Help - Search - Member List - Calendar
Pelna wersja: Official Squieee Topic
Magiczne Forum > Harry Potter > Harry Potter
Pages: 1, 2, 3, 4
kubik
Co was doprowadziło do rozkoszy!

Hm mmmmmmmmmm
Damm no może
- no to że książka jest zdecydowanie nie o nastoletnim czarodzieju a o wojnie
- hmm wotcher wolfie tongue.gif - jest to ship Remus/Tonks jakby ktoś nie wiedział smile.gif

hmmm ale podawajcie tutaj konkretne rzeczy... tongue.gif
Kudlaty
cos euforii nie widac tongue.gif... zdecydowanie wieksza poplarnoscia cieszy sie Bleech topic tongue.gif chociaz ja jeszcze mam daleką droge do ukonczenia lektury ale poki co nie jestem zachwycony....
BeBe
Do rozkoszy? Raczej nic. Chyb że to, iż książkę można już przeczytać po angielsku w necie i nie musiałam za nią płacić ok. 100zł.
Jednak podobało mi się, że dowiedziałam się jaki Snape jest naprawdę( zawsze jest miło wiedzieć z kim ma się do czynienia).
Fakt temat wojny wydaje się bardziej trafiony niż perypetie miłosne HP
Kajazet
Co mi sie podoba w tej książce? Strasznia cieszę się z tego, że Harry to już nie dzieciak, to tyle, bo więcej fajnych rzeczy nie widze... dry.gif cry.gif
GooD AnGeL
kaja w pełni sie z Toba zgadzam. Tylko wydaje mi się ,że rowlnig przesadziła trochę . Przecież harry jest w naszym wieku i nie myśli już tylko o popisce. mysli tez o dziewczynach i wydaje mi sie że on też potrzebuje jakiejś laski a nie małej ginny. nie wiem. to co tu napisałam jest bezsensu tongue.gif
anagda
czy ja wiem, czy nie dzieciak...... jakoś dla mnie zachowuje się nadal jak maluch. a w gruncie rzeczy jest moim rówieśnikiem.... huh.gif jakoś tak dziwnie...

e... nie chcę, żeby powiedzieli, że mam coś do kafli... ale przepraszam bardzo co to ma do tematu?????????? blink.gif
silme
bardzo mi się podobał komentarz Luny do meczu i jeszcze ten motyw z zepsutym piórem Rona :-)
i jeszcze postawa Fleur na samym końcu - no i co, że melodramatyczna? tongue.gif
GooD AnGeL
sorry nie wiedziałam gdzie to wcisnąć - tylko takie ciekawostki
kubik
Może nigdzie bo takie ciekawostki sa już dawno stare na tym forum wink.gif
Agnieszka
Podobało mi się, że Harry dzielił się (tym razem) swoimi podejrzeniami z Dumbledorem i innymi... i myślę, że trochę spoważniał. Książka nie była nudna i trochę mnie zaskoczyła... Przez pięć tomów Rowling wmawiała wszystki że Snape jest po stronie dobra by w szóstej części zrobić coś takiego... ciekawe posunięcie. http://m.freeware.info.pl/indy-cat.html
Jak jeszcze coś konkretniejszego mi się przypomni to napiszę tongue.gif
anagda
QUOTE(kubik @ 19.07.2005 13:07)
Może nigdzie bo takie ciekawostki sa już dawno stare na tym forum wink.gif
*




AHA. więc chyba jednak bana się nie doprosi dziewczyna wink.gif
Szachrajka
AAAaaa!! ohmy.gif Snape jest nauczycielem Obrony przed Czarną Magią blink.gif Wreszcie! Nie sądziłam, ze Rowling coś takiego zrobi.

P.s Sev jest lepszy niż agentka o stu twarzach dementi.gif ... i kto by się spodziewał...

