alternatywa/indie, pojmowane szeroko
| oferta kolonii Harry Potter Kolonie dla dzieci Travelkids | Szybki i bezpieczny 24h | Pomoc
Szukaj
Użytkownicy
Kalendarz
|
Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
alternatywa/indie, pojmowane szeroko
| Katon |
18.12.2004 19:13
Post
#1
|
|
YOU WON!! Grupa: czysta krew.. Postów: 7024 Dołączył: 08.04.2003 Skąd: z króliczej dupy. Płeć: tata muminka |
The Strokes, The Libertines, The White
Stripes, The Killers, The Music, The Hives, Franz Ferdinand (seria się
kończy), King Of Leon, Razorligth, Jet, Black Rebel Motocykle Club (chyba
walnąłem byka w nazwie).....
Wiecie wogóle że istnieją? Słyszeliście chociaż single tych kapel? Wiecie, że właśnie odmieniają oblicze rocka? Możlliwe że nie, bo w Poslce świadomość istnienia całej nowej i młodej fali rocka nie jest kompletnie przyjmowana do wiadomości. Za szczyty nowoczesnego rocka uważa się Linkin Park i Fridorsdałn, a i tak króluje stary, zmurszały, nieprzemakalny metal. I tak oto, mając w Polsce gigantyczny rynek rockowy tkwimy w muzycznym skansenie, który funduje nam Metal Mind (nie mam pretensji do firmy;jest odbiorca, róbmy produkt; naturalne) zasypując rynek co roku tonami IDENTYCZNYCH metalowych płyt. A gdzieś po garażach pewnie czai się nowe, które wszyscy mają w dupie... |
![]() ![]() ![]() |
| Norriśka |
20.12.2004 00:10
Post
#2
|
![]() Iluzjonista Grupa: Magiczni Forumowicze Postów: 155 Dołączył: 07.04.2003 Skąd: currently riding the lightning |
znam każdy z wymienionych przez Katona
zespołów i z każdego słyszałam przynajmniej jeden singiel, więc wiem co sobą
prezentują. MTV2 bardzo często częstuje nas muzą właśnie tych zespołów.
Osobiście bardzo ale to bardzo lubię The Music, wokal jest nieprzeciętny, ale i sama muzyka też jest jakaś taka inna, co mi się naprawde podoba. "Matinee" Franza Ferdinanda też jest bardzo fajne. Czytałam raz opinie kogoś o FF i, o dziwo, w owej opini ani razu nie padło słowo "rock". Recenzent określał Franza jako coś (i tu nie pamiętam co) połączonego z folkiem. Z mojej strony było lekkie zdziwko kiedy to przeczytałam. Z tych kapel lubię jeszcze The White Stripes. Są żywym dowodem na to, że i w dwie osoby można stworzyć coś wielkiego. A ich teledysk do "The hardest button to button"... ach, cudeńko wszystkie te zespoły grają mniej więcej w tym samym stylu, może to jest jakaś nowa era. chyba tak, skoro jest ich tak dużo. zaczyna się coś nowego i jeszcze zobaczycie, że Metal Mind Productions albo Mystic Productions jeszcze się schowają przed tym nurtem. a błąd w nazwie BRMC jest tutaj: Black Rebel Motocycle Club -------------------- ![]() hiiil de łooooord, mejkit beter pleeeeejs, for juu end for miii end di entaaaajr hjumyn reejs! -Zapraszam na moje Forum Motoryzacyjne- WinAmp zapodaje: ![]() |
Katon alternatywa/indie 18.12.2004 19:13
em_ Że istnieją, to owszem, wiem. Nie przepadam co pra... 19.12.2004 22:29
Child brak odpowiedzi, bo ludzie szukaja
zespołów po... 19.12.2004 22:37
Myśka Kocham kocham kocham New Rock
Revolution.
Zesp... 19.12.2004 23:07
Laura_
vampirka a ja kocham moje grandzowe wroclawskie Dust
Bl... 19.12.2004 23:34
Neonai Taak (: Cat mi przesłała i się w tym
lubuję.
