Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

[ Drzewo ] · Standardowy · Linearny+

> Remus Lupin - Zastępca Syriusza?, Nowy felietonik! Dzieki dla Kasi!

eNoPe
post 05.05.2004 10:46
Post #1 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 105
Dołączył: 25.01.2004
Skąd: Las Venturas

Płeć: Mężczyzna



Wszyscy wiemy, że Syriusz był dla Harry'ego kimś bardzo ważnym. Harry zwierzał mu się ze swoich problemów, prosił o radę. Mógł mu zaufać. Syriusz był dorosłym czarodziejem i ojcem chrzestnym Harry'ego. Jednak, pod koniec 5 tomu wpadł za tajemniczą zasłonę w Departamencie Tajemnic i... no cóż, wszyscy przyjmują, że umarł. Ale gdzie jest jego ciało? Co jest za tą zasłoną? Podejrzewam, że w 6 tomie to powinno się wyjaśnić i być może Syriusz powróci. Jako żywy, jako duch? Tego nie wiem.
Ale dopóki to się (ewentualnie) stanie, ktoś musi przejąć jego rolę. Ktoś musi doradzać Harry'emu, pomagać mu, opiekować się nim. Co prawda Harry nie jest już dzieckiem, ale mimo wszystko potrzebuje kogoś dorosłego, komu mógłby się zwierzyć. Nie wystarczą mu tylko Ron i Hermiona.
Zastanówmy się więc: kto dobrze zna Harry'ego i kogo Harry równie dobrze zna; kto się o niego troszczy, kto jest rozsądny, mądry i podejmuje właściwe decyzje, komu Harry może zaufać.... Być może będzie chciał z kimś pogadać o swoich rodzicach, a kto ich dobrze znał? Mi przychodzi na myśl tylko Remus Lupin. Był przyjacielem Jamesa i Syriusza. Chociaż uczył Harry'ego w trzeciej klasie, Harry poznał go także z bardziej prywatnej strony, w 5 tomie, kiedy to nieraz rozmawiał z nim i Syriuszem o swoich lękach i problemach. Syriusz mu wówczas doradzał, Remus także. Więc uważam,że to Lupin będzie tą osobą, która zastąpi Harry'emu ojca chrzestnego. Istnieje jednak malutki problem: zauważcie, że Harry wcześniej zwracał się do niego "panie profesorze", a teraz, gdy znają się już tak dobrze, zabrzmiałoby to głupio. Harry w 5 tomie nigdy nie zwracał się do Remusa bezpośrednio po imieniu albo "pan", ale chyba będzie musiał w końcu na coś się zdecydować. I chyba "Remus" byłoby całkiem dobrze, co?
Jestem pewna, że Lupin w tomach 6 i 7 będzie dla Harry'ego bliską osobą. Może zastąpi mu Syriusza? A trzeba pamiętać, że jest to prawdopodobne, że Harry odziedziczy posiadłość przy Grimmauld Place 12. Przecież to nie będzie cały czas Kwatera Główna Zakonu! Nie wiemy, czy Remus Lupin ma jakiś dom. W książce wspomniane było : "A Lupin, który mieszkał tam razem z Syriuszem..." . No właśnie. Czy w przyszłości Harry opuści dom Dursleyów i zamieszka przy Grimmauld Place? Jeśli tak, to sam, czy... z Lupinem? Trochę mało prawdopodobne, ale kto wie... Jednak na pewno Lunatyk pojawi się w życiu Harry'ego jeszcze nie raz...

Postaram się pisać więcej takich felietonów. Pozdrawiam wszystkich potteromaniaków!

Autor: Kasia


--------------------
;] wiadomo 24
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
eNoPe   Remus Lupin - Zastępca Syriusza?   05.05.2004 10:46
vigga   hm...w sumie to tez rozwazalam taka sytuacja i...   05.05.2004 12:41
IceSoul   Bardzo prawdopodobne... Tym bardziej, że Syriu...   05.05.2004 13:55
kkate   Cześć! To ja autorka tego felietoniku...   05.05.2004 14:21
Olka xcom   Powiedziałabym tak: całkiem rozsądne przemyśle...   05.05.2004 15:04
nadzieja   A ja pójdę jeszcze krok dalej. Nie mam wątpliw...   05.05.2004 15:49
Olka xcom   Słusznie, ale... Trzeba się zastanowić nad syt...   05.05.2004 18:38
eNoPe   Obie wypowiedzi mają cos w sobie, ale jednak p...   05.05.2004 18:43
nadzieja   No ale, jakiej rodziny!?! O to mi prze...   05.05.2004 18:52
Olka xcom   Dlatego właśnie wspomniałam o czasach w jakich...   05.05.2004 19:06
nadzieja   coś mi mówi, że cię nie przekonam...

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 29.04.2024 14:35