Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

22 Strony « < 5 6 7 8 9 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Drzewo · [ Standardowy ] · Linearny+

> VII Film 7 tom

Ginnusia
post 04.10.2007 16:58
Post #151 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 464
Dołączył: 18.07.2007




Czarkę się wsadzi do Pokoju Życzeń, razem z tiarą. wink2.gif
Akurat akcja "Gringott" podobała mi się średnio, więc bym się nie pogniewała za takie rozwiązanie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ramzes
post 04.10.2007 17:30
Post #152 

Mistrz Różdżki


Grupa: Prefekci
Postów: 1237
Dołączył: 06.08.2007
Skąd: Cz-wa/Krk

Płeć: Mężczyzna



Hm...no mnie też Gringott nie urzekł jakoś szczególnie, ale motyw z dwoma horkruksami w jednym miejscu też mi się nie podoba. Chociaż jak tak dłużej myślę, to faktycznie- Gringotta mogą wyciąć.


--------------------
As the philosopher Jagger once said - "You can't always get what you want"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 04.10.2007 18:02
Post #153 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Ale nie ma mowy o Horcruxach razem. Niech sobie wytną Xena, ale Gringott jednak jest jakimś takim analogicznym tworem do pierwszego tomu.


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ramzes
post 04.10.2007 21:00
Post #154 

Mistrz Różdżki


Grupa: Prefekci
Postów: 1237
Dołączył: 06.08.2007
Skąd: Cz-wa/Krk

Płeć: Mężczyzna



No jest analogicznym tworem. Tak samo jak Grindelwald, ale to jest wiadome dla czytelników HP. Wiadomo, że wielu widzów zna dokładnie fabułę, ale zwykli zjadacze chleba wink2.gif, którzy jedyny kontakt mają z Harrym właśnie poprzez film (bo idą do kina razem z dzieckiem/chłopakiem/dziewczyną/dla świętego spokoju tongue.gif) po 10 latach nie będą jakoś szczególnie pamiętać tego banku.
Ja osobiście chciałbym, żeby go umieścili ze względu na horkruksa.


--------------------
As the philosopher Jagger once said - "You can't always get what you want"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 06.10.2007 14:35
Post #155 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



A co się będą przejmować tym, że ktoś, kto nie czytał książki tego nie zapamięta. Film powinien być stworzony dla fanów.


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ginnusia
post 06.10.2007 15:41
Post #156 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 464
Dołączył: 18.07.2007




Ale nie jest tworzony dla fanów, tylko dla zysków, więc - dla jak najszerszej widowni, która powinna rozumieć, kogo widzi na ekranie i dlaczego.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 06.10.2007 18:06
Post #157 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Kojarzy mi się to z tym, że Prorok istnieje po to, żeby się sprzedawać.


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ginnusia
post 06.10.2007 20:37
Post #158 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 464
Dołączył: 18.07.2007




Prawa rynku, niestety. sad.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ramzes
post 07.11.2007 23:55
Post #159 

Mistrz Różdżki


Grupa: Prefekci
Postów: 1237
Dołączył: 06.08.2007
Skąd: Cz-wa/Krk

Płeć: Mężczyzna



Pisałem posta na temat piątego filmu i napisałem, że szkoda, że McGonagall została zepchnięta na dalszy plan. Miałem już napisać, że mam nadzieję, że w siódmym tomie zostanie to zrekompensowane, ale przypomniałem sobie, że spoiler nie byłby mile widziany tongue.gif

Krótko mówiąc mam nadzieję, że McGonagall w Hallowsach będzie. Chyba nawet ktoś już wyraził taką opinię. W każdym razie bardzo chciałbym zobaczyć Maggie Smith w tej roli, jak walczy ze Snape'em, a później Voldemortem. Ale znając życie wytną to sad.gif

A właśnie teraz tak mi przyszło do głowy. Jak myślicie - jak potraktują tiarę. Czy Harry wejdzie do Pokoju Wspólnego Krukonów (wtedy mogłaby się właśnie pojawić McGonagall)? Raczej wątpliwe, ale co od razu poleci do ducha? (Szarej Damy? nie jestem pewny, a nie chce mi się szukać w książce) Skądś przecież musi wiedzieć, gdzie szukać. Chyba, że Luna mu od razu wszystko powie. Ale wtedy nie będzie McGonagall w tej scenie...

