Help - Search - Member List - Calendar
Pelna wersja: Seriale, sitcomy i inne
Magiczne Forum > Kultura > Klan, Plebania, Niewolnica Isaura
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Rookwood
Witam smile.gif Niedawno skonczylam ogladac pierwsza serie tego serialu i naprawde go UWIELBIAM. Niestety nie wiem, czy byl juz taki temat na forum (wydaje mi sie, ze nie), bo wyszukiwanie na stronie mi nie dziala, wiec jakby byl, prosze o usuniecie.

Ogladaliscie ten serial? Podoba sie wam? Z kim powinna byc Veronica?

Mam nadzieje, ze znajda sie tu ludzie, ktorzy kochaja Logana jak ja tongue.gif
Rysiek_Kowal
nie widzialem, ale chetnie dam sie przekonac oczywscie pod warunkiem, ze bedziesz w interesujacy sposob w stanie mnie zachecic :]

{[mam pomysl:
moze zrobic z tego tematu bardziej ogolny - o wszystkich serialach
bo jakbym zakladal temat o kazdym serialu, ktory ogladam to troche juz by tego bylo...] }
Rookwood
Tak, zdecydowanie może byc o wszystkich serialach smile.gif

A więc... Serial opowiada o życiu dziewczyny - Veroniki Mars - w rok po zamordowaniu jej najlepszej przyjaciółki. Ojciec głownej bohaterki, ktory był w tym czasie szeryfem oskarża rodzinę dziewczyny o udział w zabójstwie, czym zaskarbia sobie nieprzychylna opinie całego pełnego bogatych ludzi (w tym rodzina zamordowanej) miasta. Veronica staje po stronie ojca i z popularnej dziewczyny staje sie wyrzutkiem szkolnego spoleczenstwa. Jej ojciec postanwia utrzymywać się z bycia detektywem, matka od nich odchodzi, a ona sama zostaje zgwalcona na imprezie. Uff, to chyba tyle na poczatek.

Trochę tego dużo - zabojstwo, gwalt, zostawiona rodzina, detektyw, ale naprawde warto obejrzec, wciaga i trzyma w napieciu, nieoczekiwane wyjasnienie, fajni bohaterowie, Boski Logan (no, to bardziej dla dziewczyn tongue.gif) i chyba wszystko co taki serial miec powinien.

A wiecej znajdziecie tutaj:

http://www.veronica-mars.yoyo.pl/
http://veronicamars.mylog.pl/

W serialu wystepuje sporo znanych osob - miedzy innymi ta ruda dziewczyna z orkiestry z American Pie czy PAris Hilton (na szczescie tylko na poczatku wink2.gif ), a producentem jest Rob Thomas (wokalista).
Myśka
ha, nie wiem nawet czy mam upn.

czekam raczej na inny serial, mianowicie gilmore girls, ktorych tvn7 nie spieszy sie puszczac. dranie. jest to serial idealny na jesienno-zimowe wieczory, a tu takie zonki odstawiaja.
aina
"Przyjaciele" przecież są w porządku (też tvn7).
Poprawka - mój ukochany serial smile.gif Tęsknię za rozwalającymi dialogami Joe-Chandler, szaloną hipiską - Phoebe, ciut mało rozgarniętą Rachel, świetnymi minami Rosa i świrniętą na punkcie porządku Monicą. Oni są cudowni!
Tylko szkoda, że przestali go emitować. Myślałam, że wywalę telewizor przez okno, tak się wściekłam mad.gif

A Gilmore Girls oglądałam dosyć często, czasami nie miałam czasu. W każdym bądź razie, również uważam, że jest idealny.
Potti
też lubię Gilmore Girls, ale ostatnio jak puszczali to nie mogłam się połapać czy już to kiedyś widziałam czy nie. w każdym razie z chęcią bym znów je zobaczyła, najchętniej jednocześnie wylegując się na kanapie i rozmawiając przez telefon z koleżanką, która robiła to samo- jak to zwykle bywało smile.gif

jak tam już kiedyś wspominałam uwielbiam też Miami Vice, bo jak bardzo głupie by nie było (a jest), kocham ten brak głębi, kiczowate Miami i w ogóle. no i Philipa Michaela Thomasa, o.

