Help - Search - Member List - Calendar
Pelna wersja: Szkoła
Magiczne Forum > Talk Show > Talk Show
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92
Potti
to smutne, że wakacje już się skończyły- choć wiem, że niektórym już się dłużyły i mówili, że chętnie zamkną się w czterech murach swojej placówki edukacyjnej ;p w każdym razie ja żałuję, że już za mną atmosfera i szybkie, energiczne życie Londynu, relaksowanie się nad polskim jeziorkiem ze stadniną w pobliżu no i... brazylijczycy w Grecji. plus w przerwach beztroskie leniuchowanie (or smth like that) ze znajomymi, daje mieszankę idealną.

ofkz, odpoczynek nie może trwać wiecznie, żeby nie stracił smaczku, czas zająć się czymś poważniejszym smile.gif

jak tam Wasz powrót do szkoły? zmieniło się coś- poprawiło, a może pogorszyło? i czy ogólnie lubicie miejsca, w których się uczycie? podejście nauczycieli, budynki, znajomych?
a może właśnie coś ważnego się dla Was skończyło i zaczęliście nowy etap w nowym miejscu? jak tam wrażenia?

tongue.gif

czekam na wszystko co związane z tym jakże ''wdzięcznym'' tematem, także narzekania na wszelkiego rodzaju terminy, decyzje pani minister, itd.

a na koniec złota rada Marka Twaina: Pamiętajcie, żeby szkoła nigdy nie przeszkodziła Wam w kształceniu się.

=)
Ahmed
Czas wakacji przeminął....zleciały w oka mgnieniu. Wspólne wypady ze znajomymi nad jeziora, a później Swiatowe Dni Młodzieży. Co dobre szybko się kończy....Niby wakacje trwają ponad 2 miesiące a jakoś ja tego nie odczułem.

Powrót do szkoły jest jak Koszmar z Ulicy Wiązów, gdyż nauczyciele wypowiadają nadmiernie często słowo "MATURA" na które jestem wyjątkowo uczulony. Lekcje matematyki z panem dyrektorem przynoszą porządną dawkę stresu i aż miło jest posłuchać że jesteśmy bandą nieuków, które powinny się zabrać do nauki tongue.gif Inni nauczyciele także o nas dbają: z angielskiego sprawdzian na pierwszej lekcji, jedynie sorka od polskiego zamiast omawiać z nami lektury to puszcza nam ciagle ich adaptacje filmówe (już obejrzałem "Wesele" i "Przedwiośnie"). Z innych miłych niespodzianek to warto wspomnieć że jako klasa maturalna kończymy w piątki o godz. 17.10 podczas gdy moi znajomi o 11.30 tongue.gif A podobno w liceum plan układa się pod III klasy.....

Czy coś się skończyło w moim życiu w te wakacje? TAK!! Skończyło się 18 lat....
Anet
Ja cały czas jestem w szoku, serio. Nie mogę się przyzwyczaić. Cały czas mam wrażenie, że łi tam, czerwiec już zaraz będzie lipiec, a tu co figa! wrzesień!

10tysięcy kartówek, sprawdzianów, pełno pierdaczków ( cytując pewnego Geografa)
i nauczyciele, którzy mogą wszystko.
Nie lubię mojej szkoły i chyba nigdy nie polubię.

Plan? znośny wink2.gif ale nie ma to tamto, 'wy jesteście moją klasą, a moja klasa i ja zawsze ma przerąbany plan, więc nie martwcie się, zmieni się' moja wych. smile.gif

Żyję od weekendu do weekendu.

A jutro matematyka..
Vilanda
rzeźna dopiero ma się zacząć. a jak dla mnie już się zaczęła. polonistka jest ogrem, nowa wychowawczyni lebiodką ;p
szkoła, jak szkoła, chodze bo musze. gorzej z nauką, szczególnie przedmiotów których nie lubie. i wstawaniem na ósmą, bo do szkoły musze łazić 2 kilometry.
że o kursach w soboty nie wspomne. masakra ;p
ale przynajmniej ludzie są znośni.
plan jak narazie przeżyję.
Potti
dzisiaj w mojej szkole próbowałam papryki chili. matma stała się bardzo wzruszająca, dziesięć minut mi łzy leciały. i do tej pory nie czuję się do końca tak jak rano.

