Help - Search - Member List - Calendar
Pelna wersja: Rapy, Hip-hopy I Inne Huncwoty
Magiczne Forum > Kultura > Muzyka
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
voldius
w ogole ta koncowka jest z dupy wyjeta i nie wiadomo osochozi.
Pawelord2
Staare :] dawałem w teledyskach
Z innych takich kwiatków polecam to
http://www.universalmusic.pl/?atype=teledy...1&idartist=3668

Mocarne :]
"...P..."
GrimmY
QUOTE(Pawelord2 @ 13.05.2005 18:32)
Staare :] dawałem w teledyskach
Z innych takich kwiatków polecam to
http://www.universalmusic.pl/?atype=teledy...1&idartist=3668

Mocarne :]
"...P..."
*


sorry , dzisiaj dopiero przeczytalem w teledyskach, nie jestem na bierzaco w postach napisanych w ciagu tygodnia.
a to co podales - ja juz nie wiem, smiac sie czy plakac.
Hefaj
no coż - fox kids lansuje dzieci sleeping.gif

a co do chinki: dawaem to już w kabaretach. ale jako porządny hop dam to tu , polecam ostatnią stronę, zwłaszcza rmx zarzucony przez Innowiecę:
czy cikulinka jest ok?

acha , i chyba to dam sobie w podpis:
user posted image

acha , i wiem że nie ten temat , ale wszystkiego najlepszemu forumowiczowi kończącemu 19skę , a mającego chyba nick adekwatny do tej 'kwestii'.
Kira
QUOTE(Katon @ 10.05.2005 20:28)
Tak naprawdę lubię tylko Kalibra, Paktofonikę i Fisza. Może jeszcze WWO, Grammatika i solowego Eldo. Kompletnie nie oryginalnie. Zdarzają się jeszcze pojedyncze piosenki które mi się podobają ale naprawdę rzadko.
*



będę już strasznie monotematyczna,ale... polecam Ostrego ;] imo jest swietny. i nie jest to tylko moje zdanie.. myślę,ze jest tu sporo osób,które mogłoby potwierdzic moje słowa. do hh byłam zawsze raczej nastawiona na anty i to własnie Ostry mnie przekonal do niego,potem był Fisz,Paktofonika,Kaliber, Łona i tak to się jakoś potoczyło. ale zaczeło się od Ostrego, który wbił mnie w ziemie i naprawde z powodzeniem moge go polecic. moze go znasz,ale nie przypadł Ci do gustu, chociaz nie chce mi się wierzyć,bo ten facet to naprawde wielka, wielka klasa, pokłon w jego strone, wie,jak powinien wyglądac prawdziwy hip hop, o ;]



'dobry hh nie jest zly o ile jest dobry ;p'


a tak bardziej dokładnie, to do hh zachęcił mnie Kazik ;) to juz jest taki prapoczątek. ja uwielbiam Kult, jakis czas temu wgłębilam sie w solowe rzeczy Kazika no a na jego solowych projektach nie sposób nie zauwazyc fascynacji rapem. niedawno gdzieś tam wyczytałam, ze jest on nazywany jest 'ojcem chrzesnym' polskiego hh. no a Kazik wielkim artysta jest,wiec nie fascynowałby sie byle czym;] heh.
koniec przemówienia z dnia trzeciego roku bieżącego.
Hefaj
a tak ciągnąc temat morderczych piosenek:

Cypress Bistro/Bistro Rhymes - Radio Maryja

gdy kumpel to puścił na wyjeżdzie - poległem.
Hefaj
tak btw , trzeba tu reanimacji.

Kto nie słuchał , ten trąba.
Ludwisarz
Sorry ale..

Kontrafakt robi naprawde dobre rzeczy. Na scenie na koncertach po prostu wymiata. Przez ostatni hiphopkemp nawiazali wspolprace z WWO i jest to straszna kooperacja.. Dla mnie rzeznia.

Za to polecam bardzo wogole Kontrafakt i cos z Ceskiej Republiky - Indy & Wich.
voldius
cala ta ich plyta E.R.A. jest świetna.

Suspekt - czeski albo słowacki /raczej czeski/ jest taki sobie. hm, momentami rapują świetnie, chodzi mi o samą technikę, ale wydaje mi się, że gdybym teksty poznał to nie spodobałyby mi się.

a tak w ogóle to ostatnio rap francuski
voldius
eeej.

