Help - Search - Member List - Calendar
Pelna wersja: Tata Czyta Cytaty Tacyta
Magiczne Forum > Talk Show > Talk Show > Bzziuuummm!!!
Pages: 1, 2, 3, 4
em
Mam niejasne wrażenie, że to już gdzieś tu kiedyś było. A może i nie. Nawet jeśli było, to teraz nie ma ;p
Bawić się lubimy, nie ma wątpliwości. To bawmy się w taką starą jak świat zabawę:

1. Złap najbliższą książkę.
2. Otwórz ją na 123 stronie.
3. Znajdź piąte zdanie.
4. Opublikuj je w tym temacie.
5. Nie szukaj najfajniejszej książki jaką można znaleźć. Użyj tej, która faktycznie leży najbliżej Ciebie.


Podczas publikowania swojego cytatu mile widziane odgadnięcie tytułu, z którego pochodzi cytat poprzedni. Mile widziane, aczkolwiek niekoniecznie obowiązkowe.
Co wy na to? Bawimy się?

Zaczynam:
"Rzeką się nieprzyjaciel zastawił i drwi z nas!"
Eva
Potop ;> Trojeczka chyba, ale pewnosci nie mam.

"Opuszczona przed laty chałupa chyliła się ku ziemi, w ścianach ziały przestrzeliny od pocisków z rusznicy przeciwpancernej."

Smigac, mistrzowie biggrin.gif

Wrona
Fajna zabawa blush.gif cytat: "Czarodziej o znajomych rysach uśmiechnął się nieznacznie, dotykając haftowanych wyłogów fioletowego dubletu."

Tytuł książki, z której pochodzi twój cytat - nie mam pojęcia sad.gif
Sumiko
moje jest strasznie długie:
"Dodatkowymi elementami, które w tych rozwiązaniach wprowadza renesans, są bębny z kolistymi oknami, na których ustawia się właściwą kopułę, ortaz umieszczane na pierścieniu otworu kopuły - cylindryczne formy, z otworami oświetlającymi podniebienie kopuły."

boże jaka jestem nudna.
itachi
Cienista Dolina:

"Mystra zdawała sobie spraw, że skuta w ten sposob nie ma szans wyswobodzić sie z okowów."

Potop okazał się kilka mm dalej.
Ahmed
QUOTE
"Dodatkowymi elementami, które w tych rozwiązaniach wprowadza renesans, są bębny z kolistymi oknami, na których ustawia się właściwą kopułę, ortaz umieszczane na pierścieniu otworu kopuły - cylindryczne formy, z otworami oświetlającymi podniebienie kopuły."


jakaś książka do Historii Sztuki. [I am so smart xP ]

QUOTE
"Czarodziej o znajomych rysach uśmiechnął się nieznacznie, dotykając haftowanych wyłogów fioletowego dubletu."


Czarnoksiężnik z Archipelagu?

Avadakedaver
Tutaj ograniczamy się do przykładów ilustrujących podaną informację:

<pracuję nad orografią i generalną polszczyzną>
Sihaja
QUOTE
"Czarodziej o znajomych rysach uśmiechnął się nieznacznie, dotykając haftowanych wyłogów fioletowego dubletu."

Saga o Wiedźminie?


Pan Crumley siedział na wilgotnych schodach i szlochał.
Wrona
Sumiko - no właśnie jakiś podręcznik do historii sztuki (tak jak Ahmed napisał)

Ahmed - nie, nigdy nie czytałam tej książki, fajna jest?

Avada - zdanie z tego co wiem, nie kończy się na dwukropku, po nim występuje dalsza część zdania blush.gif , a książka to zapewne coś w rodzaju "Ortografia i gramatyka gimnazjalisty" tongue.gif (nie wiem czy taka książka istnieje...)

Sihaja - <oklaski> a dokładniej "Czas pogardy"
Ahmed
Sih, "Wiedźmikołaj"...

