Help - Search - Member List - Calendar
Pelna wersja: [muzyka] Elektronika
Magiczne Forum > Kultura > Muzyka
Pages: 1, 2
GrimmY
chciałbym zapoznać forumową tłuszczę z soundtrackiem z animatrixów. powiem krótko - warto ściągnąć (wiem, że Ahmed się odważy, innych też zachęcam).
click
(po wejsciu w link klikamy na 'download')
nutrias
Polecam grupę housowo-danceowo-elektroniczną Freemasons. Tworzą wspaniałe, jak dla mnie, remixy kawałków. Przyznam, że uwielbiam ich słuchać smile.gif

Tak dla smaku wrzuciłem jeden kawałek

http://rapidshare.com/files/35942418/Freem...yttle_.mp3.html
nutrias
nowa plyta The Chemical Brothers rozpierdala - ze sie tak brzydko wyraze.
Ahmed
Z przykrością stwierdzam, że ten album ssie. Już dawno wylądował w koszu. Nie spodziewałem się tak słabej produkcji po Chemical Brothers. Nawet kolaboracje z Klaxons i Midlake nie polepszają sytuacji. Dwanaście bezpłciowych kawałków, wśród których nie sposób znaleźć choćby jedną dobrą kompozycję. Cienizna.

W muzyce elektronicznej 2007 niepodzielnie rządzą Francuzi. Dwa świetne, taneczne albumy:
Justice - Cross
Simian Mobile Disco - attack decay sustain release
Nic dodać, nic ująć. Na parkiet marsz!

Na uwagę zasługuje również Kanadyjczyk tworzący pod pseudonimem Caribou. Jego 'Andorra' to zbiór ciepłych, melodyjnych kawałków. [zwróćcie uwagę na budowę utworów, koleś ma naprawdę świetne wyczucie i garść niebanalnych pomysłów!]
nutrias
wlasnie, Justice podobno swietne. sprawdze dzisiaj smile.gif

a co do TCB. mi sie bardzo podoba. stwierdzam, ze jest to ich najlepsza plyta [jak dla mnie oczywiscie ;p]



Tom Snare 'Tom Snare's World'. Album nie nowy, bo z 2006, ale mozna go z przyjemnoscia wysluchac i rownie dobrze sie przy nim pobawic. Polecam kazdemu kto lubi klimaty house.
Myśka
QUOTE(Ahmed @ 16.07.2007 02:44)
Dwanaście bezpłciowych kawałków, wśród których nie sposób znaleźć choćby jedną dobrą kompozycję. Cienizna.


przesadziłeś smile.gif ja się świetnie bawię do the salmon dance, saturate i we are the night. 3/4 płyty uważam za przyjemne i warte przesłuchania.

simian mobile disco - ślinię się do it's the beat i hustler.
GrimmY
QUOTE(Ahmed @ 16.07.2007 03:44)
Z przykrością stwierdzam, że ten album ssie. Już dawno wylądował w koszu. Nie spodziewałem się tak słabej produkcji po Chemical Brothers. Nawet kolaboracje z Klaxons i Midlake nie polepszają sytuacji. Dwanaście bezpłciowych kawałków, wśród których nie sposób znaleźć choćby jedną dobrą kompozycję. Cienizna.

W muzyce elektronicznej 2007 niepodzielnie rządzą Francuzi. Dwa świetne, taneczne albumy:
Justice - Cross
Simian Mobile Disco - attack decay sustain release
Nic dodać, nic ująć. Na parkiet marsz!

Na uwagę zasługuje również Kanadyjczyk tworzący pod pseudonimem Caribou. Jego 'Andorra' to zbiór ciepłych, melodyjnych kawałków. [zwróćcie uwagę na budowę utworów, koleś ma naprawdę świetne wyczucie i garść niebanalnych pomysłów!]
*


co do albumu chemików powiem tak - albumu nie wyrzuciłem, zdecydowanie nie jest rewelacją. kawałek promujący płytę 'do it again' jeszcze jakoś ujdzie jeśli go oglądosłuchać za pomocą teledysku, ale im dalej w las tym gorzej (a tak przy okazji to pomysł na didełoklip żywcem zerżnięty z fatboy slim'a). jestem święcie przekonany, że w przypadku tej płyty braciom chodziło bardziej o to, żeby po prostu coś wydać po tym, jak przy okazji 'push the button' WRESZCIE ktoś docenił ich muzykę na miarę grammy. piszę wielkimi literami, bo najlepsze i przełomowe (nie lubię tego słowa) albumy wydali hm 10 lat temu? piszę z pamięci, ale było to już dawno.

