[teatr] Wasze Doświadczenia, rozmowy teatralne
| oferta kolonii Harry Potter Kolonie dla dzieci Travelkids | Szybki i bezpieczny 24h | Pomoc
Szukaj
Użytkownicy
Kalendarz
|
Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
[teatr] Wasze Doświadczenia, rozmowy teatralne
| em |
17.01.2006 19:51
Post
#1
|
![]() ultimate ginger Grupa: czysta krew.. Postów: 4676 Dołączył: 21.12.2004 Skąd: *kṛ'k Płeć: buka |
Podobny temat był już chyba na tym forum, jednak zarzucono go tak dawno, że postanowiłam go reaktywować w formie nowego. Tym bardziej, że chciałabym, żebyśmy rozmawiali tutaj nie tylko o różnicach między aktorstwem profesjonalnym i amatorskim, ale ogólnie o naszych doświadczeniach związanych z tą dziedziną kultury.
U mnie zainteresowanie teatrem pojawiło się w trzeciej klasie gimnazjum, kiedy obsadzono mnie (muszę się przyznać, pod przymusem cofnięcia szóstki z polskiego) w roli Łukasza Górnickiego, patrona naszego gimnazjum, w sztuce z okazji właśnie nadania jego imienia naszej szkole. Dzisiaj widzę, że z punktu widzenia estetyki to przedstawienie było straszne [xD], ale dało mi niezwykle wiele: pierwsze świadome kroki na scenie [xD]. Teraz gram w amatorskim Teatrze Na Stronie, prowadzonym przez mojego polonistę i jego żonę. Chociaż próby są ciężkie (relatywnie, w porównaniu do tych, które pamiętam z gimnazjum), bardzo się cieszę, że mam szansę tak się rozwijać. A jak jest z Wami? Wolicie produkować się na scenie, wkładając w to całą duszę i serce, czy może zanurzyć się w miękkim (chociaż nie zawsze wygodnym - Teatr Słowackiego w Krakowie jest pod tym względem najgorszy) fotelu i obserwować poczynania aktorów? A może teatr jest całym Waszym życiem? Ulubieni autorzy, inscenizatorzy, spektakle... Zapraszam do rozmowy -------------------- |
em [teatr] Wasze Doświadczenia 17.01.2006 19:51
Katon 1. Epika
2. Liryka
3. Dramat.
Zwy... 18.01.2006 13:19
BlackOmen Aby nie było, że na forum nei istnieję to napiszę ... 18.01.2006 22:23
Sihaja Teatr jest bardzo niebezpieczną pasją, potrafi być... 19.01.2006 00:33
em A ja sobie jadę pojutrze do Starego Teatru w Krako... 25.01.2006 11:39
BlackOmen Z przestawien teatralnych jakie kiedyś tam były pu... 25.01.2006 13:07
Kara Teatr jest całym moim życiem od początku moich nar... 25.01.2006 14:22
Sihaja No bo "Opentaniec" był z tych droższych,... 25.01.2006 18:42
Katarn90 skąd ty to wszystko wiesz?:D Dobra, nie będę przer... 25.01.2006 20:10
BlackOmen Barbarzyńca kulturowy! http://mangaforum.dmkpr... 25.01.2006 20:58
Katon O... A kogo? Ja mam na PWST ze dwóch kolegów, ale ... 26.01.2006 11:32
Sihaja Od wielu osób. Poza tym to widać na scenach. Warsz... 26.01.2006 12:07
em Właśnie zawsze mi się wydawało, że to Kraków jest ... 26.01.2006 12:21
Katon Podobno jest. Wogóle ona jest tak obrośnięta legen... 26.01.2006 12:31
Kara Dzięki za informacje Sihaja (: O Krakowie dużo sły... 26.01.2006 16:14
Sihaja Wiesz, byłam ostatnio na "Fantasym" Klat... 27.01.2006 12:02
em No i zapomniałam na śmierć o tym temacie :) a tak ... 24.03.2006 23:05
s.a.m.a.r.o.
Również byłam na "trzech stygmatach Palmera... 25.03.2006 20:02
GrimmY nie jestem żadnym fanem teatru, ale podczas tegoro... 03.05.2006 13:03
Gem Ja od wieków nie byłam w teatrze... no chyba, że z... 04.05.2006 19:28
Ludwisarz Moje doświadczenia..
