Help - Search - Member List - Calendar
Pelna wersja: Islamizacja Europy
Magiczne Forum > Talk Show > Talk Show
Pages: 1, 2, 3
Krzysiek666
Islam i muzulmanie stanowia obecnie najwieksze zagrozenie dla Europy - i nie chodzi tu bynajmniej o jihady, terroryzm czy odgrazanie sie, tylko powod z pozoru bardziej prozaiczny - rozmnazanie sie.

W kraju islamskim, gdzie panuje prawo wielozenstwa, gdzie kazdy mezczyzna moze miec kilak maszyn to rodzenia dzieci (tak, za takie "maszyny" sie uwaza tam kobiety), przy duzym przyroscie naturalnym nacji, oraz wielkich migracjach do Europy - niespodziewanei stanelismy przed faktem dokonanym - w Europie roi sie od muzulmanow - bylem ostatnio w Berlinie i co rusz natykalem sie na kogos pochodzenia muzulmanskiego.

O ile historia pokazuje ekspansje muzulmanskie, kiedy wyznawcy Allacha probowali narzucic Europei wladze sila, ktorej plany wziely w leb po Poiters, Wiedniu i ostatniej kampanii austriackiej, to teraz Islam ma duzo lepszy plan: zaludnic Europe muzulmanami, zwiekszyc mniejszosci muzulmanskie w krajach europejskich - i tak na przyklad francuskie miasta takie jak Bordeaux, Marsylia czy Carcasonne sa w polowie juu muzulmanskie, rosnie tez naplyw muzulmanow we Wloszech i ogolnie w calej Europei Srodkowo-Zachodniej.

Nawet teraz, kiedy czasy zbrojnych zmagan z islamem sa odlegle, mozna powiedziec ze wojan trwa nadal - przeciez fatwa rzucona na Rushdiego za jego "Szatanskie wersety" przez zajatollaha Chomeiniego nei wygasla, a byla to fatwa zarowno na pisarza, ktory do dzis sie ukrywa, jak i na cala Europe, ktora go poparla.



Wniosek jest prosty - nie mogli nas zalatwic sila, dusza nas liczba, i co gorsza, pokojowo i stojac za prawem. Islamizacja Europy odbywa sie skutecznie - pozeranie jednej cywilizacji przez druga.

Kiedys wspomnimy te teorie, kiedy w Sejmie zamiast partii "mniejszosc niemiecka" pojawi sie "mniejszosc islamska"

W wiekszosc duzych miast europejskich dramatycznie rosnie liczba muzulmanow - to zaplanowane dzialanie. Czyz wielki ajatollah iranski Ruhollah Chomeini nie powiedzial: "Idzcie i rozmnazajcie sie!"? We Francji, najbardziej silamizujacycm sie kraju - datuje sie okolo 60 konwersji na islam (czyli zmian wiary dla niezoreintowanych ) dziennie. A z najnowszych badan wynika, ze ponad 700 wielkich i malych miast francuskich uleglo juz temu procesowi - sa szkoly, w ktorych uczy sie arabskiego (choć jest to szkola panstwowa, ale nikt nie smie uczyc francuskiego), dzielnice tylko dla Arabow czy tez sklepy w ktorych mozna nabyc ksiazki nawolujace do przemocy. Obok francuskich kosciolow i katedr z duma wyrastaja wysokei meczety. Nawet w cebntrum Paryza jest odseparowana dzielnica muzulmanska o nazwie Zlota Kropla.

Jesli chodzi o mentalnosc muzulmanow - sa oni bardzo wrogo nastawieni do Europy, i duzo bardziej religijni niz chrzescijanie, w wiekszosc krajow islamskich to wlasnie Koran jest swoista "konstytucja", a wiekszosc praw nakazuje wlasnie ta religia.

No wlasnie. Zagrozenie jest blizej niz nam sie wydaje - czy chodujemy weza we wlasnym ciele? Co powinno sie zrobic aby tak8i proces odwrocic, i aby nasi potomkowie nie musieli uczyc sie arabskiego?

Co o tym myslicie, Wy, ktorym udalo sie to wszystko, co napisalem przeczytac? wink2.gif
Avadakedaver
Jakiś czas temu miały miejsce rozróby we Francji. Czego oni właściwie chcieli?
Praw?
Debile. Jak im coś nie pasuje, to niech sobie idą spowrotem do swoich państw! Rząd francuski nie mógł sobie z nimi poradzić, mieli jakieś problemy, chcieli negocjacji i w ogóle. Jak im coś nie pasuje to niech Wypier*alają do siebie! Nikt ich tutaj na silę nie trzyma! Rząd zrobił im łaskę, pozwalając zostać
Może i to nie jest dobre rozwiązanie, ale ja wprowadziłm ograniczenia we "wpuszczaniu" takich ludzi do siebie. Na przykład, w roku do kraju na stałe może przybyć najwyżej 200 000 muzułmanów, takich którzy przybywają na przykład na rok 700 000; osób które przyjeżdżają w nagłych wypadkach (śmierć w rodzinie, choroba - do dwóch tygodni) - nieograniczone.
Nie znam się na tym, może liczby są zbyt wysokie, albo zbyt niskie, ale na pewno zależałyby od wielkości państwa i liczby jego obywateli.
hazel
Bo i tak się będzie mówilo po angielsku.
EDiT: Avada, ja jestem z kolei zwolennikiem otwartych granic. My wyjeżdżamy do Anglii, Irlandii, Szwecji itd. i też się dopominamy równych praw. Arabowie też się domagają. Nie dziwię sięwcale. A to, że ich kultura jest odmienna od naszej powinno nas uczyć raczej tolerancji a nie nienawiści.
Quizer
QUOTE(Krzysiek666 @ 14.04.2006 16:09)
Islam i muzulmanie stanowia obecnie najwieksze zagrozenie dla Europy - i nie chodzi tu bynajmniej o jihady, terroryzm czy odgrazanie sie, tylko powod z pozoru bardziej prozaiczny - rozmnazanie sie.


Tak zbronmy im uprawiac seksu !

QUOTE(Krzysiek666 @ 14.04.2006 16:09)
W kraju islamskim, gdzie panuje prawo wielozenstwa, gdzie kazdy mezczyzna moze miec kilak maszyn to rodzenia dzieci (tak, za takie "maszyny" sie uwaza tam kobiety), przy duzym przyroscie naturalnym nacji, oraz wielkich migracjach do Europy - niespodziewanei stanelismy przed faktem dokonanym - w Europie roi sie od muzulmanow - bylem ostatnio w Berlinie i co rusz natykalem sie na kogos pochodzenia muzulmanskiego.