WBW

i sprawdzic finał Pogo - Pe.
Ludwisarz
dzis ziomus mój z wloclawka startuje, wygra final ;] pe zjada. rufina tez.
voldius
khyh, cos mi tam golumh wspominal. pojechal w koncu z nim czy nie?

ja obstawiam ze teraz wejdzie wreszcie Gres : D i Filip
Ludwisarz
filip przy Popiele ssie.
Popiół daje rade.
voldius
sprawdzymy
Ludwisarz
filip przeszedł, popiół odpadł.
voldius
wyemy, wyemy. przeszdl jeszcze Dolar.
GrimmY
adas i emade. jakies opinie na temat tej plytki? moim zdaniem plyta zabija skillem ostrego... plus te psychiczne bity waglewskiego. jak narazie plyta roku, do sklepow marsz, bo dobrego hiphopu ostatnio jak nasral.(czyli od jakis 2 tyg:>)
voldius
znaczy srednio. wkurwiaja mnie te bity. dobra plyta, ale nie to czego chcialem, a moze raczej czego chcialbym - singiel 'wiele drog', jest najbardziej przystepny dla kazdego czlowieka.
Hefaj
a jja mam jedno pytanie - czy Mleko możnna zaliczyć do hh ?
voldius
ja do Mleksona nic nie mam. ba, uwazam ze nawet niezle podszedl do tematu i wyszla z tego niezla beka. dziwnie rymuje, dawno nikt tak nie rymowal. poza tym, nieczyste sa cholernei te rymy. no ale trzeba go tez pamietac z Born Juices, 10 osob - wspolna scena.
Ludwisarz
Braterstwo - ojczyzna porozumienia, moj styl przeciw negatywnej wibracji, pionierzy czegośtamzkońcówkąna-acji wkraczają do akcji!
voldius
ej, a skubany Pogo wygral.
Ludwisarz
wbw to towarzystwo wzajemnej adoracji.
voldius
po czyn to stwierdzasz?
Kira
a czy ktoś widział teledysk do "Sznurowadeł" Fisza?

dla mnie to jeden z najbardziej szokujących teledysków, jakie widziałam... może przesadzam i histeryzuje, ale naprawdę wydaje mi się, że gdyby ktoś miał depresję albo potężnego doła i obejrzałby ten klip... dodatkowo wsłuchąjąc się w tekst, to mógłby po prostu ze sobą skończyć... jest po prostu straszny...sugestywny, szokujący, przerażający i odpychający.ale i niesamowity na swój sposób...brr
GrimmY
widzialem , robi wrazenie - tyle tylko o nim napisze, bo wszystko juz o nim napisalas :}

wlaczajac dzisiaj vive natknalem sie na 'u ciebie w miescie 2', ale prad siadl i tyle widzialem. przemknal mi tylko jakis raper czarnoskory - ktos mi powie kto to? za krotko widzialem zeby rozpoznac.

reklama - 25 czerwca battle of the year w szczecinie \o/
Ludwisarz
lil dap of group home.

group home to klasyk i korzenie w stanach. jednak teraz tam szaleja za snupem i dżejami zi, więc klasyczni 40latkowie nie mają szans i pieniążków. lil dap przyjechał do polski, wydaje płytę w PROSTO, rżnie dziwki na trasie RBK HH TOUR i zarabia niewiele. Ale zarabia.
voldius
tak. TimmY, jakby nie patrzeć Snoop Doggy Dog tez jest klasykiem.
a Lil Dap nagral slownie jedna dobra plyte no i mial zajebisty hit pod bit Premiera, ktorym dalej sie jaraja na bitwach freestylowych czy jakimstam innym szicie - Living Proof /polecam zreszta/.

