Help - Search - Member List - Calendar
Pelna wersja: VII Film 7 tom
Magiczne Forum > Harry Potter > Harry Potter
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Golden Phoenix
Nie gryź blush.gif
Tak sobie tylko powiedziałam...

Ogólnie rzecz biorąc, to ja też mam nadzieję, że nie będzie takich drastycznych cięć smile.gif
Ginnusia
Dlaczego nie chcesz w dworze Malfoyów?
Tzn. ja też nie chcę, bo dwór Malfoyów ma służyć innym celom i wystarczy. wink2.gif
aGuTeK
na pewno Bathilda by była taką drastyczną sceną...i co jeszcze? <myśli> śmierć Snape'a? Nie chociaż nie...to nie było takie bardzo drastyczne... tongue.gif
Miętówka
QUOTE(PrZeMeK Z. @ 09.08.2007 20:43)
Póki jest czas, zabawmy się w scenarzystów i reżyserów. Jak Wy sfilmowalibyście DH, by zmieścić się w rozsądnym czasie i zachować spójność historii?
*



Więc tak: początek pierwszego rozdziału jest tłem do napisó, potem
Snape przekazuje Voldemortowi informacje o przetransportowaniu Pottera i przede wszystkim nauczycielka mugoloznawstwa odpada. W ksiażce mnie jej śmierć strasznie wkurzyła, z filmu wywaliłabym ja wogóle.
Dursley'ów nie ma, od razu przechodzę do rozdziału Siedmiu Potterów (jak wszyscy). Rodziców Tonks wywalam, odrazu ląduja w Norze. Wszyscy się leczą z ran, witają, dowiadujemy sie o śmierci Szalonookiego, bla bla bla...
Przybywa pan minister jak-mu-tam, testament Dumbledore'a odczytany.
Przyjęcie urodzinowe Harry'ego. Dwie minuty przygotowań do wesela, wiadomość przez patronusa. Trojca zwiewa do byłej Kwatery Głównej.
Snape dyrektorem Hogwartu, zapowiedż biografii A.D. (musi być wzmianka o tym, że Dumbledorowie mieszkali w Dolinie Godryka). Opowieść Stworka (bez zwiedzania pokoi braci Black) zlać z Łapówką, akcja w Ministerstwie od razu potem (bez gabinetu Umbrige). Złodzieja ostatecznie możnaby zostawić, baaaaaaardzo okrojonego. Zemsta Goblina wypada.
Dolina Godryka: Grób rodziców Harry,ego, znalezienie znaku Hallowsów na grobie jak-mu-tam-było-na-imię Pervell'a.
Bathildy nie ma zdecydowanie, wąż atakuje na cmentarzu. ktoś kiedyś pytal w tym temacie poco Potter w takim wypadku odwiedzałby Dolinę Godryka. Mam pomysł: Potter pomyśli, że miecz został ukryty tam, gdzie był dom Dumbledore'ów. ale nie zdąży tego sprawdzić, bo, jak już pisałam, zostanie zaatakowany przez Nagini.
Onalezienie Miecza, powrót Rona.
życie i kłamstwa A.D. wywalamy. znak Hallowsów na "Baśniach...". Lovegooda wywalamy, Harry dowiaduje się, czym są Hallowsy od kogoś innego (może Lupina...? tylko nie wiem kiedy.)
Dwór Malfoya szatkujemy na maxa, Muszelkę też. Gryfka bym wywaliła tylko nie wiem jak.

A potem to juz wszystko jest mniejwięcej tak samo.

ręce mnie bolą od klikania, idę spać
Aha, Alt mi nie działa więc polskich znaków może trochę braknąć.

aGuTeK
QUOTE(Ginnusia @ 14.02.2008 21:32)
Dlaczego nie chcesz w dworze Malfoyów?
Tzn. ja też nie chcę, bo dwór Malfoyów ma służyć innym celom i wystarczy. wink2.gif
*




