Help - Search - Member List - Calendar
Pelna wersja: [filmy] Co Ostatnio Obejrzeliśmy
Magiczne Forum > Kultura > Kultura
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65
matoos
Tu się zgodzę, hellboy stanowczo znacznie lepiej się sprawdza w formie komiksowej, gdzie jest dużo mniej komediowy, dużo bardziej poważny ale za to bliżej naszej, słowiańskiej mitologii, która przecież obfituje w postaci nie gorsze od celtyckiej. Jednym z głównych przeciwników hellboya w komiksie jest w końcu Baba Yaga, matka Rasputina wink2.gif
Katon
Ja jestem totalnym komiksowym ignorantem i nie znam. Ale w sumie chętnie bym poznał, jeśli nie pojawia się tam kapitan Ameryka i nazista o czerwonym ryju.
abstrakcja
A ja widziałam...
"Tylko razem z córką".
Wcześniej czytałam tą książkę.
Wprawdzie z litości nad moją matką, która jest nią tak zafascynowana, że nie spoczęłaby , dopóki jej nie przeczytam.
No, ale nie o tym mowa.
Jak dla mnie nic specjalnego , i w filmie i w książce.
Zna to ktoś tu w ogóle?
matoos
Hmm, nazistów jest sporo, ale w większości są dość bladzi i zainteresowani magią wink2.gif Jeden z nich trzyma swoją głowę w słoiku. Wiesz, to nadal jest mimo wszystko komiks. Chciałem zwrócić tylko uwagę że oryginalny hellboy to nie jest w żadnym wypadku komedia pomyłek z tendencjami do slapsticku jak filmowy. Jego humor jest mocno czarniawy, a większość połączonych linii fabularnych (hellboy ma chyba najwięcej one-shotów w historii DC, lekko to irytujące, acz zazwyczaj są wcale niezłe) koncentruje się dookoła tego, że tak czy inaczej przeznaczeniem Hellboya jest sprowadzić na ziemię koniec świata i to jak on sobie z tym radzi.

Katon jak się chcesz brać za komiksy to ja cię URGE żebyś najpierw poczytał sobie Sandmana i koniecznie po angielsku, bo polskie tłumaczenie jest takie sobie.

A żeby nie było totalnego offtopu to ja powiem że ostatnio oglądałem dwa świetne filmy sensacyjne - Fracture czyli zdaje się w Polsce "Słaby Punkt" z Hopkinsem i Mr. Brooks z Costnerem. Obydwa naprawdę wciągające, z dobrze zaplanowaną fabułą, mistrzowsko nakreślonymi postaciami i miłymi "twistami". Obydwa opowiadają o mordercach, tyle że ten pierwszy mówi wszystkim dookoła że jest winny a ten drugi ukrywa się pod postacią szanowanego biznesmena.

Naprawdę polecam, warto obejrzeć chociażby dla samej gry aktorskiej obydwu wymienionych panów. Kevin Costner odpokutował Brooksem za wszystkie swoje beznadziejne role.
owczarnia
QUOTE(abstrakcja @ 18.09.2008 20:20)
Zna to ktoś tu w ogóle?
*


Pod dywanem na szczudłach śmigałaś moja droga, jak ja to czytałam wink2.gif...


A Brooks faktycznie niezły, chociaż "Słaby punkt" lepszy chyba.
abstrakcja
Ah, no tak... klimaty mojej mamuśki. ;p
owczarnia
A żebyś wiedziała *prostuje się z godnością*!
Ludwisarz
W koncu udalo mi sie obejrzec Mrocznego Rycerza i to w Imaxie, na przeobrzydliwie ogromnym ekranie. Sam film bylv swietnie do takiego dostosowany, bowiem wszystkie sceny np miasta z gory czy krajobrazow byly wyswietlane na peeelnej wielkosci. Niesamowite.

A co do samego filmu - zgadzam sie z poprzednikami :)
em
oficjalnie stwierdzam, ze boje sie jacka nicholsona.
matoos
Bać się go? Mnie on fascynuje tongue.gif

Znaczy grane przez niego postaci...

