Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

[ Drzewo ] · Standardowy · Linearny+

> Good Night,and Good Luck, (a question polonaise)

Hagrid
post 23.03.2006 18:38
Post #1 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Moją inspiracją do napisania tego tematu stał sie film ale nie o nim bezpośrednio chciałbym mówić, więc w TS jest całkowicie na miejscu.

Serdecznie polecam ten film gdyż w doskonały sposób ukazuje absurdalność i jednocześnie grozę "komisji parlamentarnych", ukazuje mechanizmy zastraszania i walki politycznej w formie "pierwszego uderzenia"- my oczerniamy Ciebie totalnie i juz nic nam możesz zrobić- jesteś różowy, nie zagłosowałeś za rozwiązaniem sejmu, Twój dziadek byłw Wermachcieitp, niepotrzebne skreślić. System ten jest uderzająco podobny w swych symptomach, zarówno w USA w dobie "polowania na czarownice" jak i w naszej "nowej tradycji" komisji śledczych i zastrasznia (pozronie bez sankcji)

Najbardziej bolącą i godna ubolewnia cechą tego systemu jest to, że warstwa "inkwizytorów" przyjmująca rola autorytetów i obrońców sprawiedliwości atakuje wszystkich zgodnie z filozofią "jeśli nie jesteś z nami to jestęś przeciwko nam". Na tej zasadzie, jeśli powiem(załozenie) że kara 7 lat jest włąsciwą karą za kradzież to "szeryf" ogłosi że jestem członkiem "frontu obrony przestępczości" (chociaż wcześniej było za to 5 lat) ale on lansuje 8. Najpierw staramy sie storpedowac własne rzady autopoprawką do budżetu a potem samorozwiązaniem i kto na to nie pójdzie "traci moralne prawo do krytykowania rządu". Polityka jest jasna- wysuniesz głowę przez próg- walniemy Cię drzwiami. Wystarczyło żę p. Balcerowicz zrobił coś niepomyśli a już trzeba zorganizować "komisje w sprawie nadużyć w sektorze bankowym" i oczywiście jest to niby arcy ważne choć jeszc ze dzień przed całą checą nikt nawet o tym nie myślał. Mnożą się liczne "instrukcje niewiążące"- przejdźmy do konkretów:

Szkoły odwołują wszelkie debaty polityczne(ostatnio Cervantes) bo MEN wydało tajemniczą instrukcje-"Dyrekcja ponosi odpowiedzialność za treści wygłaszane w czasie spotkań o charakterze politycznym"

MEN próbuje równiez zablokować akcjeedukowania dzieci w sprawie pierwszej pomocy na co zbierano w trakcie tegoroczonego WOŚP-u bo "Owsiak wielce kontrowersyjnym gościem był", co ma się tak naprawde nijak bo jego anrachistyczny światopogląd nijak ma się do strony organizacyjno-medycznej całej akcji na przestrzeni wielu lat.

To nie ostatni tego typu pomysł, wraz a akcjami pacyfistów( co z tego że głupimi?) Men wydało inny "ukaz": Otóż ni z gruszki ni pietruszki okazało isę że organizacje pacyfistyczne, ekologiczne itp są w szkole persona non grata, była tam całała litania mniej lub bardziej lewacko nastawionych organizacji, absurd tej sytuacji polega na tym że jak słusznie zauwazył jeden z komentatorów, nie ma tam nic o skrajnych prawicowych ekstremizmach a choć cała akcja nie ma zbyt wiążącego charakteru to życie intelktualne zamiera całkowicie. Jeśli juz mamy przyjąć założenie, że szkołą nie jest miejscem wymiany poglądów światopoglądowych( dlaczego?) to i tak doszliśmy do aburdu- bo "zakazana" jest debata an temat ochrony pasikoników, a odczyt na temat zbrodni światowego spisku masonów, cyklistów i konsultantek Avonu bedize jak najbardziej na miejscu( no bo nic tu ani pacyfistycnzego ani ekologicznego).

