Help - Search - Member List - Calendar
Pelna wersja: Wielka Sala
Magiczne Forum > Harry Potter > Magiczny Hogwart
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
Aylet
http://www.youtube.com/watch?v=no0WqYWdH74
obejrzyjcie. popłakałam się ze śmiechu xD
PrZeMeK Z.
Czy ktokolwiek w Wyzwaniu Hufflepuffu dotarł choćby do drugiej zagadki? Bo czas płynie...
asiatal
W końcu kadr odgadnięty. Teraz kolej Hufflepuffu
PrZeMeK Z.
Zmieniłem podpowiedź do Wyzwania. Jak teraz nie zgadniecie, to się zdziwię.
Ludwisarz
Taka podpowiedz to mysmy sami wymyslili po 30 minutach smile.gif
PrZeMeK Z.
No to nie rozumiem, w czym problem. Odczytywanie symboli nie idzie?
Co mam Wam podpowiedzieć? Powiedzcie, w którym momencie nie wiecie, co robić. Wtedy podpowiem.
em
Okeii. Jako rzecznik prasowy tudzież przedstawiciel Ravenclawu, wolontariusz i człowiek zajmujący się znajdowaniem większości odpowiedzi na pytania Prefektów, zgłaszam oficjalne zażalenie co do wyników, a w szczególności co do pytania, które moim zdaniem powinno zostać unieważnione.

Chodzi oczywiście, jak niektórzy mam nadzieję sie domyślają, o pytanie o ludobójstwa. Pozwolę sobie zacytować:

4. W jakim kraju miało miejsce jedno z największych ludobójstw w XX wieku? Jakie narody były mordowane? (Według naszych źródeł jest to III, co do wielkości ludobójstwo XX wieku.)

Jest to pytanie zbudowanie niepoprawnie pod względem formalnym z uwagi na użycie określeń nieostrych, które sprawiają, że nie można udzielić na nie poprawnej odpowiedzi. Owe określenia to "jedno z największych", "największe", "według naszych źródeł".
Jedno z największych może oznaczać którekolwiek z największych, ale oczywiście jedynie w sytuacji, kiedy uda nam się ustalić, co to właściwie jest "największe" ludobójstwo. Abstrahując już nawet od kwestii moralnych, które nie nam i nie tu rozstrzygać, "największe" może oznaczać: największe pod względem łącznej ilości ofiar, największe pod względem procentowej ilości ofiar, największe pod względem ilości narodów, których dotyczyło. Wydaje mi się, że osobnego uzasadnienia nawet nie wymaga określenie "według naszych źródeł", bo oczywiście może to oznaczać jakiekolwiek źródło - pytanie nie daje żadnej wskazówki, o jakie konkretne źródło chodzi.

Przykłady, jak źródła mogą spierać się co do największego ludobójstwa (genocide) w XX wieku:
Głód na Ukrainie
Mao-Ze Dong w Chinach
Holokaust
Kambodża
Kambodża
Na YahooAnswer każdy post - inna odpowiedź


A tu przykładowe odpowiedzi (ze źródłami):
Pol Pot w Kambodży
Adolf Hitler, II Wojna Światowa <- tę odpowiedź podaliśmy my.
Pol Pot, Kambodża

etc, etc, etc, wystarczy chwilę poguglać.

Jak wspomniałam wcześniej, powodem, dla którego podnoszę tę kwestię nie jest fakt, że odpowiedzieliśmy źle, ale okoliczność, że na to pytanie nie można było odpowiedzieć poprawnie. Każde z podanych wyżej źródeł, a warto zaznaczyć, że są to jedynie źródła internetowe, podczas gdy na ten temat napisano w prasie setki artykułów w dziesiątkach języków, nie licząc książek, każde z nich mogło być właśnie tym "naszym źródłem".

Liczę na poparcie i jestem gotowa na dyskusję. Zwłaszcza oczekuję odpowiedzi ze strony osoby, która pytanie sformułowała. Powtarzam raz jeszcze, nie wnoszę o +1 dla Krukonów, ale o unieważnienia całego pytania.
/przepraszam, że odzywam się jakiś czas po ogłoszeniu wyników, z przyczyn niezależnych ode mnie nie miałam dostępu do Internetu/
Zeti
QUOTE
Liczę na poparcie i jestem gotowa na dyskusję. Zwłaszcza oczekuję odpowiedzi ze strony osoby, która pytanie sformułowała. Powtarzam raz jeszcze, nie wnoszę o +1 dla Krukonów, ale o unieważnienia całego pytania.

Czyli innymi słowy odjęcie punktu Puchonom i Gryfonom, którzy odpowiedzieli poprawnie.