Ple, ple, ple posiadanie czterech zon przez kazdego muzulmanina to mit ktory nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia. Wiecej niz jedna czy dwie zony posiadaja tylko najbogatsi wyznawcy islamu ktorych stac na posiadaniu kilku domow a co do ich rozmnazania sie to zapewniam, ze wiecej dzieci rodzi sie z rozwiazlej kultury zachodu niz scisle religijnej kultury islamu tongue.gif

QUOTE(Krzysiek666 @ 14.04.2006 16:09)
O ile historia pokazuje ekspansje muzulmanskie, kiedy wyznawcy Allacha probowali narzucic Europei wladze sila, ktorej plany wziely w leb po Poiters, Wiedniu i ostatniej kampanii austriackiej, to teraz Islam ma duzo lepszy plan: zaludnic Europe muzulmanami, zwiekszyc mniejszosci muzulmanskie w krajach europejskich - i tak na przyklad francuskie miasta takie jak Bordeaux, Marsylia czy Carcasonne sa w polowie juu muzulmanskie, rosnie tez naplyw muzulmanow we Wloszech i ogolnie w calej Europei Srodkowo-Zachodniej.


Taa.. tajne kosorcjum muzulmanskie gleboko pod ziemia w bunkrach atomowych snuje plany jak rozniesc plemniki wyznawcow islamu po europie zachodniej i usa.

QUOTE(Krzysiek666 @ 14.04.2006 16:09)
Nawet teraz, kiedy czasy zbrojnych zmagan z islamem sa odlegle, mozna powiedziec ze wojan trwa nadal - przeciez fatwa rzucona na Rushdiego za jego "Szatanskie wersety" przez zajatollaha Chomeiniego nei wygasla, a byla to fatwa zarowno na pisarza, ktory do dzis sie ukrywa, jak i na cala Europe, ktora go poparla.


A ekspansja Busha na bliski wschod? biggrin.gif:D Wojna trwa poprzez kreowanie wizerunku muzulnamow jako terrorystow i mordercow nienawidzacych zachodu co jest kompletna bzdura.

QUOTE(Krzysiek666 @ 14.04.2006 16:09)
Wniosek jest prosty - nie mogli nas zalatwic sila, dusza nas liczba, i co gorsza, pokojowo i stojac za prawem. Islamizacja Europy odbywa sie skutecznie - pozeranie jednej cywilizacji przez druga.


Twoj genialny umysl doszedl do takich wnioskow? Przeszkadzaja Ci cos muzulmanie na ulicach? Troche tolerancji.

QUOTE(Krzysiek666 @ 14.04.2006 16:09)
Kiedys wspomnimy te teorie, kiedy w Sejmie zamiast partii "mniejszosc niemiecka" pojawi sie "mniejszosc islamska"


Mysle ze przy obecnym cyrku jaki sie dzieje w Sejmie nie byloby to nic nadzwyczajnego.

QUOTE
Jesli chodzi o mentalnosc muzulmanow - sa oni bardzo wrogo nastawieni do Europy, i duzo bardziej religijni niz chrzescijanie, w wiekszosc krajow islamskich to wlasnie Koran jest swoista "konstytucja", a wiekszosc praw nakazuje wlasnie ta religia.


Zapewniam Cie ze nie sa bardziej wrogo nastawieni do Zachodu niz Ty do nich.

QUOTE
No wlasnie. Zagrozenie jest blizej niz nam sie wydaje - czy chodujemy weza we wlasnym ciele? Co powinno sie zrobic aby tak8i proces odwrocic, i aby nasi potomkowie nie musieli uczyc sie arabskiego?


Tak, wymordujmy ich, otworzmy na nowo Auschwitz-Birkenau, niech splona w oczyszczajacym ogniu Swietego Officjum !

QUOTE
Co o tym myslicie, Wy, ktorym udalo sie to wszystko, co napisalem przeczytac? wink2.gif
*



Myslimy, ze masz calkowicie wypaczone spojrzenie na sprawe islamu w Europie i kompletny brak wiedzy na temat kultury islamu.




QUOTE
Jakiś czas temu miały miejsce rozróby we Francji. Czego oni właściwie chcieli?
Praw?
Debile. Jak im coś nie pasuje, to niech sobie idą spowrotem do swoich państw! Rząd francuski nie mógł sobie z nimi poradzić, mieli jakieś problemy, chcieli negocjacji i w ogóle. Jak im coś nie pasuje to niech Wypier*alają do siebie! Nikt ich tutaj na silę nie trzyma! Rząd zrobił im łaskę, pozwalając zostać
Może i to nie jest dobre rozwiązanie, ale ja wprowadziłm ograniczenia we "wpuszczaniu" takich ludzi do siebie. Na przykład, w roku do kraju na stałe może przybyć najwyżej 200 000 muzułmanów, takich którzy przybywają na przykład na rok 700 000; osób które przyjeżdżają w nagłych wypadkach (śmierć w rodzinie, choroba - do dwóch tygodni) - nieograniczone.
Nie znam się na tym, może liczby są zbyt wysokie, albo zbyt niskie, ale na pewno zależałyby od wielkości państwa i liczby jego obywateli.


Żalone, nie lepiej zapewnic im rowne wynagrodzenia i tolerancje zamiast dyskryminowac ze wzgledu na pochodzenie? Studentow ktorzy strajkuja we Francji tez powinni wyslac na Syberie ze smieli zaprotestowac. Jestem ciekawy co by bylo gdyby muzulmanie postanowili zamknac sie na zachod - za beznyne placilbys 20 zl za litr i jeszcze bardziej bys na nich narzekal :]
Avadakedaver
nie, Estiej. To ma znaczenie.
Nie chciałbym, żeby później, za kilkadziesiąt lat, język polski w Polsce był przywilejem.
Nie.
Quizer

QUOTE(Avadakedaver @ 14.04.2006 16:44)
nie, Estiej. To ma znaczenie.
Nie chciałbym, żeby później, za kilkadziesiąt lat, język polski w Polsce był przywilejem.
Nie.
*