=)

a tak pozatym, to chciałam coś więcej powiedzieć, ale doszłam do wniosku, że u mnie w szkole jest tak samo jak wszędzie.
Magya
Narazie jest fajnie. Plan zajefajny, jak mam mało lekcji, to zazwyczaj mam najcięższy plecak. Dzisiaj biegałam na 600 metrów i jestem z siebie cholernie dumna, bo dostałam 4, a z moją kondycją do biegania to duże osiągnięcie. Uwielbiam w-f ale nie przeżyję biegów.
Tyle jak narazie.
voldius
haha nowa szkola nowa klasa. clakiem okej, chociaz zapowiada sie duzo nauki wink2.gif
no i dwa razy juz zauroczony bylem. dwa czy trzy? hahaha
Myśka
ee, nie gadaj, tak zmieniasz partnerki?
ja nie mam obiektów tyle ;)

dwa pierwsze tygodnie - rzeźnia totalna, wstawanie o 6 i dni dłużące się niesamowicie, nikomu nie życzę. za to po szkole było bosko, narzekać nie mogę ;) nowe kontakty, nowi chłopcy, wieczorowe odkrywanie miejskich zaułków. teraz mi się nieco chrzani i jesień mnie zmiata, ale jeszcze dam czadu. he he!
skicia
Po dwóch miesiącach cudownego leniuchowania, przyszedł czas by powrócić do szarej, nudnej rzeczywistości...
Nauczyciele od początku się na nas uwzięli... w końcu to już druga klasa i część przedmiotów już kończymy .. (nareszcie... turned.gif).. a poza tym czasu do maturi coraz mniej, więc... ekh.. =/
Jedno co mnie wkurza w tej szkole, to nauczyciele... a zresztą co ja się dzwię... inna szkoła - inni nauczyciele =/ Uwielbiam ten głos mówiący "załóż mundurek", podczas, gdy w pomieszczeniu jest 25 stopni, człowiek nie moze z gorąca, a nauczyciel siedzi w bluzce na ramiączka.. =/
Anita
No, całe szczęście, u nas przynajmniej mundurków nie ma smile.gif

Posiadamy za to cudowną nową nauczycielkę od angielskiego, która po dzisiejszej lekcji z nami dostała chyba rozstroju nerwowego. A myśmy naprawdę nie wiedzieli, "czy tylko ją tak lekceważymy czy wszystkich nauczycieli":D

Ogółem jest klasówkowo, wielozajęciowo, pochłaniająco czasowo i energiowo, koszmarnie wyczerpująco. Także psychicznie.

Ogółem jest tak śmiesznie, że trudno wytrzymać, z przyjaciółką konwersowałam non-stop cztery godziny, otrzęsiny pierwszej klasy dostarczyły rozrywki na cały weekend i czuję się tak normalna, zwyczajnie szczęśliwa, jak to już dawno nie było.

Jednak lubię szkołę. Lubię na nią narzekać.
em
A u mnie w LO po wakacjach sproe zmiany, nie ma już naszych kochanych trzecich klas [ cry.gif ] a zamiast nich przyszły pierwszaki, a do tego pozajmowali nam szafki, bo się okazało, ze babka z administracji zapomniała w zeszłym roku zapisac, które po trzeciakach będą wolne, a zamiast tego zapisała nasze i oddała je pierwszym klasom :/ bez sensu, ale juz wypieprzyłyśmy te lalki (dlaczego ten rocznik to same cukierkowe blondyny????) z naszej szafencji biggrin.gif

Przede wszystkim, zmieniła nam się dyra. Ze wszystkich szkół w mieście żaden szef się nie zmienił, tylko naszą odwołali, a do tego wzięli taką dziouchę, co nie powoła sobie wice a do tego w zeszłym tygodniu wpadła na "genialny" pomysł wysłania pierwszaków na pierwszą zmianę - chyba nie musze tłumaczyć, dlaczego kompletnie poroniony??