Na początek jednak witam sfo... 11.06.2006 19:08
em A my jesteśmy po drugim spektaklu "Jak Marion... 11.06.2006 19:13
BlackOmen Ja czekam na 'Płośnickie Lato Teatralne' n... 11.06.2006 21:57
em No ja bym się bardzo chętnie wybrała na Maltę :... 14.06.2006 19:24
Sihaja Ja się tu z małą recenzją narzucę...
"Iwona,... 17.06.2006 23:10
Kara Dawno tu nie zaglądałam :) I zapomniałam napisac o... 22.06.2006 14:50
Pszczola U mnie we wrzesniu pojdzie na 10. rok w Grupie Ter... 30.06.2006 04:41
Levini Uwielbiam teatr. Fascynacja zaczela sie wraz z poc... 01.07.2006 09:39
Pszczola Heh, jak ja bym chciała do Surplasia koło Białegos... 01.07.2006 15:11
maniaa Ja uwielbiam teatr muzyczny.. :) Jednak nie mogę... 01.07.2006 17:34
Levini
Widzialam, naprawde jedno z ciekawszych wydarzen... 01.07.2006 21:15
Pszczola Ach, szczęściara. Ja miałam ustny egzamin o edynbu... 01.07.2006 21:52
NeMhAiN no to ja się pocieszę z takich trywialnych <w p... 19.07.2006 21:38
mida "Taniec wampirów".
Niesamowite. uwielbia... 20.07.2006 00:49
Pszczola Na pierwszym akcie nieco się nudziłam, ale drugi: ... 20.07.2006 23:48
mida Drugi akt był lepszy, zagadzam się. A najbardziej ... 20.07.2006 23:51
Pszczola Mojej koleżance - fance yaoi - najbardziej podobał... 20.07.2006 23:59
Ludwisarz Od kiedy to Metro nie jest ambitne? 21.07.2006 12:23
Pszczola Uogólnienie ;) Zresztą "Metra" nie widzi... 21.07.2006 14:24
NeMhAiN jak pisałam poprzedniego posta myślałam żeby właśn... 21.07.2006 18:07
mida Podobno "Koty" są równie dobre. O ile wi... 23.07.2006 22:16
NeMhAiN ha...a może w mojej wspaniałej szkole będą jeszcze... 24.07.2006 11:45
Kara Byłam niedawno na "Kotach" w Pradze... I... 25.07.2006 10:55
NeMhAiN a u mnie z okazji offteatru był wspaniały spektakl... 30.07.2006 19:20
Pszczola Och, takie miejsca są najlepsze na występy! Pa... 02.08.2006 01:57
em Niedawno miałam okazję obserwować widowisko Teatru... 04.08.2006 16:19
PrZeMeK Z. Dzisiaj po raz pierwszy w życiu byłem w prawdziwym... 26.10.2006 19:54
Katon A mnie teatr nie jara i nic z tym zrobić nie umiem... 26.10.2006 20:20
Lilith a byłeś kiedyś nie ze szkołą?
i nie na sztandarowy... 26.10.2006 20:50
em Dokładnie jak napisala Lilith: wybierz się kiedyś ... 26.10.2006 21:30
Rookwood A ja kocham teatr, moglabym sie tam przeprowadzic.... 27.10.2006 21:10
Sihaja Właśnie obejrzałam w Teatrze Telewizji spektakl po... 30.10.2006 22:37
Ludwisarz KURDEEE
A tak wlasnie myslalem, zeby dzis wlaczyc ... 30.10.2006 22:57
Katon Czemu kończysz? 30.10.2006 22:58
Sihaja Timmy, jak to kończysz? I masz jakiś spektakl? Kur... 30.10.2006 23:05
Ludwisarz Narodowy, gram Tango Mrożka, bo taka mam umowę z o... 31.10.2006 15:58
Sihaja O matko! Kogo grasz? Artura? W profesjonalnym ... 31.10.2006 22:10
Pszczola Ja się wybieram na "Czekając na Godota".... 01.11.2006 00:04
Neonai 1 grudnia wybieram się na "Misterium Życia i ... 01.11.2006 11:14
kObra. Z tego co pamiętam miałam możliwośc zagrania kilka... 01.11.2006 12:53
Ludwisarz Dziś, we Włocławku, o 23:59.
