Help - Search - Member List - Calendar
Pelna wersja: Wielka Sala
Magiczne Forum > Harry Potter > Magiczny Hogwart
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
asiatal
ok
Ramzes
Pojawiła się trzecia podpowiedź.
Zeti
Puchoni, chyba przepadła wasza kolej na zadanie Carmen. Proszę o zadanie zagadki przez Krukonów. Już miesiąc czekamy.
Ramzes
Dodałem ostatnią, mam nadzieję, podpowiedź do wyzwania.
em
OT.
przeniose posty dotyczace wyprawy zakochanej do nabijania postow, bo tu mnie raza.
Syriusz_Black
Co tak dupnęło, nic się nie dzieje...
Ramzes
Dodałem kolejną podpowiedź.
abstrakcja
Ej. Kto i dlaczego mnie wy... pisał ze Slytherinu?! :>
Zeti
Ale o co chodzi? Przecież nadal jesteś na liście ślizgonów.
em
pewnie nie ma dostępu do podforum. może się zdarzyć po banie.
problemy techniczne: pisz do dementiego :>
Ramzes
Czas na wyzwanie Ślizgonów.
abstrakcja
QUOTE(em @ 26.03.2008 14:37)
pewnie nie ma dostępu do podforum. może się zdarzyć po banie.
problemy techniczne: pisz do dementiego :>
*



Okej. Przyjęłam. Napiszę. wink2.gif .
Zakohana w książkach
Wyzwanie Slytherinu dodane.
Ramzes
O! To jednak jakieś życie tu jeszcze jest.
Zeti
No, MH nam wymiera.

Czy chcecie, żeby Wiosenny PWMH ruszył??
Gryfoni, wymyślajcie pytania.
harolcia
Minęła już ta pierwsza fala zachwytu, zakończyła się seria, to i już chwilami bawić się nie chce... I czasem mniej ludzi na MH zagląda. Można się było tego spodziewać.
Zeti
Dobra, więc, żeby rozkręcić interes, zabieramy się za wiosenną sesję Pucharu Pór Roku, powiedzmy, ze w ciągu tygodnia Gryfoni sformułują pytania (może wcześniej, im wcześniej, tym lepiej) a póżniej zabawa będzie się toczyła według starych zasad, z tą drobną modyfikacją, o której mówiłem w GP. OK?

I ja bardzo proszę, o zadanie Carmen San Diego. Jezeli nie pojawi się w ciągu kilku najbliższych dni, to ja wkleję jakieś obrazki.

Ee, i hm, teraz pora Gryfonów na Eliksir. Jak mogłem przegapic, mogliście się dopominać na PM.
harolcia
Eliksir został dodany ;d nad pytaniami się pomyśli ;p
Zeti
Carmen też ja dodałem, zaraz założę temat na PWMH, rozkręcimy tą zabawę.

Sa jeszcze jakieś wakujące zabawy?
Kadr mają zadać Slytheriniarze.
asiatal
jeju, jeju. Kompletnie zapomniałam o Kadrze. Przepraszam
em
ostatni post na forum krukonów był ponad miesiąc temu.

ja na przykład w taki puchar, jak ostatnio, to się bawić nie mam ochoty, jakbyś nam Zeti dodał to pół punktu za 'wymienienie nazwiska' Rasputina, jak mi to w PMce napisałeś, wynik byłby inny.

poza tym chociażby brak jakiejkolwiek odpowiedzi na wyzwanie Ramzesa przez dłuuugi czas, wymarcie forum, aktywność zerowa, to chyba oznaki wymierania subforum.
harolcia
Po części zgadzam się z Em. I mam pewna propozycję...
Zróbmy ten Wiosenny puchar. To będzie test na żywotność MH. Jeżeli zauważymy znikoma aktywność użytkowników, to możemy uznać projekt za zamknięty. Pozostawić go np. na pamiątkę potomnym z aktywnymi dwoma czy trzema tematami, np. Zagadki i noch etwas. Bo jeżeli mamy robić coś na siłę, to wydaje mi się to bezsensowne.
matips
Witam!
Rzeczywiście, (sub)forum na wymarciu. Jak nie będzie chętnych do zabawy to i tak nawet bez zamykania 3-4 osoby bawić się nie będą.
Zeti
O, matips, witam. biggrin.gif

Tak, zróbmy Puchar wiosenny, mam nadzieje, że to przyciągnie osoby do zabawy. Proszę zapoznać się z regułąmi, pojawiły się drobne zmiany, ale to tylko ze względu na sondę.

