Help - Search - Member List - Calendar
Pelna wersja: Fotki Z Czary Ognia
Magiczne Forum > Harry Potter > HarryPotter.org.pl > Wasze zdanie...
Pages: 1, 2, 3
kkate
Warner Bros opublikowało dziesięć bardzo ciekawych fotek z "Czary Ognia". Możemy na nich zobaczyć m.in. wszystkich uczestników Turnieju Trójmagicznego, Hermionę, Rona i rogogona węgierskiego smile.gif W newsie także co nieco na temat zwiastunu filmu...

Oto zdjęcia: (kliknij, aby powiększyć)


user posted image

Harry stojący obok Dumbledore'a

user posted image

Hermiona na Balu Bożonarodzeniowym, w dziwnie różowej (?) sukience

user posted image

Ron w szacie wyjściowej

user posted image

Wiktor Krum
user posted image

Cedrik Diggory

user posted image

Fleur Delacour

user posted image

Rogogon węgierski

user posted image

Czara Ognia i uczeń wrzucający do niej swoje nazwisko

user posted image

Bliźniacy próbujący wrzucić swoje nazwisko do Czary

user posted image

Labirynt z trzeciego zadania

***

Pojawiły się informacje, że pierwszy zwiastun filmu ma być dostępny w internecie już w ten weekend! Filmik będzie można ściągnąć ze stron potterowskich oraz witryny apple.com w formacie .mov, odtwarzanym na programie Quick Time. Tak więc, jeśli nie posiadacie tej aplikacji, jak najszybciej wejdźcie na stronę <a href='http://www.apple.com/quicktime/' target='_blank'>http://www.apple.com/quicktime/</a> i ją ściągnijcie. Co do zwiastunu - nie możemy się doczekać! smile.gif
Meg
Cześć wszystkim!Jestem Meg, świeżo dołączona pomocniczka Magicznej Redakcji! Zdjecia sa fajowskie, ale Krum brzydki...ueee...Cedrik jest tylko w porządku, a Fleur przymłoda... i co z tą sukeinką Hermiony??? I jej ulizanną fryzuką??:-] Podro dla wzystkich!!!
Klaud ze Slytha
Rum jest brzydki? Rum może być co najwyżej niesmaczny. Nie wiem, nie próbowałam. W każdym razie...
Edit: Widzę poprawione, aż pogrubione nazwisko gościa-chodzącego-jak-kaczka. Ano Krum. Zresztą, rum też. Niewiadomo, czy Krum go nie podpija po kryjomu.

Dalej jestem zdania, że Potter wygląda, jakby się naćpał.
Co do Granger to nie mam zdania.
Weasley - muahahahah biggrin.gif Przepraszam, nie mogłam się powstrzymać. Urocza mina i urocza sukien... szata wyjściowa.
Krum mnie też nie zachwycił. Myślałam, że będzie mieć dłuższe włosy.
Cedric może być.
Fleur... hmm... wyobrażałam ją sobie inaczej, ale niech tam... najgorsza nie jest.
Rogogon - smoczuś! Trochę mało groźnie wygląda. Mogło być gorzej.
Czara ognia za to taka, jaką sobie wyobrażałam. Pełne zadowolenie.
Labirynt jak labirynt.