A do tego teraz, już w drugiej klasie, mamy mnóstwo lektur, sprawdzianów i kartkówek już od pierwszych lekcji, nie wyrabiam z nauką, że o udziale w przeglądzie małych form teatralnych, wystawianiu znanej ze Światowych Dni Młodzieży w Kolonii "Edyty Stein" i nauce na olimpiadę z polaka nie wspomnę... No ale cóż, każda lekcja zbliża mnie do matury i końca szkoły!! Więc nie ma się co łamać wink2.gif
Daga
a u nas.. qrde no jestem zmuszona stwierdzić że o dziwo spokojnie. Trochę pytają ale pierwsza kartkówka dopiero jutro.. Słowo "egzaminy" jest ZDECYDOWANIE nadużywane dry.gif ale jakoś da się z tym żyć. Ten rok BĘDZIE zawalony, jestem tego pewna, i chodzi nie tyle o egzaminy (do których nie wyobrażam sobie uczenia po nocach.. w końcu to nie matura no nie?) co o te wszystkie dziwne większe i mniejsze i ważniejsze i mniej ważne konkursy, w których trzeba wziąć udział i to nie na odwal. Nerwy, nauka.. e niech mnie, jakoś mi to nie przeszkadza. Przyjęłam styl że olewam to co mnie nie obchodzi i nie liczy się do punktów ze świadectwa.. Nie zawalam sobie głowy smieciami. Będzie dobrze. Qrde to naprawdę będzie niezły rok.

A z ważniejszych spraw szkolnych to tylko to że nauczycielka od niemca próbuje mnie wysłać do psychologa, a już na pewno do pedagoga szkolnego, gdyż uważa że jestem stuknięta. (A to wszystko za udawanie na lekcji słonia-altruisty..)
hehe i posmarowałyśmy pasztetem schody do auli bo nam resztki zostały po biwaku w weekend biggrin.gif
voldius
haha, zmieniac partnerki to ja dopiero zaczne wink2.gif
Sumiko
a ja mam nowego pana od histori, facet ma na oko 55 lat, wygląda jak muminek i generalnie przypomina mi mojego dziadka, a dzis powiedział do moich kolegów, którzy 'przeszkadzali' cytuje:"zamknąc ryje, a jak coś się nie podoba to wypierdalać"
nie ma jak OLPI ^^
Hagrid
Hej Sumiko, myślałem ze od tego roku zaczyansz studia;> U mnie studiowanie oprawa zapowiada sieraczej lekko i przyjemnie mimo że dostałem sie na UW, w sumie to jest zdecydowanie samodzielny program, tutaj wszystko co dodatkowe trzeba brac na zasadzie wolnego słuchacza a obowiazkowych zajęć jest po 6-7 godzin tygodniowo, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu ale jestem pełen optymizmu, moze będę mieć "czterodniowy" weekend=)
MisieK
ja mogę miec nawet też 4 dniowy. jak mi dobrze podzelą. w co szczerze wątpię, no ale trzeba mieć nadzieję....
kubik
Ej wy studenciki!
Do tematu o wakacjach iść ->
http://www.magiczne.pl/index.php?showtopic...00&#entry238263
czarodziej.gif
Ahmed
Fakt faktem że jest sporo nauki w szkole, ale radości też nie brakuje. Kumpel dzisiaj przyniósł kamerkę do szkoły więc było sporo nagrywania. Najlepszych elementem był skok kumpla przez okno z I piętra XD Uwiecznione to zostało na taśmie...później okazało się że jeden z nauczycieli to widział i wziął nas za ludzi z innej klasy. Tak więc udało się uniknąć kary...kumpel co skakał ma się dobrze chociaż trochę utyka tongue.gif

W sobotę jadymy na Jasną Górę i coś czuję że też będzie wesoło biggrin.gif
Potti
uh, pierwsze przeziębienie- zaliczone. właśnie, podobnie jak jakaś 1/4 mojej klasy, siedzę w domu otoczona chusteczkami higienicznymi. prawdę mówiąc, to nienawidzę tego. nosi mnie w łóżku i dobrze, że narazie jestem sama, bo nie narzekają, żebym się ubrała, żebym się położyła itd. itp.
ale to nie jedyna zła wiadomość. w mojej parafii bieżmowanie będę miała już w tym roku, co oznacza, że perspektywa spokojnego roku będzie zakłócona przez nieustanną bieganinę do kościoła. nie. nie jestem niewierząca, nie idę, bo rodzice mnie zmuszają. po prostu nienawidzę tutejszych księży, nienawidzę ich sposobu mówienia i bycia, nienawidzę pielgrzymek, które ciągle wymyślają. ale jakoś przeżyję ;p
a moja przyjaciółka pojechała na 2 tyg. do Turcji.

to by było tyle z wrześniowych narzekań (:
MisieK
jakas epidemia.
ostatnimi czasy siedzę na gygy i coś podejrzanie dużo ludzi. Okazuje się ze na 30 osób dostępnych jakieś 25 jest chora. Ptasia grypa czy jaka inna cholera?(najprędzej uczulenie na naukę;p).
UCZYĆ SIĘ A NIE!;>

