Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Rasizm

Potti
post 27.02.2006 20:40
Post #1 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



zawsze mnie to wkurzało jak mało co, zawsze byłam sfrustrowana po próbach wyjęcia z osobistego słownika rasistowskich zwrotów mojego taty takich tekstów jak- ''kiedy widzę asfalta to przechodzę na drugą stronę ulicy'' albo ''miejsce bambusów jest na palmach'', a po ostatniej sobocie (patrz: piłka nożna) ten temat jest nawet popularny, więc pytam- jaki macie do tego stosunek?
(niby oczywiste, że mało kto lubi okrzykiwać się rasistą, ale komentując zachowanie Eto'o w sobotnim meczu z Saragossą- wielu ludzi na sport.onet.pl twierdziło, że należą mu się wyzwiska od Małp, a tutaj też nie wszyscy grzeszą inteligencją i tolerancją przecież...)

p.s. trochę zastój tu ostatnio!


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sumiko
post 27.02.2006 21:49
Post #2 

>>blondynki są głupie.<<


Grupa: czysta krew..
Postów: 876
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z dupy.

Płeć: Mężczyzna



w ogóle nie wiem o co kaman z tym meczem to może mi ktoś powie. bo ja sie UCZE i nie mam czasu na takie tam.


--------------------
dupa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 27.02.2006 22:01
Post #3 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



no niech stracę w końcu mam katar i trochę czasu:
grały sobie i grały trochę nudno Barcelona z Realem Saragossą. ale kibice Saragossy liczyli na gwiazdkę z nieba i chyba byli święcie przekonani, że wygrają, bo 0:0 zaczęło ich denerwować. wtedy za każdym razem jak Eto'o (Kameruńczyk, mówię na wszelki wypadek) był przy piłce, zaczęli go wyzywać od Małp. w końcu nie wytrzymał i postanowił sobie pójść z boiska. ale najpierw z tego co mi się zdawało próbowali go zatrzymać zawodnicy Saragossy, potem arbiter, gracze Barcelony, aż w końcu widocznie decydujący głos miał Rijkaard i Eto'o został na boisku- po chwili sytuacja zresztą się zmieniła, bo gola strzelił Ronaldinho (dedykując go Eto'o), a potem Larsson, do którego podał właśnie Eto'o. więc zaliczył jeszcze asystę, na złość ;> ale wszędzie teraz głośno o tym- wznowił się temat rasizmu na hiszpańskich stadionach.
no i tak niektórzy popierają Eto'o, inni uważają, że zachował się nieprofesjonalnie. widać szpanerskie czarno-białe opaski nike'a StandUp SpeakUp duuużo dały.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 27.02.2006 22:04
Post #4 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



Eto'o był obrażany przez kibiców Realu Saragossa rasistowskimi wyzwiskami i nie wytrzymał nerwowo. Miał zamiar zejść z boiska i mówił, że ma już dość, ale w końcu kolegą drużyny i sędziemu udało się go zatrzymać na boisku. Ronaldinho też był obrażany i mówił po meczu, że gdyby Eto'o zszedł z boiska on zrobił by to samo. Jestem zniesmaczony zachowaniem tamtejszych kibiców i myśle, że powinni przemyśleć swoje zachowanie. To ich trzeba nazwać małpami za średniowieczne zachowanie i jakieś dziwne urojenia, których nie rozumiem. Eto'o też trochę powinien przystopować, ale w zasadzie jakbym był na jego miejscu to bym zaczął schodzić z boiska dużo wcześniej. Ja osobiście też mam jakieś uprzedzenia i się do tego przyznaje, ale są to uprzedzenia, które napewno nie zamienią się w nienawiść i nie będe ich wykrzykiwał publicznie (nie lubię Niemców, poprostu wkurza mnie ich Rasizm w stosunku do nas oraz teksty, które słyszałem, typu: "To w Polsce mają łazienki?" po prostu doprowadzają mnie do złości i się odwdzięczam) Jedynych ludzi, których traktuje jak podludzi to mugole ;p
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 27.02.2006 22:13
Post #5 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