-------------------------

what begins in happiness is doomed to end in misery
Mira
jak to kto by sie spodziewał? dry.gif
przecież wiemy ze Snape już od początku chciał być nauczycielem OPCM, no a stary Albus w końcu mu ustąpił... ale z tego co sie dowiedziałam to podobno to stanowiskonauczyciela OPCM było obłozone klątwą przez najprawdopodobniej Voldzia prawda to??
Szachrajka
Chyba nie załapałś aluzji do agentki... dry.gif Eh, no chodziło mi o SZOK jaki wywołał fakt, że Sevi jest zdrajcą itede. Poza tym to chyba dziwne, ze przez klikanaście lat Albus nie chciał dać tej posady Mistrzowi Eliksirów i teraz tak nagle blink.gif
----------------------

Tilla_
Dla mnie to jest wogole Czarna Magia,ze Snape okazal sie wogole takim wrediochem,ale ja Go od poczatku nie lubilam,ale skoro przez cale 5 lat tak bardzo sie "zwiazal" z Dumbledorem i Dumb mu zaufal to czy on nawet wtedy mial powiwazzanie z Voldemortem ??? Czy dostarczal mu wiadomosci z Zakonu ?? Jakie sa ich plany itede ?? Ja sama nie wiem co mam o tym myslec dokladnie ...W kazdym razie Sanpe to skunks :P I to tyle.Nie wiem jak mogl zrobic cos tak podlego.Ale w koncu od od poczatku byl dziwny,a czego sie mozna po takim charakterze spodziewac ...

Edit by Klaud: Urgh. Argh. Umm. Agrrr... Severus to skunks? Severus jest Severus, a nie żaden skunks. Poza tym, moje drogie dziecko, po charakterze Seviego można się bardzo dużo spodziewać. Poza tym nie znasz dokładnych motywów jego postępowania.
No. Jeszcze raz zobaczę taki post, to jak zapowiedziałam Kubikowi na GG - wydłubię łyżeczką od herbaty wnętrzności delikwentowi. Amen.
owczarnia
Moje *squee* tongue.gif wędruje do Harry'ego i Ginny czarodziej.gif. Nareszcie (nawet jeśli tylko na chwilę) czarodziej.gif!
Mira
nie obrażać mi tu Seva prosze dry.gif przecież jeszcze nie wiemy tak naprawde czy ON jest ZDRAJCĄ gdyby Rowling chciała z niego zrobić to uczyniła by to dopiero w 7 tomie, a nie w 6... pomyślcie smile.gif
anagda
QUOTE(Mira @ 20.07.2005 19:10)
nie obrażać mi tu Seva prosze  dry.gif  przecież jeszcze nie wiemy tak naprawde czy ON jest ZDRAJCĄ gdyby Rowling chciała z niego zrobić to uczyniła by to dopiero w 7 tomie, a nie w 6... pomyślcie  smile.gif
*



no właśnie. może to wszystko było celowo zaplanowane przez np. Dumbledora. Nie mówmy "HOP" zanim nie pojawi się VII tom smile.gif
Szachrajka
Nie można winić Snape, że jest jaki jest. On miał trudne dzieciństwo cry.gif cry.gif cry.gif

A tak poza ty, że jest zdrajca to jest wspaniały tongue.gif , więc się nie czepiać!!! mad.gif
Mira
Jezu ile razy mam powtarzac nigdzie jeszcze nie zpstało to napisane u Rowling ze Snape to ZDRAJCA wiec nie okreslajmy go tym tytułem bo jak narazie brzmi on obraźliwie dla Seva dry.gif
silme
niech żywi nie tracą nadziei ;-)
obawiam się tylko, że jesli nawet Rowling 'zrehabilituje' Snape'a to pewnie potem go zabije (np. w obronie Harry'ego???)
Mira
QUOTE(silme @ 20.07.2005 21:40)
niech żywi nie tracą nadziei ;-)
obawiam się tylko, że jesli nawet Rowling 'zrehabilituje' Snape'a to pewnie potem go zabije (np. w obronie Harry'ego???)
*



i własnie tego sie najbardziej obawiam... w końcu Snape zabił Dumbla i pomimo intencji Rowling bedzie chciała go uśmiercić po to by była jakaś "sprawiedliwość" chociaż bądzmy dobrej myśli wink.gif
Szachrajka
Wyjaśnijmy sobie coś- Severus JEST zdarjcą. Problem w tym, że nie wiemy którą stronę zdradza- Voldzia czy Zakon ( choć wydaje mi się, że "rogaczem" jest Zakon...) huh.gif