Kubik, tych wakacji to nam troche mało zostało;p wczoraj się już hucznie z nimi pożegnałem wypijając ostatnią flaszkę tych długich wakacji:)//Chociaż nie mówię hop, jeszcze tydzień zostałsmile.gif
kruk
Teraz w szkole zaczyna się rzeźnia. Na 5 dni 6 sprawdzianów (statut swoje, belfry swoje) ale ostatni tydzień był super luźny! Wycieczka. Fajowa. W takim zadupiu jeszcze nie byłam. (nie powiem gdzie to było bo ktoś jeszcze by się obraził). Dzisiaj nas poscili szybciej bo frekfencja spadła do jakiś 10% heh...smile.gif

i jeszczcze pytanko do tegorocznych maturzystów: macie już wybrane tematy z polaka??
Lilly
miesiac ochronny rlz (;
Anita
Z tymi przeziębieniami to prawda. W zasadzie przez całą lekcję można podziwiać uczniów przechadzających się przez całą klasę do kosza na śmieci z chusteczkami do nosa. Zawsze jakaś rozrywka;)
ale właściwie wszyscy przychodzą do szkoły. pracusie cholerne wink2.gif
BeBe
QUOTE(kruk @ 22.09.2005 20:40)
i jeszczcze pytanko do tegorocznych maturzystów: macie już wybrane tematy z polaka??
*


"Sposoby kreowania postaci zbrodniarzy w literaturze. Analiza porównawcza wybranych utworów"

A swoją drogą, co wyscie robili na tej wycieczce, że wam tak frekwencja spadła? biggrin.gif Albo lepiej nie mów, bo się zgorszę tongue.gif
kruk
ale macie ekstra temat! własnie taki chciałam wziąść, ale u mnie takiego nie ma gryyy.
Ja wybrałam fynkcje motywu podróży, wędrówki, tułaczki. Omów różne jej ujęcia na wybranych przykładach.

QUOTE
A swoją drogą, co wyscie robili na tej wycieczce, że wam tak frekwencja spadła?

my...nic było kulturalnie:D Ale muszę przyznac że to była najlepsza wycieczka klasowa w życiu. Nigdy się tak świetnie nie bawiłam. Szkoda że już ostatnia (no ale może się kulig 2dniowy załatwi:P)
BeBe
QUOTE(kruk @ 22.09.2005 21:44)
ale macie ekstra temat! własnie taki chciałam wziąść, ale u mnie takiego nie ma gryyy.
*


Temat faktycznie jest niczego sobie, ale jak dowiedziałam się, jakie lektury mam do tego wziąć to jakoś naszły mnie wątpliwości... No ale nowego nie chcę mi się już szukać blush.gif Boje się, że w tym roku nie wyrobię się ze wszystkimi lekturami. Jak dla mnie jest ich za troszkę za dużo sad.gif
MisieK
najlepiej wybierać temat w którym nie trzeba przebierać zbyt dużo, albo obrać sobie tylko jednego autora, a nawet jedną książkę. Ja omówiłem całego Władcę Pierścieni pod kątem dobro-zło i choć komisja jak się później dowiedziałem nie za bardzo wiedziała o czym mówię(to też metoda;p) to maturę mam;p. Zresztą, na ustnął z polskiego wystarczy przyjśc na trzeźwo;)
Myśka
szkola?
nie chce mi sie isc do szkoly.
MisieK
06:55... masochistka;p
Lilly
U mnie tez czesc chora, po pikniku historycznym "celtowie i wikingowie" x: tez bylam, tez choruje.