A Czekając 25 listop... 01.11.2006 16:07
Ahmed A mi nie dane było zapoznać się z Beckettem ani z ... 01.11.2006 16:30
Kara Neonai-->
Ale ja się z tym zgadzam. Ten balet... 01.11.2006 17:14
Sihaja
Robiłam na egzamin kiedyś "Macbetta" Io... 01.11.2006 22:28
Ludwisarz Było świetnie.
Tu macie zdjecia:
http://www.q4.p... 02.11.2006 16:49
Pszczola Jestem bardzo ciekawa Becketta w wersji teatralnej... 04.11.2006 13:07
Sihaja Chyba nie. Ale wogóle wystawiając sztukę zwykle ni... 06.11.2006 23:54
em Sih - no, to chyba zależy co tam w tych didaskalia... 07.11.2006 17:39
Sihaja Nie, raczej to zależy od wizji reżysera. Ale racze... 08.11.2006 00:04
em raczej miałam na myśli sytuację, kiedy w didaskali... 08.11.2006 00:24
Sihaja Skróty są chyba zawsze, tak mi się wydaje, ale mog... 08.11.2006 09:24
Ludwisarz No niby tak w gruncie rzeczy ale spróbuj pomijać d... 08.11.2006 19:31
Sihaja Heh, no niby u Mrożka ciężko może czasem bywać... ... 08.11.2006 23:22
Sayaka
O jej, to był chyba najgorszy spektakl, jaki wid... 03.01.2007 01:03
Sihaja Tak tak tak! Ja też nie lubię Klaty! 03.01.2007 09:02
Sayaka Nie no, on kiedyś był dobry, tylko teraz się popsu... 04.01.2007 00:13
Sihaja Rewizor był wg mnie ciut bez sensu, bo przenośnia ... 04.01.2007 22:53
Sayaka A oglądaliście coś Rubina? Taki w miarę nowy reżys... 05.01.2007 00:32
Sihaja A mi się akurat podobało, jak ten aktor zagrał ost... 05.01.2007 01:07
Sayaka Nie no, w jakiś sposób świadczy - wyjście poza tea... 05.01.2007 01:52
em Byliśmy wczoraj na "Najzwyklejszym cudzie... 05.01.2007 19:52
Sihaja Podobno niektórzy już dostali całkiem niezłe propo... 06.01.2007 01:09
em Ludzie. Jesteście w Krakowie - teatr PWST to genia... 22.02.2007 18:39
Sihaja Widziałam "Kartotekę" z Teatru Narodoweg... 17.05.2007 23:14
PrZeMeK Z. "Blackbird" na Sarego w Krakowie. Aaa... 04.10.2008 12:30
em a my idziemy w niedzielę na Factory 2 Lupy, Stary,... 04.10.2008 13:00
Neonai a ja bym chciała na to rozreklamowane Ucho Van Gog... 08.10.2008 10:24
Miętówka A ja byłam na otwarciu Bałtyckiego Teatru Dramatyc... 08.10.2008 14:49
PrZeMeK Z. Nie wiem, gdzie to napisać, ale chyba tu będzie na... 15.08.2009 21:37
PrZeMeK Z. Dobra, nikt nie pisze w tym temacie, ale mam pytan... 26.10.2009 22:07
owczarnia Ja mam zawsze raczej wrażenie bycia wciąganą w wir... 26.10.2009 22:40
PrZeMeK Z. Widzisz, ograniczyłaś jego kontakt z wyższą sztuką... 26.10.2009 22:50
owczarnia Ale ja rozumiem, co Ty do mnie mówisz, ino właśnie... 26.10.2009 22:54
em Ja to wszystko widzę zupełnie, zupełnie inaczej, b... 26.10.2009 23:55
PrZeMeK Z. Opalski niewiele nam mówi, głównie z nas szydzi i ... 27.10.2009 00:27![]() ![]() ![]() |
| Kontakt · Lekka wersja | Time is now: 27.06.2026 00:21 |