Zresztą... wygląd postaci mi obojętny jest. Ważne, żeby było dużo Severusa ^^
Pinki
Hmmm....
Hermiona--co to za fryzura!
Wikuś-ładny ciut za stary ale spoks
Cedrik---o Boże! Istna tragedia!
Fleur- i ona ma być po części willą?
Roguś-- może być
Czara Ognia- super
Labirynt--nic nadzwyczajnego
Moonchild
Cedrik i Krum beznadziejni. Szczególnie Cedrik... Jeszcze ta dziwna mina... smile.gif
Ale za to czara, labirynt i smok są całkiem fajnie zrobione.
Pszczola
Hmmm....Co oni zrobili z Harry'ego? Centymetr krotsze wlosy i wygladalby dobrze..ehh... Natomiast inne zjecia? Wlasciwie to nie mam zarzutow,ale rzeczywiscie, Hermiona moglaby miec niebieska badz tez srebrzysta sukienke, a nie jakas taka...rozowa. Po ostatnim filmie bedzie mozna wywnioskowac,ze to jej ulubiony kolor O_o Krum i Diggory wygladaja mniej wiecej tak jak sobie ich wyobrazalam, az sama sie zdziwilam, natomiast wyobrazenie Fleur mialam zgola inne. Coz, co z tego wyjdzie zobaczymy juz za pol roku ;)
Agnessa
super...zdjecia nie wywolały wrazenia,ale zwiastunu nie mogę się doczekać ^^.
C do zdjec:Krum do dupy wyszedł i Fleur jakaś taka..nie wiem..co w niej ładnego? blink.gif
Magya
Wszystko przejdzie ale Hermiona i Roniaczek to istna tragedia! MA-SA-KRA
Róż nie pasuje Hermionie jakoś dry.gif A Ron... chyba jest tranwescytą wink.gif
Ania*
Też chciałam dodać te zdjęcia, Kkate tongue.gif
Hermiona miała mieć błękitna suknię, nie różową.. fuj!
Fleur nie jest za piękna huh.gif
Myślę, że powinna mieć rozpusczone włosy, tak jak wille.
Krum mógłby mieć dłuższe włosy, tak dziko biggrin.gif
Ale moim zdaniem czara jest zrobiona dziwnie.. myślałam, że bedize to małe, drewniane naczynei stojace na jakmś bogato rzeźbionym stołku czarodziej.gif
Nie jest źle.. ALE RON DO FRYZJERA! Harry też wink.gif
Miwako
A ja nadal czekam na fotki Snape'a i Dracona dry.gif
Marcin85
myslalem ze cedrik byl jakis taki przygarbiony i niezdarny jak lazil po ziemi... A tu wyglada b. dobrze. A labirynt chyba z deka duzy jest.
Agnessa
QUOTE(Marcin85 @ 08.05.2005 07:28)
myslalem ze cedrik byl jakis taki przygarbiony i niezdarny jak lazil po ziemi... A tu wyglada b. dobrze. A labirynt chyba z deka duzy jest.
*


Jakby nie było,to labirynt miał byc na boisku Qudditcha (nie wiem jak sie pisze)..a boisko nie było takie duże.W pierwszej czesci widac boisko znakomicie.... >_>
kkate
Zgadzam się z wami smile.gif Dziwnie wielki ten labirynt.

QUOTE
A ja nadal czekam na fotki Snape'a i Dracona


Mogę ci na 100% powiedzieć, że takowych jeszcze nie publikowali. Szkoda.


voldzia
a mi sie nie otwieraja oO co jest? w ogole

ich nie widze, ani w powiekszeniu, ani w tej miniaturce


border='0' style='vertical-align:middle' alt='dry.gif'

/>
kkate
Eee.... serwer padł? No tak, chyba linki trzeba będzie zmienić dry.gif

EDIT: No i macie wink.gif
Eden_ka
A mi o dziwo wszystko pasuje (oprocz labiryntu, bo jak mial byc na boisku to takim go sobie wyobrazilam). I Krum i Fleur mogą być... Ron wyglada jak chart, ale przyzwyczailam sie już do jego dziwnego wyglądu.
kubik
Hmmm Och Fleur :love:
Kurna sie nie dziwie sie Billowi sie nie dziwie. Niech ja bierze i przed ołtarz zaciagnie puki ona go jeszcze chce hehehe

Oho, kubik ma nową miłość tongue.gif/kkate
Pottermenka
Ej no - Cedric mial byc przystojny - - '

Labirynt robi wrazenie
Child
wszystko jest względne. to czy kolo jest przystojny, czy nie - takoż.