jak narazie jest zero nauki, za to mnostwo smiechu [;
raz na 7.30 a tak to na 9-10
ha tongue.gif
em
Ooo, to widzę że nie tylko u mnie zapanowała ta dziwna epidemia smile.gif
Ale na szczęście już się kończy. Ja miałam pecha, bo angina złapała mnie akurat w pierwszym dniu kampanii wyborczej mojego kumpla z klasy i do szkoły wrócę w dzień ciszy przedwyborczej, więc nic nie zobaczę ;(
Ale za to miałam dodatkowy tydzień wakacji :]
grlouiee
Apropo wyborów..to u mnie w szkołce pod tym wzgledem powariowali. Cala szkola oplakatowana, wiekszosc hasl wyborczych zaczerpnietych z kampani do sejmu i senatu, np. Człowiek z zasadami ;]. Ale nie brak saodzielnych hasla, np. Dżes ma fajne stopy biggrin.gif
U nas w poniedziałek glosowac bedziemy i to nawet w prawdziwym lokalu i urnach, bo w niedziele w szkole bede glosowac na ludzi do senatu i sejmu. Czujemy sie wyróznieni sesesee biggrin.gif
Ronald
Wakacje jak wakacje. zmieniło sie to, ze nie spedziłem całego czasy w hałsie tylko wyjechałem w góry na troszke. Ale bez szkoły jest nudno. Zwłaszcza gdy wszyscy twoi znajomi wybyli na całe wakcje a ty siedzisz w domku sam na sam z kompiutrem. Powrót do szkoły był super zwłaszcza, ze mój facet od polaka został dyscyplinarnie zwolniony biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif . Nie bedzie już na lekcji smierdziało potem, wóda i petami. No i wreszcie się czegokolwiek naucze. Mój nowy nauczyciel az się przeraził, gdy sprawdził naszą wiedze(alo raczej je brak).
Ahmed
QUOTE
i jeszczcze pytanko do tegorocznych maturzystów: macie już wybrane tematy z polaka??


Tułacz, pielgrzym, wędrowiec. Topos homo viator w literaturze. Omów na dowolnych przykładach tongue.gif

Frodo, Mojżesz, Odyseusz i Kordian....i wielu innych wędrówców. Motyw wędrówki jest jednym z najstarszych toposów w literaturze.
kruk
ooo widzę, że nie tylko ja wpadłam na taki pomysł. Ja chce jeszcze to połączyć z moim ukochanym "Pielgrzymen" P. Coelho
BeBe
Ładny temacik. smile.gif Masz duże możliwości w wyborze utworów, które nie tylko będą pasować do tematu, ale i ty będziesz je lubił biggrin.gif
Mi po konsultacjach z polonistką została tylko "Zbrodnia i kara" z mojej listy, resztę trzeba było wymienić dry.gif
kruk
Już niedługo 30 wiec deklaracje maturalne powinny być wypełnione...jakie przedmioty wybraliście?? Czy wybraliście możę wos ?(normalnie super przedmiot, ale jest mi potrzebny na studia)
kelyy
Gdybym miała mature, to pewnie bym wybrała. Świetny tongue.gif

Ja osobiście zauważyłam dziwną przemianę moich ukierunkować naukowych^^
Z przedmiotów ścisłych na humanistyczne. Pokochałam Wos, historię i gegrę oraz moją p. od Polaka tongue.gif , a znienawidziłam matme i fizę, a przy okazji chemię.

Klasa nowa, nawet niezła. Szkoła nowa - świetni ludzie, świetna atmosfera. Nowe belfry - ciekawe postaci, łącznie z panem historii powtarzajhącym cały czas 'proszę państwa'. Jego rekord na 1 lekcji to ja narazie 195 XP. A pan od Wf-u, pan Szerszeń vel. Endrju ma takie kolano na głowie, w związku z czym z jednej strony ma długie włosy i zaczesuje je na druga stronę XD. Najciekawiej, jak mu opadną.
Miałam już osobista rozmowę z panem drektorem - przekazywał mi bilety na kocert dla moje taty, o czym jeszcze wtedy nie wiedziałam. Po prostu wręczył mi kopertę, a ja wracając do klasy zakłóciłam spokój lekcji historii biggrin.gif

Pięknie.

A poza szkołą kompletnie nie mam czasu - angielski, niemiecki, tańce...
Jakies wystawy, prelekcje - to juz z własnych chęci.
Jutro ide na prelekcje o galapagos.

Ahmed
QUOTE
Już niedługo 30 wiec deklaracje maturalne powinny być wypełnione...jakie przedmioty wybraliście?? Czy wybraliście możę wos ?(normalnie super przedmiot, ale jest mi potrzebny na studia)


No ja musiałem złożyć do poniedziałku tongue.gif
Zdaję aż 5 przedmiotów:
j.polski (P)
j.angielski ®
matematyka ®
j.francuski ®
geografia ®

Więc czeka mnie sporo nauki, a momentami ciągle się czuję jakbym miał jeszcze wakacje. Matura, matura i te nieustanne szykany, że nic nie umiemy itp....
avalanche
ja też piątke:

1. polski
2. angielski
3. historia
4. niemiecki
5. WOS

dupnie wogóle. deklaracje niby na dzisiaj mam złożyć, ale w pt też moge, czyli jutro dam ;pp

Sumiko
polski, angielski, wos, historia sztuki. wszystko rozserzone, hej!

a na polski wybrałam: "Koncepcje piękna w literaturze, malarstwie i architekturze. Analiza wybranych dzieł". Naprawdę fajna to sprawa ta prezentacja. W takich rzeczach czuje się jak rybka w wodzie.
Atina
Ja zdaję polski, francuski, angielski, matematykę, geografię - "nie chcem, ale muszem" :\

A co do ustnej prezentacji to wybrałam: "Autobiografia jako tworzywo lieracki w prozie XX wieku. Omów zagadnienie na wybranych przykładach."

