Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

[ Drzewo ] · Standardowy · Linearny+

> Papieżomania, A tak naprawdę- co wybrać

Hagrid
post 23.03.2006 18:55
Post #1 

Historyk Forumowy


Grupa: czysta krew..
Postów: 1222
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Szczytno/Olsztyn (Apliakcja Radcowska)

Płeć: Mężczyzna



Zjawisko to znamy doskonale z kisków, ksiegarń i kin. W kazdym kobiecym czasopiśmie( mozę poza Cosmo) był juz jakiś papieski dodatek, a w niektóym całe multum, albumy, biografie,kwiatki, żarty, "masa" filmów itp. Czasem już zaczyna to przerażać, bo jeśli się chwile zastanowić- jaki jest sens pokazywania cały czas tego samego zdania o "zstąpieniu ducha" poraz 1000-czny w każdym momencie nie widomo skað i właściwie po co. Czaem odnosi się wrażenie, że w czasie tej pielgrzymki nic innego nie powiedział a juz napewno nic innego podczas tego wystąpienia, co się stało- taśma z resztą orędzia spłoneła? Dla higieny spychicznej można by pokaząc coś innego.

Jesli chodzi o filmy- pierwszy był dobry, w kategori melodramta wręcz mistrzowski co mi nawiasem mówiąc wcale nie przeszkadza, naprawðe sie wzruszyłem. Drugi( z Voightem) jest dużo słabszy przedewszystkim dlatego że sceny sprzed wyboru na piapieża sa nieprzemyślane, i po częsci wyglądają na skopiowane z poprzedniego filmu co tworzy złe wrażenie. Dużo lepiej wypadła częśc druga ale tutaj z kolei sama nasuwa się myśl- "Przecież to wszystko można zobaczyć w filmach dokumanetalnych" po co drobiazgowo odwzorowywywać sceny już sfilmowane? Np. mieliśmy dokładnie całą scene zamachu, wyglądało to dobrze ale w sumie czemu służyło?

Ale tak naprawdę- przejde do przyjemniejszej cżęści tematu, intereuje mnie co wybrać z tego wielkiego misz-maszu papsieskiego, napewno wielu z was przeczytało już sporo ciekawych książek a ja niestety (wstyd sie przyznać) jestem w tej kwesti zielony.

A wieć typujemy
Podajcie jakieś dobre pozycje w kategorii 1. Album
2. Biografia
3. Książka Papieżą
4. Teologia i filozofia papieska
Komentarze mile widziane, pozycji tego typu jest najzwyczjaniej w świecie za dużo moze nie tyle w liczbie egzemplarzy bo dorobek papieski jest warty szerokiego rozpowszechnienienia, ale w liczbie tytułów.


--------------------
Dobro zawsze zwycięża, bo zło niszczy się samo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Odpowiedzi
Amania
post 26.03.2006 13:01
Post #2 

Kandydat na Maga


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 54
Dołączył: 06.03.2006




Bardzo lubię poezję papieża, a w szczególności "Tryptyk Rzymski". Przeczytałam go już kilka razy. Niezwykła głębokość myśli. Polecam wam gorąco. Stanisław Soyka wydał płytę, na której możemy sobie posłuchać tryptyku. Ja co prawda doceniłam tę płytę dopiero po kilku "przesłuchaniach", ale teraz bardzo mi się podoba. Poprzez muzykę łatwiej zrozumieć poezję.
Jeden z moich ulubionych fragmentów tryptyka:
"Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry pod prąd".
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 27.04.2024 15:07