Wrona, dotarłem tylko do 50 strony, bo mnie strasznie wynudziło.
Avadakedaver
wypraszam sobie!
do szkoły średniej chodzę!
"WSPÓŁCZESNA POLSZCZYZNA - podręcznik języka polskiego dla szkół średnich"
a po dwókropku jest duża litera.
w tym przypadku.
Sihaja
Ahmed - Bien, szczał, przepraszam, strzał w dziesiątkę Xd

Wrona - pytasz o Czarnoksiężnika z Archipelagu? - świetna, klasyka fantasy, wszystkie cztery książki (króciukie) polecam gorąco.
Wrona
Och, wybacz wielki Avado! <pada na twarz>

A przy okazji cytat:
"Władza i wolność." - zbyt wiele to nie mówi...
matoos
Ponieważ na 123 stronie nie było aż pięciu zdań, wybrałem przedostatnie tongue.gif

"Śmiały, lecz nie nazbyt śmiały..."
Avadakedaver
u mnie tez nie bylo pieciu zdan, wiec przewrocilem na nastepna strone i kontynuowalem liczenie
GrimmY
pojde za to do piekla.
'W prawdziwym zyciu intensywne pocieranie l*******i zbyt wczesnie (albo nie robienie tego w ogole) jest czesto najpewniejszym sposobem, by sprawic partnerce przykrosc, a nie przyjemnosc.'
Sumiko
pachnie mi kamasutra.
Hefaj
dziwne , stuknięte , straszne. ale dobra. może być.

QUOTE(Buchmann: Nowy Słownik Ang-Pol Pol-Ang)
flesh: 1. ciało 2. miąższ 3. mięso; in the ~ we własnej osobie


pierwsza z brzegu , może być?
Hefaj
ha!

teraz was zniszczę.

nie zmieściło się całe na 123.:

QUOTE
W nadesłanych przez nią materiałach zwykle było dużo o facetach mordujących się nawzajem w różnych miejscach na Ziemi , za to ani słowa świadcząxego , że zrozumiała podłoże konfliktu i aspekt humanitarny tegoż.


z dedykacją dla Czilda , może czytał.
matoos
Ja wiem. Dobry Omen. Mowa o Wojnie wink2.gif

Moje też praktycznie nie do zgadnięcia tongue.gif

"Nie zdążył jednak go zmienić".
s.a.m.a.r.o.
123 strona? Zdanie 5? No dobra smile.gif

"Nie próbowała się jednak uwolnić z ramion Lowriego..." wink2.gif
em
Widzę, że zabawa się spodobała... miło smile.gif
"- Piękna robota - odezwałem się."
Ha! zgadnie ktoś? xD
dementorek
But it is very difficult to estimate exactly how much this "great deal" is --
and this difficulty has nothing to do with the specifics of the present model.


- "The Structure of Intelligence. A New Mathematical Model of Mind"
GrimmY
QUOTE(Sumiko @ 27.03.2006 21:07)
pachnie mi kamasutra.
*


blisko.
matoos
Któryś z seksów Starowicza. Partnerski, dojrzały czy jakiś tam jeszcze tongue.gif
MisieK
"Chodziło nie tylko o to, żeby nie widzieli, jak kuśtykam, jak wlokę się, podpierając kijem, jak szukam w krzakach odosobnienia, walcząc z nadpsutym mięsem buntującym kiszki."

jest nadzieja, że ktoś zgadnie;)
Katon
Co do powyższego to no idea. Za to moje raczej łatwo zgadnąć:

"Kto, w dokumentacji związanej z obrotem papierami wartościowymi, rozpowszechnia nieprawdziwe informacje lub przemilcza informacje o stanie majątkowym oferenta, mające istotne znaczenie dla nabycia, zbycia papierów wartościowych, podwyższenia albo obniżenia wkładu,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."




No i kto jest nudniejszy, Sumiko? E?
Ahmed
Katona Kodeks Karny (KKK)

Misiek, może cuś z Sapkowskiego, jakieś "Narrenturm"?
MisieK
niet, ale też polska fantastyka.
dementorek
QUOTE(Katon @ 28.03.2006 14:15)
Co do powyższego to no idea. Za to moje raczej łatwo zgadnąć:

"Kto, w dokumentacji związanej z obrotem papierami wartościowymi, rozpowszechnia nieprawdziwe informacje lub przemilcza informacje o stanie majątkowym oferenta, mające istotne znaczenie dla nabycia, zbycia papierów wartościowych, podwyższenia albo obniżenia wkładu,
  podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."