Ogól sie na lyso wez baseballa i wyjdz na ulice krzyczac POLSKA DLA POLAKÓW i napiepszac kazdego czlowieka nie wygladajacego wg. ciebie na polaka.
hazel
Taka jest właśnie polska mentalność. Nic dla innych. Wszystko dla siebie. Ziemia dla ziemniaków.
Avadakedaver
Ale co wy w ogóle gadacie?
nie napisałem, że mamy się wszystkich ich pozbyć, tylko, że nie chciałbym aby w pszyszłości nie było nie bylo dla na smiejsca w naszym własnym kraju!
A wyżej napisałem, że powinno się jedynie ograniczyć ich "export".
Nie mówię już komu się przypomniała Brzezinka.
Sihaja
Nie sądzisz, że bardziej zaniepokojeni powinni być o to Anglicy? Bo nagle zaroiło się u nich od Polaków?
A fe, my, jak zawsze, ksenofobiczni.
Quizer
QUOTE
Jak im coś nie pasuje to niech Wypier*alają do siebie! Nikt ich tutaj na silę nie trzyma! Rząd zrobił im łaskę, pozwalając zostać


Tak, wlasnie widac Twoje pokojowe nastawienie do nich. A Ty bylbys zadowolony gdyby nie pozwolono Ci np wyjechac do pracy do UK tylko dlatego ze masz dalszy numerek w kolejce niz Pan Jan Kowalski?
em
No, no, no, Avada. Brzezinki mi do tego nie mieszaj. Byłeś tu kiedyś? Wiesz, o czym w ogóle mówisz, czy tylko teoretyzujesz, opierając się na jakichś przypadkowych podręcznikach historii czy artykułach z Wyborczej?
I się weź chłopie opanuj, bo na niezłego ksenofoba teraz wychodzisz. Ilu znasz Azjatów? Ilu znasz Murzynów? Ilu znasz Żydów? Odpowiedz sobie szczerze i przestań gadac bzdury.

Islam, i co z tego? Chrześcijaństwo, i co z tego? Bóg jest Bogiem, każdy wierzy w to, co chce. Taaak, płaczmy teraz za poganami, których spacyfikowali "chrześcijańscy rycerze".
Nie panikujcie, świat się zmienia i to jest normalna kolej rzeczy.
hazel
To jest jak walka z wiatrakami, Quizer. Nie przekonasz zatwardziałych nacjonalistów, że nie mają racji. Najwyżej staniesz się ich wrogiem.
Avadakedaver
jak chcą to niech sobie będą, i dobrze. Polacy w Anglii też, ale niech, do cholery, nie robią takich zadym kiedy nie są u siebie! Tylu nas jest za granicą (w Anglii) i oni się z tego cieszą, bo nie trzeba nam dużo płacić, i Polak nie pogardzi żadną robotą!
A we Francji co? obcokrajowcy nie muszą zgadzać się na warunki Rządu francuskiego, mogą sobie kulturanie z tamtąd odjechać, a nie od razu palić samochody i wybijać szyby. Dlatego napisałem, że mogą wypi*rdalać. Jak im jest w dupach za dużo to won u siebie zadymy robić, a nie u gospodarza.

i nie jestem nacjonalistą. Po prostu brzydzę się tak bezczelnymi ludźmi. Chamy niewierne.
Quizer
QUOTE(hazel @ 14.04.2006 17:10)
To jest jak walka z wiatrakami, Quizer. Nie przekonasz zatwardziałych nacjonalistów, że nie mają racji. Najwyżej staniesz się ich wrogiem.
*



Nawet mnie nie denerwuj :] Nie nazywaj ludzi nietolerancyjnych nacjonalistami bo conajwyzej rasistami. Pseudonacjonalizm jaki niektore wypowiadajace sie tu osoby przezentuja daje jedynie to, ze nasz kraj ma zla opinie na Zachodzie i nie tylko. Nacjonalizm ma na celu ochrone wartosci kulturalnych kraju i promowanie go poza granicami. A polityka nienawisci i zamkniecia na obce kultury nigdy nikomu na dobre nie wyszla.
hazel
QUOTE
Nawet mnie nie denerwuj :] Nie nazywaj ludzi nietolerancyjnych nacjonalistami bo conajwyzej rasistami. Pseudonacjonalizm jaki niektore wypowiadajace sie tu osoby przezentuja daje jedynie to, ze nasz kraj ma zla opinie na Zachodzie i nie tylko. Nacjonalizm ma na celu ochrone wartosci kulturalnych kraju i promowanie go poza granicami. A polityka nienawisci i zamkniecia na obce kultury nigdy nikomu na dobre nie wyszla.
Pisząc "nacjonaliści" miałam na myśli właśnie pseudonacjonalizm i jego chore objawy, widoczne chociażby w wypowiedziach w tym temacie. W żadnym wypadku nie chciałam cię denerwować smile.gif
Avadakedaver
Czyli, żebyśmy się dobrze rozumieli, uważacie, że te rozruby we Francji były dobre, tak? Że to dobry pomysł.
Nie mam nic przeciwko innym rasom, absolutnie nic.
Wyobraźcie sobie taką rzecz:
przychodzicie na imprezę do jakiegoś znajomego twojego kumpla, Michała. Znasz tylko Michała, ikiedy po jakimś czasie nikt się szczególnie Tobą nie interesuje, mówisz np "hej, a wy skąd jesteście i gdzie sie uczycie?"oni nie są Tobą specjalnie zainteresowani, bo mają akurat dibry temat do rozmów. Kilka osób odpowiada Ci na siłę udając, że się interesują.
Mija kilka chwil, a ty, oburzony tym, że nie jesteś w środku uwagi, rzucasz się na gospodarza imprezy i go bijesz. Kilku jego kolegów odciąga Cię, a ty nie wychodzisz, tylko siadasz i dalej narzucasz swoje tematy do rozmowy - chcesz się trochę dowiedzieć o imprezowiczach.

A teraz podstaw do wzoru realia Francuskich zadym.
Quizer
QUOTE(Avadakedaver @ 14.04.2006 17:24)
Czyli, żebyśmy się dobrze rozumieli, uważacie, że te rozruby we Francji były dobre, tak? Że to dobry pomysł.
Nie mam nic przeciwko innym rasom, absolutnie nic.

*



Zadymy we Francji nie wybuchly z powodu jakiejkolwiek kultury ale z powodow polityki wladz wobec obcokrajowcow, przypominam ze nie tylko muzulmanie brali w nich udzial. To samo teraz sie dzieje ze studentami, tez wychodza na ulice i strajkuja wobec polityki wladz ( moze samochodow nie pala ale to ten sam schemat )

QUOTE
Wyobraźcie sobie taką rzecz:
przychodzicie na imprezę do jakiegoś  znajomego twojego kumpla, Michała. Znasz tylko Michała, ikiedy po jakimś czasie nikt się szczególnie Tobą nie interesuje, mówisz np "hej, a wy skąd jesteście i gdzie sie uczycie?"oni nie są Tobą specjalnie zainteresowani, bo mają akurat dibry temat do rozmów. Kilka osób odpowiada Ci na siłę udając, że się interesują.
Mija kilka chwil, a ty, oburzony tym, że nie jesteś w środku uwagi, rzucasz się na gospodarza imprezy i go bijesz. Kilku jego kolegów odciąga Cię, a ty nie wychodzisz, tylko siadasz i dalej narzucasz swoje tematy do rozmowy - chcesz się trochę dowiedzieć o imprezowiczach.

