Help - Search - Member List - Calendar
Pelna wersja: [filmy] Co Ostatnio Obejrzeliśmy
Magiczne Forum > Kultura > Kultura
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65
owczarnia
QUOTE(Katon @ 10.12.2007 09:07)
"Złoty Kompas" podobno spłycony. W oryginale jest naprawdę hardkorantyreligijnynamaksa. A w filmie ponoć tak po łebkach.
*


Powiem tak: gdyby nie Wasze posty, nigdy w życiu bym nie wpadła na to, że ten film porusza jakiekolwiek kwestie pro- lub też anty-religijne. W ogóle, kwestie religii jako takiej. Więc chyba naprawdę mocno spłycony on musi być.
Katon
Prosty test - idź do księgarni i przeczytaj co pisze z boku i z tyłu układki polskiego wydania na wszystkich trzech tomach. To nie 'casus potteriana II', tu naprawdę chodzi o religie =)
owczarnia
Już zamówiłam w Empiku wszystkie trzy części wink2.gif.
PrZeMeK Z.
Ech, burżuje i ich zarobki... dry.gif

cheess.gif
owczarnia
Ucz się ucz nauka to potęgi klucz.

dementi.gif
Zakohana w książkach
Ja też byłam na Złotym Kompasie.

Początek, kiedy widzimy tylko galaktyki i słyszymy głos jakiejś kobiety mnie zaczarował... To był najlepszy (i jednocześnie jedyny dobry) fragment w całym filmie.
Reszta, moim skromnym zdaniem, leży. No... może efekty specjalne stoją. Podobało mi się, jak dimony zamieniały się w Pył, kiedy zabijano ich ludzi (pięknie to wyglądało).
Prawie zaczęłam się śmiać, kiedy Lyra jechała na Yorku (to niedźwiedzie mają takie długie łapy?).
Co do kwestii religijnych... porusza. Tj, jest pewne nawiązanie do Adama i Ewy, kiedy pani Culter opowiada, że ich przodkowie nie posłuchali najwyższego i popełnili wielki błąd.
Ogólnie, to chyba pójdę jeszcze raz. Żeby zapamiętać lepiej ten monolog z początku. I kupię książkę (o ile się nie mylę, u nas nosi tytuł "Zorza Polarna", prawda?).

P.S
Czy tylko ja jestem tak świrnięta, że dimony natychmiast skojarzyły mi się z formami animagicznymi czarodziejów? ;P
owczarnia
QUOTE(Zakohana w książkach @ 10.12.2007 19:59)
P.S
Czy tylko ja jestem tak świrnięta, że dimony natychmiast skojarzyły mi się z formami animagicznymi czarodziejów? ;P
*


Ja pomyślałam raczej o Patronusach, ale świr chyba ten sam cheess.gif?
Ludwisarz
Na Iorku jechala, on sie nazywa Iorek.

I w Polsce nazywa sie Zloty Kompas. Zorza Polnoca brzmi oryginalna nazwa, a Stanach zostalo zmienione na Zloty Kompas i u Nas tak teraz jest.
GrimmY
QUOTE(PrZeMeK Z. @ 10.12.2007 02:04)
Polećcie mi jakieś dobre filmy, mogą być tzw. "klasyki" typu Trainspotting czy Apocalypse Now. Najlepiej takie, które łatwo ściągnąć przez torrenty :]
Na filmy mnie wzięło.
*


jeśli podobało Ci się Apocalypse Now, to polecam Platoon (Pluton) i koniecznie Deer Hunter (Łowca jeleni).
PrZeMeK Z.
Nie widziałem Apocalypse Now, ale dzięki za tytuły :]

Dziś o 23.00 Mulholland Drive. Słyszałem co nieco o tym filmie i chciałbym obejrzeć, ale kończy się o 01.25. Warto obejrzeć?
GrimmY
warto, chociażby obejrzeć po to żeby światopoglądowo zapoznać się z geniuszem/ durnotą lynch'a.
owczarnia
Gwiezdny Pył >>>>>>>>>>>>>>> Złoty Kompas. Serio. Właśnie obejrzałam, miodzio.
PrZeMeK Z.
QUOTE
warto, chociażby obejrzeć po to żeby światopoglądowo zapoznać się z geniuszem/ durnotą lynch'a.