Marquez powiedział, że prawdopodobnie wszyscy by zeszli. ale ogólnie imponują mi Rijkaard i Laporta, którzy ładnie bronią Eto'o na konferencjach- kolejny raz potwierdza się motto Barcelony (:
ale jakiś piłkarz dobrze powiedział- rasizm to nie tylko problem hiszpańskich czy w ogóle światowych boisk, to ogromny problem w ogóle. tylko jakoś nikt nie ma pomysłu jak go zwalczyć. ba, dawno nie słyszałam o jakiejś wyraźnej próbie choć częściowego zlikwidowania go.
zresztą Saragossę też nie spotkała jakaś szczególna kara- rok temu ktoś dostał karę 3000 euro za rasizm, tym razem wynosiła ona 600 euro. zresztą to śmieszne, o wiele lepszą karą byłoby coś co dotknęłoby osobiście kibiców- np. mecze Saragossy u siebie przy pustych trybunach. a to stanie się tylko, jeśli takie zachowanie się powtórzy.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eva
post 27.02.2006 22:14
Post #6 

nocturnal


Grupa: czysta krew..
Postów: 5438
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Poznań, miasto doznań.

Płeć: Kobieta



Ja mam moze ograniczone pole widzenia ale dla mnie rasizm to po prostu niczym nieusprawiedliwiona glupota :D I nie ma sie w sumie nad czym za bardzo rozwodzic, bo rasisty sie nie nawroci, chyba ze jakas wielka akcja potepiencza calego spoleczenstwa wzgledem owych osobnikow, ale to przeciez nie jest mozliwe, bo mamy sporo rasistow w Polsce. Natomiast z cala surowoscia powinno sie karac np. takiego Bubla, ktory juz chyba nizej w swoim zepsuciu i moralnej zgniliznie upasc nie moze (albo mu na to nie pozwalaja).

Co do Niemcow to musze sie niestety zgodzic, mnie pytali o telewizory, mcdonaldy i obecnosc niedzwiedzi polarnych na ulicach. To juz nawet nie glupota tylko zwykle prostactwo. Ale nie generalizujmy, sa zli niemcy i dobrzy niemcy, tak jak sa zli polacy i dobrzy polacy. Wiec na dobra sprawe, Lupek, odplacasz pieknym za nadobne - nic chwalebnego.

Ten post był edytowany przez Elvaralinde: 27.02.2006 22:15


--------------------
“You may be as vicious about me as you please. You will only do me justice."

deviantART
last.fm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lupek
post 27.02.2006 22:22
Post #7 

Forumowy Śmierciożerca


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 580
Dołączył: 08.07.2005

Płeć: Mężczyzna



Wiesz ja ich po prostu nie lubię, ale to nie oznacza, że jak przyjadą do Polski to będe ich bluzgał i przeklinał. Zresztą ja nie pytam czy oni mają tam ubikacje ;> Jestem nieufny w stosunku do nich, bo nie wiem czy nie myślą o mnie np. " A co jeśli da mi zaraz po twarzy i okradnie". Ale w żadnym razie nie jest to rasizm w stosunku do nich. I masz racje, że są dobrzy Niemcy i żli Niemcy, ale oni jaką naród myślą prawie tak samo. Po prostu w większości nas nie znają i wyrażają opinie tych osób, które uważają nas za śmiecie i taka jest smutna prawda. Może jakby się dowiedzieli czegoś więcej o nas to wtedy było by inaczej, ale nie możemy na to liczyć ;(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 27.02.2006 22:25
Post #8 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