Hmm, wydaje mi się, że Sev nie zginie . Rowling na końcu będzie chciała nas zaskoczyć, tak jak chyba wszytkich zaskoczyła śmierć dotychczasowych osób. Nie, zdecydowanie nie. Śmierć Mistrza Eliksirów chyba nikogo by nie zaskoczyła. Poza tym nie można wybić wszystkich czy też większości głównych postaci. dry.gif

--------------------------
anagda
QUOTE(Szachrajka @ 20.07.2005 23:07)
Wyjaśnijmy sobie coś- Severus JEST zdarjcą. Problem w tym, że nie wiemy którą stronę zdradza- Voldzia czy Zakon ( choć wydaje mi się, że "rogaczem" jest Zakon...) huh.gif
*





to akurat fakt. patrząc na to z takiej strony to faktycznie. jest zdrajcą. mam nadzieję, że Voldemorta a nie Zakonu...
Mira
no to mozna dac określenie pozytywny zdrajca smile.gif
ale mi chodzi oto, ze nie wierze by Snape był zdrajca zakonu sad.gif
no ale wszystko okaże sie w VII tomie wiec pewien nikt nie powinien być oczywiście prócz samej JKR smile.gif
anagda
nie chciałabym, żeby się okazał zdrając Zakonu... jednak coś mi się zdaje że jest.... sad.gif
kubik
By upozytywnić atmosferę. Czy pamietacie to:
QUOTE
“Do you remember me telling you we are practicing non-verbal spells, Potter?”
“Yes,” said Harry stiffly.
“Yes, sir.”
“There’s no need to call me ‘sir’, professor.”


ROTFL!!!
owczarnia
Hehe, a co z U-NO-POO laugh.gif?

Why Are You Worrying About You-Know-Who?
You SHOULD Be Worrying About
U-NO-POO -
the Constipation Sensation That's Gripping the Nation!


Szachrajka
Zapomniał, ze to temat radości...

Mnie rozbawił "aniołek" na choince i ta cała afera z Phlegmąsmile.gif biggrin.gif
QUOTE
By upozytywnić atmosferę. Czy pamietacie to:

“Do you remember me telling you we are practicing non-verbal spells, Potter?”
“Yes,” said Harry stiffly.
“Yes, sir.”
“There’s no need to call me ‘sir’, professor.”



ROTFL!!!


Chyba jeden z najśmieszniejszych tekstów w ksiązce biggrin.gif biggrin.gif

QUOTE
"I'm a teacher!" he roared at Harry. "A teacher, Potter! How dare yeh threaten ter break down my door!"
"I'm sorry, sir" said Harry, emphasizing the last word as he stowed his wand inside his robes.
Hagrid looked stunned. "Since when have yeh called me 'sir'?"
"Since when have you called me 'Potter'?"


... to też było niezłe. biggrin.gif biggrin.gif


Katon
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!! Jak w dyskusjach o lustracji...... Są papiery, są podpisy, są raporty a Wyborcza, że wcale nie był agentem. Snape ZABIŁ Dumbledore'a. Dociera to do was? Zabił go. Bez litości i bez wahania. Zamordował go bo cały czas służył Voldemortowi. Dałem się nabrać (wielki plus dla 6tego tomu i całego cyklu!!!) ale teraz sprawa jest jasna. Snape to obrzydliwy zdrajca i sługa ciemności. Przy nim zdrada Anakina to piknik!!!!!! He deserve to die!!!!!!