QUOTE
myslalem ze cedrik byl jakis taki przygarbiony i niezdarny jak lazil po ziemi...
Z Krumem ci się pomyliło ;p
Makare
Jak dla mnie Cedrik może być, ale Krum nie zbyt. Mam nadzieje że ten film będzie naprawde bardzo fajny. Już się nie moge doczekać.
voldzia
szanowny pan POtter - bez zmian tongue.gif tzn. taki jak zawsze
panna Granger - a niech i sie w rozowa sukienke ubierze, tylko niech bedzie Hermiona a nie jakas czirliderką wyciagnieta z amerykanskiego koledzu.
Ron- wlosy ma jakies dlugawe i sie upodobnil troche do swojego szczura z 3 klasy, ale niech bedzie.
Krum- mi sie ten Krum skojarzyl z jakims wypielegnowanym Justinem, a nie z graczem o gburowatym spojrzeniu i zarosnietych brwiach
Fleur- wille mialy byc piekne i olsniewajace, a ona jest jakas taka niewyrazista. no, nie willowata po prostu tongue.gif
Cedrik - i to za nim w ksiazce przepadala co druga dziewczyna w Hogwarcie? no to chyba inny gust ode mnie tam maja. chociaz dziwne ujecie, i moze przez to nie widze na tym zdjeciu nikogo interesujacego.
smok - mi on wyglada jakby byl namalowany tongue.gif, ale to tylko tak na zdjeciu pewnie :]
czara - zupelnie inaczej sobie ja wyobrazalam
labirynt - jakie to wielkie tongue.gif. ale jak taki byl zamysl rezysera to niech i taki wielki bedzie tongue.gif
Raistlin
Mi się jakoś Krum kojarzy z takim jednym dresiarzem z mojego osiedla smile.gif Właśnie przez te krótkie włosy i srogą mine. Uważam, że ci co wybierali stroje to nie czytali książki(chyba). A co do Fleur to taka jakaś zwyczajna (może zwyczajna nie, ale nie olśniewa).
Pottermenka
Fleur jest calkiem ladna - nie przesadzajcie.

No i widzisz voldziu ? - abdolutnie trafiona opinia o Cedric'u
avalanche
Fleur powinna grać

pełna wdzięku

zachwycająca

ril blondi gerl

Britni!

nawet francuski akcent by sobie wyrobiła. co to takiego. i tak mówi niezrozumiale biggrin.gif
Pottermenka
Zniewalajaca moze nie jest ale brzydka tez nie... albo to tylko takie ujecie ; >

PS. - Widac jej tapete ; /
karolka
jesli chodzi o harry'ego, to zgadzam sie, ze wyjscie do fryzjera by mu dobrze zrobilo. hermi wyglada nawet nawet, ale ta sukienka... kruma wyobrazalam sobie przygarbionego (tak jak wiekszosc juz mowila) i z dluzszymi wlosami. cedrik, no coz... nie oczarowal mnie,a co do fleur, to jest taka pospolita. moim zdaniem nie pasuje na wille (powinni wziac mnie biggrin.gif ).
Eden_ka
laugh.gif wyobrazam sobie Britney w HP jako FleurXD.

Wg. mnie ta dziewczyna jest dobra. Ładne ma oczy XD i nie jest przeciętna. Chce zobazyc zdjecie z planu gdzie ma 'rozwiany włos'!
vigga
1. ale on beznadziejnie wygląda
2. nokoment
3. j.w.
4. czy on ma krzaczaste brwi? nie wydaje mi się...
5. przejdzie w tłoku
6. no nie wiem, nie wiem...
7. to ma być smok?! tożto jakaś nędzna imitacja! jaszczurka! ble
8,9. jakieś takie sztuczne
10. fajny, tylko strasznie ogromny.
Aylet
Jejq,co oni sobie mślą! Przecież ta niby Fleur jest beznadziejna! Wogóle się nie nadaje! Tak samo Krum - i to ma być piękne? Przecież dziewczyny podobno za nim szalały! A za takim kimś? O rety... Z tej trójki to tylko Cedrik mi się podoba biggrin.gif a reszta... uff... za to trailer świetny tongue.gif
Madleen Jill Kay Whitecolumbelux
Harry-fryzura ala Frodo z Władcy, jak się z bliska przyjrzałam to dostrzegłam niebieskie oczy...może to zmienią komputerowo, czy coś, bo na razie to tragicznie wygląda. I popieram zdanie pozostałych. Wizyta u fryzjera dobrze by mu zrobiła.
Hermiona-tutaj nie widać tak bardzo jej okropnej sukienki, więc nie jest tak źle. I co ciekawe, to podoba mi się jej fryzura. Tylko...taki jakiś ma dziwny wyraz twarzy...
Ron-po przejściu prerwszego szoku związanego z jego włosami stwierdziłam, że przynajmniej szatę mu zrobili w mairę podobną do opisywanej w książce
Krum- z daleka kojażył mi się z Beckhamem. Z bliska...taki jakiś wyraz tważy Crabbea, za krótkie włosy...no taki jakiś niezbyt.
Cedric- tutaj wyszedł ochydnie, ale tak na inncyh zdjęciach jest ładny
Fleur- może nie wygląda jak wila( zresztą ona wilą nie była, tylko wnuczką wili ), ale ładna jest. Ma taki...dziewczęcy urok. Ciekawi mnie tylko postać za nią. To chyma Maxime.
Smokuś-jak smokuś. Taki sobie.
Czara pierwsze ujęcie- no tak...czara to pierwsza rzecz, która mi się naprawdę podoba w tym filmie. Wedłóg mnie bardzo dobrze ją zrobili.
Czara drugie ujęcie-tutaj też nieźle. Tylko bliźniacy mogliby podobie nak Harry i Ron iść do fryzjera. Przydała im by się taka wizyta.
Labirynt-fajny. Trochę duż, ale fajny
grlouiee
Yyyy, inaczej sobie to wszystko wyobrażałam ! dry.gif
Tomak
Jedynie Hermiona(przecierz sie mieli wystroic na ten bal) i Ron wygladają jakos Pozostali bladzi i beznadziejni jak nie wiem co, jakies badziewne te ujecia