Nie znam nikogo kto by lepiej się nadawał do roli inteligentnego psychola.
em
no właśnie dlatego. ale w ogóle, to świetny film był (lśnienie).
matoos
All work and no play makes Jack a dull boy? Mrozi krew w żyłach, ale książka lepsza tongue.gif
owczarnia
Hurraaaaa!!!
em
mhm, tez slyszalam... choc na imdb jeszcze cicho, w filmografii johny'ego ani slowa :P
owczarnia
Nie szkodzi. Czytałaś newsa? Wczoraj potwierdził raptem.

Powrót do cyklu Depp ogłosił wczoraj w Kodak Theatre w Los Angeles, podczas medialnej konferencji zorganizowanej przez Disneya.
em
czytałam, czytałam, sądziłam tylko, że ludzie imdb działają szybciej ;)
tak btw, bardziej cieszą mnie jakieś informacje pojawiające się na temat Alicji w Krainie Czarów Burtona.
owczarnia
Hahahaha, zobaczcie co na Wikipedii znalazłam:

user posted image

Tak miał wyglądać Jack Sparrow zanim Johhny Depp dokonał paru przeróbek wink2.gif.
Eva
Jack, The Happy Gay Pirate!
em
himym trzeci sezon od zeszłego poniedziałku leci w stanach, pierwszy odcinek był świetny cheess.gif
matoos
QUOTE(owczarnia @ 28.09.2008 20:14)

Wszyscy się strasznie roztkliwiają nad Piratami z Karaibów... Czy jestem jedynym któremu podobała się tylko pierwsza część?
em
mi podobała się tylko trzecia.
ale Depp jako Kapelusznik, can't wait to see that!
managarm
3. Himym!. Trzeba sciagac.

Wlasnie wymeczylem Iron Man'a i musze przyznac ze calkiem przyjemna bajka, wrecz idealna na zapchanie wieczoru.
Eva
QUOTE(matoos @ 28.09.2008 20:46)
QUOTE(owczarnia @ 28.09.2008 20:14)

Wszyscy się strasznie roztkliwiają nad Piratami z Karaibów... Czy jestem jedynym któremu podobała się tylko pierwsza część?
*


Luz, mnie tez.
Lilith
a mnie trzecia.
kto da więcej?
em
chyba nikomu nie podobała się druga *rolleyes*
managarm
Ja twierdze, ze 4. FTW!
Czternasta
Zdecydowanie druga, może dlatego, że oglądając pierwszą się rozczarowałam, ponieważ zupełnie czegoś innego się spodziwałam, w związku z tym na dwójkę szłam z nastawieniem raczej negatywnym, tylko po to, żeby zobaczyć deppa, mile się rozczarowałam i tak mi już sentyment pozostał, trójka przydługa była moim zdaniem
Katon
Jednak zdecydowanie pierwsza. Pozostałe dwie funkcjonują na zasadzie jakiegoś monty pythona, ale przyznaję, że całkiem udanego.
owczarnia
U mnie wszystkie jednakowo, ze wskazaniem na trzecią.

Kurde, Johnny Depp to jest jednak klasa. Ten facet mnie po prostu rozkłada na łopatki. Aczkolwiek nie da się ukryć, że szkoda.
owczarnia
Tylko nie to. Kolejny gniot po "Katyniu"? Nie wiem, czy zniosłabym jeszcze większą dozę patosu. To plus sequel "Człowieka z żelaza"? O Jezu.
Eva
Kontrowersje = kasa kasa kasa.
GrimmY
będzie okazja do n-tej dysputy o fajności/zjebaności lecha.

przy okazji nowego bonda - 'quantum of solace' , który już całkiem niedługo wchodzi na ekrany ponoć ma być jeszcze mniej klasycznie i więcej psychologii głównego bohatera (?? ciekawe), czekam z niecierpliwie.

Eva, hurray for 4k!

Katon
Łoho, film o Lechu! Ciekawe czy pokaże całą, ekhm, złożoność postaci głównego bohatera.
managarm
Oba Hellboye, komiks to to nie jest :/
owczarnia
Narodziny obłędu. Konia z rzędem temu, kto mi wyjaśni, o co w tym filmie tak właściwie chodziło. A pochlebiałam sobie, że jestem inteligentna...

