Lektury Szkolne, obowiązek i przyjemność
| oferta kolonii Harry Potter Kolonie dla dzieci Travelkids | Szybki i bezpieczny 24h | Pomoc
Szukaj
Użytkownicy
Kalendarz
|
Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
Lektury Szkolne, obowiązek i przyjemność
| Zeti |
04.10.2007 17:59
Post
#1
|
![]() Potężny Mag Grupa: Prefekci Postów: 3734 Dołączył: 13.12.2005 Skąd: Kraków Płeć: Mężczyzna |
Dzisiaj na lekcji j. pl. mieliśmy fajną sytuację. Pani powiedziała: Numer 12 czyta utwór. 12 miała na imię Dawid. i zaczyna czytać. Psałterz Dawidów przekład Jan Kochanowski.
Pytanko takie mam. Czy będzie mi się opłacało zacząć teraz Mistrza i Małgorzatę, czy poczekać jeszcze kilka lat? -------------------- ![]() ...Prefekt Gryffindoru... 'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.' |
Zeti Lektury Szkolne 04.10.2007 17:59
PrZeMeK Z. Cóż, powiem tak: nie zrozumiałem przesłania tej ks... 04.10.2007 18:56
hazel Każda z wymienionych przez Ciebie książek to lektu... 04.10.2007 19:45
Zeti Reymont -> Chłopi
Uwaga fragmenty fabuły!
... 04.10.2007 20:00
PrZeMeK Z. Niech Cię, Zeti. Jeszcze bardziej utrudniłeś mi cz... 04.10.2007 20:08
Zeti Jakie spoilery? Przecież te dwa fragmenty omawiane... 04.10.2007 20:12
PrZeMeK Z. W moim gimnazjum mało co się omawiało. Pamiętam ... 04.10.2007 20:18
harolcia Pamiętam, że "Stary człowiek i morze" te... 04.10.2007 20:23
Zeti Moje lektury w tym roku szkolnym:
Faraon
Psałterz ... 04.10.2007 20:25
PrZeMeK Z. Jesteś w trzeciej gimnazjum, prawda, Zeti? Trochę ... 04.10.2007 20:33
Zeti Tak, w trzeciej. Większość nauczycieli z mojej szk... 04.10.2007 20:37
Ramzes :blink: :blink: czuję się taki niedokształcony pr... 04.10.2007 20:55
Zeti Czyli,,ze jednak narzekania części uczniów mojej s... 04.10.2007 21:10
harolcia Jak tylko będę miała okazję, to przeczytam tego Bu... 04.10.2007 21:26
Zeti Dziady cz II też miałem, i fragmenty Lalki w pierw... 04.10.2007 21:29
Ramzes A gdzie masz Harolcia Sienkiewicza? Dopiero w 3 kl... 04.10.2007 21:48
harolcia Tzn. tak, w I klasie w LO miałam:
Cierpienia Młode... 04.10.2007 22:01
Ramzes Ja tak potraktowałem Nad Niemnem ;) zaczęło mnie o... 04.10.2007 22:17
Zeti Szuler jako taki nawet przyjemny był, ale to całe ... 06.10.2007 14:06
Hermiona1900
wow, ja miałam Quo Vadis w 2 kl. gimnazjum (taka ... 09.10.2007 18:00
PrZeMeK Z.
Fakt, nudni nie są, czyta mi się to lepiej niż ... 09.10.2007 18:09
Zeti Zaskoczył mnie pierwszy z Czasów Kłoski Cóż tu duż... 10.10.2007 20:42
Ramzes Ze Staffa podoba mi się Deszcz jesienny. Zbyt dużo... 10.10.2007 22:24
PrZeMeK Z. Pochlastam się. Oprócz "Chłopów" i ... 11.10.2007 18:41
Zeti Zakończyłem "Szulera" Na jutro "Ant... 11.10.2007 18:46
Ramzes To jest ciekawe pytanie, bo się spotkałem z wielom... 11.10.2007 18:53
PrZeMeK Z. Nie jest tak łzawe, całkiem niezłe. Zresztą wszyst... 11.10.2007 19:10
horror_kitty Oj nie jest, nie jest :) Ale zależy tez od tłumacz... 11.10.2007 19:28
Zeti No więc o Romeo i Julii napiszę jak przeczytam. Ba... 11.10.2007 21:14
PrZeMeK Z. Tylko nie zacznij kochać romantycznie. Odradzam. 11.10.2007 22:39
Lilith Przemek coś o tym wie ;] 12.10.2007 09:24
Zeti
Raczej mi to nie grozi :D 12.10.2007 14:27
Zeti zniechęcony. 12.10.2007 14:51
PrZeMeK Z.