zresztą i tak- tylko zależnie od tego jak mnie wciągnie, regularnie lub jak się trafi- ciągle oglądam jakiś serial. w wakacje całe dni rozwalało mi ''The O.C.'' ze sztywną Mischą Burton, na początku ot tak sobie włączałam sobie kiedy nie miałam nic lepszego do roboty, a potem ludziom dookoła pozostawało już tylko pukać się w głowę jak coś ode mnie chcieli tongue.gif

a ostatnio pod wpływem braku czegokolwiek innego powróciłam do ''ER''. ale szybko zrezygnowałam, bo trafiłam akurat na dwa niemal najczęściej wymieniane ulubione odcinki- jak Carter i Lucy dostają nożem od jakiegoś psychopaty i tak mnie przetrzymały w napięciu, że inne już zdawały mi się nudne :}

ale nie tylko ja taka głupia jestem. po ostatnim odcinku drugiego sezonu ''The O.C.'' nie mogłam się połapać w rozmowach o tym co się stało, kiedy opis sugerował, że oglądałam. nawet Vlary oglądał tongue.gif
a przy tych odcinkach ER niektórzy nie powstrzymali się i nie mogli nawet nie powiedzieć kto umrze...
Rookwood
Gilmore Girls. To moj numer 2. Ogladam juz 7 serie i musze powiedziec, ze jak na razie Logan jst najlepszy. W ogole jesli ktos sie nazywa Logan, to zazwyczaj jest fajny. Ale naprawde nikt nie ogladal Veroniki Mars?
Przyjaciele moga byc, chociaż nigdy nie mogłam sie połapać w kolejności odcinków, albo po prostu nie miałam do tego serca. Kasia i Tomek tez są w porządku, przynajmniej większość odcinków...

A Buffy Postrach Wampirów?
Ludwisarz
wub.gif Mischa Barton wub.gif

Moge właściwie skopiować ten post do tematu Ideał.
Eva
QUOTE(Myśka @ 20.11.2006 19:33)
ha, nie wiem nawet czy mam upn.

czekam raczej na inny serial, mianowicie gilmore girls, ktorych tvn7 nie spieszy sie puszczac. dranie. jest to serial idealny na jesienno-zimowe wieczory, a tu takie zonki odstawiaja.
*


Haha, ja tylko wkladam odpowiednia plytke i ogladam! Skonczylam 6 sezon i sie chyba posikam z ciekawosci co bedzie w 7.
GrimmY
family guy, jedyny serial, który oglądam regularnie, oczekując niecierpliwie na nowy odcinek. poza tym uwielbiałem kiedyś oglądać 'm.a.s.h.' i jakis serial o pilotach na polsacie. aktualnie oczekuję na koniec downloadu 'rome', ponoć wart świeczki, więc prawdopodobnie niedłguo skomentuję.
Eva
Family Guy. Odlgadalam tylko kilka odcinkow ale to milosc od pierwszego wejrzenia. Motyw z Melem Gibsonem i 'Passion of The Christ 2' spowodowal, ze kulalam sie po podlodze ze smiechu.

A poza tym..

'It's good to have land!' xD
avalanche
a ja wczoraj obejrzałam "nie z tego świata" na tvn...takie coś buffy'owiatego, tylko ładniejsi faceci [;dd]. Oglądał wczoraj ktoś?

a te seriale co tu wymieniacie to ja 99% nie znam ;dd
Lilith
ja dzis widzialam kawalek m jak milość
w ogole nie wiem o co chodzi, ale mroczek jeden poszedł zbić barmana
bo barman coś tam żonie-cichopek zrobił
i potem wyznali sobie miłość po raz enty w ciągu tych 10 minut
cichopek pochwaliła mroczka, że mocno zbił barmana i powiedziała, że bardzo się cieszy a potem żyli długo i szczęśliwie
avalanche
mroczno...

nam na studiach się sugeruje, że to oglądamy. ale zgrywamy inteligentnych.