Sąd wespół z prokuarturą w Mysłowicach skasowały wystawę sztuki współczesnejw tymże mieście wraz ze skmonfiskowaniem całego jej bogatego inwentarza bo ktoś dopatrzył się tam "obrazy uczuć religijnych", z wielkiej całosci "udało" się odnaleźć w tym tyle obrazy że ponoć przedstawiono Maryję z rogami(a nie była to wcale ona i nie istaniło tutaj żadne nawiązanie, zero związku) i Jeuza przy którym pisało "opium" bo reszty napisu po angielsku nie udało się odczytać"( Konsumpcja to opium dla mas") Co było zresztą sparafrazowaniem wypowiediz samego kard. Ratzingera. Wszscy jednak w swych wypowiedziach łacznie z sędzią i prokuratorem którzy do takich ocen nie są głosili wielką szkodzliwoścv społeczną i byli "zbulwersowani" tak kończy się "nadgorliwosć" w nowym systemie gdzie szeryf wyszyda decyzje sędziów, "nakazuje" wczęście postępowania umorzonego w 1990 r.( sprawa Kwaśniewskiego).

W tym systemie dzieją się rzeczy niepojęte- zawczasu nim jeszcze wpłyneły pod obrady pierwsze poważne ustawy wielki szeryf ogłosił że Trybunał Konstytucyjny wysługiwał się lewicy i wogóle jeste wiekouiście zarażony czerowna zarazą, teraz oczywiście TK jest pod presją w sprawie ustawy medialnej, i sprawą drugorzędną jest tutaj meritum sprawy, wysuwa sie na pierwszy plan "test lojlności" dla TK, zatwierdzi czy odrzuci, jeśli odrzuci to partia lojalnie ostrzega że z ustawy zrezygnuje i ten ostatni motyw jest wbrew pozorom istotny, nie tylko będzie można "potwierdzić" teorie o stronniczości TK ale jednocześnie będzie możma lansować teze iż "SLD i cześć układu post-soliadrnościwoego"( czyt. PO) jest przeciwna walce z korupjcą, o materii konstytucyjnej nawet się nie zająkną.

W fazie początków konfrontacji medialnej na lini "władza-media" silnie lansowany był straszak "komisji majacej zbadać inigilowanie środowisk dziennikarskich przez służby specjalne" co w sumie byłby spektaklem polegajacym na odpytywaniu niewygodnych dziennikarzach czyli byłoby zwyczajnym "umaczaniem". A umoczony dziennikarz traci zaufanie i cokolwiek napisze będzie uznawany za tendencyjnego.
Dyskurs polityczny obniżył poziom, co jest dziwne biorąc pod uwagę jego dotychczasowy poziom. Wielki szeryf wymyślił takie oto zdanie "Najlepsze czasy dla dziernnikarzy GW to te gdy siedzieli w więzieniach" i nawet dobrootliwa interpretacja tej wypowiedzi którą szczerze przyjmuje nie zaciera fatalnego wrażenia. Bo też trzeba przyznać że w kontaktach z mediami wielki szeryf jest ustawiony tak bardzo "na prawo" że aż wyszedł poza układ i prezentuje sie bez przerwy w medium ojczulka. Zamiast odważnie prezentować swe poglądy ogranicza je do medium majacego 2% odbioru. To co w innych mediach oglądmy to tylko "oficjalne" komunikaty, np z wystąpień partyjnycha dyskuji nijak nie ma. Medium ojczulka wybrało jasny układ- my was wspiermay i nie zdajemy niewygodnych pytań wy "bywacie" u nas i mozemy się chwalić dostępem do informacji i władz na antenie.