A teraz podstaw do wzoru realia Francuskich zadym.


Jesli tak sie zachowujesz na imprezach to nie mam wiecej pytan ;]
em
Francja ma w cholerę problemów, nie tylko z muzułmańskimi imigrantami. Dość wspomnieć ostatnią ustawę.

Z całym szacunkiem, ale wydaje mi się, że w tym temacie wypowiadają sie osoby wystarczająco inteligentne, żeby wiedzieć, o co chodziło z zamieszkami i nie potrzeba im do tego tak wyrafinowanych metafor.

[edit: ech, Quiz jak zwykle mnie ubiegł ;p]
Lupek
W zasadzie Muzłumanie robią teraz to co Europejczycy (chrześcijanie) robili podczas kolonizacji Azji, Afryki czy Ameryki. Wtedy do krajów kolonizowanych przybyło pełno misjonarzy, którzy narzucali tamtej ludności chrześcijaństwo mimo ich niezbyt dużego entuzjazmu (a raczej powinienem napisać wrogości) do chrystianizacji. Napewno nie można tego nazwać chlubą Zachodniej (chrześcijańskiej) cywilizacji. Na daną chwilę Muzłumanie wcale nie narzucają nam tu w Europie swojej religi czy przekonań tylko po prostu przyjeżdzają do Europy. Jak dla mnie ma to wielkie plusy. Muzłumanie dzięki temu są bliżej nas, można nawiązywać kontakty oraz pogrzebać uprzedzenia rasowe.
Z tego co wywnioskowałem z postu Krzyśka wynika, że uważa on, że Muzłumanie specjalnie się rozmnażają, aby nas zalać własną ludnością. Jak dla mnie bzdura. Przecież na całym świecie ludzi przybywa. Przybędzie Muzłumanów, przybędzie Katolików, przybędzie Żydów więc nie można powiedzieć, że to jakiś wyższy plan narodów Muzłumańskich tylko po prostu coś co się dzieje od początku świata czyli przybywanie coraz większej ilości ludności. W żadnym razie nie zgodzę się z poglądem Arab = terrorysta. Jest to jakieś uprzedzenie. Gdyby było tak naprawdę to połowa stolic w Europie leżałaby w gruzach. Ogólnie mówiąc Katolik pozostanie Katolikiem, a Muzłumanin Muzłumaninem. Potrzebna jest tylko więź dzięki, której katolicy i Muzłumanie mogliby żyć obok siebie bez obustronnej nienawiści czy strachu.

Avadakedaver- Państwo jest zarówno dla narodu go zamieszkującego jak i dla mniejszości narodowych będących na jego terenie.
Avadakedaver
Quizer:
jakbym tak się zachowywał na imprezach, to byłbym ZA zamieszkami we Francji a nie PRZECIW. dry.gif



Lupek:
Jakbym sądził inaczej, to nie pisałbym o OGRANICZENIU wjazdu muzułmanów do Polski, tylko o ZAKAZIE wjazdu muzułmanów do Polski.


sama zadyma rozpoczęla się od tego, że dwóch młodych dzieciaków zginęło, uciekając przed policją.
Ale gdyby nie uciekali, to by ich prąd nie strzelił!
hazel
To prawda. Wcale nie jestem zwolennikiem zamieszek, jakie miały i mają miejsce we Francji. Tylko z drugiej strony, do kiedy mniejszości narodowe (w tym wypadku Arabowie) nie zrobią roz.....olu, to mało kto zwróci uwagę, że w ogóle istnieją. Ja się tylko zastanawiam, kiedy coś takiego będzie miało miejsce w Polsce, bo to jest tylko kwestia czasu.

estiej: nie używamy brzydkich wyrazów
Quizer
QUOTE(Avadakedaver @ 14.04.2006 17:33)
Quizer:
jakbym tak się zachowywał na imprezach, to byłbym ZA zamieszkami we Francji a nie PRZECIW. dry.gif


No nie wiem jakby gospodarz byl muzulmaninem albo murzynem to pewnie bys sie rzucil.

QUOTE
sama zadyma rozpoczęla się od tego, że dwóch młodych dzieciaków zginęło, uciekając przed policją.
Ale gdyby nie uciekali, to by ich prąd nie strzelił!
*



Tak a jedyna przyczyna wojny 30 letniej byla defenestracja praska tongue.gif

QUOTE
To prawda. Wcale nie jestem zwolennikiem zamieszek, jakie miały i mają miejsce we Francji. Tylko z drugiej strony, do kiedy mniejszości narodowe (w tym wypadku Arabowie) nie zrobią roz......olu, to mało kto zwróci uwagę, że w ogóle istnieją. Ja się tylko zastanawiam, kiedy coś takiego będzie miało miejsce w Polsce, bo to jest tylko kwestia czasu.


Dlatego nalezy sie liczyc z mniejszosciami i nie sspychac ich na margines. Francja to dobra lekcja.
Avadakedaver
Quizer, zarzucasz mi, że jestem rasistą?
Quizer
Rasista moze nie ale ignorantem :]
hazel
QUOTE
Dlatego nalezy sie liczyc z mniejszosciami i nie sspychac ich na margines. Francja to dobra lekcja.
Dobra lekcja, ale mam wrażenie, że mało kto to dostrzega. Z wiadomości prasowych faktycznie wynikało, że cała burda toczyła się o śmierć dwóch młodocianych opryszków. Nikt nie zadał sobie trudu, by choć zauważyć, że to był tylko pretekst.
Quizer
QUOTE
Zamieszki we Francji w 2005 – wystąpienia ludności imigracyjnej (pochodzącej w większości z Czarnej Afryki i krajów Maghrebu, głównie wyznającej islam), po tym jak w pościgu policyjnym zginęło dwóch nastolatków, którzy uciekając ukryli się w stacji transformatorowej w Clichy-sous-Bois pod Paryżem.