mnie osobiście ciekawi, ile klan pociągnie. czy on jest może..niezniszczalny? nieśmiertelny? O.o
Lilith
a ja słyszałam, że to głównie faceci oglądają
znaczy sie m jak miłość
nawet byłam świadkiem, jak w mieszkaniu kumpla 5 chłopa ślipiło przed telewizorem
zgroza
avalanche
cichoptoka oglądają z insektem!

dzisiaj w newsweeku czytałam, że Polsat ma emitować serial na podstawie tołstoja - wojna i pokój. brzmi nawet ambitnie.
ostatnio jakoś częściej nawiedzam tą stację, jeśli chodzi o filmy. jak jeszcze serialem zarzucą pyszniutkim to może ich nawet polubię i zapomnę, że mają okropne teleturnieje.

[a z lepszych rzeczy. poświęcam się prawie codziennie na oglądanie niemieckiej wersji Simpsonów. O 18.00 do 19.00 dwa odcinki lecą. Stacyjka z 7 jako logo. czasem się tak wdrożę, że nawet coś więcej zrozumiem biggrin.gif]
Lilith
hmmm
ide oglądać magde m (same m wszędzie) z mamą
trzeba sie w koncu poudzielac w domu, bo rodzina płacze, że mnie nie widzi
jestem niewidzialna
Rookwood
Klan ma jedna cudowna ceche laczaca go z moda na sukces niby nieogladasz a jak wlaczysz to i tak wiesz o co chodzi biggrin.gif
aina
Według mnie, to tych seriali jest zdecydowanie za dużo.
Kiedyś czytałam w jakiejś gazecie telwizyjnej, na stronie z listami z czytelników, list na pewno starszej kobiety (albo nie), która złożyła skargę, że tvp2 w poniedziałki i wtorki emituje m jak miłość po 20-ej, a w tych samych dniach i o tych samych godzinach na polsacie jest samo życie. I co ona biedna ma teraz robić?
Naprawdę, rozwala mnie, kiedy słyszę, że ktoś umiera, jak ominie chociaż jeden odcinek ulubionego serialu (nie patrząc na to, że w ciągu dnia tych ulubionych jest co najmniej 8 huh.gif ).

Zrobili tvp historia, to niech zrobią tvp serial.
Myśka
dla mnie wstrząs roku to bożenka jarająca trawę za garażami
Eva
i nie wolno tego robic bo sie potem zamykasz w lazience i krew leci z nosa! <kiwa>
GrimmY
QUOTE(Myśka @ 22.11.2006 19:02)
dla mnie wstrząs roku to bożenka jarająca trawę za garażami
*


?! ej no bo sie posikam za chwilę :DDDD
Myśka
grimmy, ale jestes nie na czasie. bozena [bo tak chyba teraz wypada mowic] jest juz prawie dorosla, chodzi do gimnazjum i wie, o co w zyciu kaman, generalnie. o fan, o zabawe.
byc moze bierze przyklad z przyjaciela/brata - macka?

smarkule to takie
hazel
Klan to ostatni raz oglądałam chyba jeszcze w podstwówce. Generalnie - do seriali telewizyjnych nie mam zdrowia. Co innego, jak mogę sobie obejrzeć w dowolnym momencie, a co innego, jak mam cały tydzień czekać.

Na polskich serialach nie znam sie zupełnie. Nawet jak mi się uda czasami spojrzeć na jakiś kawałek odcinka, to nie wiem, co to za serial, bo i tak w każdym ci sami aktorzy i te same akcje. O większości seriali, które wymieniacie też nie słyszałam.

No, ale. Ja nie o tym chciałam. Przebrnęłam przez pierwsze dziewięć odcinków serialu Jericho (podobno w grudniu ma byc na AXN). Jak już chyba gdzieś pisałam, pilot daje nadzieję na kawałek dobrego kina sensacyjnego. Pomysł nie jest nowy - mieszkańcy małego miasta w Kansas zostają odcięci od świata, chwilę po tym, jak na horyzoncie pojawia się atomowy grzyb. NIkt nie wie co się dzieje, telefony nie działają, prądu nie ma. Trzymają w napięciu, ale potem akcja traci rozpęd i rozmywa się, ustępując miejsca typowo obyczajowo-romansowym rozterkom bohaterów. Widać, ze zadziałało tu prawo popytu i podazy - seriale z "klimatem" mają dużą oglądalność, więc powstaje ich coraz więcej. Wystarczy dobry początek, bohaterowie z tajemniczą przeszłością i mamy samonakręcająca się spiralę popularności. Co wcale nie zmienia faktu, że serial wciąga. A zajawki dziesiątego odcinka są naprawdę obiecujące.