a cale u ciebie w miescie 2, jest raczej miernota, Pezet w formie i jeszcze ten koles z JWP... Eros bodajze. and that's all.
GrimmY
az sobie 'chronic' puscilem dzisiaj rano. (to tak a propos klasykow).
jeszcze raz jesli chodzi o 'u cie w mie-scie #2' - jakos sredniawo. tzn. sam tekst - nie powiem - ujdzie, teledicho straszy.
Kira
a słyszeliście hebrajski hh? smile.gif
voldius
nie, conajwyzej grecki, ktorego jakosc plyty byla porownywalna do najslabszych produkcji 'undergroundowych' w Polsce.
GrimmY
QUOTE(Kira @ 20.06.2005 10:36)
a słyszeliście hebrajski hh? smile.gif
*


nie, za to wczoraj widzialem u kumpla w tv (chyba koreanska) taka scene - 4 kolesi ubrani na...hm powiedzmy tak kontrowersyjnie, ze na skejtowo, rapujacych (chyba, nie wiem czy to bylo rapowanie, koreanski to w ogole rapujacy jezyk) o czymstam, widownia - milion lasek machajacych jakimis neonami w rurkach o_O. talk'bout pop music?
Hefaj
na rozruszanie tematu:

LSB&Jot-Wu - Tak Oddycha Miasto

początkujące chłopaki z Bytomia. oprócz robienia rapu zajmują się też grą w streetballa ( zespół Blackpanthers )

trochę próbek:

1
2
3 [7]

moim zdaniem: powiedziałbym 'takie sobie' , chociaż niektóre kawałki mi się podobają. warto sprawdzić.

co o tym sądzicie ?
Child
cast spell 'resurrection' tongue.gif

DMX z nową płytą mnie rozwalił. A żem wychowany na nieco innej tradycji muzycznej, to tylko lepiej dla albumu. Szczególnie, że przeskok gatunkowy był niemały, przed Year Of The Dog... Again ostatnim albumem jaki dorwałem był chyba nowy Celtic Frost wink2.gif
Mocne, wbijające się bity, zajebisty głos. Lepsze wrażenie niż po pierwszym odsłuchaniu Cypress Hill.
Wrong Or Right (I'm tired) dziwnym przypadkiem było się zapętliło i leci od pół godziny ;d
Katon
Child... Ty...Ty?...Ty słucham rapu czasem?!?
Child
I Johnny'ego Casha też wink2.gif
Katon
Zmierzasz ku światłu, my friend. Dobrze, dobrze, dobrze =)
GrimmY
dj shadow - the outsider.

tak, jestem fanem szadoła i mógłbym ten album wychwalać pod niebiosa dla samej głupiej zasady. nazwa chyba oddaje charakter twórcy, bo po przesłuchaniu tego dzieła nie wiem pod jaki gatunek muzyczny on podpada. z góry uprzedzam, że ktoś, kto czekał na drugie 'entroducing' raczej nie będzie wniebowzięty, bo twór jest trudny w odbiorze, szczególnie dla tych, którzy uwielbiali artyste za kawałki czysto instrumentalne, ja sam przekonałem się do niego po kilku przesłuchaniach.
GrimmY
odswieżam nieco topic njusem z kategorii 'zomg'.
click
vold
No, calkiem spoko ten remix, w szczegolnosci Ja Rule mnie pozytywnie zaskoczyl.
Kira
wiecie, że "Hollyłódź" Adama O. już w lutym? :]
vold
Wiadomka, Afront Pierwszy Milion i Koncept w jednym kawałku pt. 'Spółdzielnia Teofilów'. Kozun będzie jak nic.
Katon
Będzie raczej dygresyjnie. Właśnie obejrzałem na MTV program, w którym sześciu bałwanów rywalizowało o zostanie 'moim własnym 50centem' jakiejś zupełnie beznadziejnej Aszli. Owa Aszli miała całą chałupę w plakatach tej małpy, żarła z talerza z nim i zamiast w milczeniu i ciszy kultywować swoje upośledzenie pokazała się całemu światu. Nie rozumiem po kiego grzyba jacyś faceci robią z siebie debili (dobra, przychodzi im to łatwo i naturalnie) jeszcze do tego upokarzając się, chcąc być jak najbardziej jak ktoś inny. To mnie przeraża we współczesnym świecie. Ten program odbija moje lęki. Jak 'Chce mieć znaną twarz'. Chcę być kimś innym. 'Patrz, wybierz mnie, mam wargi jak fifti i mam podobny sygnet, a do tego też miałem ciężkie dzieciństwo na dzielni'. Zamiast żałosnego, ale swojskiego: 'Patrz, wybierz mnie, jestem sobą, mam swój styl' (nigdy nikt z nich nie ma, ale przynajmniej uznają, że chcieliby mieć) oglądam zmagania cześciu gości (z czego dwóch białych, Boże ratuj!!!) chcących za wszelką cenę być jak ten dziwkarz i panienkę, która chce mieć faceta, który będzie możliwe podobny do idola z teledysku, który traktuje kobiety jak szmaty i udaje bandytę. Apocalypto. Niedługo przylecą z kosmosu jacyś konkwistadorzy i zrobią porządek z tą cywilizacją. Ale zanim to się stanie, mam nadzieję, że doczekam jeszcze żałosnego końca kariery tego mutanta.