Zdaniem krytyków francuskiego rządu pośrednimi przyczynami wystąpień imigrantów jest polityka imigracyjna państwa, która powoduje wykluczenie imigrantów ze społeczeństwa, otwartą i jawną dyskryminację oraz brak jakichkolwiek perspektyw, bieda oraz polityka policji określana jako wyjątkowo brutalna i rasistowska.

Rozruchy rozpoczęły się 27 października. Początkowo zamieszki te nazywane były "powstaniem paryskim" lub "powstaniem miejskim" po tym jak zaczęli się do nich przyłączać także biali mieszkańcy ubogich dzielnic. Po kilku dniach wystąpienia te zaczęły być również nazywane "powstaniem francuskim", gdyż wystąpienia miały miejsce także w wielu miastach francuskich jak: Nantes, Rennes, Rouen, Lille, Tuluza i Lyon. W efekcie zamieszek podpalonych zostało tysiące samochodów, w płomieniach stanęło także kilka szkół, poczta, centrum handlowe, przedszkole. W akcji mającej na celu przywrócenie porządku udział bierze kilka tysięcy funkcjonariuszy policji, którzy dysponują zarówno samochodami i motocyklami jak również śmigłowcami. Z dnia na dzień zwiększa się liczba zatrzymanych.


Cytat z Wiki.
Avadakedaver
był na TS taki temat o rasizmie, i tam prawie doskonale dało mi się przelać moje odczucia w stosunku do innych ras na "papier".
hazel
QUOTE(Avadakedaver)
mówi się, że Murzyni niczym oprócz koloru skóry nie różnią się od Białych.
Otóż nie:
Kiedy rozmawiasz z Murzynem, i rozmawiacie ze sobą już jakiś czas, i dochodzi do małej wymiany poglądów, on od razu w twoich wypowiedziach wyczuje odrazę do jego koloru skóry. Wtedy zacznie sypać, i nic już tego nie przerwie. Będzie to wyglądać mniej więcej tak:
"Dlaczego tak myślisz!? <pytanie retoryczne> Czy to wszystko dlatego, że jestem Czarny?! Jesteś pier#$% Białasem a jestem Czarny, i jestem z tego dumny, wy wszyscy zawsze tacy byliście! <tu wylewa na ciebie ze złością colę bądź to co ma pod ręką i wstaje> zawsze przeciwko nam - i wszyscy wyglądacie tak samo."
itd, itp.
ja na takie zachowanie mówię "pieprzenie Czarnego" <pieprzenie - tu: monolog>. W co drugim filmie tak jest, ale jak jest w rzeczywistości to nie wiem, bo z moim znajomym Murzynem nigdy nie doprowadziliśmy do tej "małej wymiany poglądów".

chińczycy - szczerze - współczuję im, ich warunków życia i uległości wobec "tych nad nimi".

Przyznajcie, że Biali są na najlepszej pozycji na świecie.
nie jestem rasistą - po prostu wiem, że różnimy się nie tylko kolorem skóry.
.

Ciekawe podejście...
Quizer
Dobra poprawka Avada - jestes kryptorasista :]
Sumiko
cóż problem istnieje niezaprzeczalnie.
ja generalnie arabów lubię, a islam szanuję, bo to jest dobra religia, ma aspekty lepsze niż chrześcijaństwo, ma też gorsze. czasem jest nadinterpretowana i wynikają z niej okropieństwa jak np. obrzezanie kobiet...
problem istnieje, mój znajomy mieszka w holandii, w niewielki miasteczku, gdzie większość mieszkańców to arabowie... jakieś 60-70% a rzeczywiście dzieci mają dużo (choć po jednej żonie), a holendrzy czy nawet inni przyjezdni europejczycy nie bardzo. wcale albo jedno, dwójkę od święta. i narazie jest jeszcze ok. ale jak to drugie pokolenie (urodzone już w holandii) podrośnie to dojdzie do władzy lokoajnej, a potem dalej i będą rządzić rodowitymi holendrami. a to już coś nie tak.
ja nie mam nic do osiedlania się takich ludzi. lubię różnorodność, ale oni powinni dostosowywać się przynajmniej w pewnym stopniu do karju w jakim żyją. bo nie można sobie robić mini-pakistanu w anglii. jak chcesz żyć w anglii bądź anglikiem, a jak chcesz być pakistańczykiem to wracaj do pakistanu. tyle.
ja mieszkałam w anglii z ludźmi, którzy urodzili się w malezjii i oni oczywiście jakieś tam tradycje (choćby jedzenie) malezyjskie praktykowali, ale byli już europejczykami i to jest ok. nie można chcieć przywilejów zachodnioeuropejskich, a udawać, że się żyje w pakistanie. strasznie mnie to w anglii irytowało, że tak ludzie łazili w tych szatach czy turbanach, szczególnie kobiety, którym widać było oczy. nie mówię, że powinni zmienić religie, ale trzeba się umieć przystosować.

ale to jest naprawdę ważny temat, więc proszę bez błazeństwa.
Quizer
QUOTE(Sumiko @ 14.04.2006 18:30)
jak chcesz żyć w anglii bądź anglikiem, a jak chcesz być pakistańczykiem to wracaj do pakistanu. tyle.


Ja mieszkalem w Anglii troche czasu i bylem 100% polakiem i zamierzam tam mieszkac i nie zamierzam przestawac byc Polakiem. Co Ci przeszkadzaja kobiety w ktore nie pokazuja ciala na ulicach? Muzulmanie na zachodzie nie ingeruja w zycie innych ludzi, swoja kulture praktyukuja tak jakby robili to w swoim kraju i maja do tego pelne prawo, maja takze prawo propagowac ja, nie maja zas narzucac czego nie robia.

QUOTE
ale jak to drugie pokolenie (urodzone już w holandii) podrośnie to dojdzie do władzy lokoajnej, a potem dalej i będą rządzić rodowitymi holendrami. a to już coś nie tak.


Takie sa uroki demokracji, zawsze mozna powolac jakiegos dyktatora ktory pogoni przecz obcokrajowcow..

QUOTE
bo nie można sobie robić mini-pakistanu w anglii.


Jak najbardziej mozna, podstawowe prawo wolnosci czlowieka na to pozwala, jesli jest grupa ludzi powiazanych swoja religia i tradycja to maja pelne prawo owa tradycje i religie pielegnowac.

QUOTE
strasznie mnie to w anglii irytowało, że tak ludzie łazili w tych szatach czy turbanach, szczególnie kobiety, którym widać było oczy. nie mówię, że powinni zmienić religie, ale trzeba się umieć przystosować.


