Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

11 Strony « < 5 6 7 8 9 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> Muzyczne Perełki, coś niepowtarzalnego

Ahmed
post 22.07.2005 00:20
Post #151 

The Fallen


Grupa: czysta krew..
Postów: 2027
Dołączył: 16.07.2005
Skąd: 20eme arrondissement de Paris

Płeć: Mężczyzna



A słyszeliście może o Portishead?
Niedawno odkryłem ten zespół, po prostu zamurowało mnie....Śliczny głos Beth Gibbons uwiódł mnie i od razu ściagnąłem sobie całą dyskografię zepsołu. Ich piosenki są bardzo smutne ale mają swój niepowtarzalny klimat.

Największą perełką jest oczywiście psychodeliczny fenomen wszechczasów Pink Floyd. Zespół tak awangardowy, tak różnorodny, że nie można go zaszufladkować do żadnego z gatunkó muzyki. To co Floydzi zostawili nam w spadku jest po prostu wielkim skarbem.

System of a DOwn - nu-metalowy zespół łączący w sobie elementy folku i hardcore'u. CHłopaki dają takiego czaduuu!!! Wokalista Serj ma tak zaj***** głos, wątpię zeby jakas inna rockowa kapela posiadała taki wokal. CHłopaki śpiewają nie tylko o prostych rzeczach, ale ich piosenki są również manifestami o pokój na świecie, walkę z nierównościami i niesprawiedliwością w USA.

Gorillaz projekt Gorillaz pojawił się zaledwie kilka lat temu na rynku muzycznym i od razu zachwycił swym pierwszym singlem "Clint Eastwood". Do tej pory nie mogę się otrząsnąć z klimatu w jaki wprowadził mnie ten zespół. Ciężko powiedzieć co zainspirowało twórców projektu do stworzenia tak "dziwnej" muzyki. W każdym z ich utworów czuć zupełnie inną atmosferę, przewijają się elementy reggae, rapu, rocka a nawet popu. Całość oceniam jako coś niesamowitego i wartego głębszego zapoznania.


--------------------
w nocy spać i grzecznym być za dnia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 22.07.2005 09:41
Post #152 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
System of a DOwn - nu-metalowy zespół
sam jesteś numetalowy :}
słyszeli kiedyś o Waltarii? taki crossover, że nawet najwięksi konserwatyści nie wiedzą, do czego ten zespół wepchnąć ;p niby grają metal, ale mieszają to z takimi technikami i środkami, że powstaje coś nowego [rhapsody by to nazwało pewnie jakimś bzdurnym przymiotnikiem :} khe khe - hollywood metal ;]]
System wzorem Slipów powienien się wkur*iać za każdym razem, kiedy ktoś im z nu wyskakuje. Chociaż znając Serja to jemu i tak wisi jak to nazwą [w końcu powiedział że "nie chcę być zapamiętany mniej lub bardziej, niż drzewo przy drodze" ;p]


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Szadou
post 22.07.2005 11:36
Post #153 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 7
Dołączył: 12.10.2004




SOAD wymiata, ale to nu-metal jest. Co by nie powiedzieć to, to określenie jak najbardziej do nich pasuje. Jak przystało na nu metalowy zespół grają prosto, nic strasznie skomplikowanego, to teksty, wokale i od czasu do czasu chwytliwe riffy (trzeba powiedzieć, że mimo, że Daron to żaden gitarowy bóg, to jednak potrafi napisać riffy zapadające w pamięć )robią z nich unikat. Ale pod względem muzycznym to żadni z nich wirtuozi. Taka moja noobiasta opinia. smile.gif