Oczywiście ucieszyło mnie, że prawdopodobnie wygram zakład z Kubikiem (chciaż kiedy zaprosił ją na bal to serce podeszło mi do gardła, hehe) i że okazało się że Ginny to jednak ponętne dziewcze, bo po filmach jakoś tak miałem mało pozytwne wyobrażenie o walorach estetycznych jej twarzy...... tongue.gif Fakt, że Księciem okazał się Obleśny Zdrajca Snape też mnie zaskoczył, więc daje to książce na plus. No i sklep Freda i Georga. Fajnie, że chłopoki ciupią kabonę, niech się dziatki uczą przedsiębiorczości.
anagda
KATON! przecież niewiadomo! nic nie wiesz zanim nie przeczytasz VII tomu?
owczarnia
QUOTE(Katon @ 21.07.2005 13:39)
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!! Jak w dyskusjach o lustracji...... Są papiery, są podpisy, są raporty a Wyborcza, że wcale nie był agentem. Snape ZABIŁ Dumbledore'a. Dociera to do was? Zabił go. Bez litości i bez wahania. Zamordował go bo cały czas służył Voldemortowi. Dałem się nabrać (wielki plus dla 6tego tomu i całego cyklu!!!) ale teraz sprawa jest jasna. Snape to obrzydliwy zdrajca i sługa ciemności. Przy nim zdrada Anakina to piknik!!!!!! He deserve to die!!!!!!
*


Tralalala, srutututu, fikumiku cheess.gif. Sugeruję przeczytać książkę jeszcze raz. Ze zrozumieniem tongue.gif.
Katon
No cóż. Porównanie z Gazetą Wyborczą i lustracją naprawdę jest trafne.... Ok. Snape zabił Dumbledore'a w wyniku supersprytnego planu, który ułozyli razem, a konieczną stratą była śmierć najpotężniejszego czarodzieja i jedynego jakiego bał się Voldemort. Hmmmmm..... Ok.
anagda
QUOTE(Katon @ 21.07.2005 14:52)
No cóż. Porównanie z Gazetą Wyborczą i lustracją naprawdę jest trafne.... Ok. Snape zabił Dumbledore'a w wyniku supersprytnego planu, który ułozyli razem, a konieczną stratą była śmierć najpotężniejszego czarodzieja i jedynego jakiego bał się Voldemort. Hmmmmm..... Ok.
*




no i widzisz? to jest całkiem prawdopodobne wink.gif
Katon
Nie. Obawiam się że mało. smile.gif
Szachrajka
QUOTE
Snape ZABIŁ Dumbledore'a. Dociera to do was?


Nie

QUOTE
No cóż. Porównanie z Gazetą Wyborczą i lustracją naprawdę jest trafne.... Ok. Snape zabił Dumbledore'a w wyniku supersprytnego planu, który ułozyli razem, a konieczną stratą była śmierć najpotężniejszego czarodzieja i jedynego jakiego bał się Voldemort. Hmmmmm..... Ok.


No widzisz? Wreszcie zaczynasz myśleć logicznie biggrin.gif

QUOTE
Fakt, że Księciem okazał się Obleśny Zdrajca Snape też mnie zaskoczył,


Dlaczego od razu obleśny? blink.gif Protestuję przeciwko takim epitetom pod adresem Severusa.
Poczekaj do 7 tomu zanim zaczniesz go o coś oskarżać mad.gif
Katon
Nie. Po siódmym tomie ewentuwalnie przestanę jeśli Rowling czymś mnie zaskoczy. Ale zawsze będzie dla mnie mordercą.
Mira
Potter też jest mordercą bo jako małe dziecię niechcący zabił Voldka laugh.gif
Tilla_
Ja nie lubilam Snape'a od samego poczatku. Nie no ja rozumiem,ze Voldemort tez nienawidzil Harry'ego i Snape nie nawidzi go tez ..Tylko w koncu za co ?? Przeciez wiadomo,ze Harry pokonal tymczasowo Voldemorta (no w Iv tomie sie wkoncu odrodzil po tym jak ten wredny szczor mu pomogl..;/ i za to mogl bo Snape byl jego sluga,ale tez za to,ze Jego (Harry'ego) ojciec znecal sie tam na "Smarkerusem"..A Wy co myslicie ?? A z tym Dumbledorem i tym,ze on(Snaoe) zabil na zlecenie Volda,kogos kogo bal sie Voldzio no to jest teoria logiczna wink.gif calkiem spox smile.gif Wiem,ze namotalam ,ale wiadomo o co biega tongue.gif