Tak, pare zdan wczesniej mowilas, ze lubisz roznorodnosc a teraz zastrzegasz ze moze byc roznorodnosc ale kazdy ma sie ubierac w taki i taki sposob. Cos tu chyba nie tak?
Sumiko
ah. uwielbiam jak ktoś mi rozbija wypowiedź na kawałki.

lubie różnorodność kulturową, ale nie lubię skrajności, nie lubię kiedy ludzie zupełnie odcinają się od kultury kraju, w którym żyją.
ja też mieszkałam w anglii kawałek czasu i nie podobało mi się to, że oni zupełnie angielskie zwyczaje odrzucali. nie podobało mi się to, że chcieli korzystać z dobrodziejstw anglii, ale najchętniej to bym tam zrobili pakistan. nie podobało mi się, gdy dziewczynka, która przyszła na urodziny do dziecka, którym się opiekowałam mówiała, że nie jest upoważniona do biegania. nie podobało mi się to, że inne dzieci w ogóle nie przyszły, bo przecież pobiegać troche czy pograć w gry dla dzieci to zbrodnia. i było mi przykro, jak inne dzieci naśmiewały się z dzieci w turbanach, albo jak te dzieci nie mogły uczestniczyć w festynie czy dniu sportu, bo dziewczynki nie mogą się bawić.
nie uważam, że to jest w porządku. oni powinni się jakoś przystosowywami, nie tworzyć zamkniętych enklaw. powinni się mieszać, wtedy byłaby różnorodość kluturowa, a nie dwie oddzielne kultury zupełnie ze sobą nie współżyjące.
Quizer
asimilacji nie bedzie poki my nie zaczniemy mowic wlasnie w ten sposob "oni" to "oni" tamto. Prawda jest taka ze spolecznosci o odmiennych kulturach zamykaja sie na nas tylko i wylacznie dlatego ze my jestesmy zamknieci na nich. Asymilacja nigdy nie bedzie skuteczna na zasadach wy sie dostosujcie do nas a my nie bedziemy was napietnowac.
Sumiko
ja jestem bardzo otwarta i anglicy też są otwarci. murzyni bardzo dobrze się zasymilowali. a arabowie (choć oczywiście nie wszyscy) nie chcą zwyczajnie. bronią się przed tym rękami i nogami.
Quizer
odpowiedz jest prosta - wystarczy zobaczyc sobie jak media brytyjskie czy amerykanskie odnosza sie do muzulmanow. Zauwazcie, ze problem islamu w europie zaczal sie dopiero niedawno, wczesniej jakos nikt nie mowil, ze muzulmanie "zagrazaja" europie rzekomo narzucajac swoja kulture...
Sumiko
wystarczy pomysleć dlaczego się tak odnoszą.
Quizer
z powodu atakow terrorystycznych nie miejacyc w gruncie rzeczy nic wspolnego z sama kultura i religia islamu a tylko z jej niewlasciwa interpretacja przez radykalnych przywodcow terrorystycznych. Media kreuja wizerunek Arabow ogolnie jako terrorystow bo na to jej popyt, przez co nastawiaja wrogo spolecznosc do muzulmanow a co za tym idzie muzulmanie zamykaja sie na nich.
Sumiko
oczywiście, że nie wszyscy. ale dokładnie pamiętam jak po 11 września w iraku była cała parada radości. ludzie wyszli na ulice i mówili, że bardzo dobrze. oczywiście, że to nie wszyscy, ale jakaś tam cześć. i nic dziwnego, że ludzie potem tak to odbierają. bo takie rzeczy nie biorą się z powietrza.
Quizer
widzialas bo w mediach tylko takie rzeczy pokazuja, nie zobaczysz w telewizji zycia normalnego przecietnego muzulmanina bo to nie jest ciekawe, pokaza Ci tylko jak odcinaja glowy amerykanom czy pala kukle busha bo to sie sprzedaje. To co widzisz w mediach to tylko maly ulamek calej kultury islamu. Roznica miedzy nimi a nami jest taka, ze oni swoja kulture wtlaczaja do naszego swiata pokojowo ( ataki terrorystyczne nie maja tu nic do rzeczy bo jedynie szkodza islamowi ), my zas wchodzimy z butami w ich rzeczywistosc i sami budujemy podloze dla terroryzmu.
Hefaj
QUOTE(Quizer @ 14.04.2006 17:47)
QUOTE(Avadakedaver @ 14.04.2006 16:44)
nie, Estiej. To ma znaczenie.
Nie chciałbym, żeby później, za kilkadziesiąt lat, język polski w Polsce był przywilejem.
Nie.
*



Ogól sie na lyso wez baseballa i wyjdz na ulice krzyczac POLSKA DLA POLAKÓW i napiepszac kazdego czlowieka nie wygladajacego wg. ciebie na polaka.
*


no tak , najprościej tak powiedzieć...

tak samo jak napisać 'zakaz pedałownia' czy 'geje do gazu' w dyskusji o 'homikach'.
Sumiko
w ogóle nie rozumie co chcesz mi udowodnić.
my się pchamy w ich kulture? nonsens.
to oni na każdym kroku demonstrują swoją inność. mówię tu o arabach w zach. europie nie o arabach w ogóle. do kultury islamu nic nie mam, chodzi mi jedynie o to, że oni powinni się dostosowywać do świata zach. jeśli chcą w nim żyć, jeśli nie to do domu. gdybyśmy my pojechali do iraku to nie sądzę aby oni nam pozwolili paradować tam w bikini i wprowadzać tam mini-usa. so haj po ko.
Quizer
QUOTE(Sumiko @ 15.04.2006 00:19)
w ogóle nie rozumie co chcesz mi udowodnić.
my się pchamy w ich kulture? nonsens.
to oni na każdym kroku demonstrują swoją inność. mówię tu o arabach w zach. europie nie o arabach w ogóle. do kultury islamu nic nie mam, chodzi mi jedynie o to, że oni powinni się dostosowywać do świata zach. jeśli chcą w nim żyć, jeśli nie to do domu. gdybyśmy my pojechali do iraku to nie sądzę aby oni nam pozwolili paradować tam w bikini i wprowadzać tam mini-usa. so haj po ko.
*



Czyli rozumiem ze demokracja Ci nie odpowiada? Ze ludzie z innych krajow nie maja prawa ubierac sie, wychowywac dzieci , rozmnazac sie tak jak od setek lat bylo w ich tradycji? To jest nietolerancja, zrozum to. Demokracja polega na wolnosci czlowieka a nie na przymusowej asymilacji. Kraje arabskie to zupelnie inna sprawa - to sa kraje religijne, w ktorych prawo stanowi koran, oni nie dojrzeli do tolerancji i jeszcze przez dlugi czas nie dojrzeja ale przypominam, ze mowimy tu o Europie nie o Iraku do ktorego sie bezzasadnie wpakowalismy. W krajach Europy zachodniej nie rzadzi jakakolwiek religia, skoro wybraly one droge liberalnej demokacji to niech zachowaja tolerancje dla odmiennosci religijnych.
Sumiko
so my powinniśmy tolerować ich ale oni nas nie muszą, bo...?
bo są religijni?
przepraszam, ale to brzmi absurdalnie.

