Lektury Szkolne, obowiązek i przyjemność
| oferta kolonii Harry Potter Kolonie dla dzieci Travelkids | Szybki i bezpieczny 24h | Pomoc
Szukaj
Użytkownicy
Kalendarz
|
Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
Lektury Szkolne, obowiązek i przyjemność
| Zeti |
04.10.2007 17:59
Post
#1
|
![]() Potężny Mag Grupa: Prefekci Postów: 3734 Dołączył: 13.12.2005 Skąd: Kraków Płeć: Mężczyzna |
Dzisiaj na lekcji j. pl. mieliśmy fajną sytuację. Pani powiedziała: Numer 12 czyta utwór. 12 miała na imię Dawid. i zaczyna czytać. Psałterz Dawidów przekład Jan Kochanowski.
Pytanko takie mam. Czy będzie mi się opłacało zacząć teraz Mistrza i Małgorzatę, czy poczekać jeszcze kilka lat? -------------------- ![]() ...Prefekt Gryffindoru... 'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.' |
![]() ![]() ![]() |
| harolcia |
28.10.2007 11:22
Post
#2
|
![]() przerażona Grupa: Prefekci Postów: 1425 Dołączył: 30.07.2005 Skąd: wiesz, że żyjesz? <wro> Płeć: Kobieta |
Nad Niemnem jeszcze nie czytałam, ale czytać będę... chyba.
Teraz zaczynamy Wesele, chociaż poza epoką jest. Ale ze względu na 'Rok Wyspiańskiego' szkoła organizuje coś w stylu tygodnia Wyspiańskiego, poświęconego jemu i jego twórczości. Jakieś konkurs, przebieranie, czytanie fragmentów Wesela i ogólnie ponoć fajnie ma być. Nasza klasa pojęła się przygotowania Karczmy u Singera. Ciekawe co z tego wyjdzie... -------------------- Prefekt Gryffindoru Członkini KLL
Tekst do wygrawerowania na nierdzewnej bransoletce, noszonej stale na przegubie na wypadek nagłego zaniku pamięci Barańczak Stanisław 1.) JEŻELI COŚ CIĘ BOLI: - DOBRA WIADOMOŚĆ: ŻYJESZ. - ZŁA WIADOMOŚĆ: TEN BÓL CZUJESZ WYŁĄCZNIE TY. 2.) TO WSZYSTKO DOOKOŁA, CO CIĘ SZCZELNIE OTACZA NIE CZUJĄC TWEGO BÓLU, JEST TO TAK ZWANY ŚWIAT. 3.) UBAWI CIĘ, ŻE JEST ON REALNY I JEDYNY, A LEPSZEGO NIE BĘDZIE PRZYNAJMNIEJ PÓKI ŻYJESZ. 4.) GDY JUŻ SKOŃCZYSZ SIĘ ŚMIAĆ, ODRZUĆ LOGICZNY WNIOSEK, ŻE TAKI ŚWIAT BYĆ MUSI PRZYWIDZENIEM LUB SNEM. 5.) TRAKTUJ GO CAŁKIEM SERIO, JAK ON PRZED CHWILĄ CIEBIE - DOKONUJĄC WYBORU SPECJALNEJ CIĘŻARÓWKI, 6.) BY W OKREŚLONYM MIEJSCU I UŁAMKU SEKUNDY POTRĄCIŁA CIĘ, KIEDY PRZECHODZIŁEŚ PRZEZ JEZDNIĘ. |
Zeti Lektury Szkolne 04.10.2007 17:59
PrZeMeK Z. Cóż, powiem tak: nie zrozumiałem przesłania tej ks... 04.10.2007 18:56
hazel Każda z wymienionych przez Ciebie książek to lektu... 04.10.2007 19:45
Zeti Reymont -> Chłopi
Uwaga fragmenty fabuły!
... 04.10.2007 20:00
PrZeMeK Z. Niech Cię, Zeti. Jeszcze bardziej utrudniłeś mi cz... 04.10.2007 20:08
Zeti Jakie spoilery? Przecież te dwa fragmenty omawiane... 04.10.2007 20:12
PrZeMeK Z. W moim gimnazjum mało co się omawiało. Pamiętam ... 04.10.2007 20:18
harolcia Pamiętam, że "Stary człowiek i morze" te... 04.10.2007 20:23
Zeti Moje lektury w tym roku szkolnym:
Faraon
Psałterz ... 04.10.2007 20:25
PrZeMeK Z. Jesteś w trzeciej gimnazjum, prawda, Zeti? Trochę ... 04.10.2007 20:33
Zeti Tak, w trzeciej. Większość nauczycieli z mojej szk... 04.10.2007 20:37
Ramzes :blink: :blink: czuję się taki niedokształcony pr... 04.10.2007 20:55
Zeti Czyli,,ze jednak narzekania części uczniów mojej s... 04.10.2007 21:10
harolcia Jak tylko będę miała okazję, to przeczytam tego Bu... 04.10.2007 21:26
Zeti Dziady cz II też miałem, i fragmenty Lalki w pierw... 04.10.2007 21:29
Ramzes A gdzie masz Harolcia Sienkiewicza? Dopiero w 3 kl... 04.10.2007 21:48
harolcia Tzn. tak, w I klasie w LO miałam:
Cierpienia Młode... 04.10.2007 22:01
Ramzes Ja tak potraktowałem Nad Niemnem ;) zaczęło mnie o... 04.10.2007 22:17
Zeti Szuler jako taki nawet przyjemny był, ale to całe ... 06.10.2007 14:06
Hermiona1900
wow, ja miałam Quo Vadis w 2 kl. gimnazjum (taka ... 09.10.2007 18:00
PrZeMeK Z.
