Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

11 Strony « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> CZY DURSLEYOWIE SĄ DOBRYMI LUDŹMI???, Co sądzicie o Dursleyach??

Marker
post 12.11.2004 21:02
Post #76 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 20
Dołączył: 22.10.2004




Dursleyowie dobrzy hmmmm....
No nie są to może jakieś zwierzęta, zbrodniarze, niby go nie biją, ale....
Nie mogę uwierzyć, jak normalny człowiek może w taki sposób traktować dziecko.
Zwłaszcza, że Harry miał cały czas porównanie: Jak traktowany jest on, a jak Dudley. Ja bym na jego miejscu zwariowała albo conajmiej popadła w depresję. Nie wiem, jakim cudem pozostał taki... normalny. Co z tego że dali mu jedzenie, ubranie? Gdyby tego nie zrobili mieli by na karku nie tylko Dumbledora ale i mugolskie instytucje. A sąsiedzi by się o tym na pewno dowiedzieli.
Dobra, dość już. Mam nadzieję, że chocaż w tych ostatnich częściach spróbują być lepsi. Chociaż nie oczekujmy od Harry'ego, że im wybaczy.


--------------------
Moja stronka
zwłaszcza Psychosis Nosferatu polecam!!!
Strzeżcie się... Dark Mark(er)'a :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ELF
post 13.11.2004 19:53
Post #77 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 45
Dołączył: 11.11.2004
Skąd: Z boiska...




Czy są dobrzy?? Hmmm.... oni po prostu nie rozumieją moagii ani tego, ze to nie jest zle. Magia jest jak bron: moze posluzyc do dobrych celow jak i zlych.


--------------------
user posted image
Harry Potter jest jedyna osobą, która przeżyła kopniaka z półobrotu od Chucka Norrisa. Potterowi została tylko blizna w kształcie błyskawicy na czole.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
marcin85can
post 03.12.2004 07:46
Post #78 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2
Dołączył: 03.12.2004




Dursleyowie sa spoko ale jak bym mogl to bym wpierd*** Dudlejowi - jego nie przezuwam wogole. A Petunia i Vernom poprostu nie lubia magii a czego to nie wiem. Moze dlatego ze stracili przez to rodzine (rodzice Harry'ego)?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hermiona13
post 03.12.2004 15:10
Post #79 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 113
Dołączył: 14.05.2004
Skąd: Sosnowiec




Nie no napewno nie są złymi ludźmi poprostu mają żal do rodziny Potter'ów i nie nawidzą wszystkiego co jest z nimi związane.Ale to nie znaczy że są złymi ludźmi oni poprostu nie rozumieją świata magii huh.gif


--------------------
user posted imageuser posted imageuser posted image





Let's go the library! Let's go crazy and omit words to show off how good our English really is! Also, let's put a lot of shiny pictures to irritate the s... out of modem users.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Mononoke
post 03.12.2004 15:16
Post #80 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 13
Dołączył: 03.12.2004
Skąd: The Something :)




QUOTE(Hermiona13 @ 03.12.2004 14:10)
Nie no napewno nie są złymi ludźmi poprostu mają żal do rodziny Potter'ów i nie nawidzą wszystkiego co jest z nimi związane.Ale to nie znaczy że są złymi ludźmi oni poprostu nie rozumieją świata magii huh.gif
*



Racja! Daleko im do tego!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Agnessa
post 03.12.2004 20:18
Post #81 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 280
Dołączył: 08.11.2004
Skąd: z wariatka.exe




QUOTE(Hermiona13 @ 03.12.2004 16:10)
Nie no napewno nie są złymi ludźmi poprostu mają żal do rodziny Potter'ów i nie nawidzą wszystkiego co jest z nimi związane.Ale to nie znaczy że są złymi ludźmi oni poprostu nie rozumieją świata magii huh.gif
*


czy aby na pewno? JO wyraźnie podkreślała że sa egoistami i chcą na siebie zwrócic uwagę,a także sa wścipscy i aroganccy,jednakze mozliwe że nienawidza magii z powodu Potterów. Podam przykłady: Petunia nieraz wyglądała przez okno by spojrzec co w tej chwili robią jej sąsiedzi(wścipskosc)
aby potwierdzic moje słowa co do egoizmu.. nie ma chyba konkretnych ale pamiętACIE JAK SIE(celowo) zachwycali nowym,luksusowaym samochodem Verona?a jako przykład na arognckośc: CAŁE NARZEKANIE I WRZASKI WUJA VERONA(zarówno w pracy jak i w domu)