A moj muzyczna perełka to:
Strapping Young Lad - industrial death/thrash metal. Zresztą sama nazwa gatunku niewiele wam powie jak bardzo są "inni". Brzmią jak nieźle naspeedowane Fear Factory (btw. basista SYL'a gra też w FF :] ), za garami mają Gene'a Hoglana (Kto niewie to tłumaczę, kolo jest chodzącym automatem perkusyjnym, kiedyś musiał zastąpić perkmana Opeth, a dowiedział się o tym praktycznie na godzinę przed występem i w godzinę nauczył się 3/4 setu, dokończył w czasie grania supportu, a potem wylazł i zagrał bezbłędnie biggrin.gif), a na wokalu czystego psychopatę, Devina Townsenda (Zdjęcie1, Zdjęcie2), który w sensie wyglądu jest unikatem na skalę światową :] Nie będę nic mówił, zobaczcie sami smile.gif Na dodatek jest świetnym wokalistą, IMHO lepszych niż on jest niewielu, bo potrafi z 10 sekundowego growla przejść do czyściutkiego spiewu, a zaraz potem wydrzeć się jakby go chlastali zywcem i robić to setki razu w ciągu 5 minutowej piosenki smile.gif

W każdym razie, grają fajnę muzę. Coprawda niektórzy po wysluchaniu SYL'a zapewne ogluchną, ale ta muzyka już taka jest. Przez 10 lat perfekcjonowali styl grania pt. "ściana dźwięku z apokaliptycznym keyboardem i wrzeszcącym wariatem przy mikrofonie". Warto posluchać smile.gif

PS. Macie tutaj Shitstorm i Love. Dwa kawałki dostępne z ich ostatniej płyty dostępne za darmo na stronie ich wytwórni muzycznej. smile.gif


--------------------
One last...
Perfect night of life on earth,
I saw... A pestilence descend on wings,
Plague black...
As it rode the ancient star wind.
There are,
Things more horrible than death...


EverMetal Zine - muzyka, rock, metal, recenzje, newsy, relacje, mp3, koncerty. Klikej!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 22.07.2005 12:49
Post #154 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



QUOTE
Na dodatek jest świetnym wokalistą, IMHO lepszych niż on jest niewielu, bo potrafi z 10 sekundowego growla przejść do czyściutkiego spiewu, a zaraz potem wydrzeć się jakby go chlastali zywcem i robić to setki razu w ciągu 5 minutowej piosenki
rzeczony wcześniej Opeth i Akerfeldt. wspomniane Fear Factory. Moonspell. wcześniejsze Black Label Society. In Flames. Katatonia. Killswitch Engage. Pantera. Sepultura. nawet Slipknot.

ot - przykłady zespołów, które mają/miały podobnie uzdolnionych wokalistów ;}

QUOTE
Gene'a Hoglana (Kto niewie to tłumaczę, kolo jest chodzącym automatem perkusyjnym, kiedyś musiał zastąpić perkmana Opeth, a dowiedział się o tym praktycznie na godzinę przed występem i w godzinę nauczył się 3/4 setu...)
pewnie miał notatki - trzy minuty napieprzać werble, podwójna stopa, milion dźwięków na sekundę.
spokojniej przez cztery minuty, jedna stopa, powoli, talerze. etc
dżołk ;d

QUOTE
industrial death/thrash metal
nowa płyta COB? :]

aha - linki nawalają.

i sprawy ogólne ;p
QUOTE
blablabla SOAD blablabla numetal - Co by nie powiedzieć to, to określenie jak najbardziej do nich pasuje.
i tak udupia się zespoły, które nie grają konkretnego stylu. wystarczy mocniej pocisnąć na instrumentach, wyrzucić/ograniczyć solówki, obniżyć strojenie i ew. dodać troche elektroniki i mamy numetal jak w mordę strzelił. tak podpadł System, Fear Factory, Soulfly oraz nowe płyty Mety, Slayera, Overkill. [wychodzi, że grajac thrash najłatwiej skończyć w nu ;]]


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Myśka
post 22.07.2005 13:50
Post #155 

nigeryjski chłopiec


Grupa: czysta krew..
Postów: 1196
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: podróżny busik the kooks