Smoczek fajny
Czara -tak sobie to wyobrazalem
Labirynt- wielki jak cholera a miał rosnac tylko na boisku do quidditcha
Eowina
Wedlug mnie w tych zdjeciach jest cos nie tak. Fleur mi się nie podoba. A Krum? Inaczej go sobie wyobrazalam, tak samo czarę ognia. Natomiast Hermiona wyglada w porządku(chociaz ma rózową sukienkę wink.gif )
Verita
Z tych wszystkich zdjec tylko Krum mi sie najbardziej podoba. Mniej wiecej tak go sobie wyobrazalam.
Cederik ujdzie, chociaz powinien byc troche przystojniejszy.
Fleur.... ladna dziewczyna, ale nie nadaje sie za bardzo do tej roli. Zobaczymy jak bedzie grac.
Czara ognia ujdzie, chociaz ten ogien bardziej mi wode przypomina.
A labirynt jest zwyczajnie za duzy.
kkate
Warner Bros udostępniło kolejną dużej rozdzielczości fotkę z filmu "Harry Potter i Czara Ognia". Widzimy na niej Harry'ego, Rona i Hermionę siedzących przed kominkiem i najprawdopodobniej czekających na pojawienie się Syriusza.

Oto zdjęcie (kliknij, aby powiększyć)

user posted image

Na pierwszy rzut oka widać, że Harry, Ron i Hermiona ubrani są w piżamy (lub przynajmniej szlafroki). Ciekawe więc, czemu Hermiona na na sobie, jeśli się dobrze przyjrzeć, różowe buty pasujące do jej stroju... :] No cóż, moim skromnym zdaniem w tej chwili w tej postaci jest za mało Hermiony, a za dużo Emmy Watson. To, że Emma lubi ubierać się w róż, ma średnio pokręcone włosy kolorem coraz bardziej zbliżone do blondu, nie znaczy, że Hermiona ma tak wyglądać... W końcu do czego jest charakteryzacja? Wiele osób narzeka też, że Daniel Radcliffe w żadnym z filmów nie nosi zielonych soczewek kontaktowych, pozostając przy swoich naturalnych, wyraźnie niebieskich oczach. Ale cóż zrobić, skoro nie mamy na to wpływu...
Verita
Bo kolor różowy teraz modny a Hermiona na topie musi być.
Cóż w 7 części bedzie ona długonogą blond pięknością wink.gif
Pszczola
No coz, jak na moj gust, to charakteryzator i rezyser maja tutaj ostatnie slowo, wiec nie musimy zakladac,ze to akurat sa upodobania aktorow. A rozowe (brrr......) buty? No coz, moze ma takie bambosze nocne? ;P Rozowe pizamy sie zdarzaja,wiec mozna to przezyc ^^""