--------------------
user posted image
Mistrzyni Eliksirów
Gliwice sa jak rzut ziemniakiem,a kanarki są pyszne!-by Agnessa.Wymyślone o 01:11 rozmawiając z kolegą,o tym,że Agnes jednak pomoze go uratiwac przed rozpędzoną tirówą ;]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Bellatriks
post 15.12.2004 00:30
Post #82 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 145
Dołączył: 17.02.2004
Skąd: stąd

Płeć: Kobieta



QUOTE
JO wyraźnie podkreślała że sa egoistami i chcą na siebie zwrócic uwagę,a także sa wścipscy i aroganccy,jednakze mozliwe że nienawidza magii z powodu Potterów. Podam przykłady: Petunia nieraz wyglądała przez okno by spojrzec co w tej chwili robią jej sąsiedzi(wścipskosc)

Co ma piernik do wiatraka?
Co ma magia do sąsiadów?
Zgadzam się, że Dursley'owie są egoistyczni, wścibscy etc etc... ale nie są złymi ludźmi. Może mają jakieś zle wspomnienia ze świata magii? Ciotka Petunia w 1 częsci mówiła, ze jej rodzice byli tacy dumni z Lily, a Petunię odstawili jakby na drugie miejsce... może dlatego ona tak nienawidziła Lily i wszystkich czarodziei? Była zazdrosna i wmówiła sobie i Vernonowi, ze swiat magii ją nie obchodzi, ba, że się go brzydzi? Jak sobie to wmawiała przez naście lat, to już jej to zostało... A moze Harry'ego przygarnęła jednak nie tylko z przymusu? Zresztą nie wiem smile.gif, wiem tyle że Dursley'owie nie są złymi ludźmi, ale bardzo perfidnymi biggrin.gif

Ten post był edytowany przez Bellatriks: 15.12.2004 00:31
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Agnessa
post 15.12.2004 16:26
Post #83 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 280
Dołączył: 08.11.2004
Skąd: z wariatka.exe




QUOTE(Bellatriks @ 15.12.2004 01:30)
QUOTE
JO wyraźnie podkreślała że sa egoistami i chcą na siebie zwrócic uwagę,a także sa wścipscy i aroganccy,jednakze mozliwe że nienawidza magii z powodu Potterów. Podam przykłady: Petunia nieraz wyglądała przez okno by spojrzec co w tej chwili robią jej sąsiedzi(wścipskosc)

Co ma piernik do wiatraka?
Co ma magia do sąsiadów?
Zgadzam się, że Dursley'owie są egoistyczni, wścibscy etc etc... ale nie są złymi ludźmi. Może mają jakieś zle wspomnienia ze świata magii? Ciotka Petunia w 1 częsci mówiła, ze jej rodzice byli tacy dumni z Lily, a Petunię odstawili jakby na drugie miejsce... może dlatego ona tak nienawidziła Lily i wszystkich czarodziei? Była zazdrosna i wmówiła sobie i Vernonowi, ze swiat magii ją nie obchodzi, ba, że się go brzydzi? Jak sobie to wmawiała przez naście lat, to już jej to zostało... A moze Harry'ego przygarnęła jednak nie tylko z przymusu? Zresztą nie wiem smile.gif, wiem tyle że Dursley'owie nie są złymi ludźmi, ale bardzo perfidnymi biggrin.gif
*


snoby i tyle. biggrin.gif . A w poprzednim poscie napisałam troche nielogicznie,to co pogrubiłaś,ale wiesz ... zdarza sie smile.gif