Płeć: Kobieta



QUOTE(Kira @ 21.07.2005 22:34)
chciałabym napisac o pewnym zespole, którym zachwycam sie juz od dłuzszego czasu... nie jest niestety znany ani nawet kojarzony przez wiekszosc.. a muzyczną perełką niewątpliwie jest... próżno szukac w muzyce czegos podobnego...
nazywaja sie Sigur Rós. co w tłumaczeniu znaczy Róża Zwycięstwa.
troche historii... na stronie czytamy...

oj nie przesadzajmy. myślę, że jest już zespołem popularnym. w pewnych kręgach, oczywiście. pojawili się nawet na gali mtv music awards, wygrywając nagrodę za najlepszy teledysk. poza tym czytałam gdzieś, że słuchanie ich muzyki staje się 'trendy' wśród innych gwiazd ;)

QUOTE
to bardzo oryginalny zespół...
spiewają w dwóch językach... część utworów jest po islandzku... inne po vonladzku czyli w języku nadziejnym...

no i znowu odwołam się do artykułu któryzaginąłgdzieśwsieci - podobno wokal zawodzi nie śpiewając w żadnym z języków, tak, by każdy sam dobierał słowa do piosenek.


--------------------
she moved so easily all i could think of was sunlight
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Szadou
post 22.07.2005 14:10
Post #156 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 7
Dołączył: 12.10.2004




QUOTE(Child of Bodom @ 22.07.2005 12:49)
QUOTE
Na dodatek jest świetnym wokalistą, IMHO lepszych niż on jest niewielu, bo potrafi z 10 sekundowego growla przejść do czyściutkiego spiewu, a zaraz potem wydrzeć się jakby go chlastali zywcem i robić to setki razu w ciągu 5 minutowej piosenki
rzeczony wcześniej Opeth i Akerfeldt. wspomniane Fear Factory. Moonspell. wcześniejsze Black Label Society. In Flames. Katatonia. Killswitch Engage. Pantera. Sepultura. nawet Slipknot.

ot - przykłady zespołów, które mają/miały podobnie uzdolnionych wokalistów ;}


Niah, oni nawet jeden do drugiego nie spiewają podobnie. Przeca taki choćby Akerfeldt to tak 50/50 death grunt na normalny wokal. Corey to raczej sie poprostu wydziera. Friden z Flames'ów to ogółem jakoś tak "skrzeczy" wink.gif A KsE to typowy metalcor'owy raz wrzeszcze raz śpiewam.

Ziom z SYL brzmi raczej jakby połykał tarkę, zresztą to trza psoluchać. Koleś ma naprawde nietypowy wokal smile.gif

QUOTE(Child of Bodom @ 22.07.2005 12:49)
QUOTE
Gene'a Hoglana (Kto niewie to tłumaczę, kolo jest chodzącym automatem perkusyjnym, kiedyś musiał zastąpić perkmana Opeth, a dowiedział się o tym praktycznie na godzinę przed występem i w godzinę nauczył się 3/4 setu...)
pewnie miał notatki - trzy minuty napieprzać werble, podwójna stopa, milion dźwięków na sekundę.
spokojniej przez cztery minuty, jedna stopa, powoli, talerze. etc
dżołk ;d


LOL

QUOTE(Child of Bodom @ 22.07.2005 12:49)
QUOTE
industrial death/thrash metal
nowa płyta COB? :]


Nieee, CoB to wogóle inny styl jest. Do tempa SYL'a jeszcze im sporo brakuje wink.gif

QUOTE(Child of Bodom @ 22.07.2005 12:49)
aha - linki nawalają.

Nie moja wina wink.gif Wiń Century Media.

Ale jakby co mogę te dwa wałki wrzucić na jakieś YouSendIt cycuś.