... 19.12.2004 23:59
BlackOmen Ja o takich zespolach zwykle dowiaduje sie
jak... 20.12.2004 09:23
Myśka Nełonaji - The Vines dla mnie 'za
brudne... 20.12.2004 14:39
Pawelord2 Ja niestety nie znam! a zresztą, nie jest
... 20.12.2004 15:41
BlackOmen "The Rite Of Stings" to jest
niestet... 20.12.2004 21:47
voldius z tych ktore znam to najbardziej godne
polecen... 20.12.2004 23:20
Katon The Thrills proszę w to nie mieszać. Sama
nazw... 21.12.2004 21:02
Wiedźminka
Neonai a ja tak, jako jeden z pierwszych. mam dwie
pł... 21.12.2004 21:06
matoos Słyszałem wszystkie z tych zespołów, żaden
jak... 24.12.2004 09:28
Neonai St. Anger? nie..to już nie Metallica, z
całą p... 24.12.2004 10:39
PEQU Tak wielka odmiana... Dzieci Kwiaty
Reaktywacj... 24.12.2004 11:40
matoos Ja tam uważam że ta zmiana wyszła im na
dobre.... 24.12.2004 14:19
Norriśka no niee, jak można mówić, że ten album
jest Me... 24.12.2004 15:01
matoos E tam bzdura, jakie uczucia? Ten ostatni
album... 24.12.2004 15:20
Norriśka
PEQU
Neonai pfff.
po prostu widać wyraźną
różnicę między ... 24.12.2004 22:00
Child to pewnie przez ten świąteczny, jakże
splugawi... 25.12.2004 00:29
Eva Bedziecie sie licytowac malo znanymi
zespolami... 25.12.2004 01:19
Teodora co do linkin park?? mam ich pierwszą
płytę... ... 25.12.2004 11:28
matoos Przypominam że dyskusja jest o muzyce a nie
o ... 27.12.2004 10:36
Psia Gwiazda a ja znam i slucham wiekszxosc z tych
zespolik... 27.12.2004 20:17
Katon Ależ przeciwstawianie NRR komercji jest
idioty... 28.12.2004 17:33
Silda Z tych zespołów co wymienił Katon słyszałam i
... 28.12.2004 19:10
Katon Ostatnio zrozumiałem dlaczego o gustach
należy... 03.01.2005 13:17
Norriśka
Myśka no to ja wymienię teraz pozycje obowiązkowe
i ... 11.04.2005 19:52
Wiedźminka re: Myśka
no i jeszcze King Crimson -
moim skr... 11.04.2005 20:10
Myśka no można zaliczyć, ale ja srednio przepadam.
za to... 23.04.2005 11:38
Myśka zacznijmy od Patricka Wolfa. okropnie miły chłopie... 01.05.2005 16:18
Katon Nie martw się Wiedźminko. Ja ostatnio słucham Chem... 04.05.2005 10:17
Wiedźminka
No nie, ja pierdyczę, tobie też się ten kawałek... 05.05.2005 21:55
nookielb The Revolution Smile, Fear Factory, Mudvayne i nie... 04.05.2005 17:37
Katon Starzejemy się słonko. I popiejemy. Podobno to nor... 09.05.2005 11:23
Kira znam i lubię:
The Strokes, The White Stripes, The ... 18.06.2005 23:24
Ahmed Zdecydowane TAK dla Franz Ferdinand i White Stripe... 29.09.2005 22:58
Vilanda odkurzają i odnawiają w dobrym stylu i dużym poten... 30.09.2005 09:06
Katon Ostatnio bardzo podoba mi się [cenzura!], The ... 30.09.2005 12:40
NeMhAiN
Razorlight, wspaniali są tylko szkoda że niektóre... 01.10.2005 14:44
Katon Pierwsz płyta Stripesów wyszła bodajże w '99ty... 03.10.2005 15:25
Myśka ojojoj. bloc party to dla mnie rewelacja roku. maj... 03.10.2005 15:31
Katon Czy tak się znowu pozbyli brudów....? Powiedziałby... 03.10.2005 16:09
Myśka ja poprostu nie znoszę tego wiejskiego brzmienia h... 03.10.2005 17:17
Katon Można nie lubić brzmienia harmonjki. Ale nie rozum... 06.10.2005 11:10
voldius uwielbiam harmonijke. 06.10.2005 15:46
Katon Słyszał już ktoś nową płytę Franza Ferdinanda? Ja ... 07.10.2005 13:07
matoos Powiem tak. Zasadniczo z tzw. "the..." r... 07.10.2005 17:17
Myśka bo do harmonijki się pluje i tupie przy tym nogą... 08.10.2005 13:16
Eva A ja sie przyznam, w ogole to zle mi z tym niezmie... 09.10.2005 18:01
Katon Przez całą młodość mówiłem, że metal jest dla mnie... 10.10.2005 10:24
Ahmed Ekhem...Nazbierało się tego już sporo, więc pora s... 29.04.2006 23:38
Katon Ech, w moim uwielbieniu dla motocyklowych harmonij... 04.05.2006 13:19
Katarn90
chyba Kaiser Chiefs przede wszystkim. a The Libe... 06.05.2006 20:19
Child nie znam sie, moze tu nie pasuja, ale Wolfmother m... 27.06.2006 23:43
Ahmed Clap Your Hands Say Yeah!