Ale serio, gdzie te blond wlosy? O_o Normalne wlosy, dziewczyna rosnie, to i wlosy sie moga rozjasnic, a ja i tak tego nie widze. Po prostu w 2 pierwszych czesciach miala tak ukladane wlosy,ze wydawaly sie ciemniejsze. Ja tez jak sobie zakrecam ciemniejsze sie robia O_o Ja bym sie jedynie martwila o ten makijaz, ale znajac dziewczyny, one tez sie pomadkuja na noc, wiec mozna przebaczyc. Tylko roz na wargach Harry'ego? ^^"""
Coz, to zdjecie moze ujsc. Jedynie kominek mi sie nie podoba. Wyglada bardziej jak grill. No i te wlosy Harry'ego O_o Tego nie moge nadal przetrawic.
Luna Fletcher
Różowych butów Hermiony bym się nie czepiała. W końcu Rowling nie napisała w jakich trzewiczkach siedziała ona przed kominkiem w tą noc i czy w ogóle je miała. Jeśli chodzi o włosy to też sądzę, że czepianie się o to jest przesadą. Są brązowawe i kręcone i to jest najważniejsze. Gdyby Emma miała je czerwone i obcięte na jeża to zrozumiałabym pretensje. Co do kominka to również mi się nie podoba. Mnie się wydawało, że będzie to pięknie zabudowany duży, staroświecki kominek a to wygląda jak, no cóż nie umiem znaleźć odpowiedniego słowa. Mimo wszystko nadal liczę na wspaniałość filmu. Pewnie znowu się rozczaruję ale można pomarzyć. czarodziej.gif
Verita
Skoro filmy nie sa wierna ekranizacja ksiazek, moze ich tworcy postanowili Pottera zrobic niebieskookiego dry.gif
A w filmach kazdy bohater idzie spac z makijazem, a faceci to metroseksualisci.
Pszczola
Heh ;P Wiem, ale dobra charakteryzacja, to taka, ktorej nie widac.

A mnie podoba sie,ze Daniel ma niebieskie, a nie zielone oczy. Po pierwsze, badajac 11-letniego chlopaka bez wady wzroku, okulisci mogli miec jakies obiekcje co do noszenia kontakotw przez dzieciaka, a obrobka komputerowa za droga. A tak, wyglada to naturalniej i calkiem dobrze. I jest przynajmniej jakies rozroznienie Dan-Harry.

Ale wiecie co? Nigdy nie spotkalam faceta o zielonych oczach. A chcialabym *_*
Verita
Cóż... nie stać ich na dobrego charakteryzatora tongue.gif

Co do kontaktow. Szkla kontaktowe nie musza korygowac wzroku, mozna ja przeciez nosic aby zmienic sobie kolor teczówek. I nie sadze aby komus kto nie ma zadnej wady zaszkodzily takie kolorowe kontakty.
Poza tym kolor oczu Harry'ego jest dośc charakterystyczny, więc sądze że powinni mu wsadzić w oczy te zielone szkła.

A co do zielonookich facetów. Ja spotkałam i świetnie to wygląda biggrin.gif
Pszczola
*_*

Wiem,ze nie trzeba miec wady wzroku, ale dzieciom nie pozwalaja nosic szkiel. No, nie wiem jak w GB, oni maja inne wszystko ;P Ale w Polsce by nie pozwolili. Niektorzy maja obiekcje, nawet jesli dorosly takie szkla nosi.

I nie stac ich, bo i tak skracaja film ;/
grlouiee
Hermiona - no cóż róż najmodniejszy w tym sezonie xD, ale najgorzej nie jest
Fluer - inaczej sobie ja wyobrażałam, ale jest spoko nawet smile.gif
Czara Ognia - maskakra...
Inne zdjecia bez zastrzeżeń tongue.gif
Kathelin Jones
Całkiem całkiem są te zdjątka, tylko takie jakieś...Nie wiem jak to nazwać... unsure.gif wacko.gif blink.gif dementi.gif
kkate
Nowa porcja zdjęć

Kolejna, tym razem spora porcja zdjęć z "Czary Ognia". Wygląda na to, że poznaliśmy już wygląd prawie wszystkich nowych postaci.