Babka ma depresję poporodową, dobra. Ktoś na nią rzucił klątwę, też dobra. Jej urojenia są wynikiem jednego lub drugiego, nie wiadomo. Ok. Ale miło by było, gdyby zakończenie cokolwiek wyjaśniło, miast gmatwać jeszcze bardziej.
Ramzes
Asterix na olimpiadzie. Jeśli ktoś oglądał Misję Kleopatra i wyniósł z niej dobre wrażenia, może niech lepiej nie ogląda najnowszych przygód Gala. Kto nie widział Misji, tym bardziej niech nie łapie się za nową część. Film jest nierówny. Parę śmiesznych momentów niestety nie ratuje fragmentów dłużących się i po prostu nudnych. Na ekranie widzimy nowych aktorów w głównych rolach (oprócz Obelixa), co jest dla mnie minusem, zwłaszcza w przypadku Asterixa. Jakoś mi nie pasuje ten aktor w tej roli, zdecydowanie bardziej wolałem Christiana Claviera. Oczywiście to może być kwestia przyzwyczajenia, ale jednak Clavier wyglądał sympatyczniej, milej i wg mnie bardziej przypominał postać z komiksu. Filmu nie oceniam jednoznacznie źle z paru powodów: polski dubbing (zwłaszcza tekst o Rubiku na stadionie i "Spieprzaj dziadu" cheess.gif), Cezar ("Ave ja" biggrin.gif), Brutus i pit-stop podczas wyścigu kwadryg. Dzięki temu film mimo wszystko nie był tragiczny, a "jedynie" mało udany. wink2.gif Nie polecam filmu tym, którzy nie lubią Asterixa lub nie mieli z nim dotychczas styczności.
6/10 dzięki polskiej wersji językowej.
owczarnia
Za pięć minut na HBO zaczyna się Nauka jazdy z Rupertem Grintem i Julie Walters smile.gif. Polecam gorąco, bo naprawdę bardzo fajny film holiday.gif.
managarm
Ok, wlacze Tv:P
Eva
Poleglam na Lord Of The Rings xDDDDD
asiatal
ja w tym miejscu też smile.gif

muszę się w końcu zabrać za oglądanie Star Warsów, bo nawet nie mam pojęcia o czym to jest
owczarnia
Moim osobistym ulubieńcem jest Titanic wink2.gif.

A tu znalazłam inny mix, niektóre się powtarzają, ale większość nie. Też zajefajny cheess.gif.
Miętówka
Władca Pierścieni jest super. Zeszłam przy "Two Towers".
Poza rozpikselizowanym "Jurasic Parkiem" wszystko było śmieszne.
asiatal
parodię Titanica tyle razy widziałam i słyszałam, że teraz to już na mnie nie działa
Eva
QUOTE(asiatal @ 25.10.2008 20:28)
muszę się w końcu zabrać za oglądanie Star Warsów, bo nawet nie mam pojęcia o czym to jest
*


Przypomnialo mi sie wlasnie, jak probowalam wytlumaczyc Nai roznice miedzy Star Wars i Star Trek. <headdesk>
Child
To ownuje wszystkie x-sec wersje: Behold!
GrimmY
QUOTE(owczarnia @ 25.10.2008 18:46)

dziękuję, ponad godzina spędzona przy jutubie wink2.gif
reszta składanek
rhetique
a teraz pytanie z nieco innej (nie-do-szpiku-komercyjnej) beczki. czy udalo sie komukolwiek z was zobaczyc jakikolwiek film z off camera 2008?

jesli tak prosze o tytul, rezysera i wasze punkty
Ludwisarz
Siergiej Bodrow CZYNGI HAN - 10
Adam Rifkin LOOK - 9
Marianna Palka GOOD DICK - 8


PIC NOT RELATED
user posted image
Neonai
Tymon, czy to mozliwe ze juz widziałam to zdjęcie? bo wydaje mi sie znajome.
To jest "lekka wersja" zawartosci forum. By zobaczyc pelna wersje, z dodatkowymi informacjami i obrazami kliknij tutaj.

  kulturystyka  trening na masę
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.