Jeden z dziwniejszyc... 27.06.2006 23:54
MisieK Wolfmother rox! ;d Płytka już się ssie.
Eagles... 28.06.2006 08:45
Katon Fajny ten Wolfmother. Nie odkrywają Ameryki, ani n... 28.06.2006 12:12
Ahmed Jak to nieznani? Jak to niedoceniani? Ja znam ;] P... 28.06.2006 13:56
Katon Ech, Ahmed, to że my coś znamy i doceniamy to jesz... 28.06.2006 13:57
MisieK a ja to co?xd
ty też, ty też xP Chociaż Maximo Par... 28.06.2006 15:36
Myśka the kooks. nie wiem za co ich lubie. moze za seasi... 29.06.2006 11:22
MisieK Ooh La jest zajebiste;p Przyjemni są generalnie.
... 29.06.2006 15:11
Katon
Nie, żadnych. Żałosny koncert w dodatku. Dobrze,... 08.07.2006 17:29
Myśka odczepppppp sie.
za kare nie ide na mundial. 09.07.2006 14:05
Katon I tak mnie nie bylo, bo wrocilem wczesniej... =P A... 10.07.2006 15:08
Ahmed Musze stanąć w obronie Myśki tak jak obiecałem. On... 10.07.2006 18:40
MisieK gdzieś czytałem ze na Roskilde zagrali dużo gożej ... 10.07.2006 18:44
Katon No ba, co się mieli wysilać na podrzędnym festiwal... 13.07.2006 13:03
Katon Nowy klip Strokesów (nowy? chyba nowy, ja dziś wid... 20.07.2006 17:05
Myśka o, juz szukam w necie, bo mam zaleglosci.
no i zo... 20.07.2006 20:41
GrimmY
wytrzymasz do jutra?
no może parę godzin.
ja wrzu... 20.07.2006 22:49
MisieK posłałbym ci ale mam na drugim kompie ;p
a teledy... 20.07.2006 21:07
Katon A ja bym Ci posłał, jakby mi się wszystko nie piep... 20.07.2006 21:57
Myśka dla mnie sa. czynnie brali udzial w tworzeniu nowe... 20.07.2006 22:11
Katon No to akurat jest oczywiste. Ale historyczną płytą... 20.07.2006 22:14
Rysiek_Kowal
Byli, od pierwszej plyty juz. a teraz za duza kon... 20.07.2006 22:31
MisieK
TWS bliżej do klasyków jak Led Zeppelin niż do N... 20.07.2006 22:33
Ahmed Kapranos pwns Casablancas ;]
Zaraz tu wrzucę Gaw... 20.07.2006 22:34
Rysiek_Kowal
to zaraz tu podwaze jego teorie :]
zeby jakis ze... 20.07.2006 22:41
MisieK już widze odpowiedź Katona XD
"nie liczy się ... 20.07.2006 22:42
Rysiek_Kowal to ciekawe jak udowodni ta jakosc :] i do tego wyk... 20.07.2006 22:44
Ahmed Czuję flame war'a w powietrzu. Niech Katon to ... 20.07.2006 22:46
MisieK Co do Franza. Koncert ich zawsze będzie mi się koj... 20.07.2006 22:52
Rysiek_Kowal Franz swietny to prawda! Kalos Kaghatos Kapran... 20.07.2006 22:54
Ahmed jestem okrutnym nabijaczem postów, ale tym razem p... 20.07.2006 23:14
MisieK guds bles ju.
ojezu. 10% po 10 sekundach, wtf? zac... 20.07.2006 23:15
Rysiek_Kowal to ja wam jeszcze dorzuce wlasnie wyczajoną druga... 20.07.2006 23:23
Rysiek_Kowal wow
teledysk wymiata
chyba sie zorientowali ze t... 21.07.2006 00:04
Ahmed Nie będę się wtrącał w kłótnie libertinesowo-strok... 21.07.2006 09:23
MisieK *__________________* 21.07.2006 09:27
Katon Nie zamierzam udowadniać jakości w sensie empirycz... 21.07.2006 16:06
Rysiek_Kowal wcale nie mowie ze ilosc nagranych plyt jest wyzna... 21.07.2006 18:31![]() ![]() ![]() |
| Kontakt · Lekka wersja | Time is now: 27.06.2026 01:37 |