Ja w imieniu Gryfonów wnoszę zażalenie do pytania szóstego, które brzmi: Kto zdobył złoty medal zarówno podczas letniej jak i zimowej olimpiady?, i nie ma w nim ani słowa o podaniu dyscyplin, a nie olimpiad. Wnoszę wiec o przyznanie Gryfonom całego punktu, a nie połowy, ponieważ z pytania nie wynika, że trzeba podać coś oprócz nazwiska.
em
Na tej samej zasadzie można wnieść zażalenie do pytania drugiego: nie ma w nim ani słowa na temat podania nazwy grupy, do jakiej należy ten szczep, powiedziałabym nawet, że podawanie tej grupy to już nadgorliwość.
Natomiast w pytaniu o igrzyska podanie dyscyplin jest raczej naturalne, w końcu to interesujące, w jakich dyscyplinach startował jedyny człowiek, który zdobył dwa złota w dwóch porach roku.

Jak wspomniał Ramzes w naszym pokoju wspólnym... na tej samej zasadzie możnaby odwołać się od pytań Ślizgonów, etc.

Ja natomiast wskazuję konkretny, fizyczny, powiedziałabym nawet, że logiczny błąd w konstrukcji pytania, który wyklucza udzielenie poprawnej odpowiedzi, a raczej wybranie jednej odpowiedzi spośród wielu jednakowo prawdopodobnych.
Ludwisarz
Moze potraktowane to bedzie jako wycieczka osobista, ale

QUOTE
Jakiego dzieła Arystotelesa na pewno nie dostanie na zadanie student wiedzy o teatrze?


Tu az mi sie nie chce komentowac, bo indywidualnosc pytania to jedno, ale ze calkiem logiczna odpowiedz, iz studenta wiedzy o teatrze traktat medyczno-wterynaryjny nie moze dotyczyc - nie zostala uznana, to uwazam za mala smiesznosc. Tak, prawda, dzielo zaginelo - rzeczywiscie. Ale "o czesciach zwierzat" to wolnego sobie - na cwiczeniach miec nie bedziecie.
Ja rozumiem, nie wyobrazam sobie nawet, ale to mozliwe, ze studentowi wiedzy o teatrze da sie do przerobienia ksiazke telefoniczna..


QUOTE
Jakie są historyczne przyczyny, dla których Polacy nie powinni lubić Węgrów?

No rzeczywiscie, jak Bozie kocham, koronacja króla Stefana z 1001 roku to jest naprawde NAJWAZNIEJSZY powod zatargow polsko-wegierskich.
Naturalnie, nauczyciel z liceum i Pani Przewodniczka maja wylaczne prawo na podanie prawidlowej odpowiedzi i owa koroncja bedaca w ich mniemaniu najwazniejsza przyczyna - taka wlasnie jest. Ponadto przyczyny to slowo w liczbie mnogiej.
To rowniez jest fizyczny, konkretny i logiczny blad w sformulowaniu pytania, ktory umozliwia udzielenie wielu, rownoznacznie dobrych odpowiedzi.


Ponadto jesli chcialabys byc taka dokladna em, to ja proponuje co nastepuje:
Drodzy Prefekci. Mam nadzieje, ze macie nadmiar wolnego czasu. Przepatrzcie raz jeszcze wszystkie pytania i wszystkie odpowiedzi wszystkich domow i poprawcie punktacje. Bo uwazam za farse wszystkie przyznawania punktow za informacje niewymagane w pytaniu.
W pytaniu o igrzyska uwazam nie tylko za nienaturalne, ale i za niedorzeczne podawanie dyscyplin, bo pytamy o osobe! KTO? Zawsze uczono mnie, ze na pytanie KTO udzielemy odpowiedzi dotyczacej jakiejs osoby. Fakt, iz komus moze wydawac sie to INTERESUJACE jest dla mnie bez konkretnego znaczenia - skoro takie jest, to prosze doczytac na Wiki.


Ramzes
No tak, za to w pytaniu "W kulturze, jakiego ludu spotkać można zasłanianie twarzy mężczyzn po ukończeniu 25 lat?" oczywiście od razu wiadomo, że trzeba napisać, że Tuaregowie należą do grupy Berberów, bo samo słowo "Tuaregowie" nie wystarcza. Bo być może chodzi o innych Tuaregów...? Może to ci, co ukradli księżyc? Nie, kurde, chyba jednak nie.

Bez osobistych wycieczek? Czemu nie. "Czego symbolem jest woda w cytacie z księgi Genesis: "Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży unosił się nad wodami"?" No tak...
QUOTE
źródło - lekcja religii z interpretacją księgi Genesis, Apokalipsy i Ewangelii świętego Jana.
ojej... przepraszam, że mnie akurat na tej lekcji nie było. Chyba wtedy chory byłem.