Hm. To może wypożyczę skądś, bo nie usiedzę do 01.25 :/
Child
Zaraz Cie Ewa zjebie, ze nawet do wieczora nie usiedzisz xD
PrZeMeK Z.
A co zrobiłem? cry.gif
Eva
Nie zartuj! Ja wczoraj calego Hanussena przetrwalam.
PrZeMeK Z.
A ja wstaję o szóstej. A film i tak się już zaczął. smile.gif
Eva
A ja wstawalam o 8, a film sie skonczyl przed 3. Mietka bulka jestes Przemus!
PrZeMeK Z.
Nieprawda! Przez pół gimnazjum kładłem się o pierwszej, bo oglądałem zawzięcie "Boston Public", ale ostatnio przemęczony jestem smile.gif
Parę razy też gadałem przez Skype'a od dziesiątej do trzeciej w nocy i normalnie potem szedłem do szkoły :]
Zresztą nie lubię oglądać filmów w środku nocy. Wolę na spokojnie, po południu, najlepiej w weekend. I bez lektora.
Eva
O pierwszej! Pff! Miętka, miętka!
owczarnia
W sobotę (tę sobotę, 15-go grudnia) o 20:35 na TVN będzie "Złap mnie, jeśli potrafisz". Fenomenalny duet DiCaprio - Hanks.
PrZeMeK Z.
Dzięki za info, Owczarnio! smile.gif Może akurat będę u kogoś, kto ma TVN :]

W kolejce na moim dysku czekają na mnie "Jeux D'enfants" ("Love me if you dare"), "Piraci z Karaibów: Skrzynia Umarlaka", "Ratatouille", "Iluzjonista" i "Mulholland Drive". Przede mną niezły weekend smile.gif
owczarnia
Samo "Mulholland Drive" Ci wystarczy za całą resztę cheess.gif.

Poważnie, zostaw je sobie na koniec, albo nici ze skupienia na pozostałych filmach.
PrZeMeK Z.
Taki też mam zamiar. cheess.gif
Child
Wlasnie obejrzałem najwiekszy szit dziesieciolecia - Alien vs Hunter. Ogladac jedynie jezeli macie zdecydowanie za duzo czasu. I tylko pod wplywem [;
owczarnia
O, nie. Zdecydowanie protestuję. Największy szit dziesięciolecia to Freddy vs Jason blink.gif.
Eva
A szit roku to moim zdaniem 'Flyboys' :P 'Roku' bo zapewne Freddy'ego i Aliena sie nie ima.
Child
chciałem pokazać, jaki ten film jest biedny, ale wyszukiwarka obrazkow wypluła mi zamiast ujęć z filmu to - http://www.gamedicas.com.br/media/2/200704...a-adebibe-1.jpg ;d
Zakohana w książkach
A ja jestem świerzo po "Piraci z Karaibów: Na krańcu świata".
Po pięciu minutach wyłączyłam lektora (jak ja kocham ten bezbarwny, głęboki ton... ale lepsze to niż dubbing. Piratów z dubbingiem bym chyba wyklęła) i włączyłam napisy.
Pierwszy raz w życiu (no dobra, drugi) popłakałam się na filmie. Może miało na to wpływ moje rozstrojenie nerwowe, ale w scetnie kiedy Lord Beckett schodzi na pokład... tam na końcu, kiedy Perła i Holender go ostrzeliwują... po prostu mnie to rozwaliło.
Ten wyraz twarzy... I pomyśleć, ze to właśnie on mówił w "Skrzyni" Turnerowi, że świat się zmienia a Piraci nie chcą się z tym pogodzić.

EDIT:
Znalazłam ją na youtube:
UWAGA SPOILER!!

EDIT:
Proszę i przepraszam. Nie pomyślałam...
PrZeMeK Z.
Ten. Jeśli już musisz zdradzać zakończenie filmu, to chociaż ostrzeż.
em
tej. przeca to nie zakończenie jeszcze wink2.gif.
PrZeMeK Z.
Nie czytałem całego posta, przestałem czytać, gdy się zorientowałem, że zdradza fabułę smile.gif
em
ja się kiedyś zbuntowałam na angielskim, kiedy lektorka powiedziała, że we wzorcowej recenzji (mowa o wypracowaniach maturalnych) powinno znaleźć się krótkie streszczenie filmu. no bo jak to, streszczać film ludziom, którzy jeszcze go nie widzieli? a jednak miała rację, trudno wyrazić swoją opinię na temat filmu nie zdradzając zupełnie nic z jego fabuły ;)
PrZeMeK Z.
Wiecie co, chyba czas, żebym przestał się łudzić i wrócił do swojego bajorka. Nie dla mnie wszystkie te inteligentne i głębokie filmy. Obejrzałem "Mulholland Drive" i niczego nie zrozumiałem. Mam wystarczająco dużo problemów z metaforami literackimi, wizualne przewyższają mój poziom o lata świetlne.
owczarnia
Eeee tam, przesadzasz. W Mulholland Drive nie ma nic szczególnego tak naprawdę, żadne objawienie wink2.gif. Wystarczy obejrzeć w miarę uważnie.
PrZeMeK Z.
Oczywiście, że przesadzam, poprzedni post to głównie zapis mojej frustracji po obejrzeniu tego filmu.
Może kiedyś jeszcze raz go obejrzę i więcej zrozumiem. Choć jakoś wątpię.