Fakt, nudni nie są, czyta mi się to lepiej niż ... 09.10.2007 18:09
Zeti Zaskoczył mnie pierwszy z Czasów Kłoski Cóż tu duż... 10.10.2007 20:42
Ramzes Ze Staffa podoba mi się Deszcz jesienny. Zbyt dużo... 10.10.2007 22:24
PrZeMeK Z. Pochlastam się. Oprócz "Chłopów" i ... 11.10.2007 18:41
Zeti Zakończyłem "Szulera" Na jutro "Ant... 11.10.2007 18:46
Ramzes To jest ciekawe pytanie, bo się spotkałem z wielom... 11.10.2007 18:53
PrZeMeK Z. Nie jest tak łzawe, całkiem niezłe. Zresztą wszyst... 11.10.2007 19:10
horror_kitty Oj nie jest, nie jest :) Ale zależy tez od tłumacz... 11.10.2007 19:28
Zeti No więc o Romeo i Julii napiszę jak przeczytam. Ba... 11.10.2007 21:14
PrZeMeK Z. Tylko nie zacznij kochać romantycznie. Odradzam. 11.10.2007 22:39
Lilith Przemek coś o tym wie ;] 12.10.2007 09:24
Zeti
Raczej mi to nie grozi :D 12.10.2007 14:27
Zeti zniechęcony. 12.10.2007 14:51
PrZeMeK Z.
Oj wie, wie. 12.10.2007 15:13
PrZeMeK Z. Nieładnie posta pod postem, ale nie moja wina, że ... 22.10.2007 18:32
Ramzes Książki przeczytane w ciągu ostatnich dwóch dni: P... 22.10.2007 19:12
Lilith mam dziwne wrażenie, czytając te posty, ze wszystk... 23.10.2007 00:13
GrimmY
jak zdawałem maturę to też tak było, bo polonistk... 23.10.2007 12:20
PrZeMeK Z. Bo to prawda? W pierwszej liceum były głupotki typ... 23.10.2007 12:00
Ramzes No nie aż tak źle to u mnie nie jest. Bo ja te naj... 23.10.2007 15:35
asiatal a ja miałam w I gim. Quo Vadis, Zemstę, Opium w Ro... 23.10.2007 19:09
em mam 49 lektur na czerwiec + 7 podręczników. Pierws... 23.10.2007 19:33
Kira
Czasami, żeby lepiej ukazać jakieś treści, absur... 23.10.2007 20:47
Lilith a co czytałaś poza Ferdydurke? 23.10.2007 22:43
Kira Trans-Atlantyk, Dzenniki, Kosmos, Pornografia, Pam... 23.10.2007 23:12
Avadakedaver "nad niemnem" kończymy właśnie. ani jedn... 24.10.2007 06:22
Katon "Porcys" Kafki był fajny. 24.10.2007 12:19
Mike moim zdaniem "nad niemnem" nie da sie pr... 27.10.2007 20:46
em moim zdaniem nad niemnem zdecydowanie da się przec... 27.10.2007 21:36
Mike nie bylem w stanie przebrnac przez tak liczne opis... 27.10.2007 22:10
Ramzes Nad Niemnem...hehe...przypomniała mi się katorga z... 27.10.2007 22:35
asiatal przeczytałam "Buszującego w zbożu" jako ... 28.10.2007 14:39
Ramzes Podobno dzisiaj zaczęliśmy Proces. Już czuję, że m... 30.10.2007 23:42
Potti rozumiem, że to nie to samo co ogólny temat o ksią... 31.10.2007 00:01
Golden Phoenix No dobra, przyznaję się - mało którą lekturę z lic... 01.11.2007 00:29
BlackOmen Mnie ratowały adiobooki w czasie uczęszczania do L... 01.11.2007 16:48
PrZeMeK Z. Na pewno lepsze, ale ja np. jestem wzrokowcem i au... 01.11.2007 18:10
Ramzes Jądro ciemności omawiałem w czerwcu zeszłego roku ... 01.11.2007 20:34
PrZeMeK Z. I dzięki tej choćby rozbieżności świat jest tak ci... 01.11.2007 20:59
Hermiona1900 A co ma do tego MTV? Mi wystarczy tylko tyle,żeby ... 02.11.2007 22:26
PrZeMeK Z. MTV to tylko symbol "kultury teledysku".... 02.11.2007 23:33