QUOTE(Child of Bodom @ 22.07.2005 12:49)
i sprawy ogólne ;p
QUOTE
blablabla SOAD blablabla numetal - Co by nie powiedzieć to, to określenie jak najbardziej do nich pasuje.
i tak udupia się zespoły, które nie grają konkretnego stylu. wystarczy mocniej pocisnąć na instrumentach, wyrzucić/ograniczyć solówki, obniżyć strojenie i ew. dodać troche elektroniki i mamy numetal jak w mordę strzelił. tak podpadł System, Fear Factory, Soulfly oraz nowe płyty Mety, Slayera, Overkill. [wychodzi, że grajac thrash najłatwiej skończyć w nu ;]]


FF to industrial death tongue.gif Pozatym ogołem nu metal to taki niewdzięczny gatunek muzyczny. Pakują tam zespoły, które mało mają ze sobą muzycznie wspónego oprócz używanych instrumentów. (na przykład Soulfly i KoRn wink.gif )

Ten post był edytowany przez Szadou: 22.07.2005 14:11


--------------------
One last...
Perfect night of life on earth,
I saw... A pestilence descend on wings,
Plague black...
As it rode the ancient star wind.
There are,
Things more horrible than death...


EverMetal Zine - muzyka, rock, metal, recenzje, newsy, relacje, mp3, koncerty. Klikej!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 22.07.2005 14:16
Post #157 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Child of Bodom @ 22.07.2005 12:49)
QUOTE
Na dodatek jest świetnym wokalistą, IMHO lepszych niż on jest niewielu, bo potrafi z 10 sekundowego growla przejść do czyściutkiego spiewu, a zaraz potem wydrzeć się jakby go chlastali zywcem i robić to setki razu w ciągu 5 minutowej piosenki
rzeczony wcześniej Opeth i Akerfeldt. wspomniane Fear Factory. Moonspell. wcześniejsze Black Label Society. In Flames. Katatonia. Killswitch Engage. Pantera. Sepultura. nawet Slipknot.

ot - przykłady zespołów, które mają/miały podobnie uzdolnionych wokalistów ;}

QUOTE
Gene'a Hoglana (Kto niewie to tłumaczę, kolo jest chodzącym automatem perkusyjnym, kiedyś musiał zastąpić perkmana Opeth, a dowiedział się o tym praktycznie na godzinę przed występem i w godzinę nauczył się 3/4 setu...)
pewnie miał notatki - trzy minuty napieprzać werble, podwójna stopa, milion dźwięków na sekundę.
spokojniej przez cztery minuty, jedna stopa, powoli, talerze. etc
dżołk ;d

QUOTE
industrial death/thrash metal
nowa płyta COB? :]

aha - linki nawalają.

i sprawy ogólne ;p
QUOTE
blablabla SOAD blablabla numetal - Co by nie powiedzieć to, to określenie jak najbardziej do nich pasuje.
i tak udupia się zespoły, które nie grają konkretnego stylu. wystarczy mocniej pocisnąć na instrumentach, wyrzucić/ograniczyć solówki, obniżyć strojenie i ew. dodać troche elektroniki i mamy numetal jak w mordę strzelił. tak podpadł System, Fear Factory, Soulfly oraz nowe płyty Mety, Slayera, Overkill. [wychodzi, że grajac thrash najłatwiej skończyć w nu ;]]
*


glos? child podal dobre przyklady, ale posluchaj sobie mercyful fate, a dokladniej to kinga daimonda na wokalu. zespol jak zespol - co kto lubi, ale imho ten koles ma najwieksza skale glosu jaka mozna spotkac w piosnkach ogolnie uchodzacych za fajne i mroczne.
o numetalni sie nie bede pisal, watek poruszany byl w innym temacie. ach poza tym numetal jest be i my go nie sluchamy, prawda ? ;[!