Przepraszam za mało składny post blush.gif


--------------------
As the philosopher Jagger once said - "You can't always get what you want"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 08.11.2007 23:35
Post #160 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



Myślę, że Maggie Smith pojawi się tylko w jednej scenie, ale pojawić się musi. To będzie zwieńczenie serii. Choćby przez grzeczność należy się jej obecność i chyba chociaż tyle ludzie z wytwórni rozumiom.

Ten post był edytowany przez PrZeMeK Z.: 09.11.2007 20:25
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 09.11.2007 20:51
Post #161 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Też nie przewiduję jakiegoś wielkiego udziału Maggie Smith, ale przydałaby się choćby podczas sceny, gdy Voldemort pokazuje wszystkim "martwego" Harry'ego. Ot, żeby niemal zasłabła na przykład. No i wcześniej, po przybyciu Harry'ego do Hogwartu.

Ramzes - widzę to tak: Harry przybywa do Hogwartu nie wiedząc, czego szuka. Przygotowania do bitwy. Któryś z Krukonów, najlepiej Luna, opowiada mu o zaginionym diademie, tiarze czy jak to tam nazwać. Na ścianach wiszą portrety Założycieli i kamera robi zbliżenie na diadem. Harry'emu otwierają się oczy, mówi "Widziałem już to! Wiem, gdzie to jest! Jest w Pokoju Zaginionych Rzeczy, niedaleko szafy, którą Malfoy wpuścił tu w zeszłym roku śmierciożerców!" - i następuje szybka retrospekcja z szóstego filmu ze zbliżeniem na diadem.
I problem z głowy. Bez duchów.

Mam dwa pytania:
1. Filmowcy będą mieć silną pokusę, by rozbudować ostateczny pojedynek Harry - Voldemort. Dla mnie byłoby to zbrodnią niewybaczalną. Żeby widzowie nie czuli się oszukani przebiegiem walki, trzeba by jakoś podkreślić, że Harry nie ma szans wygrać magią i musi wygrać sprytem. Jakieś pomysły? Czy może wg Was powinni walkę rozbudować?
2. Jak wyjaśnić widzom zamieszanie z Elder Wand? Jeśli przedstawić to jak w książce, nikt nic nie zrozumie.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ginnusia
post 10.01.2008 22:46
Post #162 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 464
Dołączył: 18.07.2007




Guillermo Del Toro chciałby wyreżyserować ostatnią część "Harry'ego Pottera" - "Insygnia Śmierci"

- Jestem bardzo zainteresowany - teraz, gdy filmy stały się bardziej mroczne - mówi reżyser. - Jest w nich kontrast pomiędzy przygnębiającą egzystencją chłopca a światem, z którym musi się skonfrontować. Ewoluowały w naprawdę fajny wszechświat - tłumaczy.

Del Toro chciał wcześniej wyreżyserować trzecią część cyklu - "Więźnia Azkabanu" - ale przegrał ostatecznie z Alfonso Cuaronem. Twórca mówi jednak, że bardzo podoba mu się siódmy "Harry Potter". - Bardzo wzruszyło mnie zakończenie. Jest jak w powieściach Dickensa - uważa.

za: film.onet.pl
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Zeti
post 13.01.2008 19:17
Post #163 

Potężny Mag


Grupa: Prefekci
Postów: 3734
Dołączył: 13.12.2005
Skąd: Kraków

Płeć: Mężczyzna



Taka sobie plotka z DT

Dziennik The Daily Mail pisze, że ekipa pracująca obecnie nad filmem "Harry Potter i Książę Półkrwi” dostała wiadomość jakoby kolejny, ostatni film nakręcony miałby być w dwóch częściach. Artykuł wskazuje na ogromną korzyść wynikającą z takiego posunięcia, przy którym zysk z biletów mógłby wynieść 500 milionów funtów. Twórcy chcą, jak tylko to możliwe, spełnić wymagania fanów gdyż jest to ostatnia z części o młodym czarodzieju, a podzielenie filmu na dwie części pozwoliło by na nakręcenia naprawdę dobrego filmu.
W dalszej części artykułu przeczytać możemy o rozważaniach na temat reżysera. Warner Bros. nadal nie przedstawiło swej decyzji jeśli chodzi o reżysera HP7. Niektórzy spekulują jakoby film miał nakręcić jeden z wielkich reżyserów historii kina, zdobywca Oscara, Steven Spielberg.


Mi się to nawet podoba.