Ale już coś się rozkręca. cheess.gif
Aylet
witaaaam.
po obejrzeniu Death Note, Fullmetal Alchemist, Green Green, Naruto i Chobits stwierdzam że mogę robić coś jeszcze w internecie niż tylko oglądanie anime. xD
horror_kitty
Halo ludzie, ruszymy coś ;>
Jakieś zagadki, wiosenny puchar i tym podobne.
Aylet
wiosenny pucgar, hmm nigdy nie bylam w tym za dobra, pytania za łatwe robiłam a i źle odpowiadałam. ale jednak chętnie się przyłączę do burzy mózgów jeżeli ktoś jeszcze wykaze inicjatywę.
harolcia
z tego co wiem, to Gryfoni wymyślili kilka pytań i na tym się skończyło. Nie jest to jednak liczba wystarczające do dodania Pucharu
matips
Jak na razie nie ma pytań...
Ramzes
Jak na razie są matury, a były egzaminy gimnazjalne. Mam nadzieję, że nie muszę swojej wypowiedzi rozszerzać.
harolcia
Oczywiście, to chyba naturalne, że MH nie stanowi numeru 1 w naszym życiu tongue.gif
Zeti
W sumie mamy już maj, pytania mam na dysku, można by wrzucić, jest po egzaminie, ale przed maturą, więc może poczekać do końca tych sprawdzianów?
Aylet
ja się zgadzam.
horror_kitty
Nie mam nic przeciwko.
Chyba z nerwów pisałam poprzedniego posta, może rzeczywiście po maturach.
Zresztą nie mam już głowy na naukę i tak dla zabicia czasu wchodzę na wszystko co możliwe ;P
A na dodatek śniło mi się, że nie zdałam, ale to podobno dobry omen ;P
matips
Mam pomysł na dodatkową zabawę/konkurencję czy jak to tam nazwać. Gra nazywa się Nomic.
Gra polega na zmienianiu reguł gry Na początku mamy pewien określony zestaw reguł, a później każdy gracz może zaproponować pewną zmianę tych reguł, która to propozycja podlega dyskusji głosowaniu. Jeśli zostanie przyjęta - gracz proponujący dostaje punkty, jeśli odrzucona - traci. Wygrywa ten, kto pierwszy osiągnie wynik 100 pkt (przy czym oczywiście każda z tych reguł może zostać zmieniona w trakcie gry). Innym sposobem wygranej jest zamotanie zasad gry - gracz, który pierwszy spróbuje wykonać ruch jednocześnie dozwolony i zabroniony - wygrywa.

Oczywiście po egzaminach smile.gif
aurorka_gryfonka
Trochę skomplikowane, ale dość oryginalne i ciekawe... Można spróbować...
Aylet
owszem, skomplikowane xD
harolcia
Właściwie, czemu nie... może przez to MH się rozrusza smile.gif poczekamy z tym do końca maja i ruszamy biggrin.gif
matips
A czy to źle, że skomplikowane?
Aylet
nie źle, może lepiej że jest jakieś urozmaicenie a nie jest to np gra w skojarzenia x3. tylko że w takim wypadku nie wszyscy zrozumieją.
em
ja jestem za głupia, żeby pojąć.
aurorka_gryfonka
Ja musiałam instrukcje ze trzy razy przeczytać, żeby w końcu załapać... Ale się udało! (tak myślę... biggrin.gif)
Aylet
a kiedy kończą się matury tak wogole? xD ignorantka ze mnie ^^
em
pisemne z koncem przyszlego tygodnia
ustne teoretycznie 31 maja.
Aylet
no to cacy, zaczynamy nową zabawę z dniem dziecka.
matips
Propozycja zasad początkowych:

§1. Zasady od 1 do 99 są zasadami niezmiennymi. Wszystkie pozostałe są zmienne.
§2. Uczestnikiem gry, zwanym dalej graczem jest każdy kto w odpowiednim temacie wyraził chęć uczestnictwa i nie posiada statusu nieaktywnego.
§3. Jeżeli gracz nie bierze udziału w X kolejnych głosowaniach jest uznawany za nieaktywnego. Status nieaktywnego nie niesie ze sobą żadnych konsekwencji poza utratą prawa do głosowania. X oraz warunek utraty statusu nieaktywnego jest określone przez zasadę zmienną. Niedozwolone jest usunięcie zasady zmiennej określającej X lub taka jej nowelizacja, że zasada ta nie określałaby już X oraz warunku utraty statusu nieaktywnego.
§4. Każdy gracz może zaproponować wprowadzenie nowej zasady zmiennej, nowelizację lub usunięcie już istniejącej. Gracz nie może zaproponować zmiany, wprowadzenia lub usunięcia zasady niezmiennej, poza zmianą wyszczególnioną w punkcie 6.
§5. Każda propozycja zmiany reguł jest poddawana pod głosowanie. Wprowadzenie, odrzucenie lub nowelizacja zasady wymaga zwykłej większości (>50%). Wyjątkiem od tej reguły są zasady niezmienne.
§6. Aby dokonać zmiany zasady zmiennej w niezmienną lub niezmiennej w zmienną wymagana jest jednomyślna decyzja. Zmiana taka zapisywana jest w zbiorze zasad, przy zasadzie.
§7. Sposób głosowania określa zasada zmienna. Jeśli taka zasada nie istnieje, głosowanie odbywa się w temacie w którym dyskutowana jest zmiana zasady
§8. Prawo nie działa wstecz. Reguła ważna jest od chwili wpisania jej do niniejszego zbioru.
§9. W wypadku konfliktu pomiędzy zasadą zmienną a niezmienną za ważniejszą uznaje się zasadę niezmienną, nawet wtedy, gdy zasada zmienna mówi inaczej. Wyjątkiem jest jeśli zasada niezmienna mówi inaczej.
§10. W wypadku konfliktu pomiędzy dwoma zasadami niezmiennymi za ważniejszą uznaje się zasadę o niższym numerze początkowym.
§11. Zawsze istnieje choć jedna zasada zmienna. Niedozwolone jest taka zmiana reguł w wyniku której (zmiany) nie będzie możliwe wprowadzenie żadnej nowej reguły.
§12. Warunki zwycięstwa nie mogą być zmienione ze zdobycia n punktów na żaden inny warunek. Wielkość n i zasady zdobywania punktów mogą być zmienione.
§13. Jeśli gracz wykona ruch jednocześnie dozwolony i zakazany zostaje zwycięzcą.
§14. Cokolwiek nie jest wprost zabronione lub ustalone przez reguły gry jest dozwolone. Wyjątkiem są zmiany reguł, które są dozwolone wtedy i tylko wtedy, gdy są wprost dozwolone przez reguły.
§15. Niniejsze zasady są podrzędne w stosunku do zasad forum.


§101. W wypadku konfliktu pomiędzy dwoma zasadami zmiennymi za ważniejszą uznaje się zasadę o niższym numerze początkowym, chyba, że reguła mówi inaczej.
§102. Warunkiem zwycięstwa jest zdobycie 100 punktów.
§103. Na podstawie §3 X ustala się na 5, a warunkiem utraty statutu nieaktywnego jest wyrażenie takiej woli w odpowiednim temacie.

biggrin.gif
Aylet
dla mnie wszystko jasne.
matips
Podpowiedź do WD:

QUOTE
<script language="JavaScript" src="zabezpieczenie.js"></script>
Aylet
wiem że nasz hogwart powoli umiera na brak zainteresowania ale ślizgoni nie mają prefekta xD Gem nie zjawiła się tu od stycznia.
Hannah_Wilson
Mamy jeszcze Zakochaną smile.gif
To jest "lekka wersja" zawartosci forum. By zobaczyc pelna wersje, z dodatkowymi informacjami i obrazami kliknij tutaj.

  kulturystyka  trening na masę
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.