jeśli chodzi o Niemców- zgadzam się z Elvą.
bo ja doświadczyłam takiej samej sytuacji ze strony Anglików. nie wszystkich jakich spotkałam, ale większości. chodzi mi tu głównie o ludzi z tamtejszej szkoły publicznej, w której ''uczyłam się'' dwa dni. i miały miejsce zarówno pytania, które pokazywały, że myślą, jakbyśmy byli 100 lat za nimi- nie mieli discmanów, komórek z aparatem i wszelkich tym podobnych, jak wynikające z czystego niedouczenia- ta sama osoba np. zadawała pytanie czy chodzą u nas po ulicach niedźwiedzie polarne i czy nasz kontynent jest w Afryce. ale właściwie to choć na początku było to trochę irytujące, wcale się im nie dziwię, bo kiedy zobaczyłam czego oni się tam (nie) uczą- na poziomie gimnazjum mają na matmie wielokrotności liczb, które dla nich są niezwykle trudne do pojęcia, zresztą to jest właściwie jedyna lekcja na której moja klasa uważała, na resztę składały się długie rozmowy telefoniczne, słuchanie muzyki, rysowanie albo po prostu plotkowanie. ale przynajmniej możemy mieć tą satysfakcję, że umiemy 10x więcej niż oni (:


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 28.02.2006 09:39
Post #9 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Taaa... Pakują tu dzieciom do łbów całe encyklopedie i g.... z tego. Ale to tak na marginesie.

Rasizm jest oczywiście ohydny. Ale namiętna walka z nim i tropienie go wszędy jest znowu żałosne. Nie każda 'rasistowska' odzywka do telewizora świadczy o rasizmie. Czasem po prostu o rubasznym poczuciu humoru. Na inność zawsze będzie się jakoś reagować. I nie każda reakcja inna niż pełen namiętności zachwyt (czego od ludzi oczekują apostołowie tolerancji) musi być od razu reakcją rasistowską. Wyzywanie piłkarza to żenada. Nie zadziwia mnie, bo muszę się przyznać, że o kibicach nie mniemam specjalnie dobrze. Chamstwo było, jest i będzie - to po prostu jedna z jego postaci. Prawdziwy rasizm jest już naprawdę rzadkością.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sumiko
post 28.02.2006 18:10
Post #10 

>>blondynki są głupie.<<


Grupa: czysta krew..
Postów: 876
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z dupy.

Płeć: Mężczyzna



ja jednak wychodze z założenia, że stereotypy nie biorą się z powietrza.

a tak czysto teoretycznie jak się nie lubi ludzi biednych, brzydkich czy źle ubranych to też jest rasizm?


--------------------
dupa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 28.02.2006 18:45
Post #11 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



wiesz. tyle, że np. jeśli się uważa, że każdy murzyn jest głupi i śmierdzący to to już dla mnie nie jest stereotyp, który nie wziął się z powietrza.
chociaż w większości przypadków rzeczywiście z nieba nie spada.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kara
post 28.02.2006 19:27
Post #12 

Absolwent Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 666
Dołączył: 12.11.2005
Skąd: 3miasto

Płeć: Kobieta



Rasizm to obrzydliwa rzecz... Nienawidze takiego stosu ku do innych ludzi... Mam kumpele "czarną" i wiem jak to na co dzień wygląda Katon... i to wcale nie jest ot tak sobie... Jak po 100 razy dziennie słyszy wyzwiska dlatedgo że ma inny kolor skory to luz co??

Kara


--------------------
Luke I'm your father!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 28.02.2006 20:06
Post #13 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Cóż, nie jestem Murzynem, Żydem ani Cyganem. Natomiast zdaję sobie sprawę, że mógłbym być. Niechęć do Cyganów jest kulturowa, nie rasistowska. To nie znaczy, że lepsza. Po prostu nie ma podłoża rasistowskiego. Przynajmniej nie w Polsce. Antysemityzm istnieje, ale naprawdę stanowi margines. Te organizacje o których tak lubi pisać "GW" przez takie publikacje zyskują tylko rozgłos. Zawsze będą ludzie o takich poglądach. Wystarczy ich izolować. Nie bronię rasizmu. Bronię się tylko przed rozszerzaniem tego pojęcia w nieskończoność. Tak jak bronie się przed nazywaniem antysemityzmem krytyki majątkowych rządań części nowojorksich Żydów czy opowiadania głupkowatych kawałów.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
em
post 28.02.2006 20:49
Post #14 