Przed drugim zadaniem

Barty Crouch

Palące się namioty

Cedrik Diggory

Cedrik w kapturze

Cho Chang


Cho w szaliku

Dumbledore coś pokazujący

Dumbledore nad myślodsiewnią

Wnętrze namiotu Weasleyów


Igor Karkarow

Wiktor Krum

Szalonooki Moody

Moody i Harry

Uśmiechnięty Harry



Źródła: HPANA, Veritaserum
LenatKa
no jaaaaa;/ czy oni nie mogliby znaleść japonki/chinki/wietnamki/koreanki chociaż ciut...ładniejszej? to ma być ta bardzo ładna Cho Chang? ech;/ a co do tamtego zdjecia z kominkiem to...zeczywiscie, powinni Emmie troszke przyciemnic wlosy, bo ja mam taki kolor a o ile mi wiadomo, to naturalny blond- ani ciemny ani jasny. Roz jest w modzie, wiec ja sie nie czepiam. a co do Dana... ja od czasow 3-czesci czekam na kruczoczarną czerńbiggrin.gif a nie na ciemny brąz. Bo oczy to już przeboleję, ale brązowe włosy? nigdy... a Ron? gdyby nie długość włosow, byłoby super.
..:::Eris:::..
Popieram wyżej. Szczerze mowiąc wyobrażałam sobie Cho, nie co... no ładniejszą. Ta aktorka jest taka sobie. Co do zdjęcia "Świętej Trójcy" przy kominku, to też uważam, iż to jest przesada, aby Hermiona miała blond włosy. I jeszcze ten róż... halo! To jest Hermiona, nie jakaś przypuśćmy Parvati Patil...
Pszczola
Uuuhaa.... wrazenia mieszane. Karkaroff...no coz, inaczej go sobie wyobrazalam,ze zobaczymy jak zagra. Moody przypomina faceta scigajacego wilki w "Wolf's Rain" ;P Tylko co to ma byc za oko!? Choroba, to wyglada jak zabawka z joke shopu -_-" Fleur...filigranowa panienka, calkiem ladna, niezla figura, ale nie jest olsniewajaco piekna. Zobaczymy,zczy ja podkoloryzuja. Cho, calkiem ladna ta aktorka, a poniewaz Harry z nia skonczyl, przepiekna byc nie musi.
Dumbledore pokazuje chyba Czere Ognia ^^". "Usmiechnietego Harry'ego" chyba troche wyretuszowali ;P.
No coz, nie jest tragicznie. Tylko material do kostiumow championow jest taki...koszulkowy ^^"""
ju-chan
Co do zdjęć, to oczywiście "kilka" zastrzeżeń mam.
Po pierwsze primo: Fleur EAT SOMETHING!!! Ta dziewczyna ma nóżki jak patyczki, naprawdę. Dmuchniesz na nią i się dziewczyna przewróci. Ja wiem, że jest aktorką i że te muszą dbać o linię, ale bez przesady!
Secundo (a może duo?): Hermiona... Zrobili z niej laskę jak się patrzy. W pierwszej i jeszcze drugiej części, dziewczyna miała szopę w mysim kolorze zamiast włosów, a teraz zrobili z niej prawie blondynkę, której włosy układają się w piękne, gładkie i nienaganne fale. Z takim wyglądem może w konkursie na Miss Gryfindoru startować!! I jeszcze ten wszechobecny róż, bleee... Przez to, że tak ją teraz upiększyli, nie ma aż takiej niesamowitej przemiany i różnicy w wyglądzie podczas balu. Tyle o Hermionie.
Ron - zawsze go lubiłam i będę lubieć, choć kudły ma trochę za długie wink.gif i współczuję mu serdecznie tej, jakby to powiedzieć... no... na pewno wyjątkowej szaty wyjściowej biggrin.gif
Harry - dzięki Bogu, że mamy już XXI wiek, wizażystów i nowoczesną technologię komputerową, która sprawia, że Dan Radcliff w niczym nie przypomina typowego nastolatka przchodzącego burzliwy okres dojrzewania (ZERO pryszczy - trzeba się go spytać czego używa do pielęgnacji twarzy? Może Photoshop'a??) za bardzo wymuskany, za mało kruczoczarny i zielonooki. Nigdy go nie lubiłam, niestety :/

Tyle.
Sir Estuans Interis
Dlaczego Bartemiusz Crouch wygląda jak podstarzały Adolf Hitler? Te włosy zaczesane na bok no i.. Ten wąsik ach ten wąsik. po prostu Hitler wiele lat później
To jest "lekka wersja" zawartosci forum. By zobaczyc pelna wersje, z dodatkowymi informacjami i obrazami kliknij tutaj.

  kulturystyka  trening na masę
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.