Katon
A ja właśnie obejrzałem odcinek MjakMiłość. Pora ostatecznie zerwać (i tak już luźne) związki z tym serialem. Pikuje w kierunku dna z zastraszającą prędkością.
Hagrid
Dobrze że sie wogóle przyznajesz że to oglądałeś Katon;) Ja sam nie włączyłęm sobie żadnego tego typu serialu od podstawówki ale siłą rzeczy widziałem TYSIĄCE odcinków róznych seriali bo kompa mam w pokoju z telewizorem=) Kazdy serial schodzi na dno, choc poczatkowo trzyma poziom. Jeszcze w gimnazjum WSZYSCY niemal oglądali Klan i było to nawet znośne, stare dzieje ale i tak trzeba przyznać że seriale w polskiej forumule sa znacznie ciekawsze od sitcomów amerykańskich.

No bo co to jest?!- Siedzi apre zimów na kanpaie, co chwilę śmiech zza kadru, prawie żadnej akcji, no soryy, tego sie strawic nie da....
Eva
'marek pragne cie rozumiesz? ach och ach!' xD

Oj Hagrid, nie mow ze nie lubisz friendsow.
MisieK
QUOTE
[Wszyscy oglądają sonogram z badania nienarodzonego dziecka Rossa.]
Joey: Co powinniśmy tutaj widzieć?
Chandler: Nie wiem. Ale sądzę, że wkrótce zostanie zaatakowany statek Enterprise.


chendleryzmy żondzom XD
Rookwood
Veronica Mars! Naprawde nikt nie ogladal?

If you like Pina Coladas? And getting caught in the rain? Ludzie, ruszcie sie, ten serial jest swietny!
hazel
A ja się dałam Avadzie namówić na serial Heroes (z racji braku nowych odcinków Losta i Jericho) i nie żałuję. Chociaż to się powoli robi nudne.

Przypomniałam sobie serial, który mogę oglądać w kółko, choć znam go już na pamięć: Six Feet Under.
Lilith
a widział ktoś kiedyś Little Britain ?
Niewinni Czarodzieje
Nie. Nikt nigdy. Hihi.
Hagrid
QUOTE(Elvaralinde @ 01.12.2006 00:06)
'marek pragne cie rozumiesz? ach och ach!' xD

Oj Hagrid, nie mow ze nie lubisz friendsow.
*



Nie lubię gdy coś jest zbyt popularne, zazwyczaj to olewam, chybaż ze odkryłem to wcześniej=) Pozatym na seriale zdecydowanie czasu nie mam, prawie nie ogladam telewizji.
Lilith
QUOTE(Niewinni Czarodzieje @ 02.12.2006 20:13)
Nie. Nikt nigdy. Hihi.
*



to se obejrzyjcie, to pogadamy ;]
sciaga sie lajtowo, w jezyku angielskim, moim zdaniem rewelka.
Hagrid
A jaki to wogóle gatunek? Przydały sie jakieś napisy ściągnąć jednak=)
Lilith
angielski humor
wątpie, żeby do odcinków były napisy
ale ponoć jest film, więc do niego napewno są
ja tam jednak wolę konwencję tasiemca ;]
Hagrid
Co do tasiemców to mogę się pochwalić że obejrzxałem około 500\600 odcinków mody na sukces, co miało miejsce we wczesnej podstawówce;)
Potti
no to i ja się przyznam.
jak byłam mała to nie chciałam chodzić na dodatkową rytmikę, bo akurat o tej porze leciała Moda na Sukces. miałam wtedy może ze 4 lata, ale to i tak wstyd, nigdy sobie tego nie zapomnę XDD
Lilith
e tam Moda na Sukces
lepsza była Dynastia
oglądałam zawsze zza drzwi, bo rodzice mi nie pozwalali;]
razem z siostrą, ktora wtedy jeszcze nic nie czaiła, ale kurde była przygoda tak stać i czaić sie i uciekać, jak mama się odwracała wink2.gif
Hagrid
Ludzie w Polsce powariowali jak zobaczyli wieżowce;d Chyba moi rodzicie to oglądali nawet jak byłem w przedszkolu=)
Eva
Dajcie spokoj, WSZYSCY to ogladali xD U mnie przed telewizorem na ostatni odcinek Dynastii zasiadla cala rodzina :P