No właśnie. Dwór odpada. Za dużo na raz by sie w nim działo. W takim razie nie wiem gdzie mogłaby być ta czarka. Jakieś pomysły? smile.gif
Ginnusia
W szkole, tak hurtem.
Miętówka:
- ja Ci dam dwór Malfoyów szatkować! wink2.gif
- Lovegooda chyba nie wywalają, było gdzieś wcześniej o tym
- Gryfka wywalamy razem z Gringottem.
Miętówka
Gringotta trochę szkoda. Ale nic.
Dwór Malfoyów...ja bym szatkowała jak leci, ale to ja.
aGuTeK
Ja zostawiłabym dwór...cały.
Ginnusia
Ja też. Zwłaszcza że tyle tam emocji, tyle do zagrania, miodne to by mogło być.
kObra.
Znając życie, to pewnie wytną tego Gringotta, a Harry okaże się że znajdzie puchar H. gdzieś w kiblu albo w równie dziwnym miejscu.
Muszelka też by mogła iść w cholerę.

A czy dwór...Hmm...Zapewne jako wstęp, to czemu nie.

Harolcia , dokładnie, tak! Epilog po napisach! biggrin.gif


Ginnusia
QUOTE(kObra. @ 15.02.2008 19:22)
A czy dwór...Hmm...Zapewne jako wstęp, to czemu nie.
*



Nie mówię o pierwszym rozdziale, tylko o rozdziale "Dwór Malfoya" i to na nim mi tak zależy. smile.gif
anagda
QUOTE(kObra. @ 15.02.2008 18:22)

Harolcia , dokładnie, tak! Epilog po napisach! biggrin.gif
*



O, to by była fajna sprawa tongue.gif
kObra.
Nie pamiętam co było w Dworze Malfoy'ów. blink.gif
Nevermind.

Anagda, wszyscy już wychodzą z kina, a mała grupka zostaje, bo wie że na koniec zostawili deser. ;d
Ginnusia
Khem, tego, to może przeczytaj jeszcze raz siódmy tom? wink2.gif To ten rozdział, kiedy Trio złapali, Bella torturuje Hermionę, Glizdogon umiera, a Zgredek przychodzi na odsiecz. Dość trudno go IMHO zapomnieć.

Uwielbiam sceny po napisach.
kObra.
Ahaaaa, wtedy.
On jakoś mi widocznie nie utknął w pamięci.
Ja mam tylko jeden rodział przed oczami, więc wiesz. (;
anagda
QUOTE(kObra. @ 15.02.2008 20:15)
Anagda, wszyscy już wychodzą z kina, a mała grupka zostaje, bo wie że na koniec zostawili deser. ;d
*



Jak na piratach trójce.

Za pierwszym razem byłam ze znajomymi i się potem wkurzyłam jak się dowiedziałam, że jeszcze był Will po napisach.

No i dotrzymałam towarzystwa siostrze po raz drugi w kinie i ludzie się na nas dziwnie patrzyli jak napisy a my nic i twardo siedzimy na fotelach. Ale opłacało się cheess.gif
abstrakcja
Powinni robić filmy HP przede wszystkim pod kątem fanów.
Ale im chodzi o dotarcie do jak najwiekszej liczby odbiorców. Guzik ich obchodzą 'jacyś tam fani'. sad.gif. Tutaj chodzi o pieniądze. :/ [jak zawsze, chciałoby się dodać]
QbaNowy
QUOTE
Jak na piratach trójce.

Za pierwszym razem byłam ze znajomymi i się potem wkurzyłam jak się dowiedziałam, że jeszcze był Will po napisach.

WTF??? Pierwsze słyszę!! blink.gif mad.gif muszę obejrzeć jeszcze raz!

Jakby filmy robione były "pod fanów" to nie przynosiłyby one zysków... bo to co my potrafimy sobie wspaniale zobrazować w naszej (jakże wspaniale rozbudowanej) wyobraźni dla zwykłego odbiorcy jest niezrozumiałe i niepojęte niestety... takie czasy nastały dementi.gif Bo jak kiedyś były filmy nieme to nie narzekali i sobie sami ludzie wiele rzeczy dopowiadali... a teraz? mają wszystko wyłożone na tacy a i tak nie rozumieją nawet najbardziej banalnych przekazów