Pozdro!
Mira
no wiesz ja też bym nienawidziła syna mojego największego wroga smile.gif
hehe a tak na powaznie to gdyby Snape chciał zabić Pottera zrobiłby to ju.ż daaawno temu mogł np pozwolić na to Voldkowi w I czesci albo tez w VI po tym jak zabił Dumbla to uciekał a Potter go atakował a Snape tylko się bronił. Co mu szkodziło walnąc Kedavrą tym sposobem upiekł by piecznie na jednym ogniu i zyskał by sobie dozgonna wdzieczność Voldka smile.gif
Kudlaty
QUOTE(Katon @ 21.07.2005 15:39)
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!! Jak w dyskusjach o lustracji...... Są papiery, są podpisy, są raporty a Wyborcza, że wcale nie był agentem. Snape ZABIŁ Dumbledore'a. Dociera to do was? Zabił go. Bez litości i bez wahania. Zamordował go bo cały czas służył Voldemortowi. Dałem się nabrać (wielki plus dla 6tego tomu i całego cyklu!!!) ale teraz sprawa jest jasna. Snape to obrzydliwy zdrajca i sługa ciemności. Przy nim zdrada Anakina to piknik!!!!!! He deserve to die!!!!!!

*




..... widze ze czytasz Harry'ego jak zwykla bajke.... moze i jest to "bajka" wyimaginowana opowiesc... ale napewno mozna wyniesc z niej jakies tresci... Dumledore w wiezniu z azkabanu powiedział bardzo ciekawe słowa... nie pamietam ich dokładnie ale nie chce mi sie szukac... chodziło tylko o to ze wyroki smierci lub zycia nie sa wcale takie proste, a przebaczenie moze bardzo duzo.... [U]MAKE PEACE NOT WAR[/U]
Tilla_
I Dumbledore wiedzial co mowi.W koncu to byl madry czlowiek ...
Pozdrawiam!
kubik
Katon
QUOTE
Oczywiście ucieszyło mnie, że prawdopodobnie wygram zakład z Kubikiem (chciaż kiedy zaprosił ją na bal to serce podeszło mi do gardła, hehe) i że okazało się że Ginny to jednak ponętne dziewcze, bo po filmach jakoś tak miałem mało pozytwne wyobrażenie o walorach estetycznych jej twarzy......

Słucham jakiś zakład? ^^"""""""""""""" nic nie wiem XPDDD
Ale sam powiedziałeś, że poczekasz do VII tomu i choć jestem prawie pewny, że z tego nic nie będzie [przynajmniej od strony Pottera - co za debil z niego!!!] to poczekam. Ale nie bój się dostaniesz swoje 100 zł tongue.gif
Ahmed
Przede wszystkim pragnę pogratulować pani JKR za ten kawał dobrej roboty który poraz kolejny odwaliła :] HBP jest książką "pełniejszą" niż wszystkie pozostałe, czuć w niej coraz bardziej dojrzały styl pani Rowling oraz jej niesamowitą zdolność do operowania charakterami, złudą, iluzją...nic u niej nie jest jednoznaczne.
To co mnie najbardziej ucieszyło w tej książce był z pewnością fakt że Harry nie jest juz takim wielkim-nadąsanym-bachorem. W VI tomie widać ze Potter dorasta, że nabiera coraz wiecej pozytywnych cech, popełnia błędy ale wyciąga z nich wnioski, nie jest to Magiczny-Wspaniały-Harry ale Harry z krwi i kości, coraz bliższy każdemu czytelnikowi.
Jak już wyżej wspominaliście świetne są dialogi (szczególnie Snape vs. Potter), pozytywnie nastraja nas motyw Tonks/Lupin no i to co mi najbardziej przypadło do gustu czyli Historia Tom'a Marvolo Riddle'a. Zapewne zauważyliście że Voldi nie pojawia się w VI tomie tongue.gif (tylko w Myślodsiewni). Pozorny brak tej postaci został nam zrekompensowany jego obecnością we wspomnieniach różnych ludzi. Teraz Voldemort jest również postacią o której czytelnik więcej wie i którą lepiej i łatwiej jest nam teraz zrozumieć.
Tilla_
QUOTE(Mira @ 21.07.2005 17:05)
no wiesz ja też bym nienawidziła syna mojego największego wroga  smile.gif
hehe a tak na powaznie to gdyby Snape chciał zabić Pottera zrobiłby to ju.ż daaawno temu mogł np pozwolić na to Voldkowi w I czesci albo tez w VI po tym jak zabił Dumbla to uciekał a Potter go atakował a Snape tylko się bronił. Co mu szkodziło walnąc Kedavrą tym sposobem upiekł by piecznie na jednym ogniu i zyskał by sobie dozgonna wdzieczność Voldka  smile.gif
*