z propozycji ostatnio znalezionych proponuję anglika "bonobo", przyjęte i lekkostrawne spokojne granie, w sam raz na (dosłownie) nicnierobienie wink2.gif zainteresowanych odsyłam do last.fm'a w celu przesłuchania próbek.
Ahmed
dobra. przesadziłem. 'do it again' po obejrzeniu teledysku mnie rozwaliło, a 'salmon dance' równie przednie. ale dwa świetne kawałki nie wystarczą, żeby wychwalać całość. zdania więc nie zmienię, album słaby z pewnymi przebłyskami dawnego geniuszu.

zawiodłem się również na nowym the go! team. singiel promujący był bardzo obiecujący, ale po zapoznaniu się z całością materiału stwierdzam, że to najjaśniejszy moment na całym 'Proof Of Youth'. Brzmi bardziej jak zbiór b-side'ów z 'Thunder! Lightning! Strike!' Szkoda. Hitem lata wciąż pozostaje Calvin Harris 'Acceptable in the 80s' [!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!]
Ahmed
Odkopuję stary, dobry temat o elektronice, bo ostatnio znowu przysiadłem do klasyki elektronicznych dźwięków. Mianowicie:

Amon Tobin - ojciec chrzestny nu-jazzu związany z legendarną wytwórnią Ninja Tunes. Zapoznałem się z debiutanckim 'Bricolage' (przełomowy rocznik '97 - DJ Shadow i jego Endtroducing). Brazylijski temperament w połączeniu z mistrzowską samplerką i jazzującymi dźwiękami. I teraz mam ochotę na ciąg dalszy, czyli Permutations i Supermodified.

Underworld - fani Trainspotting na pewno kojarzą kawałek 'Born Slippy NUXX' - 9-minutowy parkietowy absolut. Od siebie polecam przełomowy album 'dubnobasswithmyheadman' - mroczna elektronika z mocnym acid-house'owym akcentem.
MisieK
http://www.lastfm.pl/music/Kammerflimmer+Kollektief fajne, no i będą na OFFie xd choć wlasciwie nie wiem gdzie to wsadzić XD
GrimmY
QUOTE(Ahmed @ 23.03.2008 22:30)
Odkopuję stary, dobry temat o elektronice, bo ostatnio znowu przysiadłem do klasyki elektronicznych dźwięków. Mianowicie:

Amon Tobin - ojciec chrzestny nu-jazzu związany z legendarną wytwórnią Ninja Tunes. Zapoznałem się z debiutanckim 'Bricolage' (przełomowy rocznik '97 - DJ Shadow i jego Endtroducing). Brazylijski temperament w połączeniu z mistrzowską samplerką i jazzującymi dźwiękami. I teraz mam ochotę na ciąg dalszy, czyli Permutations i Supermodified.

Underworld - fani Trainspotting na pewno kojarzą kawałek 'Born Slippy NUXX' - 9-minutowy parkietowy absolut. Od siebie polecam przełomowy album 'dubnobasswithmyheadman' - mroczna elektronika z mocnym acid-house'owym akcentem.
*


amon tobin zacnym jest o/. permutation jest trochę hm cieższą? nie, to chyba złe określenie, ale da się słyszeć, że facet zmierza ku czemuś innemu niż bricolage, chociaż nadal jest jazzująco ("nightlife"!).

od siebie wrzucam mojego dzisiejszego "znajdźka", czyli coldcut'owy remix utowru "grief" ryuichi sakamoto (taki pan robiący muzykę do filmów nie zawsze popularnych) - click.
Child
przygotujcie sie na nawracanie na combichrist. po pijaku moja tolerancja dla tego tego wzrasta, jak e^x ;c
GrimmY
a właśnie Eva, dupa zimna ze mnie, bo zapomniałaja na lastefemie napisać abyś podrzuciła inne polecanki kombikrajsta, te które mi wrzuciłaś (electrohead i cośtam under my bed) może nie są uber-wspaniałe, ale bardzo zjadliwe.
Child
cała płyta 'what the fuck is wrong with you people'. w zasadzie wszystkie kawałki, ktore jako taki mi sie spodobały po pierwszych kilku odsłuchach, pochodziły z tej płyty

sauce:
CODE
http://rapidshare.com/files/42266408/upp28-anaconda.part1.rar
http://rapidshare.com/files/42272774/upp28-anaconda.part2.rar