No i kto jest nudniejszy, Sumiko? E?
*


no ale to akurat dosc ciekawe biggrin.gif no.. choc troche hermetyczne wink2.gif
Wrona
Misiek - "Achaja" tongue.gif (tak?) kojarzy mi sie z wypowiedzią tego, no (zapomniałam sad.gif ) szermierza natchnionego...

Ps. Nolaan mu było na imię? huh.gif

Pps. cytat: "Kolejna tabela przedstawia zestawienie danych dotyczących zależności pomiędzy przygotowaniem nauczycieli do prowadzenia zajęć z wychowania muzycznego, czyli ich wykształceniem a realizowaniem przez nich wszystkich form wychowania muzycznego."

Ppps. Nie moja książka... dry.gif
em
Avada - beznadziejny żart, fakt.
Nowy cytat:
"Służyły one, najogólniej biorąc, dwu celom: lepszemu wniknięciu w postać i w "okoliczności założone" i rozładowaniu stresu aktorskiego w początkowym okresie pracy poprzez wprowadzenie sytuacji na poły zabawowej."
Shell
"Ze zbyt wielką skromnością nazywasz, pani, kobiecymi błahostkami rządy nad wszystkimi chórami anielic - mruknął Razjel."


A to tu się nie podaje tytułów...
MisieK
Nie, nie Achaja. Coś nowszego.
Shell
Misiek, to jest "Pan Lodowego ogrodu" Grzędowicza : ) prawdaaa? ;D
MisieK
ta.
itachi
Shell - to nie jest czasem Kossakowska, "Siewca Wiatru"?
Sumiko
tamto to nudne to był zarys historii architektury. ale kodesks karny jest chyba i tak nudniejszy dziadzie jeden.

a tera: (Cat by wiedziała na pewno)
"-Właściwie dlaczego tak się zdenerwowałem, kiedy Berlioz wpadł po tramwaj - rozważał."
Shell
itachi, oczywiscie ze Siewca wink2.gif
Sumiko, to będzie "Mistrz i Małgorzata", piękna książka =)
domka
cytat: gdi zignorowałam ich obiekcje i pozwoliłam sobie wytatuować na łopatce yaw",co oznacza, że poświęcam się większemu dobra naszej rasy-to samo zresztą znaczy twój pierścień, który dostałeś od Broma-moja rodzina mnie odtrąciła.
itachi
Domka, Eragon?

Krótko, to dodam cytat -
"Będziesz siedział przy ogniu całą wieczność, jeśli się stąd nie wydostaniemy!"

Edit - ta Shell xP
Shell
Blask Fantastyczny?
Hefaj
kurde , to będzie banalne.

QUOTE
(śpiewa)"Udawać musisz tylko , że cię kocham. (uderza się w obie skronie trzymanymi w dłoniach cegłami) Udawać musisz tylko , że kochasz mnie."


nooo?
MisieK
LCMP tom pierwszy.
Hefaj
QUOTE(MisieK @ 28.03.2006 20:25)
LCMP tom pierwszy.
*


blawo.

a to?:

QUOTE
Płomień łuczywa oświetlał doskonale jego nieruchomą , jakby wykutą z brązu twarz.
Magya
QUOTE
- A ty, Nur-el-Tadhilu, opucisz nas?



hm?
MisieK
W pustyni i w puszczy

"Znaleźć det(X) z równań zapisanych poniżej, jeśli jest to możliwe (a) (X + B*C)^-1 = A, (b) (A*X*B*C)^T = 3I + A."
Sihaja
Czyżby jakaś książka od matematyki, hmmm? XP

Hefaj - bardzo ogólnikowe to zdanie, kurza twarz.

"GERDMANN: Byłem pewien, że was diabli porwali"
MisieK
"Od liczb zespolonych to tensorów, spinorów, algebr Liego i kwadryk" J. Komorowski
Katon
"Czarownik musi uważnie i rozmysłem obdarzać swoją magią i zaufaniem przedmioty, by nie utworzyć ich zbyt wiele."

Małe szanse, że ktoś odgadnie.
To jest "lekka wersja" zawartosci forum. By zobaczyc pelna wersje, z dodatkowymi informacjami i obrazami kliknij tutaj.

  kulturystyka  trening na masę
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.