ultimate ginger


Grupa: czysta krew..
Postów: 4676
Dołączył: 21.12.2004
Skąd: *kṛ'k

Płeć: buka



Myślę, że na tym etapie dyskusji trzeba cofnąć się do definicji. Padły już słowa o antysemityzmie, niechęci do Niemców i takich tam - a to rasizm nie jest.

Rasizmem dzisiaj nazywa się już sam podział rodzaju ludzkiego na rasy. Jak dowodzą najnowsze badania antropologiczne, coś takiego jak "rasa" w odniesieniu do człowieka po prostu nie istnieje. Ogólnie powiedzieć można jedynie o jednej rasie - rasie ludzkiej. W bardziej powszechnym znaczeniu tego słowa, jest to przypisywanie cech charakteru, poziomu inteligencji lub zachowań pewnym cechom fizycznym, np. czarny kolor skóry = brud, ciemna karnacja = złodziej, niski wzrost = głupota etc. Tego pojęcia używa się również w przypadku uznania wyższości jednej "rasy" nad drugą - co stało się, jak wiemy, źródłem prześladowań hitlerowskich.

Antysemityzm jest to uznawanie społeczności żydowskiej za niższą lub gorszą jedynie z powodu ich judaizmu. Nie mówi się o "rasie żydowskiej", więc w tym przypadku nie mamy do czynienia z rasizmem. Antysemityzm może być jednak jego źródłem, jeśli np. niechęć ta rozszerzy się na wszystkich "ich" - czyli nie "nas", na wszystkich należących do innej "rasy" niż "my".

Zgadzam się z Katonem, niechęć do Romów ma podłoże kulturowe. Niechęć do Niemców - historyczne. Nie można mówić tu o rasizmie.
Z rasizmem można tylko walczyć poprzez obcowanie z takimi "innymi" ludźmi, przez informację i stopniowe zwalczanie stereotypów. Niestety, te schematy są tak głęboko zakorzenione w mentalności, świadomości, a nawet kulturze, że zmiana podejścia wymaga wielu, wielu lat i mnóstwa wysiłku oraz dobrej woli. Nie ma jednak nic niemożliwego - kto w siedemnastym wieku pomyślałby, że kobiety będą głosować, chodzić w spodniach i pracować na budowie?
Ale zaczynać trzeba od najbliższego środowiska.


--------------------
all you knit is love!
każdy jest moderatorem swojego losu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hefaj
post 28.02.2006 21:58
Post #15 

Cenzor


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 851
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Katofaszystów k./ Ciemnogrodu

Płeć: Mężczyzna



rasizm. nie popieram i osobiście wk..wiwa mnie gdy jakiś debil huczy jak małpiszon obok mnie na sektorze.
ale rasizm niektórzy z 'nadprzyrodzonymi i paranormalnimi zdolnościami' potrafią znaleźć WSZĘDZIE.
nawet na fladze olimpijskiej , bo jest na niej wyraźnia dysproporcja białego i czarnego.
po za tym , jak powie się o murzynie 'czarny' , to chyba jeszcze nie rasizm , prawda ?


zresztą , Eto też święty nie jest.

ps. acha , trzaba też pamiętać , że przesadzenie pod hasłami 'tolerancja' i 'równouprawnienie' może doprowadzić do przechylenia szali w drugą stronę.
ps2. a słyszał ktokolwiek tu chociaż o CZARNYCH RASISTACH? zapewniam , takowi istnieją.
ps3. a kolonialzm to w sumie też powiązana i podobna bajka...