Hip hop is dead. Dobrze, że Nas to ogłosił, bo zawsze w takich momentach coś się rodzi. Żydzi ocalą hip hop. Bo Zydzi to najlepsi raperzy. I to właśnie boli Murzynów. Są dni, kiedy jestem rasistą. Nie takim oldskulowym, ale kulturowym. Mieliście bluesa i swój etos, a teraz jaracie się małpami w sygnetach. A fu, Murzyni - wstydźcie się. Wróćcie chociaż do istoty rapu. Nie do twarzy wam w tych sygnetach, oj nie.

P.S. Gość, który wygrał miał ksywkę Teflon. Serio. Hi, I'm Teflon, I'm gonna be your own Fifty! Samżeś jest Poteflon.
P.S.S. Do cholery, dlaczego zawsze najmądrzejszy jest biały?!
Katon
A, jeszcze jedno. Chciałem zadedykować tym co lubiom Dżamala, głownie moim kolegom co tu i tak nie wchodzą. Ale jak se czytam to wesoło robi się mi. Fragment o Paris czytać.

Ha!
vold
Ale co z tymi Żydami?

A czy hip-hop umarł? To mocne stwierdzenie z ust Nasa, kolesia który potrafił wydać okrutne płyty [w sensie kiepskie]. Na pewno radykalne, ale częsciowo słuszne, chociaż trudno żeby zabić hip-hop. Zresztą kto co lubi, ja tam dalej jaram się wersami w stylu 'I know Pablo, Noriega; the real Noriega, he owe many a hundred favors.'

Zresztą cały hip-hop jest ciężko skumać, zakładam że gdybym w tym tak mocno jak obecnie nie siedział, to bym spluwał popluwał.


/Swoją drogą to ten singiel Paris Hilton jest tragiczny, nic w nim nie chwyta.
Child
mam zamiar zapoznac sie ze Snoopem. Od czego zaczac?
Katon
Od zostania Murzynem.
vold
Snoop?
Hm, tak naprawde najpierw chyba Doggystyle, pierwsza płyta na której jest kilka hip-hopowych klasyków. Potem nie wiem, Doggfather chyba. Mam spore dziury w dyskografii Snoopa. Powiem, że R&G jest bardzo dobre (zresztą Drop it like it's hot było dla mnie singlem 2004), a The Blue Carpet Treatment (ostatnia płyta), to zdania są mocno podzielone. Mnie tak mniej więcej połowa podoba się bardzo i nie przeszkadza nawet Akon czy Kelly [a nawet pasuje]. Jeżeli spodoba Ci się Doggystyle, to leć dyskografię po kolei, tak jest chyba najsłuszniej. On ma słabsze momenty ale jest dosyć mocny.


A ja tutaj przypomnę '99 problems' of the best rapper alive


Tutaj jeszcze The Roots - Boom! live, przejaram się.
GrimmY
jeśli chodzi o albumy gdzie nie występował gościnnie (i, z których jest najlepiej rozpoznawalny w polsce [a przynajmniej takie mam wrażenie] to 'doggystyle' (debiut i powszechnie uważany za najlepszy)i 'no limit top dog'. te znam nieskromnie na wylot i mogę polecić. ostatnio wyszedł, czy ma wyjść jakiś nowy, ponoć powrót do korzeni i wielkie joł ogólnie, ale w hiphopie nie siedzę już za bardzo więc nie wiem czy warty ściągania.
Child
Widze, że tylko Katon sie orientuje w temacie. Rispekt źą.
Vold i Grim - dobre chęci to nie wszystko, ale i tak sęx ;)
To jest "lekka wersja" zawartosci forum. By zobaczyc pelna wersje, z dodatkowymi informacjami i obrazami kliknij tutaj.

  kulturystyka  trening na masę
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.