NO wiesz to by faktycznie bylo jakies rozwiazanie smile.gif I Voldek by sie ucieszyl, no,ale wtedy nie mielibysmy okazji przeczytac VII tomu tongue.gif BO po co ?? Harry'ego juz by nie bylo ..chyba,ze cale 700 stron o tym jak VOldemort zabija niewinnych i zdobywa wladze nad swiatem smile.gif
Pozdrawiam!
kubik
'No!' roared Snape's voice...[...]... 'Have you forgotten your orders? Potter belongs to the Dark Lord - we are to leave him! Go! Go!'
page 563 of Bloomsburry edition.
Mira
w końcu coś musiał powiedzieć, no a jesli mieli rozkaz zostawić go przy życiu to Snape mógł Pottera chociaż oszołomić, walnąć crucio cokolwiek zeby ten poczuł jakiś ból (Sev przeciez go nie lubił a to byłaby doskonała okazja) Poza tym i tak co Snape'owi zależało przecież i tak musiał uciekać bo zabił Dumbla wiec został jakby 'zdemaskowany' smile.gif
Lupek
QUOTE
no wiesz ja też bym nienawidziła syna mojego największego wroga  smile.gif
hehe a tak na powaznie to gdyby Snape chciał zabić Pottera zrobiłby to ju.ż daaawno temu mogł np pozwolić na to Voldkowi w I czesci albo tez w VI po tym jak zabił Dumbla to uciekał a Potter go atakował a Snape tylko się bronił. Co mu szkodziło walnąc Kedavrą tym sposobem upiekł by piecznie na jednym ogniu i zyskał by sobie dozgonna wdzieczność Voldka  smile.gif


Snape jest chyba rzczywiście jednak po stronie dobra no ale ta przysięga że uratuje Draco no i ci wszyscy śmierciożercy którzy byli na wieży zrobili swoje gdyby nie zabił Dumbledora zabili by go inni śmierciożercy a sam by zginął za niedopełnienie przysięgi a w taki sposób Voldemort napewno teraz zaufał mu bez granicznie i Snape będzie mógł pomóc Harry'emu w pokonaniu Czarnego Pana wink.gif
Katon
Snape zasłużył na śmierć. To nie znaczy, że należy mu ją wymierzyć. Myślę, że Snape się jakoś zrehabilituje. Ale teoria superplanu do mnie nie przemawia.
missgranger
Fajnie jest się pośmiać z Flegmy tongue.gif i z jej ęgielskęgo. laugh.gif ogolnie fajnie jest znow czytać... i nie wiedziec co bedzie dalej.. zaskoczenie... i w ogóle. czarodziej.gif
To jest "lekka wersja" zawartosci forum. By zobaczyc pelna wersje, z dodatkowymi informacjami i obrazami kliknij tutaj.

  kulturystyka  trening na masę
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.