Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

[ Drzewo ] · Standardowy · Linearny+

> Przemyslenia eNoPe cz.III - Co przed szkola magii?

eNoPe
post 10.02.2004 14:48
Post #1 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 105
Dołączył: 25.01.2004
Skąd: Las Venturas

Płeć: Mężczyzna



Czytając pięć tomów przygód Harry'ego Potter'a zwróciłem uwagę na pewną sprawę do której zaraz dojdę. Po ukończeniu jedenastu lat nowi uczniowie przybywają do Hogwartu. Uczą się tam, kształcą, dowiadują rzeczy związanych chyba z samą magią. Mają naprawdę mnóstwo ciekawych przedmiotów. Jednak chyba najbardziej wykształceni są uczniowie z rodzin mugoli. Powiedzieć można, że Rowling pominęła coś dość ważnego. Dzieci z rodzin mugolskich do jedenastego roku życia uczyli się już w szkołach mugoli. Oczywiste jest pytanie: Co z dziećmi z rodzin czarodziejskich? Nie znalazłem linijki o jakiejś szkole dla czarodziei przed Hogwartem, a przecież trzeba się uczyć pisać, czytać itp. już od siódmego roku życia. W Hogwarcie nie ma żadnych przedmiotów językowych i nie ma żadnej gramatyki ( A przecież tyle listów do siebie piszą ). Czy Rowling pominęła coś ważnego? Czekam na wasze komentarze.


--------------------
;] wiadomo 24
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Closed TopicStart new topicStart Poll
Odpowiedzi
Lousie
post 14.02.2004 13:00
Post #2 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 165
Dołączył: 29.11.2003
Skąd: Z daleka XD




QUOTE
mnie zastanawia jeszcze jedna rzecz. w liscie z hogwartu mcgonagall pisze ze czeka na sowe do konca sierpnia(czy jakos tak) wszystko w porzadku jesli to rodzina czarodziejow... a co ma zrobic taki mugol???? jak on ma odpowiedziec??? Tym bardziej ze nie wie zwykle nic o magicznym swiecie (i pewnie mysli ze caly ten list to mega podpucha  )gdyby Harry'emu hagrid nie dal listu to jakim cudem odpowiedzialby hogwartowi???


Właśnie. Przecież mugol nie ma sowy, a nawet jakby był czarodziejem i nic o tym nie wiedział, to nie wiem, gdzie taką sowę znależć. Co do szkoły, to może oni się po prostu rodzą z takimi umiejętnościami biggrin.gif Mało prawdopodobne, ale możliwe.


--------------------
One day you will ask
me what's more
important, your life or
mine? And I will say,
my life, then you will
walk away, never
knowing that you are
my life.

----------------------------

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
eNoPe   Przemyslenia eNoPe cz.III - Co przed szkola magii?   10.02.2004 14:48
Khamul   Ja uważam że takich rzeczy to się po prosyu uc...   10.02.2004 15:53
Dragonica   Komentarz do newsa eNoPe W pełni sie zga...   10.02.2004 16:50
kathy   to jest jeden komentarz na wiele tematow...   10.02.2004 17:39
Olka xcom   Zaskoczyła mnie ta wiadomoscia gdyz wczesniej ...   10.02.2004 19:29
kathy   mnie zastanawia jeszcze jedna rzecz. w liscie ...   10.02.2004 20:29
Lousie  
  14.02.2004 13:00


Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 02.05.2024 14:13