A moda na sukces.. ktos wie co tam sie w ogole dzieje? xD
MisieK
ja tego nie ogladalem. znaczy mogę tego nie pamietać bo nie pamietam niczego co sie dzialo do 6 roku zycia. potem też dużo nie pamietam, ale to szczegol XD
Lilith
no weź, w tamtych czasach Dynastia z Alexis na czele to było coś
kolorowe kiecki, drogie samochody i faceci wyglądali na umytych
polska rzeczywistość lat 80-tych się nie umywała ;]
ranyyy, ja jeszcze kartki pamiętam biggrin.gif
hazel
Ja też. I Dynastię, co u nas uważana była za światowe dzieło sztuki filmowej. Jak leciała wieczorem (w niedzielę bodajrze) to żywej duszy na polu nie było.
Katon
No właśnie. Na polu. Bo wszyscy siedzieli we dworach i oglądali =)

Dobra - otwieram nowy wątek. Wątek szczerości i zwierzeń. Co oglądaliście. Szczerze i na przestrzeni lat.

1. Dynastia - mały byłem, ale mi pozwalali, do dziś wspominam 'odcinki mołdawskie'
2. Moda Na Sukces - pamiętam z dzieciństwa i jakiś kontakt mam do dziś (kiedyś oglądałem regularnie dość) - wiem who's who i tylko te ątki z Rickiem trochę mi umykają.
3. Klan - każdy oglądał i ja też.
4. Luz Maria (czy jak tam się pisało) - super to było, zawsze oglądałem z kuzynkami i z kuzynem. Tam był taki matoł co stracił pamięć i trzeba z nim było jak z jajem, a był strasznie niekumaty. Pamięta ktoś jak miał na imię?, bo kurcze mnie dręczyć zaczęło...
5. M jak Miłość - to zupełnie niedawno. I oglądałem. Regularnie. Ustawiałem plan wieczoru pod ocinki. W sumie dalej oglądam, ale nieregularnie, bo się coraz gorsze robi.
Lilith
No wiec tak
1. Dynastia - zza drzwi, albo przez dziurke od klucza, potem juz mi pozwalali i jest nawet takie zdjecie, jak robie mine jak ta no, blondi laska Blejka
2. Moda na sukces - tylko podczas obiadów u sąsiadki, czyli w pewnym okresie codziennie;]
3. Zbuntowany Anioł - tez u sąsiadki
4. Słodka zemsta - uh, działo się! biggrin.gif
to z tych bardziej obciachowych
poza tym:
5. Przyjaciele - uwazam, ze fajni sa
6. M jak miłość - ale krótko i w ogole nieprawda ;]
7. Magda M - z mamą czasem oglądam, jak mówi, że w ogole nie chcę z nią rozmawiać biggrin.gif
Katon
Uuu, przecież jeszcze sitkomy są!

Świat wg. Bundych - nia miałem Polsatu w dzieciństwie, ale oglądałem gdzie się da. Niedawno gdzieśtam powtarzali i ciągle mnie bawi.

Alf - absolutnie kultowa rzecz, chętnie obejrzałbym wszystko od początku jeszcze raz.

Świat wg. Kiepskich - no co, kurna? fajne to było.

I z takich wg. mnie zupełnie nieobciachowych to:

Dzień za dniem - obladi oblada, dopóki było bardziej o Korkim niż o Aidsu, to lubiłem.

Cudowne lata - kocham do dziś, wg. mnie jeden z seriali wszechczasów.