--------------------
user posted image
Mistrzyni Eliksirów
Gliwice sa jak rzut ziemniakiem,a kanarki są pyszne!-by Agnessa.Wymyślone o 01:11 rozmawiając z kolegą,o tym,że Agnes jednak pomoze go uratiwac przed rozpędzoną tirówą ;]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kala
post 18.12.2004 18:38
Post #84 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 7
Dołączył: 04.12.2004




przecież nie są tacy straszni, tylko się boją, ale przecież mają serce, bo inaczej wyrzucili by Harry'ego z domu, przecież nie trzymają go na siłę, byłoby im na rękę gdyby z nimi nie mieszkał, a to jak go traktują wynika z tego że chcą dla niego dobrze, chcą z niego zrobić "normalnego" człowieka ale w ich wydaniu, mogliby go wywalić ale oni mają nadzieję, a raczej mieli że dzięki ich podejściu znormalnieje biggrin.gif


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hermiona z Krakowa
post 25.12.2004 23:50
Post #85 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 81
Dołączył: 29.06.2004
Skąd: gród króla Kraka =P




JACY SA DURSLEYOWIE??

trudne pytanie i wiele roznych odp... Hmmm dry.gif Trudno osadzic, ze sa tacy czy inni, bo tak naprawde malo o nich wiemy. Zreszta czy wszystko zawsze jest dobre/zle, czarne/biale?? No przeciez nie tongue.gif W gruncie rzeczy to JKR robi z nich potfforow, moze celowo, zeby nas zmylic. Ale przeciez w gruncie rzeczy oni sa dobrymi ludzmi. Maja swoje wady i momentami sa popier.... zdrowo, ale maja ku temu powody. Oni sa jakby troche ... przerysowanymi postaciami... Zreszta jak dowiedzielismy sie w HPiZF nie wszystko wiemy o nich, a w szczegolnosci Petuni. Moze sie jeszcze duzo zdarzayc. Ocene Dursleyow pozostawiam wiec na chwile, w ktorej ukoncze VII tom przygod HP.