W każdym razie bardzo podobał mi się wizualnie.
Eva
Ja sie wlasnie zabieram za 'The Englishman who went up the hill but came down a mountain' - zadanie domowe z wprowadzenia do studiow celtyckich :P Musze ten komedioromans skonfrontowac z historia walii i napisac zgrabna prace. No zobaczymy :p
Eva
No, Chief Miles O'Brien :p Jak milo z jego ust walijska mowe uslyszec.
Lilith
'Zawód szpieg' szedł wczoraj w tv
łooooo, Brad Pitt i Robert Redford to jest połączenie mrożące krew w żyłach młodych kobiet!
biggrin.gif

foto <3
foto <3 <3
Katon
Pffff... A ja odrzucam zaloty Hermiony1900. Przemyślę w takim razie jej propozycje jeszcze raz.

A dobry film o CIA tak btw to jest dobry agent DeNiro z Mattem Damonem, który ma fajnie na imie i jest znacznie lepszym aktorem od tych tam dwóch.
Eva
A bluznisz Kejtou, bluznisz. Redford swietosc ;d
Lilith
piękna świetość!
wstydź się! byłeś do spowiedzi i ta brzydka przypadłość jaką jest zazdrość winna być Ci obcą!
Eva
... bo tylko zazdroscia mozna wyjasnic to zacmienie umyslu, ktore spowodowalo, ze mat dejmon postawion zostal wyzej niz Robert!
Katon
Jeszcze w dodatku natchniony lewak. Damon jest lepszym aktorem. DiCaprio jest lepszym aktorem. Depp. O, to są faceci. A nie ten kurde ujeżdżacz koni, czy inny zaklinacz.

Pan Bóg mi wybaczy. Napewno też nie lubi Redforda, ale głupio Mu potwierdzić oficjalnie.

P.S. Wskoczył na pierwsze miejsce wk....ych mnie aktorów w związku z zachwytami Ewy. Zawsze zajmował wysoką pozycję, ale za Clooneyem, Costnerem i Gere'em.
Eva
Kostner. Tak. Taaaak. En aaaaaiaaaaaiaaaaaiłyl olłejs..!

Ale podejrzewam ze Deppem tez sie Ewunia zachwyca, bo kto by sie oparl, wiec co teraz - wykreslamy? ;>
GrimmY
spy game pozytywnie mnie zaskoczył, bo oglądałem na zasadzie 'z braku laku'.
redford ujdzie, pitt powiedzmy, ze ujdzie, tvn nie ujdzie.

owczarnia
Mnie Redford też drażni. Jakoś nie udało mi się - pomimo zachwytów i legend - w nim dostrzec jakiegoś niesamowitego talentu, nie wiem, może ja nienormalna jestem. Ot, złota połowa złotej pary wszech czasów Redford/Newman, z której to dwójki wolę Newmana.

Depp, DiCaprio, Pitt, Damon - wszyscy mają buźki tak samo śliczne jak Redford, ale i jeszcze coś oprócz tego. Ale może to nie jego wina. Może to po prostu czasy były takie.

Golden Phoenix
DiCaprio - brzyyyydal. tongue.gif Nie wiem co kobiety w nim widzą. Jak dla mnie, to ślicznej buźki na pewno nie ma.
owczarnia
Och, a spójrz na Titanica wink2.gif. Albo na "Złap mnie, jeśli potrafisz". A później na "Infiltrację". I jak pięknie zmężniał smile.gif.
Katon
DiCaprio ma na twarzy jakąś osobowość, mówiąc oględnie. Potrafi grać trudne role bez popadania w jakieś zadęcie. No rewelacyjny jest po prostu.
To jest "lekka wersja" zawartosci forum. By zobaczyc pelna wersje, z dodatkowymi informacjami i obrazami kliknij tutaj.

  kulturystyka  trening na masę
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.