--------------------
user posted image user posted image
...Prefekt Gryffindoru...
'Friends are angels who lift us to our feet, when our wings have trouble remembering, how to fly.'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ginnusia
post 13.01.2008 19:48
Post #164 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 464
Dołączył: 18.07.2007




Mnie też. A w końcu taki sposób emisji filmu się zdarza (np. nasz "Potop", w dwóch częściach było też u nas puszczane "Czasem słońce, czasem deszcze") i w dodatku pozwoliłby nie okrajać książki.
BTW wyczytałam kolejne nazwisko z giełdy reżyserów VII filmu - David Fincher. O mamo.
I przypomniało mi się, że dziś mi się śniło, że oglądam właśnie VII film w kinie. Niewiele miał wspólnego z książką, bo jedyna zapamiętana scena to Narcyza i Lucjusz, wyglądający jak kuzyn Shreka, pływający w jakimś jeziorze. wink2.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 13.01.2008 21:06
Post #165 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



A co jest niby nie tak z Fincherem?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 13.01.2008 21:09
Post #166 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



To chyba wyraz zachwytu był.

E tam, dwie części. Pogłoski o dwuczęściowym filmie chodzą już od CO, której ponoć "nie da się zrealizować w jednym filmie". A jednak się dało. To samo z DH.


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ginnusia
post 13.01.2008 21:36
Post #167 

Szukający


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 464
Dołączył: 18.07.2007




To miał być wyraz orgiastycznego nieledwie zachwytu. Tylko ja taka powściągliwa jestem.wink2.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Katon
post 13.01.2008 21:44
Post #168 

YOU WON!!


Grupa: czysta krew..
Postów: 7024
Dołączył: 08.04.2003
Skąd: z króliczej dupy.

Płeć: tata muminka



A, to spoko. Też bym się cieszył.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anagda
post 13.01.2008 22:42
Post #169 

Członek Zakonu Feniksa


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 1994
Dołączył: 05.04.2003

Płeć: Kobieta



A ja tam myślę, że ta plotka jest prawdopodobna. Cykl książek się skończy i kura znosząca złote jajca umrze śmiercią naturalną. A tak, jak podzielą DH na dwie części, to jeszcze przynajmniej WB przedłuży życie kurczakowi i sobie trochę dorobi. Chociażby na biletach (bo DVD to juz mogliby wrzucić na jedną płytkę, tzn. w jednej paczce).


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 14.01.2008 16:44
Post #170 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



Teraz do garnuszka z plotkami doszedł jeszcze Spielberg. No ciekawe, ciekawe...


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PrZeMeK Z.
post 14.01.2008 19:20
Post #171 

the observer


Grupa: czysta krew..
Postów: 6284
Dołączył: 29.12.2005

Płeć: wklęsły bóg



Zgadzam się. Mnie też bardziej pasowałby jeden film. Czułbym się oszukany, musząc wyjść z kina "w połowie".


--------------------
Hey little train, wait for me
I once was blind but now I see
Have you left a seat for me?
Is that such a stretch of the imagination?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Aylet
post 14.01.2008 19:29
Post #172 

shinigami


Grupa: Prefekci
Postów: 1465
Dołączył: 16.04.2003
Skąd: z lodówki

Płeć: Kobieta



40zl za jeden film i to na jedną osobę. lol.


--------------------
Prefekt Ravenclawu.
user posted image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
owczarnia
post 20.01.2008 03:41
Post #173 

Bagheera


Grupa: czysta krew..
Postów: 4378
Dołączył: 20.07.2005

Płeć: Kobieta



QUOTE
Report: WB says No Decision Yet Made on "Deathly Hallows," Kloves Back as Screenwriter

Posted by: Sue
January 14, 2008, 12:05 PM

A follow up today regarding the rumor on a possible two part film of Harry Potter and the Deathly Hallows. Empire magazine is reporting WB told them “no decision has been made about Harry Potter and the Deathly Hallows.” Also, Empire states Steven Kloves will be back as screenwriter for the final Harry Potter movie [...].
The Leaky Cauldron

Ten post był edytowany przez owczarnia: 20.01.2008 03:43


--------------------
Welcome back, plus one. we missed you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
abstrakcja
post 31.01.2008 20:29
Post #174 

Reborned. Siódma z O6.