Oj wie, wie. 12.10.2007 15:13
PrZeMeK Z. Nieładnie posta pod postem, ale nie moja wina, że ... 22.10.2007 18:32
Ramzes Książki przeczytane w ciągu ostatnich dwóch dni: P... 22.10.2007 19:12
Lilith mam dziwne wrażenie, czytając te posty, ze wszystk... 23.10.2007 00:13
GrimmY
jak zdawałem maturę to też tak było, bo polonistk... 23.10.2007 12:20
PrZeMeK Z. Bo to prawda? W pierwszej liceum były głupotki typ... 23.10.2007 12:00
Ramzes No nie aż tak źle to u mnie nie jest. Bo ja te naj... 23.10.2007 15:35
asiatal a ja miałam w I gim. Quo Vadis, Zemstę, Opium w Ro... 23.10.2007 19:09
em mam 49 lektur na czerwiec + 7 podręczników. Pierws... 23.10.2007 19:33
Kira
Czasami, żeby lepiej ukazać jakieś treści, absur... 23.10.2007 20:47
Lilith a co czytałaś poza Ferdydurke? 23.10.2007 22:43
Kira Trans-Atlantyk, Dzenniki, Kosmos, Pornografia, Pam... 23.10.2007 23:12
Avadakedaver "nad niemnem" kończymy właśnie. ani jedn... 24.10.2007 06:22
Katon "Porcys" Kafki był fajny. 24.10.2007 12:19
Mike moim zdaniem "nad niemnem" nie da sie pr... 27.10.2007 20:46
em moim zdaniem nad niemnem zdecydowanie da się przec... 27.10.2007 21:36
Mike nie bylem w stanie przebrnac przez tak liczne opis... 27.10.2007 22:10
Ramzes Nad Niemnem...hehe...przypomniała mi się katorga z... 27.10.2007 22:35
harolcia Nad Niemnem jeszcze nie czytałam, ale czytać będę.... 28.10.2007 11:22
asiatal przeczytałam "Buszującego w zbożu" jako ... 28.10.2007 14:39
Ramzes Podobno dzisiaj zaczęliśmy Proces. Już czuję, że m... 30.10.2007 23:42
Potti rozumiem, że to nie to samo co ogólny temat o ksią... 31.10.2007 00:01
Golden Phoenix No dobra, przyznaję się - mało którą lekturę z lic... 01.11.2007 00:29
BlackOmen Mnie ratowały adiobooki w czasie uczęszczania do L... 01.11.2007 16:48
PrZeMeK Z. Na pewno lepsze, ale ja np. jestem wzrokowcem i au... 01.11.2007 18:10
Ramzes Jądro ciemności omawiałem w czerwcu zeszłego roku ... 01.11.2007 20:34
PrZeMeK Z. I dzięki tej choćby rozbieżności świat jest tak ci... 01.11.2007 20:59
Hermiona1900 A co ma do tego MTV? Mi wystarczy tylko tyle,żeby ... 02.11.2007 22:26
PrZeMeK Z. MTV to tylko symbol "kultury teledysku".... 02.11.2007 23:33
BlackOmen
Czytam teraz Herculesa Poirot i nie ma tam znowu ... 03.11.2007 00:56
PrZeMeK Z. Dobrze, dobrze, napiszę wielkimi literami. NIE WSZ... 03.11.2007 14:44
Ramzes Dopiero co skończyłem Szewców. I ee...zastanawiam ... 03.11.2007 15:59
Kira Cóż. Bo Witkacy jest generalnie trudny. Poza tym o... 03.11.2007 21:06
PrZeMeK Z. Osobiście doszedłem do stanu, w którym jeśli nie n... 03.11.2007 21:12
Potti to, że czasem nierozsądnie przedstawiać swój punkt... 03.11.2007 21:26
PrZeMeK Z. Nie mówię, że nie mam. Po prostu nie wysunę własne... 03.11.2007 21:40
Ramzes
Nie, nie, nie, spokojnie :) też takiej zasady nie... 03.11.2007 21:56
PrZeMeK Z. Uch, "Szewcy". Za mądre to dla mnie.