/no i zrobiła ze mnie technomuła! xP/
/edit nr n: :wumpscut: w gdańskim empiku widziałem. koniec swiata ;o/
managarm
'everybody hates you' o wiele lepsze, wiec imho proponowalbym zaczynac od tej wlasnie plyty.
Eva
Co do :Wumpscut: to mam nadzieje, ze mama juz koszulke wyprala czarodziej.gif

Z 'WTF'a moge polecic singla oczywiscie (WTF is wrong with you - kicks ass), Electrohead, Get your body beat, slynne i legendarne Shut up and swallow, Red, Are you connected, God Warrior jak sie najpierw obejrzy filmik o tym samym tytule na YouTube i to by bylo na tyle. Kolejny album ktory lubie - Everybody hates you - This shit will fuck you up, Today i woke to the rain of blood jest calkiem energetyczne, Whos your daddy, Like to thanks my buddies, Happy Fcuking Birthday i moje ulubione z tego albumu The Corps Under My Bed, ktore juz sobie Grimmualdo zjadl. Na WTF jest Another Corps Under My Bed ale niestety posysa po calosci :b No i Sex, Drogen und Industrial to calkiem dobra rzecz jak sie trafi na odpowiedni remix ;> Albumu The Joy Of Gunz nie znam w ogole =b
No i jak kogos interesuje Combichrist to warto tez ugryzc inne projekty Ędiego - Panzer AG i Icon Of Coil (Headhunter Headhunter!).

Ostatnio męczę sporo Apoptygmy Berzerk i jestem w szoku, ze zespol w oryginale tak ssie a remixy tak rządzą tongue.gif Zaraz cos wrzuce dla porownania i bede zdziwiona jesli komus sie bardziej bedzie podobal oryginal..

<serczin>

... oryginal i remix.


Re up: Oho, czesc chlop xd
Child
Ktos kojarzy 'ost' do tego klipu? http://youtube.com/watch?v=eBbC90aZmMA

QUOTE
'everybody hates you' o wiele lepsze, wiec imho proponowalbym zaczynac od tej wlasnie plyty.
własnie znalazłem na 'domowym' kompie i męczę pierwszy kawałek. wooo-ho ^^
managarm
QUOTE(Eva @ 28.03.2008 23:41)
Icon Of Coil (Headhunter Headhunter!).
Icon moze i tak, no ale dlaczego akurat Headhunter, toz to stary kotlet Fronta:P

QUOTE(Eva @ 28.03.2008 23:41)
Ostatnio męczę sporo Apoptygmy Berzerk i jestem w szoku, ze zespol w oryginale tak ssie a remixy tak rządzą tongue.gif
Zespol w oryginale nie ssie az tak bardzo - trzeba lubic maniere wokalisty tongue.gif. No ale rzeczywiscie moimi typami sa jedynie jakies remiksy ich kawalkow;]
GrimmY
QUOTE(Child @ 28.03.2008 22:51)
Ktos kojarzy 'ost' do tego klipu? http://youtube.com/watch?v=eBbC90aZmMA

yelp - voluntary sacrifice

high five
Eva
To coz, Grimmuald, potrzeba Ci jeszcze czego? ;>
Hypacja
Mimo braku entuzjazmu z pewnych stron magicznego, wrzucam jako zajebistą zajawkę, może trochę indiepopową, ale jednak bardziej electro.

http://www.youtube.com/watch?v=2A-fuFeRekE
http://www.youtube.com/watch?v=UYomJbEZG54
http://www.youtube.com/watch?v=cR9KWCssK90&feature=related

W Who`s That Girl słychać mocno sympatię Robyn dla The Knife, żeby nie nazwać tego zrzynaniem, bo to słowo o wydźwięku raczej negatywnym. Jak by nie było to też Szwecja. Może bawili się na jednym podwórku ;] Jak najbardziej wybaczalne, fajny tekst, wokal nieco jakby Paula Abdul albo Madonna, generalnie przełom '80 i '90, wszystko super, choć przecież nic nowego. No i taki głos współczesnej dziewczyny czy coś hyhy.
Cobrastyle w orginale fajne fajne, ale jednak nie tańczyłam do tego pół nocy po mieszkaniu. Ciężkie basy, chwytliwy syntezator w tle, nieco zmieniona melodia wokalu a już na pewno sam głos Robyn wynoszą cover ponad orginał. Mój fejwryt.
Bum Like You trochę w stylistyce Niunia-Timbalanda-Wydana-Za-Ushera ale osobiście bez zastanowienia wybieram to niż te wszystkie Keri Hilson czy Madonny z Justinami.