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Szadou
post 22.07.2005 14:23
Post #158 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 7
Dołączył: 12.10.2004




Nu może i jest be, ale who gives a flying fuck? tongue.gif

Pozatym nie podał dobrych przykładów, bo kolo z SYL'a nie brzmi ani trochę jak którykolwiek z wymienionych przez niego wokalistów. Oczywiście, ci goście są świetni, ale żaden z nich nie jest bliski stylu Townsenda, no mże Friden, ale naprawdę odrobinę.


--------------------
One last...
Perfect night of life on earth,
I saw... A pestilence descend on wings,
Plague black...
As it rode the ancient star wind.
There are,
Things more horrible than death...


EverMetal Zine - muzyka, rock, metal, recenzje, newsy, relacje, mp3, koncerty. Klikej!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Child
post 22.07.2005 14:29
Post #159 

leżący rybak


Grupa: czysta krew..
Postów: 7043
Dołączył: 26.11.2003

Płeć: Mężczyzna



Friden nie skrzeczy. Skrzeczy Danii Filth ;}}}


--------------------
user posted image
His power level... It's over ni-- oh, wait. It's only over seven thousand.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Szadou
post 22.07.2005 14:32
Post #160 

Mugol


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 7
Dołączył: 12.10.2004




Wiem, wiem. Poprostu nic innego nie przyszlo mi do głowy. blush.gif


--------------------
One last...
Perfect night of life on earth,
I saw... A pestilence descend on wings,
Plague black...
As it rode the ancient star wind.
There are,
Things more horrible than death...


EverMetal Zine - muzyka, rock, metal, recenzje, newsy, relacje, mp3, koncerty. Klikej!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Norriśka
post 22.07.2005 16:16
Post #161 

Iluzjonista


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 155
Dołączył: 07.04.2003
Skąd: currently riding the lightning




QUOTE(Child of Bodom @ 22.07.2005 13:49)
i tak udupia się zespoły, które nie grają konkretnego stylu. wystarczy mocniej pocisnąć na instrumentach, wyrzucić/ograniczyć solówki, obniżyć strojenie i ew. dodać troche elektroniki i mamy numetal jak w mordę strzelił.


tak, wystarczy zmniejszyć ostrość i tempo, partie gitarowe zastąpić skrzypcami i puzonami, a ryk niesamowicie wysokim, czystym jak łza śpiewem i juz z thrashu mamy muzykę operową ;]

Ten post był edytowany przez Norriśka: 22.07.2005 16:17


--------------------
user posted image
hiiil de łooooord, mejkit beter pleeeeejs, for juu end for miii end di entaaaajr hjumyn reejs!

-Zapraszam na moje Forum Motoryzacyjne-

WinAmp zapodaje:
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 22.07.2005 21:37
Post #162 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



Hunter - T.E.L.I...

Bardzo dobra płyta. Własciwie tylko Wersety odstają i T.E.L.I jest za słabe jak na tytułowy utwór. Drak w życiowej formie.. też bym chciał tak pięknie się drzeć ;] Pozatym teksty... pełne żalu i wściekłości, Hunter pluje się do wszystkiego, do ludzi, do Boga(NieRaj). Hunter odkrywa smutna prawde o naszym świecie - o polityce, o terroryźmie (T.E.L.I...). Pozatym Drak bawi się słowami "Wyznaw-cy-niczni-opraw-cy-niczni szubrawcy... "
czy też "przy wódce", zależnie od tego jak Drak moduluje głos tekst obiera się różnie;p Zresztą co ja się będę rozwodził! Posłuchajcie zobaczycie... "Panie i Panowie! Oto odwieczna walka między dobrem i złem!"


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kira
post 02.08.2005 22:47
Post #163 

Mistrz Różdżki


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1312
Dołączył: 15.05.2003
Skąd: Roma, Italia!

Płeć: Kobieta



The Beatsteaks biggrin.gif

są świetni! polecam! dają potężnego kopa, kawał dobrego rock'n'roll'a, hałaśliwe i zabójcze i w ogóle :') zagrali świetny koncert w Węgorzewie... naprawdę, dali takiego czadu chłopaki... ;'] sa genialny na żywo... grają w tym roku na łudstoku... i w sumie m.in. ze względu na nich trochę załuję, że nie jadę... tak czy fuck, polecam !!!!