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 801
Dołączył: 27.07.2007
Skąd: Wszędzie

Płeć: Kobieta



2 części nie, błech, nie rozdrabniajmy już, ale gdyby film trwał tak z 4 godziny, to oburzona bym nie była wink2.gif. W sumie przeciętny człowiek mógłby się na nim trochę wynudzić, ale cóż... Harry Potter nie jest dla przeciętnych ludzi, tylko dla tych, którzy go rozumieją i kochają! smile.gif
Nie no.
Nie mam pojęcia co możnaby wyciąć, nie zmieniając przy okazji zanadto treści książki. Przecież w DH praktycznie na każdym kroku jest coś ważnego, a wszystko stanowi jeden, zwarty ciąg. Wyciąć Gringotta? O NIE. Łapy precz. Przecież to jedna z najważniejszych scen. Mniej kłótni , dialogów trójcy i szwędania po lesie. Pare pierwszych rozdziałów możnaby mocniej okroić. A epilogu niech lepiej się nawet nie łapią. Bo coś czuję, że to będzie porażka w ich wykonaniu. ;]
Z resztą... ten epilog w ogóle do mnie nie przemówił, za krótki, zbyt banalny... nie spodobał mi się. A w wersji filmowej lepiej nie będzie.


--------------------
Jedyną stałością jest zmiana.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ponury
post 04.02.2008 20:43
Post #175 

Kafel


Grupa: Magiczni Forumowicze
Postów: 17
Dołączył: 06.08.2007
Skąd: Ruda Śląska

Płeć: Mężczyzna



"Spekulacjom na temat tego, kto wyreżyseruje ostatnią ekranizację przygód Harry'ego, nie ma końca. Jak zapewne wszystkim wiadomo, po zdementowaniu pogłoski o zajętym ekranizacją Hobbita del Toro, głównym podejrzanym jest teraz Steven Spielberg. W wywiadzie dla TeleTex znany z roli Vernona Dursleya aktor Richard Griffiths przyznał, że Spielberg rzeczywiście może być brany pod uwagę.

Bycie w filmie Spielberga to świetna rzecz. Mój agent prowadził z nim rozmowy, więc wszystko jest możliwe. (...) Nie występuję w szóstym filmie, więc chciałbym większą rolę. Spytałem J.K. Rowling, czy mogłaby napisać więcej o Vernonie i powiedziała "nie".

Tak więc wuja Vernona z pewnością nie zobaczymy w Księciu Półkrwi, zaś nazwisko reżysera Insygniów Śmierci nadal pozostaje zagadką, choć ostatnie doniesienia wskazują właśnie na Spielberga. O tym, że to prawdopodobnie Spielbergowi przypadnie zaszczyt nakręcenia siódemki pisze także włoski portal poświęcony Radcliffe'owi."

źródło: Hogsmeade.pl a ci mają źródło z mugglenet.com

Spielberg rezyserem HP7 *,* ja byłbym happy. No ale nie wiadomo kto ostatecznie zostanie rezyserem "Insygnii Śmierci". Steven zrobiłby napewno świetnie "Bitwe o Hogwart", se zobaczcie scene wyjścia maszyny w mieście w filmie "Wojna Swiatów" i przedłużcie ta scene o jakieś 10 minutek i zamieńcie otoczenie na Hogwart a z ufo zróbcie stado śmierciożerców *,* kurde, marzenia xDDD w książce przez prawie cały rozdział harry gdzies biegał i gadał no ale producenci bedą chcieli efektownie przedstawić wojne więc zrobią wszystko by wszystkim opadły szczeki w kinie tongue.gif

Kurde, nie bedzie Dursley'ów :/ szkoda...

Czy Ty myślisz trochę? Na Głównym o bitwie o Hogwart?! Tym razem tylko przeniosę, ale jak mamę kocham, następny nie przejdzie ulgowo.

ponurak: sorki Owczarnio, ale ja żadko wypowieadam sie na tym forum więc nie wiem wszystkiego... zresztą tylko wymieniłem nazwe rozdziału z HP7 a i tak chyba kazdy książke przeczytał ale niech bedzie.

Nie niech będzie, tylko na Głównym wisi WYRAŹNE ostrzeżenie, podpięte i oznaczone najbardziej jak się da. Zakaz spojlerowania do 10 lutego. Bezwzględny.

Ten post był edytowany przez owczarnia: 05.02.2008 07:18


--------------------
user posted image


Przed nami mroczne i niespokojnie czasy...trzeba będzie wybrać między tym co dobre a tym co łatwe...


Save the cheerleader! Save the world!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

22 Strony « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
 


Kontakt · Lekka wersja
Time is now: 04.06.2024 19:00