Indżoj
Neonai
a mi sie nie podoba. wg mnie ociera się o ten przesłodzony pop :F
Child
Epic-necro.

Eva, Danny, Grim[?] - slyszeli nowe Combichrist? Na razie jestem na piatym kawałku [Can't change the beat] i chyba go polubie.
Eva
Pewnie, ze slyszelim. Kickstart the fight bardzo przyjemne, ale ogolnie szału tam raczej nie ma.

Moze sie do Gdyni na koncert wybierzesz? czarodziej.gif
GrimmY
ogólnie spoko, ale ja aktualnie ubolewam nad prodigy nowym. przy okazji 'always outnumbered...' złe nastawienie przeszło mi po kilku przesłuchaniach, teraz mam wrażenie, że im więcej słucham nowej płyty tym bardziej się zniechęcam. meh, pewnie przejdzie jak przyjdzie wiosna ;P
a wczoraj jak nie mogłem spać, to znalazłem to, ma ktoś więcej ich materiału?
Child
QUOTE(Eva @ 06.03.2009 11:24)
Moze sie do Gdyni na koncert wybierzesz? czarodziej.gif
*

Za daleko! D:
Eva
O wez, jedyne 50zl za bilet, ja sie mocno zastanawiam, bo to w srodku tygodnia :/
Child
Jakby co opierunek masz za friko, wikt zaleznie od tego, czy cokolwiek bedzie w lodowce ;d
GrimmY
Rober Rich & B.Lustmord (Brian Williams) - Stalker
płycisko dorwałem przypadkiem, dostałem ją w jako takiej podzięce. anyway, gatunek podpada pod coś takiego jak dark ambient. tym, którzy słusznie ambient kojarzą jako swego rodzaju spokojną odmianę elektroniki, dark ambient najłatwiej zobrazować jako coś hm zupełnie przeciwnego tongue.gif. nastrój na płycie niewesoły, sample pasowałyby mi do jakiegoś horroru typu 'alien', ogólnie jest mrocznie, dziwnie, i mało wesoło, i właśnie dlatego płyta mi się spopodobła. bo jest jakoś inaczej. polecam.
czarownik
Lubię muzykę elektroniczną Jean Michela Jarre, Miles, Moricone. Coraz bardziej muzyka elektroniczna zbliża się do techno.
Katon
No chyba ty.
Dragongirl
Dla mnie Miss Kittin to klasyka !!! polecam- świetna muzyka klubowa czarodziej.gif
Child
nie ma piehrdolnięcia, nie liczy się
GrimmY
QUOTE(Dragongirl @ 16.04.2010 16:32)
Miss Kittin (...) klasyka !!!
*


user posted image
nigga you best be trollin.

also http://www.youtube.com/watch?v=EOMO8W_SIxE.
Eva
QUOTE


user posted image
czarodziej.gif
Child
@pic: what is this, i don't even

unrelated: http://www.youtube.com/watch?v=50rxtdrOJzM

a tak w ogole to na jewtubie poszukajcie kolesia co sie bliix zowie, good shit.
Eva
Na zdjęciu Noel Fielding w roli Richmonda z serialu IT Crowd, jak się dobrze przyjrzysz to jest to ten sam Noel Fielding, który występuje w Grimmowym teledysku. Proste!
Child
Z definicji nie przyglądam się zbytnio mężczyznom.
Eva
A kto Cię tam wie.
Child
Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.
Dragongirl
A widzieliście ten serial Flying Conchords?! Nie ma jak alternatywne spojrzenie na muzykę i rzeczywistość - jakieś ich kawałki piosenek znajdziecie na youtube... A co do muzyki elektronicznej to przypomnijcie sobie kawałki z Akademii Pana Kleksa - niezły industrial - zwłaszcza kawałek z tymi robotami jest niezły! Ta muzyka wg mnie wyprzedziła swoje czasy... biggrin.gif blink.gif

___________________
stare meble
Guardian
"The Friends of Mr Cairo" - muzyka elektromiczna lat 80 -tych - Jona Andersona i Vangelisa,- to warto posłuchać - kto jeszcze nie miał okazjii - zapada w pamieci...

http://www.youtube.com/watch?v=6Ph8hNljOXE

nosi cały czas - akademik - magnetofon szpulowy - wie kto co to takiego? , podłączony do merkury 2x20 i głośniki tonsila - pełen wypas! Cholera lata 80 i to poczatek...
To jest "lekka wersja" zawartosci forum. By zobaczyc pelna wersje, z dodatkowymi informacjami i obrazami kliknij tutaj.

  kulturystyka  trening na masę
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.