Ale dlugi reply tongue.gif ach sie wystaralam, ash palce bola smile.gif


--------------------
"Wymagajcie od siebie, chocby inni nie wymagali" Jan Pawel II ['] ['] [']
~~~~~~~~~~~~~~
user posted image I've been sorted:)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
mastablasta
post 26.12.2004 19:15
Post #86 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 46
Dołączył: 09.10.2004
Skąd: Niewiadomo skad




Wydaje mi sie ze o Dursleyach trudno powiedziec czy sa dobrymi ludzmi czy nie... Jest jednak kilka niezaprzeczalnych faktow:
1. dursleyowie sa nietolerancyjna, pospolita rodzina, nie wierzaca w rzeczy ponadludzkie czy tajemnicze
2. dursleyowie nie zabijaja, nie kradna, wiec mysle ze nie mozna ich nazwac zlymi ludzmi
3. sposob pokazania opiekunow Harry'ego to prawo autorki, wiec to chyba jej powinno zadac sie pytanie o to czy DURSLEYOWIE BYLI DOBRYMI LUDZMI...

NO, mam nadzieje ze zrozumiecie o co mi chodzilo...

MASTA


--------------------
user posted image

***
"There's nothing you can do, Harry... nothing... he's gone..." - Remus Lupin

"Najbardziej odczujesz brak drugiej osoby,kiedy będziesz siedział obok niej ,
wiedząc , że ona już NIGDY nie będzie Twoja..."

"Duma, jedna z cech, ktorymi ludzie sie szczyca, jedna z cech, przez ktore gina ..."

***

user posted image

***
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hermioncia13
post 28.12.2004 11:33
Post #87 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 73
Dołączył: 27.12.2004
Skąd: Z niestąd:P

Płeć: Kobieta



Drusleyowie..................hmmm oni byli dobrzy tylko poprostu nie chcieli tego okazywać. Ciotka Petunia jednak wiedziała w V części kim są dementorzy. Wyjec od Dumbledor'a też należy wziąść pod uwagę, Ale według mnie drusleyowie to dobrzy ludzie pomimo tego że ich nie lubię.


--------------------
~___UmIeSz LiCzYć?___LiCz Na SiEbIe___~

Mój Blog...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Bellatriks
post 29.12.2004 14:27
Post #88 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 145
Dołączył: 17.02.2004
Skąd: stąd

Płeć: Kobieta



QUOTE
Wyjec od Dumbledor'a też należy wziąść pod uwagę


Skąd wiadomo, że to wyjec Dumledore'a? Harry by jego głos chyba rozpoznał :/
Dursley'owie, nie są ani dobrymi ludźmi (ze wzglęgu na np. traktowanie ludzi uboższych od siebie) ani złymi ludźmi (nie kradną, nie zbijają)
Jak tak przejrzeć te wszystkie posty, to mozna właśnie do tego podsumowania dojść smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nimfka
post 29.12.2004 14:30
Post #89 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 322
Dołączył: 10.08.2004

Płeć: Kobieta



Ale chyba na końcu piątego jest wyraźnie napisane, że to był wyjec od Dumbla. Chyba, że się mylę, ale.... Tak, o tym na pewno była mowa.


--------------------
"Without music, life would be a mistake"
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Psia Gwiazda
post 29.12.2004 14:48
Post #90 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 28
Dołączył: 26.12.2004




dla mnie Dursleyowie nie sa zlymi ludzmi. raczej typowymi przedstawicielami wyzszej klasy. maja wiele wad, jak kazdy z nas. pozatym boja sie... sami maja syna (nienajlepszego, to fakt), ktorego kochaja, a musza trzymac pod dachem tego dziwolaga wink.gif, ktory zapewne kiedys sproboje wysadzic ich dom w powietrze blink.gif . niezapominajmy tez, ze Petunia jest najzwyczajniej zazdrosna o swa, swietej pamieci, siostre, bo z tego co mowila, rodzice faworyzowali Lily, sama zapewne chcialaby sie znalezc w Hogwarcie. ma zreszta nadal w pamieci straszne opowiesci o czarnych dniach swiata czarodziejow, o czasach, gdy Voldi byl w pelni swej mocy magicznej i mial licznych zwolennikow, gdy panoszyl sie po cale Angli,mordowal czarodziejow i to tych najlepszych. wie, ze pewnego dnia i oni beda musieli przyznac istnienie tego swiata, gdy on sam zapuka do ich drzwi. zreszta juz to zrobil- na poczatku 5 tomu, jej "wspanialy" ( dementi.gif ) synalek zostal zaatakowany przez najstraszliwsze (moze poza Riddlem=P) istoty na tej planecie- dementorow. A Vernon? on poprostu znal Nasz swiat z reakcji zony. pozatym rowniez on kocha Dudleya i chce jego dobra (choc mysla, ze z przesada). no i nie zapominajmy o jego statusie spolecznym- jest wlascicielem fabryki, ktoremu zalezy na dobrym imieniu, a w jego oczach (i nie tylko jego) spotkanie z kims tak dziwacznym jak czarodziej to katastrofa, nie mowiac juz o utrzymywaniu z nim stalego kontaktu.
chcialabym takze poruszyc sprawe glodzenia i ubierania Harry'ego w szmaty Dudleya. hmm, wydaje mi sie, ze Dursleyowei kaza w ten sposob chlopaka za cos czemu nie jest winny- za to kim jest.