Quizer
Jesli dawanie dobrego przykladu to dla Ciebie absurd to bardzo Ci wspolczuje.
Prawo Hamurabiego naprawde nie jest najlepszym rozwiazaniem konflikow, oni sa wzgledem nas i wzgledem religii o ponad 600 lat do tylu. Oni jeszcze posiadaja cos co w kulturze Zachodu juz zaniklo a mianowicie to, ze oni naprawde staraja postepowac sie zgodnie z Koranem, zgodnie z tradycjami religijnymi. Jesli wyjdziesz na ulice w kraju muzulmanskim w mini odczuja to jako obraze dla ich religii, jesli kobieta ubrana w turban wyjdzie na ulice Londynu, nikogo to nie urazi. Ich swiat jest ich wlasnym swiatem i skoro postanowili zamknac sie na kulture zachodu to maja do tego pelne prawo, zas my skoro otwieramy sie na kultury wschodu mamy pelen obowiazen je tolerowac.
Hagrid
Naprawdę jestem zszkowany wypowiedzią założyciela tematu, ale z pewnością Krzysiek nie jest jedynym który tak myśli.

Inne kultury warto poznawać i rozumieć, alen ie na zasadzie- "Gej Murzyn Arab- wszyscy jestesmy braćmi- kochajmy się" Od każdego człowieka można wymagać zachowanai pewnych zasad, niezaleznie od ereligii czy pochodzenia. Islam to nie tylko naród arabski ale tez wiele innych nacji o rozwinietej kulturze i cywilizacji między innymi trzeba tu wyróżnić Turków i Czeczenów(bardzo mili ludzie nawiasem mówiąc) Pod pewnymi względami szeroko pojęty islam znajduje isę na poziomie średniowiecza, nie ma to nic wspólnego ani z technologią ani obyczajami- chrześcijąństwo musiało przeżyć wieki wojen religijnych żeby nauczyć się dobrze rozumianej tolerancji. Muzułamnie ragują na obecność Żydów w Jerozolimie tak samo jak chrześcijanie swego czasu. Urban II wspomnaił o wyzwoleniu miejsc świętych i odrazu rozryczany tłum popadł w histerie i niedługo potem rozbójnicy ruszyli "wyzwalać" mordując po drodze Żydów. Żeby okiełznać to towarzystwo potrzeba światłych umysłow z tej kultury o niekwestionowanym autorytecie.