--------------------

Ciemnogrodzkie ogłoszenie:
Jestem strasznym , agresywnym i wojującym katofaszystą , używam nieekologicznego mydła , nienawidzę wszystkiego co się rusza łącznie z Żydami i Arabami , kocham Hitlera i jest on dla mnie Bogiem , biję gejów , lesbijki i murzynów , jestem łysy , mam bejzbola , należę do 8 bojówek neofaszystowsko/nazistowsko/frankistowsko/skinowskich , codzień palę flagę Izraela , kocham Mein Kampf , słucham Radia Maryja , popieram PiS , LPR i PPN , mam moherowy beret , podejdź a odgryzę ci lewe ucho.

W obawie przed życiem i zdrowiem nie klikaj tego linka!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 28.02.2006 22:50
Post #16 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



Hefaj-> tak, chciałam w sumie wspomnieć o czarnych rasistach po poście Estiej, ale jakoś mi się zdania nie kleiły, więc sobie odpuściłam. ale to prawda, że nie trzeba być Murzynem, żeby poczuć na własnej skórze rasizm, przecież wielu z nich uważa się po prostu za 'tą lepszą rasę'.
co do Eto'o nie mówię, że w 100% to co np. kiedyś powiedział Realowi jest dobre i na miejscu. tylko, że napewno miał ku temu więcej powodów niż kibice, żeby wyzywać go od małp- w końcu pewnie go to trochę wkurzyło jak został sam na lotnisku, po locie z Kamerunu, nie znając hiszpańskiego, a wszyscy o nim zapomnieli i w dodatku później też nie dali mu zbyt wielu szans, żeby pokazał co potrafi. nie uważam też, że gadanie w każdej sytuacji co mu ślina na język przyniesie jest OK (a często tak robi), ale z drugiej strony, tym się wcale nie wyróżnia spośród innych piłkarzy (niektórzy nawet przyznają się, że mają problemy z zadaniami 6-latków... ot wysoki poziom Anglików). zresztą często ma rację ;p
Katon-> Ty też masz często rację i tym razem (; wyolbrzymianie rasizmu w sumie nie ma sensu, choć może sama to trochę robię, ale wkurzyłam się po tym meczu. i w ogóle się wkurzam nawet przez te głupie dowcipy czasem, ale taki już mam czuły punkt.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 01.03.2006 12:35
Post #17 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Czarny rasizm w USA jest poważnym probleme. Tyle, że tłumaczy się go (pewnie i po części słusznie) 'wyhyleniem wahadła' po latach upokorzeń Murzynów. Ciągle są w amerykańskich miastach dzielnice w których biały kolor skóry jest jak wyrok. Czarne Panetry to też nie był problem wyssany z palca. Do tego dochodzą wszystkie te ideologie o rzekomych osiągnięciach kultury afrykańskiej i jej genialnych twórcach, którzy wyprzedzili Greków w filozofii, Rzymian w prawie i Mozarta w muzyce. Na bębnach. Marley też ma tu swoją cegiełkę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sumiko
post 01.03.2006 16:16
Post #18 

>>blondynki są głupie.<<


Grupa: czysta krew..
Postów: 876
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z dupy.

Płeć: Mężczyzna



hm coby nie mówić nasz świat jest światem białych.
może kiedyś będzie światem chińczyków, bo oni już potrafią wszystko.
ale kulture, cywilizacje w obecnym wyglądzie i postęp to jednak zawdzieczamy białym co by nie było. so nie dziwota, że biali uważają się za lepszych.


