snape'a, którymi już w 5 klasie posługiwali się James, Syriusz i połowa Hogwartu? Syriusz powiedział w IV tomie, że Snape znał więcej klątw w pierwszej klasie niż ci z siódmej. Założe się, że mały Severus już w pierwszych latach kariery szkolnej układał swoją tłustą główkę na podwędzonej mamusi kopii "Advanced Potion Making", gdy kładł się do snu.

Jeszcze jakieś wątpliwości?
abstrakcja
Żadne... w pewnym momencie zastanawiałam sie, czy ktos zna HP lepiej ode mnie.. Teraz nie mam watpliwosci, kurde, wy na kazde pytanie znacie odpowiedz, przerastacie mnie. ;P Ale to dobrze.. bedziecie mnie naprowadzac na wlasciwa droge. wink2.gif
Owczarnio - moze bys polaczyla ten temat z 'niedosiągnięciami' i otworzyla go na nowo? Byłby z pewnoscia bardziej płodny, bo tutaj wydaje sie nikt nie bedzie mial nic wiecej do powiedzenia.
owczarnia
Połączyłabym ten temat z niedociągnięciami, gdyby traktował o niedociągnięciach. A tak, ponieważ tu nie ma nic więcej do powiedzenia, po prostu go zamknę. Przed założeniem następnego proponuję zaś nieco lepiej zapoznać się z treścią książek...
To jest "lekka wersja" zawartosci forum. By zobaczyc pelna wersje, z dodatkowymi informacjami i obrazami kliknij tutaj.

  kulturystyka  trening na masę
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.