[EDIT] ODPOWIEDZ DO POSTA NIZEJ!! (żeby nie pisać śmiesznych jednolinijkowców cheess.gif )
Dzięki em!!! czarodziej.gif
em
też usłyszałam o tym, jak już wyszłam z kina. ale że byłam tu, lokalnie, to obsługa pewnie nie wiedziała i zapalili światła za wcześnie. jak np. na shreku 3 był taki "ukryty epilog", to nie zapalali.
qba, tu możesz obejrzeć.
aGuTeK
Ja też wyszłam z kina od razu po zapaleniu światełtongue.gif Dlatego właśnie nie wiem czy epilog IŚ po napisach to dobry pomysł smile.gif
Ginnusia
Pewnie, że dobry - trzeba by tylko śledzić informacje, że takowy jest (mnie o scenie po napisach w trzecich Piratach powiedziała bodaj Owczarnia). smile.gif
aGuTeK
No jeżeli uprzednio się wie,że takowy epilog po napisach będzie to faktycznie może być,ale jak ktoś nie wie bo,np. nie śledzi informacji o filmie przed pójściem do kina? tongue.gif
Ginnusia
To niech śledzi forum. wink2.gif
aGuTeK
Heh no wiesz ale do kina chodzą nie tylko mega fani HP tongue.gif Chodzą też ludzie,których wogóle HP nie interesuje i idą sobie na film bo widzieli poprzedni albo z nudów. Na pewno nie śledzą forum tongue.gif smile.gif biggrin.gif
Ginnusia
Oni nie zasługują na to, by widzieć epilog. wink2.gif
em
hmm wiecie. w normalnym kinie, na popularnym filmie, na którym jest sporo widzów, jeżeli po napisach jest jakiś easter egg, światła nie zapalają się w ogóle lub tylko do połowy, a drzwi wyjściowe są dalej zamknięte. inteligentny widz zorientuje się, że nie powinien jeszcze wychodzić, a jeśli wyjdzie na siłę, cóż, jego strata.
zawsze zostaje youtube wink2.gif
Miętówka
QUOTE(em @ 17.02.2008 23:51)
hmm wiecie. w normalnym kinie, na popularnym filmie, na którym jest sporo widzów, jeżeli po napisach jest jakiś easter egg, światła nie zapalają się w ogóle lub tylko do połowy, a drzwi wyjściowe są dalej zamknięte. inteligentny widz zorientuje się, że nie powinien jeszcze wychodzić, a jeśli wyjdzie na siłę, cóż, jego strata.
zawsze zostaje youtube wink2.gif
*



Nie wszystkie kina w Polsce są normalne.
Ginnusia
Nie wszystkie też wiedzą, że jest scena po napisach - i na trzecich Piratach, i na drugim Shreku, i na HPiKT światła zapalały się normalnie, z początkiem napisów. W dużych kinach w dużych miastach. sad.gif
aGuTeK
Żenada poprostu :/ I to na takich filmach mad.gif
Miętówka
A jaka scena była po napisach w HPiKT? oglądałam ją, ale to było tak dawno... smile.gif
aGuTeK
Oo właśnie,właśnie!! Też bym chciała wiedzieć tongue.gif biggrin.gif tongue.gif smile.gif
Ginnusia
Nie pamiętam dokładnie, ale była to jakaś nowa książka Lockharta na wystawie.
kObra.
A rzeczywiście jest. (;
Kilka sekund, niestety.
"Who I Am?" i Gilduś w kaftanie bezpieczeństwa. ;D
aGuTeK
Nie kojarzę blink.gif hmm... muszę to zobaczyć tongue.gif
Kit_fan
Nie zdołałam przeczytać wszystkich stron i nie wiem, czy pojawił się ten rysunek. Jeśli tak, to dajcie znać - usunę. Wpadłam na to dzisiaj przypadkiem i normalnie mnie zamurowało! Jeszcze nie podali oficjalnego plakatu do szóstego filmu, a fani już się bawią w tworzenie wizji posteru do ekranizacji DH. Oto on:

user posted image

Co Wy na to? smile.gif
Ginnusia
Nie, tego jeszcze nie było.
A plakat całkiem sympatyczny.
PrZeMeK Z.
Śliczny plakat smile.gif A to hasło powinno zostać użyte na prawdziwym plakacie, bo jest świetne. Choć zapewne i tak pójdą w kierunku "Final confrontation".
owczarnia
Insygnia Śmierci wyreżyseruje David Yates?