Aaa, jeszcze jeden obciachowy - zdarzało mi się na Tajemnice Smallvile rzucić okiem =P
GrimmY
QUOTE(Elvaralinde @ 05.12.2006 00:01)
Dajcie spokoj, WSZYSCY to ogladali xD U mnie przed telewizorem na ostatni odcinek Dynastii zasiadla cala rodzina tongue.gif

A moda na sukces.. ktos wie co tam sie w ogole dzieje? xD
*


ten serial jest na tyle genialny, że można go nie oglądać przez pół roku, po czym zasiadasz na dwie godziny w dwa dni powszednie przed telewizorem (czyli łącznie 4 odcinki) i już wiadomo chyba wszystko. gdzieś na necie czytałem, że aktualnie w stanach kręcą coś koło 5000 odcinka(a może to było 6tys?).
co do Katonowego wątka:
świat według bundych - genialna satyra. zblazowany al bundy to mój idol lat młodzieńczych, a mam wrażenie, że na starość również nim będzie (kiepszczaki im do pięt nie dorastają).
alf -
QUOTE(Katon)
absolutnie kultowa rzecz, chętnie obejrzałbym wszystko od początku jeszcze raz.

mash - pisałem wcześniej.
klan - nie chciało się wstawać od telewizora po obejrzeniu teleexpressu, więc...
twin peaks - mam jakieś lęki z dzieciństwa przez ten serial, brr
przystanek alaska - bardzo lubiłem ten serial. pamiętam tyle, że się podkochiwałem w jakiejś tam aktorce, oj nie ma to jak wspomnienia;)
latający cyrk monty pythona - chyba nie muszę komentować.
Lilith
och! kocham Przystanek Alaska!
niedawno nawet jakos szedł i sobie miło zasiadałam przed tv ;]
a Dr Quinn pamietacie?biggrin.gif ach, ten seksowny Sully biggrin.gif
Eva
hahaha wczoraj rozmawialam o tym z Nai xD Odwieczny dylemat - sali czy henk :murof:

QUOTE
14:32:48 wondering
ide zaraz doktor kuin ogladac xD
14:33:11 wondering
nie moge sie zdecydowac
14:33:18 wondering
czy bardziej kocham saliego czy henka xD
14:34:40 Neonai
ALE GLUPOL Z CIEBIE XD
14:33:48 wondering
to dylemat
14:35:04 Neonai
SALIEGO
14:34:19 wondering
no ale henk jest taki menski
14:35:44 Neonai
pokaz mi zdjecie obydwoch bo ja juz nie pamieta m XD
14:34:49 wondering
no wlasnie szukam
14:37:28 wondering
http://www.nioki.fr/site/Nioki/media/userp...l/4/578104.jpeg
sali
14:38:55 Neonai
a henk
14:37:53 wondering
no szukam drania :
"d
:d
xD
14:39:28 wondering
http://www.drquinnmd.com/images/people/william.jpg
14:40:58 Neonai
a to ja utrzymuje ze wole saliego XD
14:40:14 wondering
;D
14:40:38 wondering
to zoba jak teraz wyglada
http://www.imdb.com/gallery/hh/0484880/HH/...ey=Lando,%20Joe
14:42:07 Neonai
yyy
(...)
14:41:24 wondering
a pamietasz tego starszego syna dr kuin?
14:42:35 Neonai
nono
taki se
14:42:07 wondering
http://imdb.com/gallery/granitz/1981/BaiLi...had%20(I)&seq=6 pa jaki macho
14:43:39 Neonai
iiiieee tam
14:42:53 wondering
http://www.imdb.com/gallery/granitz/1041/E...y=Bean,%20Orson looooren jak sie postarzal
14:43:00 wondering
ale ma kolczyk w uchu xD
14:44:16 Neonai
ua XD
14:43:45 wondering
http://imdb.com/gallery/hh/0523186/HH/0523...wer,%20Geoffrey pastor mrau mrau xD
To jest "lekka wersja" zawartosci forum. By zobaczyc pelna wersje, z dodatkowymi informacjami i obrazami kliknij tutaj.

  kulturystyka  trening na masę
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.