Trzeba dostrzec w świecie islamu indywidulaności, nie generalizować i odkryuwać dobre i mocne strony źarliwej wiary, król Węgier Bela II rozpędził żydożerczych żółdaków, biskup mOguncji bronił ŻYdów w swym pałacu- to samo trzeba zrobić w świecie muzułmańskim, nie chodzi o to żeby "oni" się "cywilizowali" tylko żeby wreszcie w zgodzie z własnymi poglądami poszli do rozum do głowy, zaczeli mówić komunikatywnym językiem a światli przywódcy zaprowadzili porządek i ukarali winnych. Nie ma przy tym żadnego powodu by obecnosć muzułamnów miał nam w czymś przeszkadzać. Śmieszne są te teorie o "najeździe" arabskim. Raptem 60 lat temu, Cały świat islamu był pod panowaniem Europejskim, Iran anektowano "prewencyjnie" co jakis czas, dzieląc go miedzy Anglię i rosję, podobnie Afganistan I jak myślicie co o tym mieli myśleć miejscowi- to dopiero mogło wyglądać na "spisek" anty-muzułmański, szczególnie ze kierowało nim kilka konkretnych potęg a świat islamski jest w rzeczy samej pod względem państwowym bezkształtnym Tworem opartym na tożsamosci religijnej i etnicznej. Oni żyją w świecie znanego w średniowieczu- chrześcijańskiego Uniwersum. Nie mogą się asymilować w takim stopniu jak nacje europejskie bo to oznaczałoby dla nich koniec tożsamości. Ich dzieli od nas przestrzeń czasowa- najwierniejszy katolik może spokojnie wejść do meczetu i nie czuje tu żadnego oporu- ostatnio wpadł tam nam papież, ależ już muzułmanin wejscie do kościoła uznaje za coś nienaturalnego, i to całkiem logiczne- reaguje tam samo jak dawny Europejczyk-czy św. Benedykt wszedłby do meczetu? Nie ma to nic wspólengo jak juz mówiłem wspólnego z gospodarką czy techniką. Arabowie chcą korzystać z dobordziejstw cywilizacji materialnej gdyż nijak nie jest to sprzeczne z ich myśeniem, zawsze byli to sprtyni i zapobielgliwi ludzie, wielkiego kunsztu handlowego, biegli w budownicitwie, medycynie czy matematyce. Ich poziom intelektualny nie odbiega niczym od Europejczyków, są oczywiście "statystycznie" słąbiej wykształceni, ale z pewnością Amerykanów biją na głowę nawet uczniacy ze szkółki koranicznej. Arabhowie są dumni jak każdy naród w obliczu narodzin swej tożsamości- kiedyś liczyła się tylko wspólnotal lokalna- w dobie globalizacji odkryli że żyja w wielkim świecie- w obcym świecie przeżywaja to co narody Europy w wieku XIX, maja nawet te same symptomy socjalistycznej choroby- zakazili się od Francuzów i domagaja się "przywilejówsocjalnych" i "stwarzania perspektyw". Mają zapał bojówników dawnej epoki- sa młodsi od nas i bardziej żarliwi, ale nie przeszli wieku dyskusji- dopiero się jej uczą- żyja na etpaie rewolucji- są przewrżliweni na punkcie swych praw- umieja czytać konstytucje ale nie umieja interpretowąc jej inaczej niż tylko pod kąztem włąsnym, niezgłebili jeszcze tajników pluralizmu- wydaje im się że "zachód" jest ich wrogiem, bo jeszcze nie pojeli że świat postindusttrialny wogóle nie dązy do konfliktu. Brak wiary w madrość i kulturą ludzką, możliwość zmiany jest przykry. Niestety w tym względzie oficje amerykańscy okazuja siebyć wyjatkowymi ignorantami. Jednakze w globlanej wiosce informacje rozchodzą się szybko i muzułamnie z całego świata mogą je szybko zdobyć. Każdy choć trocę zainteresowany muzułmanin wie że USA uderzyło na Irak z podbudek czysto gospodarczych. Najgorsze jest to że ignoruje się u Arabów INTELIGENCJĘ Jak słusznie powiedział pewien Jordańczyk- "Z wiadomosci jakoby Saddam współpracował z brodatymi dzikusami z Afganistanu śmieją się nawet dzieci" (muzułmańskie rzecz jasna, bo wiedzą o tym co dotyczy i społeczenosci nie są ciemna masą małopoludów) Amerykanie bezczelnie kłamali nie tylko o broni masowego rażenia fabrykując na potęgę fałszywe zdjęcia ale i wciskali kit o terroryźmie w Iraku. Kazdy średnio rozgarniety człowiek w Iraku wie że Saddam rzadził dokładnie tak samo co do joty przez ostatnie 30 lat, kiedy prowadził wojnę z Iranem w Iraku panował ten sam ustrój co później a Amerykanie wysyłami Saddamowi masę broni! Saddam został "honorowym" obywatelem paru amerykańskich miast. Pomyśmy teraz logicznie- skoro Irakijczycy wiedzą ze Amerykanom nie chodziło o żadna demokrację bo wspierają pełno różnych skrajnych ugrupowań i państw byle były im przychylne i w dodatku fałszują dokumenty byle tylko wmówić światowej opini publicznej "potrzebę" zaatakowania Iraku, to jasnym staje sie ze celem Amerykanów było przejecie baz militarnych i gospodoraczych, zwykła wojna, zająć i wycyckać. W Polsce tez kiedyś było pełno teerosytów, jeden z nich zabił cara, wielu innych zamchy planowało lub "zadowalło sie" mniejszymi urzedasami. Piłsudzki napadał na pocągi irabował co sie działo w imie dobra ojczyzny. Musimy wreszcie zdać sobie sprawę z jednej bardzo ważnej rzeczy- Arabowie kieruja się bardoz RACJONALNYMI przesłankami. Po jednej tylko akcji w Abu Grahib autorytet moralny spadł do zera, i byłoby tak w kazdym cu\ywilizowanym kraju. Zdajmy sobie spraę ze ludzie Ci byli tam upkorzani tylko i wyłacznie dla tego że byli Arabami. Poalcy teakiego zaochwania i upokorzneia nie zapomnieliby przez dziesiatki lat a być może stanie się to częścia historii. Tak, prymitywizm eurpoejski zostawił sobie trwały ślad, naród który sznauje historię głupi nie jest. Z tego co słyszę dobrze jest im znanana, cżesto przy okazji napominania o krzyzowcach i i ch najazdach, napomykano otakze o najeździe mongolskim- i to było olśnienie-'ONI MYŚLĄ! Nawet jeśli jest to logika staromodno-najconalistyczna to wypływajaca z jasnych aksjomatów. Problem z Guantanamo polega na tym że zamiast komu trzeba uciąć głowę za zbrodnie a reszcie dać włąsciwe wyroki, trzyma się ich jak zwierzeta w kaltce- niewaidomo dlaczego, za dlugie zęby mają trzeba wyłpać bestyji. Nietrakuje sie ich jak ludzi i Arabowie doskonale to wychwytują. Doskonale wiedza ze w państwach nowoczesnych każsdy zatrzymany musi mieć proces i nikogo bez aktu oskarżenia więzić nie wolno. Problem Guantanamo to POGARDA, a tej łatwo się nie wybacza.

Przepraszam za tak długie wywody, musimy jednak porzucić przesądy- wszscy jesteśmy ludźmi. Kiedyś w dzieciństwie zacząłem czytać o wielkosci ludzkich mózgów, myśalałem że Aborygeni bęą mieli chociaż o jakiś milmetr mniejszy- nicz tego. Żadnej różnicy. Arabowie są tacy sami, mja te smae uczucia jak my. Moze sa oni tylko "średniowiecznymi -my" moze jest ot inny etap, ale musimy ich mierzyć miarą tak sama jak kultury europejksie. Islam 100 lat temu był na znacznie wyższym poziomie od nas. To muzułmański podróżnik Ibn Jakub( czyt. bin Jakub) opisał dzikie polskie ziemie jako pierwszy... Być może zatrzymali się na tym pozimie, ocena moze byc surowa ale musi byc oparta na zrozumieniu a nie na wytykaniu obyczajowych różnic. Zawsze pytajmy-DLACZEGO?
Sumiko
czy Ty w ogóle czytasz co ja pisze?
czemu nadinterpretujesz?

jeśli chcą być zamknięci na kulturę zachodu to czemu się na ten zachód tak pchają?
Quizer
QUOTE(Sumiko @ 15.04.2006 00:46)
czy Ty w ogóle czytasz co ja pisze?
czemu nadinterpretujesz?

jeśli chcą być zamknięci na kulturę zachodu to czemu się na ten zachód tak pchają?
*



Pchaja sie dokladnie z tego samego powodu dlaczego ponad 1mln polakow juz nasz kraj opuscilo. A powod jest prozaiczny - poprawa warunkow zycia.
Sumiko
no i o to chodzi.
chcą przywilejów zachodu ale to wszystko.
bierzemy najlepsze, ale reszta nas nie obchodzi. świetne podejście.
Hagrid
Pchają się bo zalezy im na polepszeniu standardu życiowego, zawsze duzo podróżowali i handlowali, majadostęp do mediów i niechcą być w śwaitowym ogonie. Stosunki polityczne w ich państach nie są dobre i bbezpieczne. Sumiko- oni czesto nie mają własnego państwa. Widziłas jak proste śa niktóre granice pańśtw "arabskich"? Wyznaczono je w paryzu, lOndynie albo na jakiejś konferencji w Szwajcarii. Ci ludize iodnajduja sie w religii i kulturze. na zachodzie szukają stabilizacji i dobrze płatnej pracy- nie mają zazwyczaj dokąd wracać.
Sumiko
ale ja nie mówię, że to coś złego, że przyjeżdzają. złości mnie tylko to, że zachowują się tak jakby nadal żyli w pakistanie.
To jest "lekka wersja" zawartosci forum. By zobaczyc pelna wersje, z dodatkowymi informacjami i obrazami kliknij tutaj.

  kulturystyka  trening na masę
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.