Retoryka sejmowa takze opiera się na pewnych "oczernianiu symbolicznym", wielki szery atakuje oponentów używająć“ zaklęć typu "Kongres Liberalno-Demokratyczny" co ma wywołac obrzydzenie, lansowana jest teoria wielkiego spisku okrągłostołowego. Do tego okazuje się że najgorszym kolorem jest "różowy"a wszyscy którzy krytukją szeryfów są różowi. Nie dotknąłem tutaj nawet wierzchołka góry lodwoej bo jest to warstaw symboliczna, w żadnym razie nie dotyczy to spraw programowych i merytorycznych o czym można by założyć osobny temat. Niemniej jednak ta walka o symbole i standardy( nie o :political correct") jest ważna. I ten styl mi się zupełnie niepodoba.

Wracajac na koniec do filmu "Good night,.." Pojawił się tam motyw oskarżania metodą "trądu", 20 lat temu należałeś do parti...
A że trąd choroba nieuleczalna to jesteś trędowaty,to mniejk wiecej jak uznawanie za argument zdjęć z "aferzystami", stałeś koło aferzysty wieć zaraziłeś się trądem. Co z tego że wiemy iż Murrow jest niezalężny, on już jest skażonyi "Nie ma prawa mówić do milionow Amerykanów"

A moze ma? Ale tylko wtedy gdy słowo szeryf nie stoi ponad słowem człowiek.
Nie dajmy się nigdy nabrać na taką retorykę.


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Odpowiedzi
Katon
post 30.03.2006 09:55
Post #2 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Bzdury. Plotki.

Ja też się boje niektórych ateistów. Ba! Nawet Ciebie się trochę boję, ale to wynika z innych przyczyn =)

a mnie, a mnie? *robi straszną, ateistyczną minę* //estiej

Ten post był edytowany przez estiej: 30.03.2006 15:35
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
Hagrid   Good Night,and Good Luck   23.03.2006 18:38
Katon   W bardzo wielu sprawach się mylisz. Przede wszystk...   23.03.2006 18:51
Hagrid   Zapewne masz rację, bo jak sam kolor taśmy wskazu...   23.03.2006 19:13
Sumiko   przepraszam bardzo, że jestem tak mało elokwentna ...   24.03.2006 16:29
matoos   Powiedziałbym to samo, tylko zamieniłbym PiS z PO.   24.03.2006 16:40
Sumiko   a to ci psikus. nie jestem tylko pewna czy ja mog...   24.03.2006 16:43
matoos   Po raz kolejny jestem gotów się z tobą zgodzić. Al...   24.03.2006 17:10
Eva   'Problem' w tym, ze obojetnie co sie bedzi...   24.03.2006 18:55
Katon   Ja już bez wódki o polityce nie rozmawiam. Serio. ...   25.03.2006 12:01
Sumiko   Katon przecież wiesz, że ja cię kocham, ale to co ...   25.03.2006 13:22
Katon   1. Wiem, że mnie kochasz i wzajemnie. 2. Ludzie z...   25.03.2006 16:10
Sumiko   nie wiem jak Ty, ale ja widziałam wtedy tamten pro...   27.03.2006 08:15
Katon   Na noże z Tobą nie pójdę, Sumiko, bo masz generaln...   27.03.2006 08:30
Sumiko   to się kiedyś wódki napijemy, choć ja tak naprawdę...   27.03.2006 12:58
Katon   Hmmm... Lewicowe i liberalne? Co to właściwie ozna...   28.03.2006 14:24
Katon   Nie obwieszczaj za szybko... To trudna kobieta, ja...   28.03.2006 15:38
Sumiko   jeśli w ogóle będę duża to się zastanowimy, ale sz...   28.03.2006 16:48
Katon   No to się mnie boisz. To będzie problem trudny do ...   29.03.2006 10:58
Sumiko   no nie boję się przecież wszystkich katolików. ale...   30.03.2006 08:50
Katon   Bzdury. Plotki. Ja też się boje niektórych ateis...   30.03.2006 09:55


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 11.05.2024 07:12