Dalej... "Jaki cel przyświecał powstaniom kozackim?". zawsze mnie uczono, że powodów było kilka. Owszem Rzeczpospolita Trojga Narodów była jednym z nich, ale nie JEDYNYM SŁUSZNYM. Tymczasem z klucza odpowiedzi wynika co innego.

Na temat "naszych źródeł" nawet mi się nie chce wypowiadać.
Ludwisarz
Albo rewizja wszystkich pytan i ponowne przydzielanie punktow
albo zostawiamy jak jest, bo nikt wczesniej nie byl skory do zauwazenia problemu.
em
jakie nigdy wcześniej? Ramzes odwoływał się od tego pytania w Gabinecie Prefektów, jak wspomniał w naszym pokoju wspólnym, kiedy stwierdziłam, że na to pytanie odpowiedzieć się nie da. Ja odwoływałam sie od Genesis na samym początku. Nie ma "nigdy wcześniej", jest tylko brak zainteresowania wcześniejszymi uwagami.

pytanie, do którego się Timmy odniosłeś, o historyczne przyczyny, dla których nie powinniśmy lubić Węgrów, cóż, mówiąc prosto z mostu - pojawiło się li i jedynie z powodu pytania o księgę Genesis, którego formalną poprawność również kwestionowałam. Li i jedynie, z premedytacją. No bo skoro jeden ksiądz na jednej lekcji religii w jednej szkole jest wystarczającym autorytetem, a profesor na najstarszej uczelni w Polsce już nie - to ja nie widzę problemu, żeby takim autorytetem nie mogła być przewodniczka w miejscu, gdzie ta korona się znajduje.

a jeśli chodzi o pytanie o dzieło Arystotelesa... nigdy nie mów nigdy, Timmy, jeśli na liście lektur mam napisane "Dzieła zebrane" Arystotelesa, jeśli na historii filozofii (na wocie - dwuletniej) mamy czytać wszystko Arystotelesa co jest... to przepraszam bardzo, jedyną PEWNĄ odpowiedzią na to pytanie jest dzieło, którego fizycznie w bibliotece nie ma.

okej, możemy zostawić jak jest. może niech ta dyskusja będzie nauczką na przyszłość, w końcu przed nami kolejny Puchar, tak?
hazel
A ja myślę, że w związku z zaistniałymi wątpliwościami i bardzo małą różnicą punktową powinniśmy rozegrać coś w rodzaju "rundy dogrywkowej".
PrZeMeK Z.
Dodałem ostatnią podpowiedź do Wyzwania, która w gruncie rzeczy wyjawia cały sposób rozwiązania zagadki. Walczcie z drugą.
kate711
A ja dodałam podpowiedź do kadrów. wink2.gif
Ramzes
Widzę, że zapadła taka niezręczna cisza. Może by się tak wypowiedziało trochę więcej osób w sprawie precedensu z Pucharem Zimowym? Bo nie można tego zostawić w takim stanie niedopowiedzenia.
harolcia
Moje propozycje co do rozwiązania tego problemu to:
1. Tak jak proponuje Hazel, zrobienie rundy dodatkowej - np. każdy dom ułożyłby 2 pytania ( i Prefekci oczywiście też), więc każdy dom musiałby odpowiedzieć w sumie na 8 pytań.
ALBO
2. Zostawić już w spokoju tą turę Pucharu, a od przyszłej rozwiązywać ewentualne niepewności i spory wcześniej, a nie na samym końcu. I przedstawiać je raczej na forum - w Wielkiej Sali. Bo znowu z tego co zauważyłam, włącza się niezdrowa rywalizacja (która oczywiście podnosi poziom adrenaliny itp.) ale wprowadza też zawiść i agresję tongue.gif


I czekamy na nowy Eliksir biggrin.gif
Ramzes
A bo to teraz kolej Ravenclawu w Eliksirze! Nie wiem dlaczego byłem przekonany, że powinien być Slytherin blush.gif dzisiaj powinniśmy dodać.
kate711
Dodałam uzupełnienie do poprzedniej podpowiedzi w kadrach... Może teraz w końcu ktoś odgadnie. blink.gif Jak na razie nikt nawet nie próbował. ohmy.gif

EDIT
Krukoni zdobyli punkty i mogą dodać kolejne kadry wink2.gif
PrZeMeK Z.
Dobra, bo i tak nikt nie zgadnie Wyzwania: cyferki na filmie oznaczają kolejne litery z tekstu piosenki lecącej w tle (UOTREDM). Wpiszcie je w wyszukiwarkę YouTube, a znajdziecie drugą zagadkę. Ech.
Katarn90
niedługo pewnie pojawią się wyzwania typu : "zgadnij o czym teraz myślę"
PrZeMeK Z.
Sorry, ale wyzwania innych domów wcale nie zawsze były łatwiejsze. A zadanie ze "zgadnij, o czym myślę", już było - to, w którym był link do obrazka, a w którym w rzeczywistości chodziło o matematyczną zagadkę. I potem tydzień wyjaśniania, o co chodzi, bo zagadka miała błędy.