Deklaracja dzisiaj złozona i nie ma zmiłuj. Czuję, ze czas ucieka, a ja się jeszcze do nauki nie zabrałam ^^'.
BeBe
U mnie też piątka:
polski
angielski
francuski
historia
Wos
wszystko rozszerzone i niech moc będzie ze mną;p
Syriusz_Black
No ja to samo, ale bez francuskiego...

A co do tematuszcze się waham, dzisiaj wybiorę...

Albo:

Zniewolenie człowieka w systemie totalitarnym na podstawie wybranych dzieł literackich.

Albo:

Kat i ofiara itd...

Myślałem jeszcze o czymś z fantastyki, ale nie wiem.. :/ O przedstawieniu świata dobra i zła w literaturze fantastycznej...
BeBe
Drugi lepszy
Większy obszar manewru. Właściwie od starożytności i Biblii...
W drugim musiałbyś się skupić prawie wyłącznie na wspólczeności
No ale zależy, co lubisz biggrin.gif
Syriusz_Black
A nie dodałem, że to kat i ofiara w XX wieku smile.gif
BeBe
To nieco zmienia postać rzeczy:D
A do pierwszego jakie lektury?

Syriusz_Black
No samemu trzba wybrać, ale jak tak już myślałem, to znalazłbym kilka ciekawych pozycji....
"Medaliony", "Akwarium', "Kaputt" itd...
kruk
ten totalitaryzm to super temat, tez sie nad nim zastanaiwałam. Do tego koniecznie trzeba wziasc rok 1984 Jezeli chodzi o przedmioty to ja biore angola, j. polskie, historię i (ten nieszczęsny) wos
em
Sami maturzyści tu w tym temacie, no no no...
Ja co prawda jeszcze w tym roku maturki nie zdaję, ale chyba wezmę się za olimpiadę z polskiego:
"Obecność idei Konstantego Stanisławskiego w teatrze dwudziestowiecznym."
— Podstawowe tezy metody aktorskiej Stanisławskiego;
— Studio jako miejsce duchowego i profesjonalnego rozwoju artysty (aktora);
— Pierwsi buntownicy i kontynuatorzy (Meyerhold, Wachtangow, Tairow);
— Zwolennicy metody Stanisławskiego w międzywojennym teatrze polskim (Ryszard Bolesławski, Stanisława Wysocka, Juliusz Osterwa);
— Wpływ metody Stanisławskiego na kształtowanie się aktorstwa filmowego (działalność Ryszarda Bolesławskiego i Michaiła Czechowa w USA, Actors Studio Lee Strasberga);
— Metoda Stanisławskiego jako dogmat estetyki teatralnej realizmu socjalistycznego (w teatrze polskim m.in. Teatr Nowy w Łodzi i Teatr Ateneum w Warszawie i artyści z nimi związani);
— Powrót do korzeni idei Stanisławskiego (działalność Jerzego Grotowskiego, tzw. Druga Reforma Teatru);
— Odrodzenie Studiów i pracy laboratoryjnej (Grotowski, Barba, Brook, Wasiljew, Fokin, Fomenko).
Oczywiście jest to specjalizacja teatrologiczna.


Nie mam jeszcze żadnych informacji na jego temat, a termin oddania pracy to gdzieś połowa listopada, ale to szczegół... wink2.gif

A co do zmian: okazało się, że mój kolega z klasy, kompletnie nie nadający się do pełnienia funkcji przywódczych został przewodniczącym, bo zrobilismy mu genialną kampanię - dowód na to, ze ludzie nie głosują na osoby, ale na ich komitety wyborcze. Ale będzie jutro zabawnie, bo jest święto szkoły, a Jędruś musi wygłosić przemówienie... wink2.gif
To jest "lekka wersja" zawartosci forum. By zobaczyc pelna wersje, z dodatkowymi informacjami i obrazami kliknij tutaj.

  kulturystyka  trening na masę
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.