Par... 03.12.2007 18:20
Ramzes A podobno jest wersja nieocenzurowana :D
A jak ju... 03.12.2007 18:51
abstrakcja 'Mistrza i Małgorzate' to ja wlasnie czyta... 29.12.2007 22:20
PrZeMeK Z. Skąd wzięłaś te 99%? Jakieś oficjalne dane czy co? 29.12.2007 22:30
abstrakcja strzelałam ;D.
No bo kogo pytam, ten jest na nie.... 29.12.2007 22:40
PrZeMeK Z. Bo długie.
Powinnaś się nauczyć - tak jak ja już ... 29.12.2007 22:43
abstrakcja Długie, pisane dosc trudnym jezykiem, zbyt rozległ... 29.12.2007 23:39
PrZeMeK Z. Chciałem oficjalnie ogłosić, że "Granica... 11.01.2008 21:23
asiatal "Opowieść Wigilijna" jest bardzo krótka,... 11.01.2008 21:26
Hermiona1900 Opowieść Wigilijna zawsze mi sie podobała :) Nie... 11.01.2008 21:30
Zeti
Nie jesteś sama. Ja też lubię Sienkiewicza. 16.01.2008 20:44
Zakohana w książkach Ja lubię Sienkiewicza za "W Pustyni i w Puszc... 19.01.2008 23:25
em ile miałaś lat, jak czytałaś dzieci z bullerbyn? m... 19.01.2008 23:32
asiatal chyba z 3 razy czytałam "Dzieci z B..." ... 19.01.2008 23:43
Zakohana w książkach em, ostatnio czytałam "Dzieci z Bullerbyn... 21.01.2008 21:38
Zeti 'Dzieci z bullerbyn'. Tak, bardzo lubiłem ... 21.01.2008 21:44
Ramzes Dzieci z Bullerbyn to obok przygód Pana Samochodzi... 21.01.2008 21:52
Hermiona1900 Faraon - dajcie spokój, miałam się za niego wziąśc... 21.01.2008 22:18
avalanche mam całą serię "Ani z...", ale nie wyczy... 21.01.2008 22:55
Ludwisarz Granica Nalkowskiej byla ok.
Ja z kolei nie mogl... 22.01.2008 16:23
em ja czytałam milion razy, kopię mam po tacie i ją d... 22.01.2008 16:41
asiatal pana samochodzika mój ojciec kocha. Przeczytałam j... 22.01.2008 16:44
PrZeMeK Z. Pana Samochodzika przeczytałem wszystkie tomy, któ... 23.01.2008 16:42
arwenka "Sagę o Ludziach Lodu" czyta pewna dziew... 01.03.2008 00:41
kate711 O, lektury z dzieciństwa. Bardzo lubiłam "Dzi... 01.03.2008 12:34
asiatal "Rogasia z doliny Roztoki" czytałam, też... 01.03.2008 13:00
Lilith przygnębienia. 01.03.2008 17:04
PrZeMeK Z. Dokładnie.
Bardzo dobra książka i naprawdę porusza... 01.03.2008 17:56
asiatal dzięki 01.03.2008 18:07
Hermiona1900 ja teraz przerabiam Faraona...powiedzmy,że trochę ... 01.03.2008 18:35![]() ![]() ![]() |
| Kontakt · Lekka wersja | Time is now: 26.06.2026 23:18 |