--------------------
ogni giorno sempre faccio qualche lotta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sayaka
post 16.08.2005 00:51
Post #164 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 194
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Poznań

Płeć: Kobieta



Dla mnie fenomenami, mniej lub bardziej pozytywnymi są:
Portishead
Bjork
I Kaliber 44 - Księga Tajemnicza (Prolog)

Nic dodac nic ujac, wystarczy posluchac, naprawde trudno jest znalesc cos podobnego.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
MisieK
post 16.08.2005 07:29
Post #165 

Chrapiący Mesjasz New Age


Grupa: czysta krew..
Postów: 4619
Dołączył: 27.03.2004

Płeć: Mężczyzna



jak słysze nazwe kaliber44 to mi się zawsze kojarzy: 'gruby czarny kot przebiegł drogę, a h mu w d trzynastego w piątek' abitnie, nie powiem ;]


--------------------
QUOTE
MisieK: Ja jepie [pozdro dla matoosa, przyp. red.]
PrZeMeK_Z.: Tak trochę.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sayaka
post 16.08.2005 11:51
Post #166 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 194
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Poznań

Płeć: Kobieta



Ale to inna płyta. Posłuchaj sobie 'Babie Lato', albo innych utworów z płyty Prolog. To jest zupełnie inna klasa niż reszta ich płyt.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 16.08.2005 12:14
Post #167 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(Kira @ 02.08.2005 22:47)
The Beatsteaks biggrin.gif

są świetni! polecam! dają potężnego kopa, kawał dobrego rock'n'roll'a, hałaśliwe i zabójcze i w ogóle :') zagrali świetny koncert w Węgorzewie... naprawdę, dali takiego czadu chłopaki... ;'] sa genialny na żywo... grają w tym roku na łudstoku... i w sumie m.in. ze względu na nich trochę załuję, że nie jadę... tak czy fuck, polecam !!!!
*


\o/!
teraz tego posta przeczytalem i popieram na calej linii. bylem na tegorocznym woodstocku, chlopaki zagrali naprawde swietny koncert, smiem twierdzic ,ze jeden z lepszych w ogole, zaplusowali mi monumentalnie wykonujac cover beastie boys'ow 'sabotage' , ktory to wyszedl im przynajmniej zayebiscie, zreszta publika w trakcie wykonywania tego utworu dostala szajby ze szczescia. bardzo dobry kontakt z publicznoscia ('when the song starts - you kiss them, and you kiss them') i kawalki wpadajace w ucho. szukam aktualnie jakis plyt - masz moze?


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
miwoj
post 16.08.2005 19:54
Post #168 

Tłuczek


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 40
Dołączył: 13.08.2005
Skąd: ...a z tym to różnie bywa




QUOTE(GrimmY @ 16.08.2005 14:14)

bylem na tegorocznym woodstocku, chlopaki zagrali naprawde swietny koncert,
*



Byłem, gdzieś, tam w tłumie biggrin.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Altruist
post 20.08.2005 20:50
Post #169 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 16
Dołączył: 04.08.2005




a mnie ostatnio zachwycił richard ashcroft...może nie jest niepowtarzalny, ale dla mnie jest wyjątkowy pozdr
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GrimmY
post 31.08.2005 23:59
Post #170 

Potężny Mag


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 2510
Dołączył: 08.07.2004
Skąd: z miejsca, gdzie stało zomo.