Myślałem, że się domyślicie. Cóż.
asiatal
Krukoni (Aylet, Ramzes, Katarn90, em, horror_kitty, QbaNowy), może wybierzcie kogoś do Kadrów. W niedzielę jest ostatni termin do wrzucenia Kadru. Potem Slytherin będzie miał szansę, a was ominie ta przyjemność.

edit: użyłam kolorku, bo może gdy ktoś z w/w zobaczy swój nick to się zmobilizuje
Ramzes
U nas nie ma wybierania. Kto ma kadr, to po prostu wrzuca. Do niedzieli się pojawi na pewno.
asiatal
dziękuję
PrZeMeK Z.
Wyzwanie Hufflepuffu dawno rozwiązane. Krukoni, Wasza kolej.
Ramzes
Wiemy. Już tłumaczyłem kilkanaście dni temu, że mamy też prywatne życie. Skoro nie dajemy od razu zagadek, to oznacza, że naprawdę nie możemy. Poza tym Carmen i Eliksir też stoją, a to jakoś nikomu nie przeszkadza.

I dupa, nie jestem w stanie dokończyć losów Lady Peverell. Mam półtorej strony i nie mogę ruszyć dalej. Zbyt długo już niczego nie pisałem i mam problemy z przelaniem pomysłów na papier :/ muszę wrócić do pisania jakichś krótkich opowiadań.
PrZeMeK Z.
Ależ ja Was nie popędzam, tylko przypominam.

Wyślij więc to, co masz, zakończone wcześniej.
Ramzes
Będę mógł wysłać dopiero wieczorem, bo mam dzisiaj dość ciężki dzień. Na chwilę tylko wskoczyłem na magiczne.

Ślizgoni mogą dodać kadr
Zeti
...a Puchoni Carmen, bo już dziewięć dni stoi osamotniona.

Przygotowujecie się na puchar wiosenny?
em
ja najpewniej nie bede miala czasu. moze przygotowac pytania, odpowiadac raczej nie.
Ramzes
Proszę o jeszcze parę godzin cierpliwości i wyrozumiałości z wyzwaniem. Dzisiaj je dodam, ale muszę jedną rzecz dopracować.
asiatal
Hufflepuff, czyńcie honory w Kadrze
kate711
Dodałam podpowiedź do kadrów. tongue.gif

EDIT:
Krukoni mogą dodać kolejne kadry. wink2.gif
horror_kitty
ślizgoni, eliksir.
Zeti
PUCHONI: Carmen San Diego
em
ma razm
czy tylko ja mam takie wrażenie?
asiatal
nu właśnie. Kolej na krukoński Kadr
kate711
Zeti, a ty dodaj zagadkę. tongue.gif
Ramzes
Widzę, że się wszyscy kochają. Dodałem podpowiedź do wyzwania.
A-g-a-t-a
Dajcie Ślizgonom trochę czasu na eliksir, bo chwilowo śmiem twierdzić, że zostałam sama, bo dawno żywej duszy w naszym pokoju wspólnym nie było... Zakohana, z tego co wiem, wybyła tymczasowo, a reszta... No cóż. wink2.gif Wesołe jest życie Ślizgona.
Zeti
Ale przecież jeszcze jest. Niedalej jak wczoraj z nią rozmawiałem.
A-g-a-t-a
To chociaż tyle dobrze... ;]
Zakohana w książkach
Ja dopiero wybędębiggrin.gif W sobotę.
A nasze subforum to tak jakoś nigdy zbyt "żywe" nie było...
A-g-a-t-a
Eliksir dodany.

Może jakis Gryfon dorzuci zagadkę, bo się zastój zrobił... Nalegam. wink2.gif
Ramzes
Podpowiedź nr 2.
asiatal
wracając na chwilę znad morza informuję, że Ravenclav stracił szansę zadania Kadru i teraz kolej Slytherinu. Do poniedziałku. Się zagapiłam.
Zeti
Czy Puchoni mają zaniar dodać Carmen przed 17.03, kiedy upłynie miesiąć od rozwiązanie ostatniej Carmen Gryfonów? Jeżeli nie, to proszę Krukonów o przejęcie kolejki.

I puchar wiosenny chyba nie wystartuje 21 marca, ze względu na Wielkanoc, ale 25 po świętach, we wtorek.
A-g-a-t-a
Melduję, że Ślizgoni dodadzą kadr przez weekend
To jest "lekka wersja" zawartosci forum. By zobaczyc pelna wersje, z dodatkowymi informacjami i obrazami kliknij tutaj.

  kulturystyka  trening na masę
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.