Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

[ Drzewo ] · Standardowy · Linearny+

> Papieżomania, A tak naprawdę- co wybrać

Hagrid
post 23.03.2006 18:55
Post #1 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Zjawisko to znamy doskonale z kisków, ksiegarń i kin. W kazdym kobiecym czasopiśmie( mozę poza Cosmo) był juz jakiś papieski dodatek, a w niektóym całe multum, albumy, biografie,kwiatki, żarty, "masa" filmów itp. Czasem już zaczyna to przerażać, bo jeśli się chwile zastanowić- jaki jest sens pokazywania cały czas tego samego zdania o "zstąpieniu ducha" poraz 1000-czny w każdym momencie nie widomo skað i właściwie po co. Czaem odnosi się wrażenie, że w czasie tej pielgrzymki nic innego nie powiedział a juz napewno nic innego podczas tego wystąpienia, co się stało- taśma z resztą orędzia spłoneła? Dla higieny spychicznej można by pokaząc coś innego.

Jesli chodzi o filmy- pierwszy był dobry, w kategori melodramta wręcz mistrzowski co mi nawiasem mówiąc wcale nie przeszkadza, naprawðe sie wzruszyłem. Drugi( z Voightem) jest dużo słabszy przedewszystkim dlatego że sceny sprzed wyboru na piapieża sa nieprzemyślane, i po częsci wyglądają na skopiowane z poprzedniego filmu co tworzy złe wrażenie. Dużo lepiej wypadła częśc druga ale tutaj z kolei sama nasuwa się myśl- "Przecież to wszystko można zobaczyć w filmach dokumanetalnych" po co drobiazgowo odwzorowywywać sceny już sfilmowane? Np. mieliśmy dokładnie całą scene zamachu, wyglądało to dobrze ale w sumie czemu służyło?

Ale tak naprawdę- przejde do przyjemniejszej cżęści tematu, intereuje mnie co wybrać z tego wielkiego misz-maszu papsieskiego, napewno wielu z was przeczytało już sporo ciekawych książek a ja niestety (wstyd sie przyznać) jestem w tej kwesti zielony.

A wieć typujemy
Podajcie jakieś dobre pozycje w kategorii 1. Album
2. Biografia
3. Książka Papieżą
4. Teologia i filozofia papieska
Komentarze mile widziane, pozycji tego typu jest najzwyczjaniej w świecie za dużo moze nie tyle w liczbie egzemplarzy bo dorobek papieski jest warty szerokiego rozpowszechnienienia, ale w liczbie tytułów.


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 06.05.2024 01:54