Płeć: Mężczyzna



QUOTE(miwoj @ 16.08.2005 19:54)
QUOTE(GrimmY @ 16.08.2005 14:14)

bylem na tegorocznym woodstocku, chlopaki zagrali naprawde swietny koncert,
*



Byłem, gdzieś, tam w tłumie biggrin.gif
*


za rok sie ustawimy jakos, o!

ale ja nie o tym chcialem.
bjork - o tym, ze ta kobieta to perelka sama w sobie nie musze chyba pisac (polecam nowy album/ost 'drawing restraint 9'). ostatnimi czasy wpadl mi w lapy jej album pt 'gling glo' , wydany jeszcze przed jej pojawianiem sie w zespole 'the sugarcubes', coz my tu mamy- jakby nie patrzec porce jazzu...islandzkiego ;0. coz, nie bede obijac w bawelne i zapraszam do sciagania, jesli komus sie spodoba to wrzuce caly album - click me!. enjoy.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
voldzia
post 03.09.2005 13:12
Post #171 

Prefekt


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 367
Dołączył: 20.08.2004
Skąd: Łódź

Płeć: Kobieta



Altruist - no, Richard nie jest zly, ale uwazam, ze w zespole "The Verve" szlo mu hmm... torche jednak lepiej. A

A Bjork, no wlasnie, mam kilka jej plyt obecnie na komputerze, i sa naprawde niezle. Bardzo przyjemne remixy na plycie "telegram".

A takie perelki moim zdaniem to Massive Attack, coraz bardziej slawny, i chyba dobrze, ze wiecej ludzi wie o jego istnieniu niz te kilka lat temu, kiedy to wydawali plyte: "Mezzanine", Radiohead, tego zespolu chyba nie trzeba przedstawiac, swietny "O.K Computer". No, to takie najwazniejsze perelki :].
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lilly
post 03.09.2005 22:37
Post #172 

Forumowa Sekretarka


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 332
Dołączył: 05.04.2003
Skąd: Kielce

Płeć: Mężczyzna



Mandaryna na zywo (juz coraz mniej-)exclusive track
czarodziej.gif


--------------------
زدزز - Lilly po arabsku ;D

user posted image user posted image user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 04.09.2005 18:06
Post #173 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



yea.


muzyczne perełki? dla mnie cała płytka dueciku Anita Lipnicka & John Porter. Po prostu miodzio. jedna z moich ulubionych płytek. mimo, że nigdy nie byłam jakąś fanką Lipnickiej, a po Porterze za bardzo nawet nie słyszałam.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
BeBe
post 04.09.2005 20:03
Post #174 

Uczeń Hogwartu


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 229
Dołączył: 11.08.2003
Skąd: Gorzów Wlkp. /szary Poznań

Płeć: Kobieta



Osobiscie uwielbiam większość piosenek pana Marka Grechuty, szczególnie "Wiosnę...". Jednak chyba największą perełką dla mnie jest "Uciekaj moje serce" Krajewskiego.


--------------------
L'amitie doit etre cultivee comme un grain...

Uczę sie Poznania./ Mam go w dupie i uczyć się go już nie zamierzam.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nimfka
post 04.09.2005 21:18
Post #175 

Ścigający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 322
Dołączył: 10.08.2004

Płeć: Kobieta



O tak, tego tematu mi trzeba...
Jesli chodzi o moje muzyczne perełki to będą to tylko piosenki Myslovitz. Słucham ich od... uch, to 7. lat, wczoraj byłam na ich koncercie i jeszcze bardziej się do nich przywiązałam.
Do perełek można zaliczyć z pewnością "Długość dźwięku samotności" i "Scenariusz dla moich sąsiadów" - bo to klasyki. Pozatym genialny "Kraków" - tak z udziałem Grechuty jak i bez niego. Oczywiście "Szklany człowiek" i "Chcialbym umrzeć z miłości" z boskimi tekstami oraz "Książka z drogą w tytule"... W sumie wszystkie ich piosenki są genialne i wszytkie sa jak dla mnie perełkami muzycznymi.
No, Myslovitz rządzi.


--------------------
"Without music, life would be a mistake"
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

11 Strony « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 28.04.2024 13:41