BlackOmen
Czytam teraz Herculesa Poirot i nie ma tam znowu ... 03.11.2007 00:56
PrZeMeK Z. Dobrze, dobrze, napiszę wielkimi literami. NIE WSZ... 03.11.2007 14:44
Ramzes Dopiero co skończyłem Szewców. I ee...zastanawiam ... 03.11.2007 15:59
Kira Cóż. Bo Witkacy jest generalnie trudny. Poza tym o... 03.11.2007 21:06
PrZeMeK Z. Osobiście doszedłem do stanu, w którym jeśli nie n... 03.11.2007 21:12
Potti to, że czasem nierozsądnie przedstawiać swój punkt... 03.11.2007 21:26
PrZeMeK Z. Nie mówię, że nie mam. Po prostu nie wysunę własne... 03.11.2007 21:40
Ramzes
Nie, nie, nie, spokojnie :) też takiej zasady nie... 03.11.2007 21:56
PrZeMeK Z. Uch, "Szewcy". Za mądre to dla mnie.
Par... 03.12.2007 18:20
Ramzes A podobno jest wersja nieocenzurowana :D
A jak ju... 03.12.2007 18:51
abstrakcja 'Mistrza i Małgorzate' to ja wlasnie czyta... 29.12.2007 22:20
PrZeMeK Z. Skąd wzięłaś te 99%? Jakieś oficjalne dane czy co? 29.12.2007 22:30
abstrakcja strzelałam ;D.
No bo kogo pytam, ten jest na nie.... 29.12.2007 22:40
PrZeMeK Z. Bo długie.
Powinnaś się nauczyć - tak jak ja już ... 29.12.2007 22:43
abstrakcja Długie, pisane dosc trudnym jezykiem, zbyt rozległ... 29.12.2007 23:39
PrZeMeK Z. Chciałem oficjalnie ogłosić, że "Granica... 11.01.2008 21:23
asiatal "Opowieść Wigilijna" jest bardzo krótka,... 11.01.2008 21:26
Hermiona1900 Opowieść Wigilijna zawsze mi sie podobała :) Nie... 11.01.2008 21:30
Zeti
Nie jesteś sama. Ja też lubię Sienkiewicza. 16.01.2008 20:44
Zakohana w książkach Ja lubię Sienkiewicza za "W Pustyni i w Puszc... 19.01.2008 23:25
em ile miałaś lat, jak czytałaś dzieci z bullerbyn? m... 19.01.2008 23:32
asiatal chyba z 3 razy czytałam "Dzieci z B..." ... 19.01.2008 23:43
Zakohana w książkach em, ostatnio czytałam "Dzieci z Bullerbyn... 21.01.2008 21:38
Zeti 'Dzieci z bullerbyn'. Tak, bardzo lubiłem ... 21.01.2008 21:44
Ramzes Dzieci z Bullerbyn to obok przygód Pana Samochodzi... 21.01.2008 21:52
Hermiona1900 Faraon - dajcie spokój, miałam się za niego wziąśc... 21.01.2008 22:18
avalanche mam całą serię "Ani z...", ale nie wyczy... 21.01.2008 22:55
Ludwisarz Granica Nalkowskiej byla ok.
Ja z kolei nie mogl... 22.01.2008 16:23
em ja czytałam milion razy, kopię mam po tacie i ją d... 22.01.2008 16:41
asiatal pana samochodzika mój ojciec kocha. Przeczytałam j... 22.01.2008 16:44
PrZeMeK Z. Pana Samochodzika przeczytałem wszystkie tomy, któ... 23.01.2008 16:42
arwenka "Sagę o Ludziach Lodu" czyta pewna dziew... 01.03.2008 00:41
kate711 O, lektury z dzieciństwa. Bardzo lubiłam "Dzi... 01.03.2008 12:34
asiatal "Rogasia z doliny Roztoki" czytałam, też... 01.03.2008 13:00
Lilith przygnębienia. 01.03.2008 17:04
PrZeMeK Z. Dokładnie.
Bardzo dobra książka i naprawdę porusza... 01.03.2008 17:56
asiatal dzięki 01.03.2008 18:07
Hermiona1900 ja teraz przerabiam Faraona...powiedzmy,że trochę ... 01.03.2008 18:35![]() ![]() ![]() |
| Kontakt · Lekka wersja | Time is now: 27.06.2026 01:39 |