pozostal jeszcze wyjec od Dumbla... on mial na celu poruszenie sumienia ciotki, bo Harry to w koncu syn jej siostry. SIOSTRY. zaloze sie, ze bez wzgledu na to jak bardzo jej zazdroscila, pani Dursley kochala ja.
zaznaczam, ze ten posta NIE MIAL na celu usprawiedliwiania Dursleyow, ale tylko ukazanie mojego pogladu na ich sprawe.


--------------------
[size=3]~~**Członek Stowarzyszenia THE FULL MOON -fanklubu R.Lupina**~~[/size
umarl... kto mi odda morze lez
user posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted image
TOM MARVOLO RIDDLE - - I AM LORD VOLDEMORT
~~MÓJ BLOGASEK~~
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hermioncia13
post 11.01.2005 11:14
Post #91 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 73
Dołączył: 27.12.2004
Skąd: Z niestąd:P

Płeć: Kobieta



Gdzieś znalazłam że w VI tomie Drusleyowie w końcu zaakceptują Harry'ego. ALe wątpię czy to prawda:)smile.gif


--------------------
~___UmIeSz LiCzYć?___LiCz Na SiEbIe___~

Mój Blog...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Chooo
post 15.04.2005 21:20
Post #92 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 124
Dołączył: 15.04.2005
Skąd: Tam gdzie marzenia się spełniają...

Płeć: Kobieta



Dursleye to jakaś banda głupków. Jak mogli tak traktować Harry'ego. Czemu trzymali go w komóce pod schodami??? Naprawdę nie mam o nich dobrego zdania. Bo...JAK TAK MOŻNA??????


--------------------
*...I Believe I Can...*

*Come to my own site: http://isia94.mylog.pl*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Magya
post 15.04.2005 21:22
Post #93 

Czarodziej


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 874
Dołączył: 01.08.2004

Płeć: Kobieta



Oj można....


--------------------
Motylem jestem.


user posted image

Członkini The Marauders - fanklubu Huncwotów
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ewelka
post 15.04.2005 21:43
Post #94 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 145
Dołączył: 15.05.2004
Skąd: ??




QUOTE(Chooo @ 15.04.2005 21:20)
Dursleye to jakaś banda głupków.
*



Zgadzam się! Zgadzam się! Nie rozumiem jak mozna aż tak nie mieć serca i znęczać sie nad naszym biednym Harrusiem! smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 16.04.2005 10:02
Post #95 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



A może jesteś? smile.gif


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Bellatriks
post 16.04.2005 11:21
Post #96 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 145
Dołączył: 17.02.2004
Skąd: stąd

Płeć: Kobieta



Skoro mowa już o rodzicach to kiedyś przez przypadek wyskoczyłam z tekstem "widziałam demona", myślałam że mnie do psychiatry wyślą tongue.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Chooo
post 17.04.2005 19:46
Post #97 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 124
Dołączył: 15.04.2005
Skąd: Tam gdzie marzenia się spełniają...

Płeć: Kobieta



Za takie coś raczej do psychiatry nie wysyłają. Chociaz mogli pomyślec że jesteś dziwna (albo i nie, rodzice raczej tak o swoich dzieciach nie myślą). Jednak ja dalej podtrzumuje zdanie że Dursleyowie to banda głupków. Nawet jeśli są mugolami. Powinni choć troszkę zaakceptować Harry'ego.


--------------------
*...I Believe I Can...*

*Come to my own site: http://isia94.mylog.pl*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
avalanche
post 17.04.2005 19:58
Post #98 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1391
Dołączył: 11.04.2003
Skąd: Mementium Morium

Płeć: Kobieta



myślę że powinnać im wytłumaczyć żeby tak nie postępowali dry.gif


--------------------
"Oznaką inteligencji najwyższej klasy jest zdolność do uznawania dwóch przeciwstawnych idei jednocześnie."
F. Scott Fitzgerald
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MalGanis
post 18.04.2005 09:10
Post #99 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 174
Dołączył: 12.04.2005

Płeć: Mężczyzna



A nawet jeśli jestem, to co z tego? tongue.gif Mnie rodzice na LSM nie chcą wysłać... I nie wiem jak mam ich przekonać... sad.gif Po za tym coraz bardziej nietolerują mojej... anormalności, tego że lubię Fantasy itd.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kubik
post 18.04.2005 15:38
Post #100 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1449
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Mężczyzna



Jeżeli jestes to sie nie dziwie, że ciebie nie chca wysyłać. czarodziej.gif


--------------------
...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

11 Strony « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 02.05.2024 07:46