--------------------
dupa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 01.03.2006 16:48
Post #19 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



No cóż, tak. Masz rację Sumiko. Wątpie, żeby sam z siebie biały człowiek był lepszym rodzajem człowieka. Ale trzeba sobie powiedzieć, że to cywilizacja białych ludzi jest cywilizacją najlepszą.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Avadakedaver
post 01.03.2006 19:38
Post #20 

MASTER CIP


Grupa: czysta krew..
Postów: 7404
Dołączył: 02.02.2006
Skąd: Nadsiusiakowo

Płeć: włóczykij



mówi się, że Murzyni niczym oprócz koloru skóry nie różnią się od Białych.
Otóż nie:
Kiedy rozmawiasz z Murzynem, i rozmawiacie ze sobą już jakiś czas, i dochodzi do małej wymiany poglądów, on od razu w twoich wypowiedziach wyczuje odrazę do jego koloru skóry. Wtedy zacznie sypać, i nic już tego nie przerwie. Będzie to wyglądać mniej więcej tak:
"Dlaczego tak myślisz!? <pytanie retoryczne> Czy to wszystko dlatego, że jestem Czarny?! Jesteś pier#$% Białasem a jestem Czarny, i jestem z tego dumny, wy wszyscy zawsze tacy byliście! <tu wylewa na ciebie ze złością colę bądź to co ma pod ręką i wstaje> zawsze przeciwko nam - i wszyscy wyglądacie tak samo."
itd, itp.
ja na takie zachowanie mówię "pieprzenie Czarnego" <pieprzenie - tu: monolog>. W co drugim filmie tak jest, ale jak jest w rzeczywistości to nie wiem, bo z moim znajomym Murzynem nigdy nie doprowadziliśmy do tej "małej wymiany poglądów".

chińczycy - szczerze - współczuję im, ich warunków życia i uległości wobec "tych nad nimi".

Przyznajcie, że Biali są na najlepszej pozycji na świecie.
nie jestem rasistą - po prostu wiem, że różnimy się nie tylko kolorem skóry.


--------------------
i'm busy: saving the universe

W internecie jestem jak ninja - to przez rosyjskie porno.
Ty i 6198 osób lubi to.

(and all that jazz)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eva
post 01.03.2006 21:22
Post #21 

nocturnal


Grupa: czysta krew..
Postów: 5438
Dołączył: 10.04.2003
Skąd: Poznań, miasto doznań.

Płeć: Kobieta



QUOTE(Sumiko @ 28.02.2006 19:10)
a tak czysto teoretycznie jak się nie lubi ludzi biednych, brzydkich czy źle ubranych to też jest rasizm?
*


Rasizm moze nie, ale pod pewne mentalne ograniczenie to juz podchodzi.

Czysto teoretycznie.

Ten post był edytowany przez Elvaralinde: 01.03.2006 21:23


--------------------
“You may be as vicious about me as you please. You will only do me justice."

deviantART
last.fm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 01.03.2006 22:04
Post #22 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



Avadakedaver-> za dużo filmów się naoglądałeś. rozmowa z Murzynem wcale nie musi tak wyglądać. gadałeś z jakimś kiedykolwiek?


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sumiko
post 01.03.2006 22:12
Post #23 

>>blondynki są głupie.<<


Grupa: czysta krew..
Postów: 876
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: z dupy.

Płeć: Mężczyzna



ja gadałm i wcale tak nie było, zapewniam dowodnie.

elva, a jak się kogoś nie lubi, bo ktoś śmierdzi, albo jest niehigieniczny to co wtedy? też ograniczenie? tylko czyje...?


--------------------
dupa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Potti
post 01.03.2006 22:23
Post #24 

Plotkara


Grupa: czysta krew..
Postów: 2140
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Paris or maybe Hell

Płeć: Kobieta



ja tam nie lubię tych, którzy śmierdzą.


--------------------
voir clair dans le ravissement
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 02.03.2006 11:46
Post #25 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Ja mogę ich lubić, jak mi nie śmierdzą. Np. przez telefon.

Nie każda rozmowa z Murzynem tak wygląda, to oczywiste. Ale faktycznie, wygląda tak nadspodziewanie często.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Strony  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 27.04.2024 16:47