O, kurde.
aGuTeK
O maasz dry.gif mad.gif blink.gif cry.gif
Miętówka
QUOTE(owczarnia @ 19.02.2008 19:23)


Nie no kurde, ja nie mogę!!!! Nie pojdę chyba na ten film. Yates nie potrafi zrobić tego dobrze. On się nawet nie POSTARA SIĘ zrobić tego dobrze, bo wie, że grono fanów Daniela, Emmy, Toma Feltona i kogo tam jeszcze z obsady aktorskiej napewno pójdzie na ten film. Ach no i zapomniałam o "maniakach", którzy nawet nie patrzą na to, kto reżyseruje, albo (co gorsza) na dżwiękowca tylko: Jest nowa część HP w kinach?? No to leciem na Szczeciem!!!! i zabierają hurtem całą rodzinkę na film. I jeszcze o ludziach, którzy oglądają HP tylko po to, żeby na pytanie: Oglądałeś Harry'ego Pottera? dać twierdzącą odpowiedż a przez większość filmu śpią. Ale Fani na to nie pozwolą!! Rowling na to nie pozwoli!!! On rozwali tę część na drobne kawaleczki, weżmie trzy, no może z siedem z nich i poskleja, a reszta to będzie jego radosna twórczość. Pamiętacie tych dementorów z V?? Moja przyjaciółka, która też jest fanką HP jak tylko zobaczyła tę scenę to zapytała głośno co to za kopściotrupy w łachmanach? No i brak portretu pani Black i ta zasłona za którą wpadł Syriusz, która to zasłona wcale nie była zasłoną i brak rozmowy z Dumbledorem po powrocie z Ministerstwa i...i...i...i mnóstwo innych rzeczy których nie było??
owczarnia
Uspokójcie się, to jeszcze nie jest pewne cheess.gif.

Btw, za to czego nie będzie nie odpowiada reżyser, tylko scenarzysta. A ten jest cały czas (prócz piątki chyba) ten sam.
anagda
Y... Nie...

A ja już się napaliłam na Guillermo del Toro... shit...
Ponury
QUOTE(anagda @ 19.02.2008 23:26)
A ja już się napaliłam na Guillermo del Toro... shit...
*



a ja na Spielberg'a sad.gif no ale cóż... watpie żeby WB dało znowu Davidowi Yates'owi rezyserowac Harrego Pottera. 3 filmy pod rząd?! jak nie Spielberg i Del Toro (ten drugi jednak Hobbita bedzie kręcił) to niech Cuaron nakręci Insygnia!
kObra.
A co powiecie na Petera Jacksona? (Oczywiście to impossible) Mogołby być dość ciekawie, ale mam nadzieję, że nie zaczeliby sadzać marchewek rok przed kręceniem. (;


Ginnusia
Zanim przestaniemy się napalać na Spielberga/del Tora/Jacksona/Cuarona (TAK!), poczekajmy na jakiś pewny komunikat. Wtedy będziemy mogli stracić nadzieję. wink2.gif
kObra.
A ciekawa jestem jakby wyglądało wyreżyserowanie VII tomu przez polksiego reżysera ? (;
Hm, jedyną postacią jaka mi się nasuwa to Wajda.
anagda
QUOTE(kObra. @ 20.02.2008 16:39)
A ciekawa jestem jakby wyglądało wyreżyserowanie VII tomu przez polksiego reżysera ? (;
Hm, jedyną postacią jaka mi się nasuwa to Wajda.
*



Ta... Wajda byłby genialny xD


Cuarona nie chce. Za dużo wytnie.
To już wolę Newella.
owczarnia
O Boże tylko nie to.

To znaczy tylko nie Wajda, rzecz jasna.

Cuaron! Cuaron! Cuaron! Ile razy można powtarzać, że to nie reżyser wycina? To scenarzysta. Reżyser kręci co mu dadzą.
anagda
Ale to jak kręci to już jego sprawa. A mu się WA niezbyt podobał.


To już wolę tego od Czary. Przynajmniej coś się działo.
Ginnusia
Z polskich reżyserów to może by się Holland nadała. Albo Polański.
To jest "lekka wersja" zawartosci forum. By zobaczyc pelna wersje, z dodatkowymi informacjami i obrazami kliknij tutaj.

  kulturystyka  trening na masę
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.